Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #41360896


#41360896
törölt tag

Már az első oldalon elvérzett de nem is vártam mást! Pfhh, az a fényerő :(

(#2) Reggie0


Reggie0
félisten

Most mar altalanossa valhtnanak a hokamerak is a telefonokon.

(#3) m1lan


m1lan
őstag

Azért az elég sokat elárul a készülék gyártójáról, hogy még a status bar ikonjait se tudták rendesen bepozicionálni. :U

[ Szerkesztve ]

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#4) elfelejtette


elfelejtette
veterán

"a dizájn ügyesen lovagolja meg a sokkamerás trendeket"
A dizájn ügyesen másolja le a sokkamerás Samsung S20-at.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#5) Hallosz


Hallosz
senior tag

"392 nit" Ez gyakorlatilag beltéri készülék.

Mert lakni, muszáj.

(#6) harry3 válasza m1lan (#3) üzenetére


harry3
őstag

Nekem is ez volt az első, amit kiszúrtam. :W

(#8) Doki42


Doki42
őstag

Felejtős! :B
Szoba dísznek elmegy... 😎

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#9) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Basszus milyen büntetés lehet már egy ilyen ízét tesztelni???? :R

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#10) zoo8800


zoo8800
veterán

A specifikációk oldalon valami Redmi képe van beillesztve, és nem ez a telefon.

rip and tear, until it is done

(#11) kretenallat válasza zoo8800 (#10) üzenetére


kretenallat
senior tag

grat, az elso es egyetlen, aki elmereszkedett odaig a tesztben :DDDD

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#12) elfelejtette válasza zoo8800 (#10) üzenetére


elfelejtette
veterán

Nem látod?! Ott van fölötte, hogy Redmi 9. :DDD

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#13) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

A benchmark rovatban duplázva van a HTC a teszt trágya tárgya helyett.

A telefon nyilván kuka, ebbe még az energiát is kár volt beletennie a tesztelőnek; az év legrosszabb kamerás teljesítményét láthattuk ettől a fertelmes mobiltól, kültéren láthatatlan a kijelzője, beltéren meg vakító a minimum, koros a hardver, az ocsmány dizájnon meg külön javít még az előlapi kamerába beúszó digitális óra. Környezetszennyezés. A jack csatlakozón rugózást viszont el kéne már engedni, a kutyát nem érdekli a megléte 2020-ban.

Mondjuk azt is nehezen értem meg, hogy ilyen, itthon hivatalosan nem is kapható készülékeket előszeretettel tesztel a MA, viszont az Apple termékeket folyamatosan ignorálja (Watch tesztet talán nem is láttam az oldalon, iPadből is csak a Pro volt jó ideje tesztelve (se a sima 2019-es, se az Air, se a Mini), iPhone-ból a 11 Pro kimaradt, csak a Maxról volt írás, holott mondjuk a Huawei vagy a Samsung rókabőr modell alverziói mindig kapnak legalább egy rövidebb külön írást. Na de OFF vége. :N

[ Szerkesztve ]

(#14) Richoo44 válasza m1lan (#3) üzenetére


Richoo44
aktív tag

Na igen, és az is, ha egy tesztelő erre nem tér ki. :U Szerintem teljesen alap lenne megemlíteni, mint ahogy minden más ( nem eléggé "szimpatikus") gyártó apró hibáit kiemelik ,fél oldalon keresztül taglalva.Ha valami, ez ordas hiba a telefontól, a többi meg már szót sem érdemel :D

(#15) Reggie0 válasza Mr.Silkó (#13) üzenetére


Reggie0
félisten

Jack csati nagyon fontos, anelkul en nem is vennek telot.

(#16) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

DXO-n remélem a Pixel 4 felett fog szerepelni, ahol a helye van, nyilván, hiszen sokkal több kamerája van.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17) joey04


joey04
titán

jó nagy kupac... :U

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#18) Bagoly01


Bagoly01
senior tag

Hirtelen Féltucat sz@rkupacnak olvastam.

