Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cuki18


cuki18
csendes tag

Várom a hasonló tapasztalatokat és embereket akikkel meglehet tenni az első lépést az ilyen kereskedelem ellen!

A kereső használata díjmentes!

(#2) Nordic válasza cuki18 (#1) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Én is vettem tőle ramokat annak idején, másnál azóta is jól szolgálnak, de többet nem vennék, mivel nem azt a típust kaptam amit kértem, és ami az árlistáján is szerepelt. Sajnos más vette át itthon, így már hiába vertem az asztalt.

(#3) Oliverda


Oliverda
félisten

Miért nem vásároltál máshol, ha nem tetszettek a feltételek? Ja, hogy nála olcsóbb volt. Akkor erről ennyit.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4) csƵ


csƵ
őstag

Ez bizony user error.

(#5) macimeister válasza cuki18 (#1) üzenetére


macimeister
aktív tag

Konkrét tapasztalatom nincs vele. Régebben sokat szemeztem a cuccaival mert tényleg jó áron adta és korrekt dolgokat hallottam róla. Valamilyen szinten biztos legális a biznisze, hisz ha megnézed már 2007 óta nyomja a topicot aktívan. Ennyi idő alatt azért kibukott volna. Csak sajnos gondolom neki is egyre nehezebb a helyzet és nem tudja a régi szintet adni. Amúgy nem kell beszarni a nagy boltoktól se. Hazudás van mindenhol.

(#6) cuki18 válasza Oliverda (#3) üzenetére


cuki18
csendes tag

Igen sajnos meggondolatlan voltam, bele estem ebbe a hibába!
Viszont a Gari intézésének formájáról semmit se tudni mindegy hol veszem.
Hát nála ez is gáz volt.
Persze ide is leirom biztos sokan vannak azok is akiknek minden rendben volt vele!

[ Szerkesztve ]

A kereső használata díjmentes!

(#7) westcoastog


westcoastog
veterán

Én w.daywalkerrel szoptam be, korrektnek tűnt, de mivel felszívódott, a bolt megszűnt, elvileg ramiris ezt nem gariztatja, így most itt vagyok egy gari nélküli anno 36k-s vga-val, tök szupi.

(#8) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Nekem soha nem volt gondom a cuccokkal amit tőle vettem, talán 2x kellett gariztatnom valamit de kb. adott helyette jobbat..

Jó pár éve volt még olyan hogy az előre megbeszélt időpontban nem jelent meg és jó pár órát álltam a -15 fokban, de utána kárpótolva lettem.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#9) cuki18 válasza westcoastog (#7) üzenetére


cuki18
csendes tag

Arról is olvastam rengeteget a forumban. érdekes.

Egyéb: Biztos valamilyen szinten legláis, de ha egy új termékről nem kapsz számlát már maga a tény mennyire legális? Nem firtatva azt, hogy került hozzá a cucc vagy hogyan teszi legláissá, hogy nála van! Igen sajna tényleg User error de a fene sem gondolta volna ezt mikor nagyjából jót olvasni róla.

[ Szerkesztve ]

A kereső használata díjmentes!

(#10) Alex91 válasza Oliverda (#3) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem meg mar reg rá kellett volna a rendőrségnek lépnie az ilyen apróra, mint ez is! Főleg a "bazarokat" nezetnem meg velük...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11) macimeister


macimeister
aktív tag

Tévedtem mert nem 2007 a v7.0 topicja már 2005 be is volt. Halvány lilám nincs mi kell egy sima vállalkozóihoz és az mennyibe fáj havonta, de onnan már bármelyik nagykereskedelem elfogad.

(#12) Ptech


Ptech
őstag

Most néztem az árlistát, nem is annyira olcsó nála szinte semmi.. rendes webshopot is lehet találni ilyen árakkal..

Én jó pár éve vásároltam tőle egy procit meg egy VGA-t, de semmi papír, semmi leírva. "Majd megógyuk, ha lesz gond" címszóval. Szerencsére nem volt gond velük, azóta is mennek. Bár lehet, hogy ha lett volna, akkor én is szívhattam volna a fogam.

Mondjuk én tuti nem fizettem volna rá semmit. Pénzvissza vagy olyan egyenértékűt ide..

(#13) cuki18 válasza Ptech (#12) üzenetére


cuki18
csendes tag

Én sem fizettem rá. De akkor a + ráfizetés az euro ingadozása miatt kérte volna! :F :C WTF :F

Rendes elektronikai terméknél 72 órás csere garin belül árfolyam ingadozásra ráfizetni? na az lenne a NICE!

[ Szerkesztve ]

A kereső használata díjmentes!

(#14) Ringman


Ringman
nagyúr

mivel még számla sincs róla

öö miért nincs? nem adott, te meg nem kértél? eleve a garanciális cserét is le kell papírozni, ha csere helyett más terméket kaptál, akkor még új számlát is kellett volna kapni.

