Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37) bambano válasza Kisgépkezelő (#36) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Egyébként szerintem nincs semmi különleges a pesti vezetésben.": szerintem van.
1. sokkal gyorsabb a közlekedés ritmusa. Ez településenként változik, nekem, Miskolcon tanult sofőrnek, a debreceni közlekedés agyhalál éticsiga, a pesti meg rohamtempó.
1a. vidéken nem szokod meg, vagy ha igen, rosszul, hogy lámpától hogy indulsz. legtöbb kistelepülésen nincs is lámpa. Pesten amikor a piros után kigyullad a sárga is, már taposod a gázt, hogy felpörögjön a motor, és a zöld meggyulladásával egyidőben már húzol, mint a vadliba, mert különben ledudálnak, illetve nem jutnak át elegen a zöldön. A pesti rajtolási szokásokkal én itt, Debrecenben, gyakran kiérek a kereszteződésből, mire a kocsisor mögöttem megmozdul.
1b. Pesten meg kell szoknod, hogy közelről követed az előtted menőt, mert ha túl nagy helyet hagysz, beállnak. Vidéken tökmindegy.
1c. vidéken a sok helyi bajnoknak az 50 Km/h-s sebességkorlátozás az óra szerint gyakran 40. Pesten az 50 az minimum 55 és inkább gps-sel mérve, mint órával (óra rendszerint felfelé csal). Vidéken olyat se nagyon látsz, hogy bazi széles úton 70-es tábla van, de jobb, ha mész 80-nal, hogy ne tiporjanak bele a betonba.
1d. Pesten, ha be akarsz kanyarodni, akkor nyomod, majd a kanyar előtt nem sokkal egy telitalpas fék, és betolod az autót. Vidéken, ha be akarnak kanyarodni, már három utcával előbb gurulni kezdenek, a rettenetes 40 Km/h-s fénysebességről hosszú fékezéssel lassítanak, mert tudják, hogy a falu túlvégén be fognak kanyarodni. Az nem izgatja őket, hogy közben lobogó szemű éticsigák előzik őket a belső sávban...
2. Pesten sokkal több a szigorítás, mint vidéken. Például a nagyobb forgalmú utakról Pesten jellemzően nincs balra kanyarodás. Ezt meg kell szokni agyilag, hogy háromszor kanyarodsz jobbra, mire balra elfordulsz.
3. Vidéken, főleg a kisebb városokban, falun, sok közlekedési helyzet nem fordul elő, ami Pesten igen. Például nem szokod meg, hogy néha az úttestet keresztezi villamos, aminek tanácsos elsőbbséget adni. Pusztán azért, mert vidéken nincs villamos. Egyszerűen nem ivódik bele a közlekedési iq-ba, hogy számíts rá.
4. vidéken nem szokod meg, hogy időben be kell sorolni a megfelelő sávba, mert egy sáv van.
5. vidéken ott szállsz ki a verdából, ahol elfogyott a lendülete és otthagyod. Pesten parkolóhelyet kell keresni, és ki kell deríteni, hogy az a konkrét parkoló melyik parkolóórából fizethető.

+n. én magamon látom, hogy mennyivel másabb vagyok: ha apám megáll a kocsijával, sokszor be se zárja. kulcscsomók, papírkötegek, mittoménmik vannak az első ülésen. ha én megállok a kocsival, antennát letekerem (inkább én, mint egy tolvaj éjjel), dísztárcsa eleve nincs rajta, a kocsi belseje pedig üresre ki van pakolva, és már a beszállásnál úgy pakolok, hogy megálláskor ne kelljen kinyitni a csomagtartót, hogy ne lássák, mi van benne.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.