Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

IMPORTANT NOTICE: Users continue to experience performance issues with this game. Purchase for use on PS4 systems is not recommended.

Az igen. Respect.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#2) Wesder


Wesder
félisten

Ezt kb màr decemberben is kiírhattàk volna, ahelyett, hogy leveszik a store-ból.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#3) homerhamm


homerhamm
addikt

Ennek sok értelme volt. :D

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#4) floatr válasza homerhamm (#3) üzenetére


floatr
veterán

A tömeges, felindulásos refund volt a bajuk, nem a minőség. Mostanra talán lehiggadtak

(#5) freeknight válasza Wesder (#2) üzenetére


freeknight
őstag

Sony nem refundol, ezért vették le, nem azért, mert szarul fut. Megvárták, míg legalább pro-n fut, csak ezután engedték vissza. Megjegyzem, hogy még így is alulról súrolja a játszhatóság határát, én csak ps5-re venném meg. Ott majd csak a nextgen patch fog problémákat okozni ;]

(#6) VágniValó válasza Bad Pritt (#1) üzenetére


VágniValó
addikt

Ez kb mindennek az alja.

Így belegondolva annyira nem is utálom az Ubisoftot :DD

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#7) Plazmacucci válasza freeknight (#5) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szerintem konzolosoknak mindig is elég volt a 20-25 fps... Ez nem bántás akar lenni, hihetetlen módon :D Amikor először láttam GTA 4-et XB360-on nem értettem, hogy a barátom miért látja folyamatosnak a képet amikor nem az. Aztán 3 óra játék után engem sem zavart, sőt, fel se tűnt.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8) johnyblaze


johnyblaze
aktív tag

van olyan aki ezt meg meg is veszi? lemezen ertem mert tovabb adod de digitalis?,annak fejeben amilyen?

"don't fulfill her desire, just up away and retire"

(#9) johnyblaze válasza Plazmacucci (#7) üzenetére


johnyblaze
aktív tag

egy 2005-os konzolon csak 30 fps-el mentek javareszt a jatekok? uristen :Y
mernem 120? vagy 300? vagy mire verik ki mostanaban?

"don't fulfill her desire, just up away and retire"

(#10) Plazmacucci válasza johnyblaze (#9) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Hülyeségeket beszélsz. Egy csomó exkluzív játék 60 fps-el futott a konzolokon, de a klasszikus multiplatform játékok, főleg a kései időkben nem nagyon. Pl az említett GTA 5, vagy említhetnénk az Assassin Screed-eket, Crysis játékokat, vagy bármit. De ugyan ez igaz a következő generációra, és majd e jelenlegire is az életciklusuk felé közelítve.
Az ilyen fiaskók mint a CP inkább a hype miatt kapnak ekkora rivaldafényt, bár tény, hogy ez példa értékűen mellément.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#11) johnyblaze válasza Plazmacucci (#10) üzenetére


johnyblaze
aktív tag

akkor most viszont az elozo kommented ellen beszelsz.x360-on kb egy kezemen meg tudnam szamolni mennyi futott 60 fps-el.amivel nincs is semmi baj pont azt mondom.abban az idoben 30 is eleg volt.

"don't fulfill her desire, just up away and retire"

(#12) freeknight válasza Plazmacucci (#7) üzenetére


freeknight
őstag

A Cyberpunk nem fut még 20 fps-el sem ps4-en.
Egyébként az új konzolok tudják a 60 fps-t, ami bőségesen elég a nappaliban a tv előtt ülve. Mindezt 180ezer forintért, amiért nem tudom, jelenleg kapsz-e egyáltalán olyan vga-t, ami képes 60 fps-el futtatni a Cyberpunkot fhd-ben. És emellett még rá kell locsolnod párszázezret a többi alkatrészre is.
Ilyen ez a konzolos lét, (relatív) kis pénzből is tudsz játszani. Van akinek nincs pénze, vagy egyszerűen igénye másfél millát gépre költeni. Ezért természetesen vannak kompromisszumok, de az is igaz, hogy konzolgenerációról konzolgenerációra egyre kevesebb.

(#13) PuMbA válasza johnyblaze (#11) üzenetére


PuMbA
titán

Sima Xbox és PS2 idején voltak többségében 60 fps-es játékok. Ahogy bejött a HD felbontás az Xbox 360-nal és PS3-mal, úgy mentek vissza 30fps-re, de szerencsére most visszatérnek 60 fps-re.

[ Szerkesztve ]

(#14) carl18 válasza PuMbA (#13) üzenetére


carl18
addikt

+1
Igen a PS2-őn valóban voltak 60 fps címek. Tekken széria is ilyen volt páldául. :) Szerintem igen erős gépnek számított anno a PS2, sajnos a felbontás emelés miatt a PS3 játékok csak 30 fps-re voltak képesek.

