Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Televan74


Televan74
nagyúr

Nem 200 csak 199! ;] Jöhet amúgy,mindegy mekkora lesz. :K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#2) VágniValó


VágniValó
addikt

Ezzel kompenzálják majd a minimum gépigényét a játéknak

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#3) Create. válasza Televan74 (#1) üzenetére


Create.
addikt

Így van! Nekem ígyse-úgyse jön be a játék. Meg úgy általában a cyberpunk stílus. De azért kíváncsi leszek a véleményekre, ha már ekkora hypeot kapott a játék, én tuti nem játszok vele, max egy streamet megnézek majd róla.

(#4) Heroes fan


Heroes fan
őstag

2060 lesz minimumba a ray tracing miatt, ajánlottba meg 2080TI :D :D vagy 3070 XDXDXD

(#5) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Hát a 200giga eléggé túllőtt volna mindenen... Várom a hivatalos gépigényt.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#6) GodGamer5


GodGamer5
addikt

INGYENES A FAR CRY 3. (Kis trükközéssel)
[link]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#7) VágniValó válasza Heroes fan (#4) üzenetére


VágniValó
addikt

Ha az nem is, de Simán látom magam előtt, hogy 1070-es kártya lesz a minimum.

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#8) Create. válasza VágniValó (#7) üzenetére


Create.
addikt

És milyen felbontásban? Mert azért nem mind1, hogy 720p vagy 2160p.

(#9) Chapel


Chapel
addikt

Nem volt egyszer már gépigény az eredeti, márciusi premier előtt?
Nehogy aztán mit ad ég tényleg felkerekedjen a kezdő 2-es egy 3-asra :D

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#10) VágniValó válasza Create. (#8) üzenetére


VágniValó
addikt

1080P 30fps :p

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#11) Create. válasza VágniValó (#10) üzenetére


Create.
addikt

Azért az szerintem meg kell legyen. Nem olyan rossz a 1070.

(#12) Televan74


Televan74
nagyúr

Nálam RTX nélkül szépen fog hasítani 1080p/60fps -en a RX5700 -on. Majd kíváncsi leszek az RTX On/Off valós videókra. :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#13) hogabesz


hogabesz
aktív tag

Most komolyan, létezik olyan ember akinek meg lesz a minimum gépigény, de nincs pénze "több helyre"? :)

(#14) Fred23


Fred23
nagyúr

240-es SSD-re kell ráférnie majd, de egészségesen, vagyis ha lehet, 150 GB-nál több azért tényleg ne legyen ez a játék! Gépigény remélem hamar jön. :)

(#15) Scholes9 válasza Heroes fan (#4) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Jó lesz majd a játék egy újgenerációs konzolon is :B

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#16) Chapel válasza Fred23 (#14) üzenetére


Chapel
addikt

Rendes lap, memória,proci,gpu esetén (és mos nem csak a csúcsra gondolok, egyszerűen ne 8-10 éves technológia legyen) szerintem teljesen felesleges ssd-re rakni játékot.

Oda raktam anno minden izom gépet igénylőt - Gta,RDR2,Crysis3 stb. - de azóta már mind újra lett telepítve és már simán csak a hagyományos WD red-re megy mind. Az ég világon semmi különbséget nem látok, lehet hogy töltési időben van, de ott is maximum mérhető, de elenyésző. Vagy akkor úgy fogalmazok, hogy fps tekintetében soha nem az ssd/vinyó a szűk keresztmetszet. Persze ha valaki hoz egy sját kezes teszten hogy nő a sebesség ssd alatt, szemben egy modern, de hagyományos vinyóval szemben akkor megkövetem magam.
De továbbra sem fogom oda rakni őket ;]

Ugyanakkor fotózáskor vagy videózáskor, ahol Lightroom/PS/Premier stb fut és rendelrel vagy utómunkázom, ott - főleg sok kép/nagyobb veidó esetén - abszolút nem mindegy miről dolgozom. :K