A számla, nyugta kibocsátásának alapvetı szabályai 2012

szerk:
kellene már egy "alapvető jogi ismeretek hardverapróról történő vásárlás esetén" faq

[ Szerkesztve ]

(#15) Oliverda válasza Alex91 (#10) üzenetére


Oliverda
félisten

Milyen alapon? Bűncselekmény történt?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#16) cuki18 válasza Ringman (#14) üzenetére


cuki18
csendes tag

Nem adott én meg annyira be voltam sózva az új cucc miatt, hogy nem is jutott eszembe.. kb mint mikor az madaras tescoban vásárolsz és a blokkot se veszed át a pénztárostól anynira nem érdekel.
Na itt meg tökre kimaradt.. :D

A kereső használata díjmentes!

(#17) Alex91 válasza Oliverda (#15) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor a NAV-nak... Számlát nem adott ha jól vettem ki, megelhetesszeruen "kereskedik", de gondolom adót meg nem igazán fizet...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#18) Ptech válasza Oliverda (#15) üzenetére


Ptech
őstag

Nem ad számlát, meg egyáltalán semmi papírt. Szerinted adót fizet? Ne mondd, hogy nem érted, szerintem nem akarod érteni..

(#19) Motion_Blur válasza Alex91 (#17) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ad számlát, ha kérsz tőle... minden dologhoz két ember kell..

Ptech: nekem mindig adott garilevelet is, serial number-al ellátva és feltüntetve a pontos garancia időt is, ha kell számla azt is ad

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#20) 8th válasza cuki18 (#1) üzenetére


8th
addikt

Forintbaszó módon spórolni akartál és nem jött össze. Legközelebb vásárolj rendes boltban és egy gyártói élettartam garanciás termékre nem 12hónapos garit fogsz kapni. Egyébként akkor sem lennél előrébb ha kaptál volna nyomtatott garanciapapírt mert annak fehéren feketén ez áll az alján: [link]

Külön kiemelném ezt a részt:

"... az eredeti vételár semmilyen körülmények között nem érvényesíthető garanciális ügyintézés során, még akkor sem ha az adott termék már nem beszerezhető."

Szimpatikus hozzáállás. :(

(#21) cuki18 válasza Motion_Blur (#19) üzenetére


cuki18
csendes tag

2 ember. Jó tegyük fel 1szer, 2szer elfelejt számlát adni. De rendszeresen a vevő figyelmeztesse érte? Ne mond már, hogy ennek igy kell működnie?
(Merthogy senkinek nem ad számlát alapból)

[ Szerkesztve ]

A kereső használata díjmentes!

(#22) Oliverda válasza Ptech (#18) üzenetére


Oliverda
félisten

A számlához semmi köze a rendőrséghez. Az adózáshoz megint semmi köze.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#23) hoffman_


hoffman_
nagyúr

[link]

Elég merész ráragasztani, hogy usererror. Tudnék mesélni, a link csak a jéghegy csúcsa. Fogyasztóvédelmet nem szereti, amikor előhoztam, rögtön alkuképes lett a visszajáró 28k.

Oliverda:

Milyen alapon? Bűncselekmény történt?

Ha engem kérdezel, akkor igen. Használt áruk újként való eladása, garancia ignorálása, adott esetben nem teljesen tiszta árubeszerzés. Szerintem lenne mitől félnie. Ha valami papírt akarsz látni tőle, akkor harcolnod kell, arról nem is beszélve, hogy ha kapsz is, sokszor nem hivatalos, kitörölheted vele,

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#24) Ptech válasza Oliverda (#22) üzenetére


Ptech
őstag

Jaaaaa, az adócsalásnak semmihez nincs köze. Oké, értem.

(#25) Alex91 válasza Oliverda (#22) üzenetére


Alex91
félisten

Tan te is az apróbol élsz? Olcsón veszel, drágán adsz? :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#26) cuki18 válasza 8th (#20) üzenetére


cuki18
csendes tag

Ez egy tőle szerzett gari papir alján volt?

A kereső használata díjmentes!

(#27) Ringman válasza Motion_Blur (#19) üzenetére


Ringman
nagyúr

Ad számlát, ha kérsz tőle. :N

hát ennek nem igazán így kellene működnie.

ha kell számla azt is ad nope. ha kell, ha nem, ad számlát.

egyébként ő milyen vállalkozói formában működik?

(#28) hoffman_ válasza cuki18 (#26) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Igen.

mod:

Na, a fentebb kiemelt rész:

... az eredeti vételár semmilyen körülmények között nem érvényesíthető garanciális ügyintézés során, még akkor sem ha az adott termék már nem beszerezhető.

Érvényesíthető, amennyiben az ember nem hagyja magát átb*szni, és a sarkára áll. Lásd: fent írtam, Fogyasztóvédelem. It works. Ha én vagyok a hülye, és ő van rendben, akkor miért parázott rá a szóra ott helyben?

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#29) Oliverda válasza Ptech (#24) üzenetére


Oliverda
félisten

Az egy másik szerv hatásköre.

Alex91: Nem, csak szimplán zavar, ha valaki hülyeségeket beszél. :)

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#30) cuki18 válasza Ringman (#27) üzenetére


cuki18
csendes tag

Lehet Chuck Norris eltitkolt fia.. ő ugyanis törvényenkivüli :D

Ám passz senki nem tudja ezeket a benfentes infókat.