(#19) Mr.Silkó válasza Reggie0 (#15) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Valószínűleg elenyésző százalékhoz tartozol ezzel az igénnyel, elég csak a mobilpiacon körbenézni.

(#20) janeszgol


janeszgol
félisten

A hardver miatt keves penzu embereknek (gyerekeknek?) jatekra meg megfelelo lehet. Ennyiert sd439, helio p22, kirin 710 van 2-3-4 GB ram mellett, ezeknel pedig jobb.

(#21) exedoc


exedoc
senior tag

392 nit? Azzal kint a napsütésben mit cisnálsz? Még beltéri erős világításnál is határeset. Meg az a kameratelejesítmény... juj... Hát, ez se lesz a legkapósabb telók között..

(#22) Reggie0 válasza Mr.Silkó (#19) üzenetére


Reggie0
félisten

Mintha olyan szoros lenne a kapcsolat a ketto kozott...

(#23) Noukoum válasza Mr.Silkó (#19) üzenetére


Noukoum
veterán

Nagyon sokaknak fontos a jack. Ez érthető is hiszen ki a fene akar átalakítóval kínlódni (amit már külön kell megvenni a legtöbb gyártónál).

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#24) Zeki válasza Noukoum (#23) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nálunk is fontos a jack.

(#25) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Specifikáció egy redmi 9ről szól

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#26) Dave1984 válasza Noukoum (#23) üzenetére


Dave1984
őstag

+1

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#27) RedSwallow


RedSwallow
tag

"ma nagyjából minden telefon értékelése a kameraminőségre fut ki" - Szerintem ez nem igaz, pl. senior telefonoknál nem annyira elvárás vagy céges irodai telefonnál sem.

(#28) Šolaire válasza Noukoum (#23) üzenetére


Šolaire
veterán

+1

“Praise The Sun” \[T]/

(#29) Skynet258 válasza Bagoly01 (#18) üzenetére


Skynet258
veterán

Hát van egy olyan érzésem, hogy nem volt véletlen a cimadás pont erre az áthallásra alapozva... Sőt ez így kerek, ilyen cím után azon lepődtem volna ha jó a kamera. :D

https://geekpulse.hu

(#30) Mr.Silkó válasza Noukoum (#23) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

A magam részéről én évek óta Bluetooth füleseket használok, de a környezetemben is a többség vagy ilyennel szaladgál, vagy a telefonhoz kapott kompatibilis gyári tartozékával, édesmindegy, hogy az jackben végződik, vagy Type-C-ben, vagy Lightningban, mivel általában adják a mobilhoz és a legtöbbeknek ezek a fülesek elegendőek (épp ezért se érthető, miért kéne átalakítóval szenvedni, ahogy írtad). Nyilván van kivétel, de ez a fórum kevésbé reprezentatív ilyen szempontból a sok kockával és vájtfülűvel.

[ Szerkesztve ]

(#31) Lincoln6echo válasza Noukoum (#23) üzenetére


Lincoln6echo
tag

+1

(#32) janeszgol válasza Mr.Silkó (#30) üzenetére


janeszgol
félisten

Egyetértek. Ráadásul pl egy Acme HS104 kereken 4 ezer ft, és bizony nem szól rosszabbul, mint az átlag telóhoz csomagolt füles. Sőt szerintem még jobb is. Ma már azt se lehet mondani, hogy drágák vagy nem lennének jók a BT fülesek és fejesek.

(#33) Reggie0 válasza Mr.Silkó (#30) üzenetére


Reggie0
félisten

Mert alig hasznaljatok. 4 ora uzemido azert elegge a lokuki kategoria. Napi ketszer-haromszor meg ki akarja toltogetni.

[ Szerkesztve ]

(#34) janeszgol válasza Reggie0 (#33) üzenetére


janeszgol
félisten

12-15 ezerért van Sony füles, 18 óra üzemidővel, és jól szól. 6 ezer forinttól kezdődnek azok a fejesek, melyek 12+ óra üzemidőt tudnak. Ergo ma a BT-s cuccok üzemideje nem téma, nem befektetés. Itt is elérkeztünk már ahhoz, hogy csak az árra, a kényelemre és a hangzásra kell figyelni, mint a zsinórosnál.