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#17) Z10N


Z10N
veterán

Oszinten szolva pont ennel a cimnel nem erdekelt volna mennyi helyet foglal. Legyen csak benne a tartalom. Ez inkabb a konzol valtozatoknal szamit. A gepigeny viszont johetne mar vigaszul a csusztatasok miatt. A Witcher3 sysreq-bol itelve tudnak optimalizalni.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#18) Fred23 válasza Chapel (#16) üzenetére


Fred23
nagyúr

Már évek óta csak retrózáshoz használok HDD-t; így több IDE-s van, mint SATA, a legnagyobb tán 320 GB. :D

(#19) Chapel válasza Fred23 (#18) üzenetére


Chapel
addikt

Oké, ha csak az van a gépben és van elég hely, nincs több kérdés; egyértelmű.

Csak sokan - én is sajnálom a pénzt több terrás ssd-re, főleg hogy minek; illetve amiket leírtam. Tehát marad az hogy a rendszer egy 250-esen van a többi hdd meg hagyományos.
Nekem 2 db 3TB-os wd red van mellette, nem tűnt fel hátránya; meg hát csúnya is lenne ha film/net/játék emiatt lenne játszhatatlan.
Tehát továbbra is játéknál semmit nem számít, legyen az bármilyen csúcs graffos.

Majd eljön az az idő, efelől nincs kétségem... :)

Z10N : Ezt a részét magam sem értem. Ha valaki ezzel akar játszani akkor van ott vas, akkor meg eleve adott a nagy vinyó; vagy ha nem hát azon összeg mellett amit az a vas igényel, egy 30-40e ft-os 2-3-4TB-os vinyó már igazán nem luxus. Még is csak egy csúcs kategóriás AAA játékról van szó.

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#20) Depression válasza Chapel (#16) üzenetére


Depression
veterán

Egy R6S pálya vinyóról töltése miatt a csapat fele lelép, mire betöltődik neked.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#21) Chapel válasza Depression (#20) üzenetére


Chapel
addikt

Bevallom nem tudom mi az, így elhiszem. Akkor módosítom: amivel én valaha találkoztam vagy játszottam volna :))

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#22) Heroes fan válasza Scholes9 (#15) üzenetére


Heroes fan
őstag

Majd a szerény 2060-ammal letesztelem a ray tracinget sokat nem várok jó ha 30 fps-t megkarcolja.

(#23) kikikirly válasza Depression (#20) üzenetére


kikikirly
senior tag

Szerintem Single Playerről beszél a kolléga.Magam is HDD-ről játszom,nem érzek különbséget,töltési idő se tűnik zavaróan hosszúnak,Metro 2033 Reduxot egy időbe SSD-ről játszottam,kb 1 pillanat alatt betölti a mentést,HDD-ről picit több ,de semmi vészes,és a mai játékokba azért nem 500m futsz töltő képernyőbe. Tomb Raiderhez hasonló megoldásokról nem is szólva, végig kell kúszni szűk alagúton közbe betölti a következő pályát, attól hogy SSD-ről fut a game,nem lesz rövidebb az alagút...
Szerk:
Next Gen konzolok SSD Cache technológiája vélhetően változást fog hozni, még nem tartunk ott.

[ Szerkesztve ]

(#24) Z10N válasza Chapel (#19) üzenetére


Z10N
veterán

"Ha valaki ezzel akar játszani akkor van ott vas, akkor meg eleve adott a nagy vinyó;"
Igy van. Eleve singleplayer kozpontu. A seamless toltes es textura streaming 2020-ban pedig alap. Gondolom a Witcher 3-ban se volt gond a RedEngine3-mal. Ez a toltesi ido a kompetitiv multi cimeknel szamit.