[ Szerkesztve ]

A kereső használata díjmentes!

(#31) Alex91 válasza Oliverda (#29) üzenetére


Alex91
félisten

Azért kiváncsi lennék, hogy hányan élnek meg itt jól a hardveraprobol... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#32) cuki18 válasza Alex91 (#31) üzenetére


cuki18
csendes tag

Közben a PH-nak meg nincs pénze HDD-ket venni a képfeltöltéshez.. széépen vagyunk :DD :) :))

[ Szerkesztve ]

A kereső használata díjmentes!

(#33) Oliverda válasza cuki18 (#32) üzenetére


Oliverda
félisten

Ugyan egyáltalán nem ide tartozik, de már régen megvannak a HDD-k, és akkor ezt a vonalat most zárjuk is itt le.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#34) cuki18 válasza Oliverda (#33) üzenetére


cuki18
csendes tag

Oksa. Viszont egy kicsit most is okosabb lettem, végre egy jó hir! :R

[ Szerkesztve ]

A kereső használata díjmentes!

(#35) D1Rect


D1Rect
félisten

Nincsenek verhetetlen árai, legközelebb körültekintőbb leszel. ;)

(#36) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Gyakorlatilag percenként találkozik valakivel, el lehet képzelni, hogy hány vevője van egy héten.. képtelenség, hogy ezek közül mindenki elégedett legyen. Szerintem ennyi belefér. A sztori sem egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

(#37) Motion_Blur válasza D1Rect (#35) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Most már sajnos tényleg nincsenek... de pár éve még lehetett spórolni simán 20%-ot is akár egy konfig esetében is.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#38) veector


veector
senior tag

Mert mondj egy boltot ami manapság tudod, hogy üzemelni fog 1 év múlva is akár.
Kapásből 3at felsoroltam gondolkodás nélkül. (Aqua,Hardverker,Ipon)

háá :D

(#39) hoffman_ válasza Motion_Blur (#37) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Én a 8800GTS 640-et 130 helyett 82-ért vettem tőle, tehát tényleg voltak árai. Viszont azon 3 alkatrész között van, ami nem romlott el(pedig volt tőle soksok minden...). A többi meghalt időközben, és garanciára se volt hajlandó adott esetben. Visszagondolva, kicsit sem érte meg spórolni, még úgy sem, hogy 5 számjegyű a spórolás végösszege.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#40) Kolondrum válasza csƵ (#4) üzenetére


Kolondrum
félisten

Csak onnantól, hogy rájön az ember a dolgokra és folytatja! Én is így voltam, de elgem lett, a gar jogát adtam el mert tököm ki volt a pestre mászkálással + azzal, hogy órákat vártam rá (ez amúgy nálam főben járó bűn, már egy perc késés is).
Pár hete egy boltban előttem állat a garban, azonnal megismertem meg sem kellett szólalnia. :DDD

(#41) Motion_Blur válasza hoffman_ (#39) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Az szép ár :R

Nekem a legjobb vételen egy 280 GTX volt 3,5 évvel ezelőtt. Asszem 70K körül volt Gianninál, és mivel 4 órát várakoztatott, ennyi ezrest engedett az árából + el is hozta házhoz (60km-re!) ;)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#42) darál0w


darál0w
Jómunkásember

régebben tényleg jobb árai voltak, illetve nem lehetett hallani felőle panaszt...változnak az idők.

elég sok mindent vásároltam tőle...gariztatási "problémám" is akadt...uj alaplap, ami hibás volt...szo nélküli csere...VGA, ami 2 év után adta be a kulcsot...szintén szo nélkül csere...

egy vinyom nemrég adta be a kulcsot a 3. évében...az most még intézés alatt van. ;]

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#43) hoffman_ válasza Motion_Blur (#41) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Egy óráért cserébe ez azért belefér(mármint a 4k, a 60km engem is meglep). Azt nem is ecseteltem sehol ja, hogy csillió órákat várakoztatja a népet. Azt a kártyát még most is elfogadnám :D

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#44) Motion_Blur válasza darál0w (#42) üzenetére


Motion_Blur
félisten

"egy vinyom nemrég adta be a kulcsot a 3. évében...az most még intézés alatt van."

Ez jó kis sztori lesz érzem.. ;]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#45) Ptech válasza Oliverda (#29) üzenetére


Ptech
őstag

So?

(#46) Oliverda válasza Ptech (#45) üzenetére


Oliverda
félisten

rendőrség =/= NAV

Ennél egyszerűbben már tényleg nem tudom elmondani.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#47) darál0w válasza Motion_Blur (#44) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

novemberben adtam oda...nemrég írtam rá, hogy mi a szitu... ;]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#48) hoffman_ válasza Oliverda (#46) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Szerintem ő arra akar kilyukadni, hogy mindegy milyen módon, melyik hatóság által, de sáros.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#49) Oliverda válasza hoffman_ (#48) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor azonnal hívom a tűzoltókat. ;]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#50) Motion_Blur válasza Oliverda (#49) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Én meg az építésügyi hatóságot ;]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.