Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) XuChi


XuChi
addikt

Teljesen vállalható gépigények. Ha valakik tudnak optimalizálni, akkor egy mai középkat gépen is simán elfutnak a játékok.

Ugye kedves Crytek ??? ;] :U

(#2) myckey


myckey
veterán

Ez tényleg vállalható....
Nincs benne semmi extra, amit egy pár éves konfig is ne tudna teljesíteni.

Végre DX 12

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#3) tibaimp


tibaimp
nagyúr

RTX támogatás lesz benne úgy tudom. Mondjuk azt még kiírhatták volna, vagy elég neki egy 2060? Sugárkövetéssel nem hiszem.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#4) wjbhbdux válasza tibaimp (#3) üzenetére


wjbhbdux
veterán

A megjelenéshez közelebb fognak RTX és 4K gépigényeket megadni [link], ezek 1080p low és high beállításokhoz valók.

/s

(#5) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Ez elég barátira sikeredett..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#6) VágniValó


VágniValó
addikt

RDR2 és HZD után újra szinte ugyanaz a gépigény. Királyság van^^ meg is simizem a laptopom.

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#7) Sirandrish válasza VágniValó (#6) üzenetére


Sirandrish
legenda

Szobára.... :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#8) tibaimp válasza wjbhbdux (#4) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Kösz az infót :R
Mondjuk oda írhatták volna :U .

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#9) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Az a Gtx1060 egyszerűen nevetséges. Talán low-on lehet elvinné...

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#10) Heroes fan


Heroes fan
őstag

Jaja nevetséges mivel nem egy erőbajnok kártya. Megjelenésekkor is ez volt az első kari normális fps-hez.

(#11) tibaimp válasza GodGamer5 (#9) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Kb így van!
Fentebb írta is wjbhbdux kolléga, hogy 1080p low/high beállításhoz való ez, csak én azt hiánylom, hogy miért nem írták oda. Az RTX/4K gondolom Ultra beállítással, majd később derül ki.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#12) cH1 válasza GodGamer5 (#9) üzenetére


cH1
aktív tag

Valószínűleg 1080p high beállítások mellett bőven elég lesz. Majd 4k ultra mellé kell nyilván valami combosabb.

(#13) Silenzio


Silenzio
addikt

Nem is túl szép a játék. Az RTX-es effektek sematikus voltán kifejezetten meglepődtem. Vannak PS4 címek, amiknek részletesebb a grafikája.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#14) abéla


abéla
senior tag

Technikai téren azért feltételezve némi folytonosságot a korábban általuk fejlesztett gémekkel, vicces ez a gépigény;
főleg annak fényében, hogy pl. Witcher 3 esetén az itt ajánlottként leírt konfig épp hogy elég a döcögéshez ...még 1080p alatt is.
Na persze, ha mid-beállításokkal értik az más; de ez esetben nem árt ezt feltüntetniük, mert így a hype-lavina visszefelé is elsülhet a sok csalódott, vizuálisan is next-gent várók miatt, hisz' jogosan követelnek már az ajánlott hw szinten is látvány-orgiát.

Ld. az ebből a szempontból korrekt WD:Legion skálázott hw ajánlása.

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#15) oriic válasza XuChi (#1) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Most miért, csodásan fut a Crysis Remaster is nem?! ;]

Live-Die-Respawn

(#16) Daelion válasza abéla (#14) üzenetére


Daelion
őstag

Akkor nálad mást jelenthet a 'döcögés'. :D

Most fejeztem be Witcher 3-at mind 2 DLC-vel együtt '~170 óra volt' egy 1600x/RX 570 társaságában és semmi de semmi gond nem volt a játékkal.

2560x1080 Ultrawide felbontás/Shadow+Grass+Foliage range High többi ultra.
Postprocess tabon is kb maxon van kivéve aberration meg vignetting mert azokat utálom és lekapcsoltam őket.

Hairworks persze off de azt nem is láttam, hogy akárki használná.

+HD Reworked mod az opcionális extra beállításokkal bár ez nem nagyon vesz fpst mert inkább csak magasabb felbontású textúrák.

Ezekkel így megvan stabilan a ~50-60 fps átlag, max akkor ment kicsit le ha tömegbe nyomattam az IGNI-t.

Freesyncel együtt teljesen folyamatos játék volt, ha nincs bekapcsolva MSI Afterburner overlay akkor észre sem venném/tudnám megmondani.

[ Szerkesztve ]

(#17) abéla válasza Daelion (#16) üzenetére


abéla
senior tag

Ezek szerint: " megvan stabilan a ~50-60 fps átlag, max akkor ment kicsit le ha tömegbe nyomattam" nekem tényleg más elképzelésem van a megfelelő fps mennyiségéről. (na meg megnézném mennyi volt az a "kicsit le- esés" tömegben, meg városban :DDD )
De végül is, a konzolokat alapul véve elégedettek is lehetnénk ezzel. Meg lehet a látvány is ahhoz mérten lett értelmezve a gépigény ajánlás meghatározása során.

