Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) CurrentValue


CurrentValue
tag

itt is keresik:
[link]

(#2) Csemike válasza CurrentValue (#1) üzenetére


Csemike
csendes tag

A - vagyok, viszont 1 hónapja adtam vért. Szívesen adnék, ha lehet, de nem tudom pontosan mennyi időnek kell eltelnie két véradás között. :(

(#3) Mr.Csizmás válasza Csemike (#2) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

asszem 3 v 6 hónap, nem tudom mitől függ :U

ontopic, asszem a legritkább vagyok, 0-s. (más kérdés, hogy egy vírus miatt adhatok-e)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4) Csemike válasza Mr.Csizmás (#3) üzenetére


Csemike
csendes tag

Utánanéztem, 56 napnak kell eltelnie. Akkor csak december közepén adhatok megint vért.
Egyébként tegnap kaptam is egy sms-t, hogy véradás lesz itt Érden a héten, és számítanak rám. :F Pedig akárhogy nézem, még nem adhatok.

Ha 1 hónapon belül volt herpesz, vagy lázas betegség, akkor nem lehet vért adni.

[ Szerkesztve ]

(#5) Mr.Csizmás válasza Csemike (#4) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nem, nem egy hónapos dologról van szó...

2003-ban pár ujjamat átharapta egy vadmacska kölyök, és akkor...na mindegy. :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#6) mephi666 válasza Mr.Csizmás (#3) üzenetére


mephi666
nagyúr

úgy tudom, hogy évente 3-4szer lehet adni vért... megérzi a szervezet azt a kb. 4deci hiányt és kell ennyi idő az újratermelődéshez... mellékesen szervezettől is függ az egész: én speciel anno véradás után beburkoltam pár főtt virslit, felmartam az ajándék sört és 10perc múlva már a kocsmában dartsoztunk... (pedig hülye fejjel nem is ettem véradás előtt, pedig kötelező) más pedig le van ütve utána és alig bír mozogni... máshogy reagálnak a szervezetek és úgy tudom, hogy 3-4 hónap után biztonságos újra adni...

ha A+ vérre lenne szükség, szívesen adnék... csak ez az egyik leggyakoribb :(

ui: 56 nap? :U miért emlékeztem többre?

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#7) CurrentValue válasza mephi666 (#6) üzenetére


CurrentValue
tag

Köszi:) mindenkinek, én is adnék (adtam is) csak nem jó a vérem. :(

56nap a te szervezetedbe:D, vannak olyanok akiknek véradás után olyan rossz lesz a hemoglobin szintjük honapokig. Ezért is javasolt a max negyedévente véradás, de inkább évi 2-3.

(#8) maláj


maláj
őstag

én 53 napról tudok elvileg :)
amúgy megyek vért adni dec. 20. körül :K
O RH -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.