Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szegedilaci


szegedilaci
tag

Régen megváltozott a trend, engem is már a képességeim alapján alkalmaztak, az önéletrajzomból max a telefonszámomat olvasták ki.

(#2) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Hasznos

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#3) leviske


leviske
veterán

„A valódiságot nem csak kérdőíven keresztül lehetséges mérni, a digitális lábnyomok értelmezése gyakran pontosabb és célravezetőbb."

Valaki eltudja magyarázni, hogy ilyesmit mégis honnan és mi alapján szerez a cég? :F

(#4) PistiSan


PistiSan
addikt

Szerencsére nem szorulok rá az oldalra jelenleg, de az ötlet tetszik!

A cikkben ez a rész viszont nekem nem túl magyaros hangvételűre sikerült: nyilatkozta Turek Csaba, a Virgo product ownere.

(#5) -szp- válasza PistiSan (#4) üzenetére


-szp-
aktív tag

A cég kérte ezt a megnevezést, az egyeztetés során írták vissza magyarról.

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#6) gabor7th válasza leviske (#3) üzenetére


gabor7th
addikt

Megnézik mit csinálsz Facebookon például.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#7) aprokaroka87 válasza leviske (#3) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Én arra gondolok hogy pl ha te azt adod meg hogy mondjuk érdekel a programoz és ezzel kapcsolatban mondjuk publikálsz valamit ide a logout-ra akkor azzal már ellenőrizhetik hogy valóban az érdekel-e.

Bár lehet tévedek.

(#8) gabor7th


gabor7th
addikt

Különben meg ha már szinte mindenki elhagyja az országot akkor a vállalatok nem nagyon válogathatnak. Ez a fejlesztés inkább akkor jó amikor jobban lehet válogatni.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#9) gabor7th válasza aprokaroka87 (#7) üzenetére


gabor7th
addikt

Szerintem is, de egy csomó állás nem hagy ilyen nyomot.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#10) noPublicFG válasza gabor7th (#8) üzenetére


noPublicFG
senior tag

+1

plus ça change, plus c'est la même chose

(#11) errorcode06 válasza gabor7th (#6) üzenetére


errorcode06
őstag

Ez jó mert nincs facebookom.

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#12) gabor7th válasza errorcode06 (#11) üzenetére


gabor7th
addikt

Akkor nem létezel, szóba se jöhetsz.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#13) Clorf válasza gabor7th (#8) üzenetére


Clorf
tag

Kivéve ha SysAdmin melóról van szó.

//rant
A szuper 1 évesre redukált, 23 emberből 10 sikeresen vizsgázott "Informatikai Rendszergazda" papírommal kitörölhetem tavaly szeptember 23. óta.
Az külön vicces amikor már egy Junior helyre is odaírják hogy legyen 1 év szakmai tapasztalatom.

(és direkt nem Szoftver Fejlesztőnek tanultam, ott meg ha nem azt meséled az interjún hogy hobbiból 7éses korodtól C64en már szórakozásból programoztál, nem nyersz.)
//rant

"The Morru'Khan is not satisfied with your peformance"

(#14) Pug válasza gabor7th (#6) üzenetére


Pug
veterán

Jah, főleg úgy, ha semmi sincs rajta public-ra állítva..., hagyjuk már....

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#15) sztanozs


sztanozs
veterán

Ez tők jó ötlet, a linkedin már 10 éve ezt csinálja. :U

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#16) leviske válasza gabor7th (#6) üzenetére


leviske
veterán

És hogy talál meg az algoritmus Facebook-on n+1 azonos nevű felhazsnáló közt, ha mondjuk telefonszámom nincs megadva és a hivatalos email címem is más, mint amit fb-n használok? Sokaknak egyértelmű profilfotója sincs Facebookon, hogy az alapján kereshessen a rendszer.

(#7) aprokaroka87: Ugyanaz a kérdés, mint Gábor esetében. Hogy talál itt meg? Vagy az összes accountot meg kell adni regisztráció során? Nyilván nem.