Azért durva hogy a Gran Turismo 4 támogatta Ps2-őn az 1080I felbontást.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#15) Wesder válasza carl18 (#14) üzenetére


Wesder
félisten

Ha a PS2 erős volt, akkor az Xbox Classic mi? Quantumszàmítógép?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#16) myckie2 válasza johnyblaze (#11) üzenetére


myckie2
őstag

Nem volt elég egyáltalán, csak annak akit most se érdekel, hogy 15fps-t vagy 150-et lát.

(#17) Cifu válasza freeknight (#12) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ezekkel a felbontás és fps dobálódzásokkal az a probléma, hogy önmagában értelmezhetetlenek. Checkboard rendering, dinamikus felbontásváltás, DLSS, Ray-Tracing stb. mellett a finoman szólva is számít az, hogy milyen beállításokkal valósul meg az adott felbontáson az adott FPS.

Hogy a nyilván provokatív felvetésedet végignézzük, PC-n egy 180 ezer alatt kapható GTX 1660, ami 1080p-ben Medium-on azért bőven megugorja a 60 FPS-t, és bőven lehet a beállításokkal játszani, mert Low-on akár a 80-as átlag FPS is reális, míg High-on is olyan 45 FPS körül tud.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#18) Medocsabi válasza Plazmacucci (#7) üzenetére


Medocsabi
addikt

A series x előtt tökéletesen egyet értettem volna Veled, hogy elég a 30 fps konzolon. Most viszont már elképzelni sem tudom, hogy a bánatba tudtam 60fps alatt élvezni a játékot :D Könnyű a jóhoz hozzászokni. Szerintem ha lesz nextgen patch adok egy esélyt a Cyberpunk-nak. :K

(#19) Plazmacucci válasza Medocsabi (#18) üzenetére


Plazmacucci
félisten

:R

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#20) lmno válasza carl18 (#14) üzenetére


lmno
őstag

A verekedős játékok, Call of dutyk, Gran Turismok, Forzák és sportjátékok ugyanúgy 60 fps-el mentek PS3/Xbox 360-on.

(#21) saelin válasza VágniValó (#6) üzenetére


saelin
veterán

Az Ubisoft más tészta. Ők közepes játékokat gyártanak, de azt legalább egy konzisztens szinten. A CDPR meg már olyan mint egylövetű stúdió, aki nagyot aratott a Witcher-el, de mást már nem tud normális minőségben elkészíteni. Ez van ha kifelé azt mutatják hogy mennyire foglalkoznak a játékosokkal, míg közben a részvényesek előtt hajlonganak és nekik próbálnak mindenben IS megfelelni. Csak azt felejtik el sokszor az ilyen cégek, hogy nem a részvényesekből van pénzük, hanem azokból a vásárlókból akiknek hazudoznak állandóan. Következő játékukat én már csak durván leakciózva fogom megvenni. A Witcher 3-at is 5k körül vettem annó mert későn szálltam be. Persze voltam olyan balga hogy nyomtam egy pre-ordert a Cyberpunk-nak... Szerencsére az árát vissza kaptam, de akkor is...

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#22) johnyblaze válasza myckie2 (#16) üzenetére


johnyblaze
aktív tag

persze persze.

"don't fulfill her desire, just up away and retire"

(#23) Z10N válasza Plazmacucci (#7) üzenetére


Z10N
veterán

Neha volt az 30 is :D

https://www.youtube.com/watch?v=_fbYyMq4cGU&ab_channel=DigitalFoundry

Amugy jol voltak optimalizalva. Csodaltam, hogy az X1900 GPU-n 720p-be elfutott.

Ellenben a CP2077, nemhogy a 768:48:16 XO-n nem fut normalisan, de meg a 1152:72:32 PS4-n se.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#24) PuMbA válasza Z10N (#23) üzenetére


PuMbA
titán

Proci miatt nem fut normálisan CP2077, nem a VGA miatt :) Ha VGA miatt nem futna baromi egyszerű lenne megcsinálni, hogy fusson, mert csak leveszed a grafikát és voálá.

[ Szerkesztve ]

(#25) roli901113 válasza VágniValó (#6) üzenetére


roli901113
csendes tag

Azért ez elég siralmas.. :(

(#26) Z10N válasza PuMbA (#24) üzenetére


Z10N
veterán

"nem a VGA miatt"
Aha persze :DDD

"Ha VGA miatt nem futna baromi egyszerű lenne megcsinálni, hogy fusson, mert csak leveszed a grafikát és voálá."
Hogyne :D Nezd mar meg, hogy egy R260-on es egy R265/270-n hogyan fut.

Egyebkent meg: voilà

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#27) carl18 válasza PuMbA (#24) üzenetére


carl18
addikt

Úgy gondolod 1,3 és 1,8 terraflop elég a Cyberpunk alá? :D

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#28) PuMbA válasza Z10N (#26) üzenetére


PuMbA
titán

"Nezd mar meg, hogy egy R260-on es egy R265/270-n hogyan fut."

