Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) lmno válasza velizare (#47) üzenetére


lmno
őstag

Igen, pontosan ezt mondom - amit az iskolában leadnak az a nagy büdös semmi, ha tényleg érdekel egy téma akkor neked kell foglalkoznod vele és utánajárni a szabadidődben, legyen szó angolról vagy bármi másról. Szerinted aki angolul néz filmeket, meg folyékonyan beszél angolul, azt Marika néni tanította meg az általános iskolában? Nem, hanem plusz időt, energiát (meg nyilván pénzt is akár) ölt bele. Viszont a legtöbb ember aki sír a magyar feliratért meg szinkronért elintézi azzal hogy szar az angol oktatás az iskolában, azért nem lehet megtanulni. Amikor manapság itt van minden egyéb eszköz rá, youtube, filmek játékok stb. 20-30 évvel ezelőtt ezek a lehetőségek nem voltak. Csak aki nem akar, az nem tud megtanulni, és a kifogásokat keresi mindig.

(#52) arty válasza MikiLóS (#46) üzenetére


arty
veterán

"Szerintem neked sem ártana egy szövegértelmezési gyorstalpaló sehol nem írtam de még más sem, hogy a Skandinávok "feliratimádok lennének". "

Azt én írtam. És pontosan azt vetettem a szemedre, hogy erről NEM volt fogalmad (így aztán nyilván nem is írtál ilyet). Akkor asszem a szövegértelmezési képességekről ennyit.

Előtte ezt írtad:

"Én meg azt állítottam, hogy egy adott társadalom/ ORSZÁG 1 - 2% néz feliratos filmeket a Magyarokon és a Franciákon kívül."

Ebben az is bennevan, hogy szerinted a skandinávok esetén is 1-2% néz felirattal filmet... (miközben ez valószínűbb, hogy pont ránk igaz :( ). Ez pedig nettó tévképzet. Már a dvd korszakban is alig-alig jelent meg szinkronos film náluk, talán a gyerekmeséket kivéve.

"Azon ment a eszmecsere, hogy a Skandinávoknál mennyire nem vevőek az USA féle filmekre, s ezt cáfolta meg a W.Wilson egy Kulturális Minisztérium weblappal ahol a számok az ismereteimnek ellentmondtak. Történetünket lezártuk annyival, hogy megköszöntem a felvilágosítását."

Később már valóban ezen ment (ami egyébként totálisan irreleváns, nem is értem minek hoztad be a beszégletésbe...), előtte nem - eredetileg a feliratolvasási szokásokról szólt a "vitanindító" hozzászólásod. Lásd idézetem.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#53) MikiLóS válasza arty (#52) üzenetére


MikiLóS
tag

Az, hogy a Skandinávoknál feliratosan mennek a (USA)filmek azt már a W.Wilson is leírta napokkal ezelőtt (már akkor tudtam amikor te leírtad, képzeld)csak nem hittem el neki, hogy egyáltalán lenne olyan tartalom amit nem ők gyártottak le és falirattal néznék.

Ugyan azt leírtad amit a W.Wilson, köszi. Mondom én, hogy nem olvastad végig a beszélgetést vagy ha igen akkor az van amit leírtam, nem értettél belőle meg dolgokat.

ne haragudj de nem szeretnék már ezzel a filmes dologgal foglalkozni, ha unatkozol akkor menj fel egy cset oldalra és ott okosíts ki valakit aki fogékony az intellektusodra. Köszönöm.

Meg egyszer nem kívánom tovább beszélni a CyperPUK 2077 alatt ezt a témát.

[ Szerkesztve ]

(#54) arty válasza MikiLóS (#53) üzenetére


arty
veterán

Leírta, hogy nincs szinkron, amit te AZONNAL elütöttél azzal, hogy "Mert nincs igény arra a művészetre amit itt annak csúfolnak." ... azonnal tereltél.... de oké, mondjuk hogy elfogadtad a tévedésed :D :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#55) Tian66 válasza MikiLóS (#46) üzenetére


Tian66
senior tag

Döbbenetes arrogancia! Lehülyezel, lesötétezel másokat. Nem érsz annyit, hogy jelentgessek. Nem süllyedek a szintedre, pusztán megjegyeztem, hogy itt ez nem divat!
:(
Idézlek: "Nem akarok veletek foglalkozni! Elvagyok én magammal! Pá pá!"
Alig várjuk, hogy ellegyél magaddal!
Addig se itt nyomod ezt a modortalan stílust!
;)

[ Szerkesztve ]

(#56) JanR válasza Tian66 (#55) üzenetére


JanR
addikt

Nem is értem miért szállnak vele vitába, én már az elsőmásodik hozzászólásommal elengedtem Őt és a stílusát.

[ Szerkesztve ]

(#57) Tian66 válasza JanR (#56) üzenetére


Tian66
senior tag

Én se szoktam nagyon rászólni senkire, de ez most tokostúl vitte az ajtót! Egyszerűen erre a stílusra itt nincs szükség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.