(#17) cami][us válasza leviske (#16) üzenetére


cami][us
senior tag

Sehogy. Építesz egy portfóliót, ami vagy bejön vagy nem.
SNS-ben inkább ne turkáljanak.

[ Szerkesztve ]

(#18) Slack


Slack
tag

Egy N+1 -edik állásportál némi extra marketing bullshit -tel. A "képességekre lő az állás.hu". Kérdem Én a CV nem arra van, hogy megmutasd a képességeidet, eredményeidet, tapasztalatodat, referenciádat?

(#19) -=MrLF=- válasza Slack (#18) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

+1 Egyetértek, reklámnak jó volt

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#20) jerry311


jerry311
nagyúr

Biztos én vagyok béna, de 3 böngészőből egyik sem csinált semmit amikor a 'Megtalálom' gombra kattintottam. :U

(#21) frewwy válasza Slack (#18) üzenetére


frewwy
tag

A jelenlegi magyar informatika oktatásban, ahol a tanár csak azért nem mutat meg dolgokat a z ifjú jövendőnek, nehogy kitúrja a munkájából, nem hiszem, hogy egy papír számítana. Emlékszem, nálunk iskolai keretek között volt Cisco network oktatás, mondanom sem kell, hogy a tanár elaludt, a diákok meg netről puskázták le a válaszokat dolgozatnál, persze mindegyik meg is kapta róla a papírt... Sajnos azt kell mondjam, a mai világban sok olyan self-traininger ember van, akinek bár nincs róla papírja, jobban ért jópár dologhoz, mint mondjuk egy-két átbukdácsolt, piás egyetemista "hallgató". Tisztelet a kivételnek, ez a személyes tapasztalatom.

(#22) #06658560 válasza aprokaroka87 (#7) üzenetére


#06658560
törölt tag

Honnan fogja a rendszer tudni, hogy csináltam ilyet?
A szakmai tudásom, céges képzések hogy kerülnek digitális lábnyomba?
LinkedInen leszed mindent és feszít a tudásával?

(#23) Eastman válasza #06658560 (#22) üzenetére


Eastman
őstag

ownere. Jujj.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#24) skathy válasza Eastman (#23) üzenetére


skathy
csendes tag

lásd #4-5, kicsit gáz :O érdekes ember lehet, ha ettől érzi jobban magát

(#25) Alg válasza Eastman (#23) üzenetére


Alg
veterán

Product owner, gondolom ez a munkakörének a hivatalos neve, és nem a Virgo product nevű cég tulajdonosáról van szó. (Ettől függetlenül nyugodtan lehetne termékmenedzsernek hívni)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#26) Eastman válasza Alg (#25) üzenetére


Eastman
őstag

Köszi, én értem, csak fel nem foghatom.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#27) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Pár napja leteszteltem és ez is ott hasalt el, ahol a job portálok többsége: nulla az adatbázisa
Beírtam a városom nevét és szűrés nélkül is kereken nulla találatot hozott. Ettől már csak az rosszabb, ami szintén nulla releváns találatot dob ki, de telefloodolja a találatlistát haszontalan szponzorált hirdetésekkel, vagy úgy nagyjából figyelmen kívűl hagyja a szűrési feltételeket.

Nálunk az a fő probléma, hogy van már 10-15 álláskereséssel kapcsolatos portál, ahelyett hogy lenne 1db és minden cég azt használná. Ráadásul sok cég vezetése annyira a múlt században él, hogy nem is használja ezeket a portálokat.

Ha lenne egy Gumtree szerű giga portál itthon máris jobb lenne mindenkinek.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#28) lumi válasza Alg (#25) üzenetére


lumi
tag

Szevasz! Nem láttam, hogy mi volt előtte, nem én kértem a javítást, de a product owner nem a termékmenedzser.

(#29) Pug válasza Eastman (#26) üzenetére


Pug
veterán

Hát ha pár évtizeddel lemaradtunk, akkor nem csoda...