De azért engedtessék meg az igény a magasabb fps, részletesebb gfx irányába, ha már pc-n futtatom a témát.
Ezért is lenne okosabb egy sávos hw-spec kiadása.

hootka!

(#18) Daelion válasza abéla (#17) üzenetére


Daelion
őstag

+/- 5 fps környéke a differencia az átlag és tömeg IGNI eset közt amit én még nem veszek észre fps kijelzés nélkül mert nem akasztja meg a játékmenetet.

Semmi negatív befolyása nem volt a játékélményre nekem, a döcögés nagyon távol van ettől nekem. 'direkt ismétlem a nekemet mert tudom, hogy valakinek nem'

Abba meg nem megyek bele persze, hogy kinek mi a megfelelő fps mert az szubjektív de azért azt ne terjesszük már, hogy R9 Furyn meg 1060-on csak döcög a Witcher 1080p-n. :)

Meg szerintem CDPR sem 'hülye', tudják nagyon jól hogy nagy a hype a játék körül és sokan próbálnak majd átlag vagy akár átlag alatti rendszereken is játszani vele. 'Steamen még mindig 1060 a legtöbbet használt kártya asszem'
Nem fogják úgy kiadni, hogy ne lehessen azért eljátszani azokkal.

Akinek meg kell a 4k/120 FPS/ RT meg minden extra az úgy is bekészült már arra. :D

Kinézetre meg szerintem teljesen rendben van a játék, amennyire látni az eddig kiadott videókból.
Witcher 3 is mai napig nagyon jól néz ki, ha már hozzák a jó játékélményt ami megfog akkor simán jó lesz ez is.

[ Szerkesztve ]

(#19) abéla válasza Daelion (#18) üzenetére


abéla
senior tag

"úgy is bekészült már arra": jelen állás szerint, gpu terén ez erősen feltételes módban történik ;]

De egyébként igaz amit írsz, meg amit én is :))
--> mint írtam: sávos/részletes hw-ajánlást a népnek!

(de majd a tesztek alapján döntök úgyis is, mert én már egy jó ideje nem rendelek be semmit előre)

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#20) Daelion válasza abéla (#19) üzenetére


Daelion
őstag

Na igen a döntő úgy is az lesz majd ha lesznek tesztek, és erről a játékról biztos lesz hamar egy rakás. :)

Persze, hogy igaz csak simán más igényeink/elvárásaink vannak ami teljesen rendben van.

Én nem is tervezem idén játszani a játékot csak követem, hogy alakulnak a dolgok. 'valahogy nem kapott el a hype vonat de azért tetszik'
Esélyes, hogy mire oda jutok hogy játsszak vele már másik vid karim lesz eleve tehát nem fogom a RX 570-et kínozni. :D

[ Szerkesztve ]

(#21) Fred23


Fred23
nagyúr

Egyedül a tárhelytől féltem, de az is nagyon rendben van.
Viszont a CP2077 előtt még kijátszom a Witcher 3-at, ami nekem anno kimaradt. Amilyen kevés időm van rá, lehet belőle 1-1,5 hónap is. :DDD

(#22) vicces


vicces
addikt

és én még készültem, hogy majd veszek újgenerációs konzolt inkább ha jönnek az újabb játékok.. fullhd-s monitorom van. marad a pc-gaming, jó van az úgy! :K

:)

(#23) pilóta válasza Fred23 (#21) üzenetére


pilóta
nagyúr

1,5 hónap alatt kijátszani a Witcher 3-at? Aludni ki fog? :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#24) Chapel


Chapel
addikt

i7 9700k 5Ghz
32Gb Ddr4 3000Mhz
Msi 1080 GAMING
Bármiben lefogadom, hogy nem lesz elég a 1080p max-ra (értelemszerűen rtx off).

Tudom, hogy a 1080 már néha kevés, de most már megvárom a 30xx szériát.

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#25) BoneDragon válasza Daelion (#16) üzenetére


BoneDragon
veterán

Az még mindig kiegészitő és nem dlc, teljesen más a kettő.

(#26) Fred23 válasza pilóta (#23) üzenetére


Fred23
nagyúr

Arra van a kávé, hogy alvás nélkül is bírjuk. :D

(#27) oriic válasza BoneDragon (#25) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

DLC az csak egy rövidítés, downloadable content, vagyis letölthető tartalom. Ha egy kiegészítő nem lemezes formában jelenik meg (Volt ilyen, bár nem mostanában, és többnyire a standalone cuccoknál) akkor ugyanúgy DLC-nek hívják, hiszen mint tartalom az adott Store-ból kell letöltened. :R

Mutatok egy egyszerű példát.

The Witcher 3 DLC-k steames oldala. Ugyanúgy ott vannak a két nagy "kiegészítő" mint az alternatív kösztümök/skinek. De ettől még ugyanúgy DLC mindegyik.

[link]

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#28) XuChi válasza abéla (#14) üzenetére


XuChi
addikt

W3 nálam anno egy i5 4670, 16GB DDR3, GTX 770 konfigon futott FHD High-ban 35-60 FSP-t!

