Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Robert07


Robert07
aktív tag

A indiwsban az energiagazdálkodásnál be lehet állítani, hogy kapcsolja ki X perc után.
Nekem ez teljesen leállította a merevlemezt, igaz, asztali gépben, de szerintem notinál is működnie kellene.

(#2) mrlt válasza Robert07 (#1) üzenetére


mrlt
tag

Én pont ezért eleve nem is raktam caddy-be a hdd-t, külső rack-et használok, amit kb hetente egyszer rádugok a gépre ha felgyűlt a cucc az ssd-n. Sokszor még a torrent is az ssd-re megy bánom is én (3 év gari) csak a hdd-ne halljam. :) Szerintem külső rack-el jobb lesz neked is.

Bocsánat nem válasz akart lenni. :B

[ Szerkesztve ]

Go Pack Go!

(#3) Cucuska2 válasza Robert07 (#1) üzenetére


Cucuska2
őstag

Nem állítja le, a merevlemez attól függetlenül pörög, külső HDD-t meg azért nem akarok, mert abból lassan meg már egy szatyornyi van. :D

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#4) kmisi99 válasza Cucuska2 (#3) üzenetére


kmisi99
addikt

Nekem lenovonál leállította. Idegesitett is mikor nagy ricsajjal felpörgött mikor műveletet kezdett a gép. És nekem passzív volt a gép.

(#5) DarthSun válasza kmisi99 (#4) üzenetére


DarthSun
nagyúr

Vinyófüggő is. Energiagazdálkodás/Fejlett energiagazdálkodás.WD- k bizonyos firmwarekkel akkor is leállnak teljesen ha nem kéred (bizonyos tétlenségi idő után), Hitachi nem áll le, most ilyet használok, de nem is baj mert a folyamatos leállítgatás csak kinyírja a vinyót - WD- t ki is nyírta nálam, 2- őt is, egy laptop és egy desktopvinyót is. Venti alacsony fordulaton is hangosabb mint a vinyó, úgyhogy a hang engem nem zavar.

(#6) kmisi99 válasza DarthSun (#5) üzenetére


kmisi99
addikt

Mennyi leállás újraindulás körül döglött meg? Nekem 2000 nél jár most a hdd.

(#7) DarthSun válasza kmisi99 (#6) üzenetére


DarthSun
nagyúr

Pontosan nem is tudnám megmondani (nem emléxem), bár nem lényeges mert nagyon sok ezer volt, az említett két vinyó híres róla hogy sportot űz ebből, néhány másodperc tétlenség után már idle, tehát kivágja a fejet parkolási pozícóba, majd nem sokkal utána meg off.Van rájuk némi orvosság, program ami felülírja a firmware- t, de csak ideiglenesen, kikacsolás-bekapcsolás után újra kell futtatni. A 2 típus a WD15EARS ( gariban cserélték, az újat már másik firmware- vel küldték, jó is ) és a WD Scorpio Blue ( gari után döglött ki, helyette vettem Hitachi- t) .

(#8) aaa3 válasza DarthSun (#7) üzenetére


aaa3
csendes tag

ujraind utan van egy real mode dosos tool, amivel ve lehet allitani vegtelen hosszu (tejl kikapcsolt), vagy maximalis (az is jo par ora vagy nap) idle-zest. nem tom hogy talaltam mar. a kikapcsolas nekem teljesen bevalt, pedig mondtak h nagyon bugos szal nem ajanlott a haszn. ennek szem elott tartasaval en ajanlom. a maxoson tul gyorsan nott a szam az en izlesemnek, smart-ban latszott.

file:///initrd/mnt/dev_save/installers/x_drives/wdidle3_1_05 - g&b&b idle mode update utility (set 300 to avoid death - IF DISABLE thn immediately aftr done&checkd, UNPOWR pc &unplug drive, or buggy fw trashes it with vhf unloading!!).zip
file:///initrd/mnt/dev_save/installers/x_drives/wdspinup - ultra low power.zip

olvasd a wd oldalat onnan szedtem a figyelmezteteseket. azaz, miutan kesz, azonnal kapcsold ki, majd aramtalanitsd a geped par masodpercig.

szerk, ha esetleg a hivatalos wd oldalrol es websearchrol eltont volna a ket download, el tudom kuldeni emailben, cserebe megkerem a cimzettet h hostolja mar valami publikus helyen. am ha minden igaz en ugy emlekszem h a wdidlet hasznaltam; /d-vel

[ Szerkesztve ]

[off]eladott gépem: http://hardverapro.hu/apro/9850_black_edition_felkonfig_-_3gb_hd4550[/off]

(#9) DarthSun válasza aaa3 (#8) üzenetére


DarthSun
nagyúr

:R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.