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#30) Eastman válasza Pug (#29) üzenetére


Eastman
őstag

Hát akkor ne maradjatok le! Annyira biztosan nem húztatok el, hogy évtizedekben gondolkodj. :D Owner volt előtted is meg utánad is, nyugi. De ownere! A magyartanárod most rakja a fejét a sütőbe. A maradi.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#31) Slack válasza frewwy (#21) üzenetére


Slack
tag

Nem értem, hogy ennek mi köze ahhoz amit írtam.
Csupán annyit írtam, hogy van egy állásportál ami pont ugyan azt tudja mint a többi. "Képességekre koncentrál": mi ez a bullshit? Te tényleg elhiszed, hogy utána fognak járni, hogy több ezer felhasználó mihez ért? Meg, hogy mit tanult meg magától?
Lesz egy mező ahova beírhatsz bármit, ha igaz, ha nem. Pont úgy mint a többi állásportálon, vagy beírhatnád a CV-dbe is.

(#32) MaUser válasza Alg (#25) üzenetére


MaUser
addikt

Termékfelelős a szó amit keresel. ;)

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#33) Pug válasza Eastman (#30) üzenetére


Pug
veterán

Való igaz, hogy maradiságnak is lehet nevezni. Mivel már egy "kis" ideje az Angol nyelv tekinthető a Lingua franca-nak, így nem kell meglepődni, hogy a jövevényszavak hamarabb jelennek meg, mint ahogy kanonizálva lennének. Amúgy azt is érdemes szem előtt tartani, hogy a nyelv van értünk és nem mi a nyelvért....

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#34) Béééla válasza Clorf (#13) üzenetére


Béééla
őstag

Én egyetem mellett 3 évig rendszerparáználkodtam a volt gimimben. (de villanymérnöknek tanultam)
Igaz havi 20 nettóért de valahol el kell kezdeni.

Bélabá

(#35) t.mate.t válasza Alg (#25) üzenetére


t.mate.t
csendes tag

Én már annak örülök, hogy a pain point- ot lefordították még ha szarul is hangzik a "fájdalompont" (mint valami google fordító komolyan...)

(#36) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Ez jó dolog, mert eléggé papírcentrikus az ország, de ez semmit se javít azon, hogy attól függetlenül nincs diploma nélküli munka Bp-n kívül.
Ja meg, hogy a munkáltatók nagy része erre arra se képes, hogy az újságban rendesen meghirdesse magát, inkább csak odaír annyit, hogy forgácsolót keresek, tel: bla bla, arról semmit nem mondd, hogy munkaidő, feladatok stb... és akkor hol vagyunk még az internettől...
Azért haladunk, az a lényeg.

(#37) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Csili-vili, csak éppenséggel bugos oldal. :N
Komolyan, kínszenvedés megcsinálni az adatlapot, pl. SMS-t csak nem akarok kapni, a munkahelyeknél képtelen vagyok beállítani azt, ahol jelenleg dolgozom, mert egyszerűen kidob abból a panelból, ahol megadhatnám az adatokat, amint kipipálom, hogy jelenleg is itt dolgozom, meg eleve fura, hogy csak évet lehet megadni a munkahelynél, stb stb. De az nagyon fontos, hogy #minden #előtt #ott #virítson #a #hashtag #mert #az #milyen #21. #századi :W

szerk.: Egyébként attól, hogy ilyen modern szemléletűre csinálják meg az egészet, attól még a cégek maradnak ugyanazok, ugyanazzal a mentalitással, stb. Szóval inkább ott kellene rendet tenni első körben. :(

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#38) Kékes525


Kékes525
félisten

"Az álláskereső az oldalra a képességeit és a tapasztalatait tölti fel," Kíváncsi lennék arra, hogy egy teszttel ezt hogyan lehet felmérni. :D Különösen a képesség az amit csak a személyes kontaktussal lehet igazán meglátni, az sem rövid idő alatt. Egy rutinos ember tudja, "megérzi" hogy mit vár el a teszt és annak alapján kitöltheti.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.