[ Szerkesztve ]

(#29) abéla válasza XuChi (#28) üzenetére


abéla
senior tag

A retro post- (post-retro? :) ) próféta beszéljen belőled és menjen nálam is a CP 100+ fps-t, 1440p-n.

;)

szerk: deháj/ultrán ám

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#30) Micsurin válasza tibaimp (#11) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Azért amit itt megfogalmazol még gémerek közt is erősen rétegigény! :K

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#31) Z10N


Z10N
veterán

Ez nagyon barati. Foleg a proci igeny. Viszont a vga igeny kisse furcsa. 70 GB pedig nem veszes, sokkal tobbre vartam ~120 GB.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#32) menthix


menthix
tag

Big respect ha 1080p 60fps high-rá elég egy 1060.
Lehet mégsem hozatok 3080at Németországból?

(#33) tibaimp válasza Micsurin (#30) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez igaz, de az RTX annyira már nem. Illetve én szeretném kipróbálni/használni :B (nem az UHD-t)

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#34) Scholes9 válasza Micsurin (#30) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Jó lesz arra egy PS5 is. Csak max nem ultra grafikára. Cserébe nem kerül majd többszörösébe :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#35) VágniValó válasza Scholes9 (#34) üzenetére


VágniValó
addikt

34 komment, ennyit kellett várni arra, hogy valaki újra elkezdje azt a vitát ami majdnem minden gamepod cikk alatt megindul.

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#36) Shing válasza Scholes9 (#34) üzenetére


Shing
őstag

Jó lesz arra egy 9 éves I5-2500k, több éves középkategóriás GPU-val. Közepes grafikán, 1080p-n. És akkor nem kell vadi új konzolt venni sok-sok pénzért. :)

#35
Folytattam, szívesen!

[ Szerkesztve ]

(#37) Heroes fan válasza Shing (#36) üzenetére


Heroes fan
őstag

Csak mivel ddr3-as proci így kevés azért ide. Meg a jövő játékaira meg pláne.

(#38) wjbhbdux válasza Heroes fan (#37) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Hazugság, DDR3-as procik a minimum gépigény Intel és AMD oldalról is. Fejezd már be ezt a régi hardver leugatást minden fórumban.

/s

(#39) Heroes fan válasza wjbhbdux (#38) üzenetére


Heroes fan
őstag

Ezeket kezeli ramba. A gépigénybe meg minden játék ddr4-es alaplapos procikat írkálnak tisztelet a kivételek. De a tripla A-soknál ddr4-esek vannak.

(#40) XuChi válasza Heroes fan (#39) üzenetére


XuChi
addikt

Esetleg alá tudod támasztani ezt valamilyen tesztel is ?

Szerintem egy i7 4770K + 16GB DDR3 1866 + RTX 1660 Super 6GB simán jó még a 60 FPS-hez.

[ Szerkesztve ]

(#41) Micsurin válasza Heroes fan (#39) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Hááát, nem estem hátra ettől az eredménytől.... :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#42) Heroes fan válasza Micsurin (#41) üzenetére


Heroes fan
őstag

Jah minimális külömbség majd a ddr5 sokkal több lesz.

(#43) Micsurin válasza Heroes fan (#42) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Ez most, hogy jött ide?

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#44) laposonly11 válasza Heroes fan (#42) üzenetére


laposonly11
senior tag

(külöNbség N-nel!)
A DDR5 el sem lesz jobb a helyzet. Ha végignézted volna a videot, azt is láthattad volna, hogy van hogy a DDR3 alatt gyorsabb egy-két a játék. Pont a memória az a komponens, aminél gyakorlatilag sokkal inkább a mennyiség számít mint a sebesség.

Ordo est anima rerum.

(#45) Heroes fan válasza laposonly11 (#44) üzenetére


Heroes fan
őstag

Duálban kell lennie láttam a pc x-nél bődületesen szar az ha egymagában van.

(#46) Hoffer PC


Hoffer PC
csendes tag

1060 szinte mindenhez elég még a mai napig is. Akár egy 4.gen i5-el is.

Üdv: Roland. +36307550213 - WWW.FLEXBYTE.HU -

(#47) yericho800 válasza Micsurin (#30) üzenetére


yericho800
aktív tag

kurva erősen :K

R5 3600 4,2ghz -2x16gb tridentz neo 3600mhz - 3060ti ftw3 ultra

(#48) aginor


aginor
addikt

És ez milyen felbontáson, milyen beállításokkal értendő (pl: RTX)? :U

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#49) pilóta válasza aginor (#48) üzenetére


pilóta
nagyúr

Bármilyen felbontáson, bármilyen beállításokkal. Csak az fps változik ;]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#50) laposonly11


laposonly11
senior tag

Nem baj, elindítjuk egy intel tableten uhd igp vel, majd megírom hogy menni fog e stabilan a játszható 15 frammel. :F :C

Ordo est anima rerum.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.