"egy 30-40e ft-os 2-3-4TB-os vinyó már igazán nem luxus"
Foleg, hogy a hasznalt hdd arak 2,5-3 Ft/GB korul alakulnak. De peldaul most vettem egy par napos 500 GB WD Blue-t 1k-ert az egyik kis gepbe.
Azt akar beloknem, hogy csak azon legyen a CP2077 es kesobbi DLC :D

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#25) Diopapa válasza Chapel (#16) üzenetére


Diopapa
addikt

Paradox játokoknál (pl Stellaris) megőszülsz, mire HDD-ről beszenvedi a millió kis file-t, de ott van a Star Citizen, ahol konkrétan komoly fps droppok vannak vagy egyszerűen nem tudja betölteni időben a terepet HDD-ről.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#26) errorcode06


errorcode06
őstag

Hamarosan jön a gépigény, hamarosan jönnek az Nvidia új kártyáinak tesztjei. Fasza lesz, mert kell vennem egy új vga-t, procit. De legalább lesz használt 2070/2080 töredék áron.
De hogy on is legyek, tavaly nyáron vettem 1 terás samsung 860 evo ssd-t 40 ezerért. Nem értem mi a probléma a 200gigával...

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#27) Create. válasza errorcode06 (#26) üzenetére


Create.
addikt

Abban azért nem lennék annyira biztos, hogy töredék áron lesz. Pláne nem idén.

(#28) Chapel válasza Diopapa (#25) üzenetére


Chapel
addikt

Nem játszom multival - kipróbálni kipróbáltam rengeteget - de mivel single megy csak így azokat a témákat nem vágom.
A SC ilyen? Csak mert töröm a fejem hogy csak kellene egy normálisabb hotas és űrszim biztosan befigyelne. Bár nem tudom már követni, hogy valaha lesz e rendes játék abból (single) vagy hogy áll...na mind1, ez már nagyon off.

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#29) Diopapa válasza Chapel (#28) üzenetére


Diopapa
addikt

Single talán(?) Jövőre.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#30) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Nem kell aggódni, 199 gigából megússzuk. :D

(#31) Lamber


Lamber
csendes újonc

Megjelenhetne már :))

(#32) Heroes fan


Heroes fan
őstag

Ki mit tippel gépigénynek az eddigieket látva?

(#33) Chapel válasza Heroes fan (#32) üzenetére


Chapel
addikt

1440p vagy a felett? Rtx-el?
i7/i9
16gb ddr3
2080

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#34) Heroes fan válasza Chapel (#33) üzenetére


Heroes fan
őstag

ddr3 már nincsen az egy kamu. full hd-ra.

(#35) Chapel válasza Heroes fan (#34) üzenetére


Chapel
addikt

??
Hogy hogy nincs? Szerinted hány ember gépében van még az?
Én is 2 hónapja váltottam le. Max nem írják oda hogy ddr3/4, csak hogy 12 v. 16gb.
Less végig gépigény leírásokat manapság.

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#36) Diopapa válasza Heroes fan (#34) üzenetére


Diopapa
addikt

Saját nyomi gépem 3770, 16gb ddr3, 1070turbo.. Szerintem el fog döcögni ddr3-al.. :P

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#37) Heroes fan válasza Diopapa (#36) üzenetére


Heroes fan
őstag

Médiumon lehet játszható lesz de szenvedni fog az a proci rendesen.

(#38) Chapel válasza Heroes fan (#37) üzenetére


Chapel
addikt

Azért van. Mit érne ha nem csinálna semmit...

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#39) Heroes fan válasza Chapel (#38) üzenetére


Heroes fan
őstag

Elkéne egy rendes proci is csak ramokat is kéne cserélni ugyebár :D :D

(#40) Chapel válasza Heroes fan (#39) üzenetére


Chapel
addikt

Jósolgatni nem itt kell.
Igen, valóban ráférne már egy nagy generál a kolléga vasára.
Na és? Így jó neki, nem akar/tud stb. többet költeni, ő dolga.

De továbbra sem a ddr3 lesz a fő akadály.

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#41) Heroes fan válasza Chapel (#40) üzenetére


Heroes fan
őstag

Hanem a jó kis rtx része.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.