Konzolokról beszélnünk, ez hogy jön ide? PC-n a minimum grafikai beállításokat a PC-s minimum gépigényhez igazították, ami sokkal erősebb gépigény, mint egy előző gen konzol.

"Aha persze :DDD"

Jól mondod. Nagyon érdekes, hogy amint a mostani generációs konzolokban bőven jobb proci lett, már egyáltalán nem gond a 30fps-t tartania egyik játéknak sem. Régi konzolokon meg sokszor beesett 20 fps köré sok játék. Ha megnézel szakértő videókat Pl. Digital Foundry, akkor már rég tudnod kéne, hogy a proci volt az előző gen konzolok rákfenéje és nem a VGA. Egyáltalán nem volt egyensúlyban a két hardverelem, akkor sem, ha átfordítod PC-s alkatrészekre sem.

[ Szerkesztve ]

(#29) PuMbA válasza PuMbA (#28) üzenetére


PuMbA
titán

Annyit még elfelejtettem, hogy ugye nemcsakhogy 30 fps-t simán tartják a mostani gen konzolok, hanem 60 fps lett az alap, multi játékokban meg a grafikai visszavételével 100-120fps. 5x-ös sebességet nem ugrott a VGA az előző genhez képest (PS4 Pro, Xbox One X), a proci viszont 6x erősebb lett, ami tisztán látszik, hogy mennyire visszafogott mindent.

[ Szerkesztve ]

(#30) Peter1918HUN


Peter1918HUN
tag

Legjobb játék ami ebben a stílusban készült! :)

(#31) carl18 válasza PuMbA (#29) üzenetére


carl18
addikt

Persze hogy megtartja a fixen az FPS_t mikor nem csak a processzor lett erősebb hanem a GPU is.
A PS4 1,8 terra flop a PS5 10,5 így akkár hogy nézzük jelentősen erősebb. De elég megnézni a PS4 vs PS4 pro különbséget, sokkal jobbat fut az utobbin pedig a cpu ugyan az.


Az hogy mi fogja vissza a PS4-et csak egy fejlesztő tudná megmondani. Nyilván konzolon tudnak játszani hogy a processzor feladatát áthárítsák a GPu-ra.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#32) PuMbA válasza carl18 (#31) üzenetére


PuMbA
titán

"sokkal jobbat fut az utobbin pedig a cpu ugyan az."

Na itt van akkor a kutya elásva, amiről valószínűleg nem tudsz. A PS4 Pro CPU-ja 1,6GHz helyett 2,1GHz-en megy, ami 30%-os növekedés! Ez pont elég, hogy megszüntesse a csúnya CPU limites szituációkat, amikor az fps szám leesne. Ugyanígy frekvenciát növeltek Xbox One X-nél is és látjuk az eredményét. Az alap konzolok küszködnek a 30 fps-sel, míg a félgenerációs konzoloknál vajsima 30 fps :)

"A PS4 1,8 terra flop a PS5 10,5 így akkár hogy nézzük jelentősen erősebb."

Igen, de itt mivel CPU limitről beszélünk ezért vegyük inkább a félgenerációs konzolverziókat.

"Az hogy mi fogja vissza a PS4-et csak egy fejlesztő tudná megmondani"

Erre jó az általam ajánlott DigitalFoundry csatorna, ahol fejlesztőkkel is beszélgetnek :) Szerinted miért van az, hogy PC-n a játékok többsége még ma is 6 magot használ és a fizika is sokszor rémegyszerű? Konzolok jól visszafogták a fejlődést a gyenge CPU-ikkal.

[ Szerkesztve ]

(#33) Wesder válasza carl18 (#31) üzenetére


Wesder
félisten

Tera*

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#34) carl18 válasza PuMbA (#32) üzenetére


carl18
addikt

Na mindig tanul valami újat az ember, nem is tudtam a PS4 pro cpu-ja 30%-al gyorsabb. :D Kösz a információt.
Akkor lehetséges valóban a gyenge jaguár magok alacsony órajele vágja haza a játék élményt. 30% különbség már érezhető teljesítmény többlet.

Bár így hogy az új konzolok kompatibilisek a régivel szerintem már nem akarják túl sokan a Sima Ps4-et használni.
Mondjuk alapjátékok mortal kombat/tekken szép mennek rajta.
Láttam az AC origins PS4-en és nekem nagyon darabos volt a játék menet frame ügyileg.
Sajnos valóban a elöző konzol generáció egyik gyenge pontja a hatmatos erejű jaguár magok voltak.
Azért a PS5 hardverje ilyen térren más dimenzió :)

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#35) saelin válasza Peter1918HUN (#30) üzenetére


saelin
veterán

Alacsony a léc. :DDD

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.