Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Ez a GNOME System Monitor marhajól néz ki. :Y :C

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#2) Syl válasza Cucuska2 (#1) üzenetére


Syl
nagyúr

Linux írja-olvassa az NTFS-t, fordítva nem megy.
Én csak egy OS-t tartok a gépemen, linuxot. Sokáig ubuntu 12.04 lts volt, de egy ideje elementary-val élek együtt. Nagyon nagyon szeretem. Hihetetlenül stabilan és megbízhatóan teszi a dolgát.
Ha ubuntu mellett döntesz (megértem, én is szeretem a unity felületet), várd meg az áprilisban érkező 14.04 LTS-t.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#3) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

A Linux kezeli az NTFS-t, de a Windows az extfs-t nem. Volt rá régen progi, de csak 1 mappa mélységig tudott olvasni, írni meg egyáltalán nem tudott. Én egy T61-es lapin használok két rendszert, pedig csak 80GB-os a HDD. A Windows 7 (64bites) kapott 60GB-ot, a Linux Mint 16 pedig a maradék ~16GB-ot. A Windowson van AutoCAD, Mafia, és SWKoTOR II is. Ennek ellenére 15GB üres helyem van még. A Linux mindenestül 5GB, így 10GB üres. Szerintem mehet a dual boot, nagyon sok előnye tud lenni. Amire okvetlenül kell figyelni, az a telepítési sorrend. Először a Win, utána a Linux! Ellenkező esetben a Linux indíthatatlanná válik.

Nyugodj békében Integra!

(#4) feco72


feco72
Modder

Nálam 10 max 15 giga a linux partíció. Lehet a kettő egymás mellett, a lényeg, hogy elsőnek a wint rakd fel, utána a linuxot. Az ext partíció a win számára nem látható.

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#5) petipetya


petipetya
nagyúr

Személy szerint szintén az Elementary OS-t használom, mert nagyon egyszerű, nagyon szép és nagyon gyors. Mondjuk nulláról inkább a Linux Mint Petra a javasolt rendszer a részemről, mégpedig a Cinnamon felülettel. Ennek oka az, hogy telepítés után nulla a teendő, mivel eleve fent van a Java, flash, kodekek stb.

Neked a két rendszert javaslom egymás mellé ilyen felosztásban:
- Windows: 96 GB
- Linux: 20 GB
- Swap (=gyorsítótár): 4 GB

A Linux alól eléred a Windowst, ám a kényelem miatt célszerű már a telepítés során felcsatolni (lesz egy /windows csatolási pont, így adja magát a dolog). A Windows alól sosem akartam elérni a Linux partíciót, így ezt nem tudom lehet-e.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#6) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Köszönöm a válaszokat!

(#2) Syl Észben tartom. Bár lehet inkább a Mintet próbálom ki, ha már ajánlotta itt az egyik kollega.

(#3) Szatyor95 Kecsegtető. :)

(#5) petipetya Kipróbálom majd. :) Vesztenivalóm úgy sincs, a fél terás vinyó már meghalt. A rendszer gyorsan fent van. Ha SSD-re telepítem a Linuxot, valamire kell figyelni, vagy ő azt észreveszi, és annak megfelelően kezeli?

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#7) Syl válasza Cucuska2 (#6) üzenetére


Syl
nagyúr

Mintet már többször próbáltam (13-14-15), de valahogy nem jött be. Túl vindózos :DDD

SSD-re van kapcsoló, az írásom közepe tájékán találod a lényeget.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#8) Cucuska2 válasza Syl (#7) üzenetére


Cucuska2
őstag

Akkor még majd kotlok rajta. Windowst nem akarok, lesz majd úgyis. :D :R

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#9) petipetya válasza Cucuska2 (#8) üzenetére


petipetya
nagyúr

Akkor szerintem tedd fel az Elementary OS-t. Itt van róla egy kedvcsináló videó és a letöltési oldal.

- a "download linux for free" linkre kell menni a gomb alatt, és akkor nulla dollár lesz az ára, illetve a 32 bites verziót ajánlom.
- telepítés közben legyenek bepipálva a harmadik féltől származó szoftverek
- telepítés után pakold fel az ubuntu korlátozott extrákat és az icedtea nevű java bővítményt a szoftverközpontból

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#10) Cucuska2 válasza petipetya (#9) üzenetére


Cucuska2
őstag

De ha 32 bitest telepítek, akkor tudom majd használni a 8 GB RAMomat? És ez miért jobb, mint mondjuk ez a színes-szagos-mekes Ubuntu?

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#11) Cucuska2 válasza Cucuska2 (#10) üzenetére


Cucuska2
őstag

Húúúúú, megnéztem a videót, hát én nem szeretnék Maces kinézetet. Majd nézelődök az elkövetkezendő pár napban, és majd betörök a Linux topikba is nyavajogni. :K

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#12) petipetya válasza Cucuska2 (#10) üzenetére


petipetya
nagyúr

Erre nem is gondoltam, mert nekem 4 GB RAM van a laptopban...

AAmúgy ez gyorsabb és nem annyira bonyolult, mint az Ubuntu. De ha az tetszik, akkor tedd fel az Ubuntut.

Viszont mindenképpen érdeklődj a Linux topicban is, mert én csak sima felhasználóként tudtam tanácsot adni.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#13) Syl válasza Cucuska2 (#10) üzenetére


Syl
nagyúr

A 32 bit - 4 giga ram csak vindóznál probléma, linuxnál nem.
Ha nem tetszenek az osx-et másoló megoldások, akkor Manjaro, Mint, Chakra irányába nézelődj.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.