Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cucuska2


Cucuska2
őstag

GG

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#2) barnam_ válasza Cucuska2 (#1) üzenetére


barnam_
nagyúr

Router gondjaidról nem tudok (nem keresem meg a blogodban :B ), így arra érdemben nem tudok válaszolni.

lehet valahol külön modemet venni?
Igen, pl. itt.

A 360R modem tipikusan olyan hogy sok vele a gond. (Mondjuk nekem is az volt, de nem nagyon volt vele gondom /5Mbit/512kbit-re jó/). Ezért az ára is eléggé lenn van, egy ezresért tudsz már venni PH-n.

szerk.: hogy ha házon belül van gond a nettel, ne bízd a T-re, mert csak lehúznak. Kijönnek, megnézik hogy szar a modem (amit távolról is látnak), és elkérnek érte 8k-t? :(((

[ Szerkesztve ]

(#3) szablya


szablya
tag

Hát bazmeg, az istennek se adnék 8+5 ezret hogy kicseréljék a rútert, amit eleve ők adtak hibásan, ez olyan... nagy lehúzás. ki ne fizesd, akkor inkább veszel te jobb modemet ennyi pénzből!

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#4) Cucuska2 válasza barnam_ (#2) üzenetére


Cucuska2
őstag

Esetleg eg konkretat tudsz mondani, mivel nem tudok a modemekrol semmit.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#5) kraftxld válasza Cucuska2 (#4) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]
Foz mos takarit.
Modemkedik, routerkedik, wirelest is csinal, meg mazzagos gepet is tudsz radugni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6) Cucuska2 válasza kraftxld (#5) üzenetére


Cucuska2
őstag

Tokeletes lenne, csak magyar helyet nem (?) talalok. A masik meg van ~3 routerem, igy nem akarok megegyet venni.
Vagy csak annyi, hogy felmegyek az apróra, megkérdezem valakitől, hogy neki jó-e, megveszem, és működik?

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#7) Tv


Tv
senior tag

Nem értem 100%osan, hogy mi az amit szeretnél. Nem jön kielégítő sávszélességel az adat vagy mi a probléma jelenleg?

(#8) barnam_ válasza Cucuska2 (#4) üzenetére


barnam_
nagyúr

Passz, itt érdeklődj utána.

Pontosan mi a gond a nettel? Nem tudja azt a sávszélességet amit kellene? Biztos hogy a modem a rossz, és nem a vonal kevés hozzá?
Mielőtt bármit is vennél, próbálj meg valakitől egy modemet kérni, akár ugyanolyat mint neked van. Ha azzal se jó, akkor lehet nem a modemben kell keresni a hibát.

(#9) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Na!
A probléma a következő:
Van 3 routerem, és 1 switchem. Ha router nélkül használom, akkor tökéletes. Ha igen, akkor folyton timeoutol, lassú, és ezeknek a keverékei. Kipróbáltam 2-t másoknál, ott tökéletes. Megjegyzem LAN-ban teljesen okés. És a környéken lévő szakemberek közül úgy 3-at megkérdeztem és mindegyik először a routerre fogta, de utána megállapították, hogy a routerek tökéletesek és valszeg a modem nem bírja.
Ez a sztori.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#10) e=mc² válasza Cucuska2 (#9) üzenetére


e=mc²
őstag

1. proba: modem + pc
2. proba: modem + 1 router + pc
3. proba: modem + 1 (masik) router + pc
4. proba: modem + 1 (harmadik) router + pc
5. proba: modem + switch + pc
6. proba: modem + 2 router + pc
stbstb...

Pipalgasd, hogy melyiknel nem lesz meg huzamosabb (15 perc +) ideig stabil le- es feltoltes.

Ambulimax Provider

(#11) Cucuska2 válasza e=mc² (#10) üzenetére


Cucuska2
őstag

Csak az első változattal működik tökéletesen.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#12) sbazsi válasza Cucuska2 (#11) üzenetére


sbazsi
veterán

innentől kezdve felesleges bármit is fizetni, kijönnek, megnézik ők is géppel,azzal jó lesz, majd elmennek.

(#13) barnam_ válasza Cucuska2 (#11) üzenetére


barnam_
nagyúr

Továbbra is azt mondom, hogy kérj valakitől kölcsön egy modemet, még ha ugyanolyan is, mint a tied (360R). + egy másik routert is kipróbálnék.

(#14) Cucuska2 válasza barnam_ (#13) üzenetére


Cucuska2
őstag

Ugyanolyan kérése megoldható, holnap fejlemények.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#15) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Nos, kaptam kölcsönbe egy DSL-360T-t, még csak kicsit teszteltem (pár percet) codmw2-vel de eddig tökéletes.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#16) Cucuska2 válasza Cucuska2 (#15) üzenetére


Cucuska2
őstag

megoldódott MINDEN probléma!

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#17) e=mc² válasza Cucuska2 (#16) üzenetére


e=mc²
őstag

Es elarulod, hogy mi lett a megoldas?

Ambulimax Provider

(#18) Cucuska2 válasza e=mc² (#17) üzenetére


Cucuska2
őstag

Valoszinulag az volt a problema, hogy a modem nem birta a 4mbit-et stabian adni routernak, igy amikor kicsereltem egy masikra (360R -> 360T) az mar birta a folytonos 4 mbit-et. Legkozelebb, ha ilyen problema van, akkor ki kell cserelni a modemet, mert a router valszeg tokeletes.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.