(#35) Hopkins95 válasza #41360896 (#1) üzenetére


Hopkins95
addikt

Ugyanezt néztem én is, ez ilyen fényerővel csak beltéren használható normálisan, kinti fényviszonyok között kuka. :(

(#23) Noukoum +1!:K

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#36) UnA válasza janeszgol (#34) üzenetére


UnA
Korrektor

Nekem nem tetszik az, hogy csak a mobil kedvéért kellene venni egy Bluetooth fülest. Ha már van egy jól bevált másik, akkor miért cserélném le vagy vennék valami átalakítót csak néhány mobilgyártó ötletei miatt?

(#37) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Jack vs. Type-C vs. bluetooth: A Type-C egyszerűen nem fülhallgatók fogadására lett kitalálva. Hogy, miért? Mert szvsz. nem kellően robusztus, ill. "zsebbarát". Utóbbin azt értem, hogy egy zsebre tett telefon esetén egy "L" alakú jack (amilyen nagyon sok - főleg fülhallgatón - van) egyszerűen ellenállóbb (leülés, felállás ... első zsebről beszélek) mint egy Type-C. Tudom, létezik "L" lakú Type-C is, de a csatlakozó kialakításából adódóan még ez is sokkal jobban kiáll, mint kellene. És persze arról se feledkezzünk meg, hogy a jack forgatható, míg a type-C nem.
Bluetooth: nekem is van TWS-es fülesem - legfőképp sportoláshoz - de kb. 2-3x került többe, mint egy hasonló kategóriájú vezetékes. Kényelmes? Nagyon. De, melóhelyen vagy utazáshoz inkább vezetékest használok, mert nem kell 4-6 óránként tölteni.
Ez a fülesem egyébként aptX-et tud (és AAC-t), ami már elég jó, de a tuti az ugye az aptX HD lenne. Meg lehet nézni, hogy hány ilyen fülhallgató (nem fej-) létezik. Olyan pedig, ami ne adj' Isten az aptX LL (Low Latency) tud, hááát ... nem sok van. Ja, és akkor létezik még aptX Adaptive, amit támogató eszközről nem is hallottam.
Szóval, jó-jó a bluetooth, de úgy érzem, hogy még nem eléggé kiforrottak és elterjedtek a jobb minőséget garantáló eszközök.
Pl. egy csak SBC, de akár csak "sima" aptX-et támogató füles mellé egy Tidal-t előfizetés picit overkill.

(#38) forgonati válasza Mr.Silkó (#19) üzenetére


forgonati
őstag

És mit fog mutatni a mobilpiac? Hm? Az emberek nem használnak jacket mert a gyártók elvették, kvázi rákényszerítve őket az alternatív megoldásokra. Aztán a hozzád hasonlók azzal példálóznak hogy "a kutyát nem érdekli". Miért is? Megkérdeztél minden embert hogy jókedvéből váltott, vagy pedig mert nem volt választása? Olyan cuki mikor egyesek a saját véleményüket lazán kivetítik a világra...

Keelah Se'lai!

(#39) Hopkins95 válasza forgonati (#38) üzenetére


Hopkins95
addikt

A OnePlus felmérése egyébként épp az ellenkezőjét bizonyítja, amivel egyesek példálóznak, 2018-ban kiírott szavazáson a felhasználók 88 százaléka fontosnak tartotta: Carl PeiDo you like headphone jacks? (2018 edition)

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#40) <Adamsky> válasza forgonati (#38) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"... mert a gyártók elvették, kvázi rákényszerítve őket az alternatív megoldásokra."
Ez sajnos a kompakt méretű telefonokra nem is igaz. De, említhetnénk a 16:9-es kijelzők eltűnését, a notch-ot, a "lyukat", a "cseppet" vagy a "vízesés kijelzőkét".
Kellettek ezek, mint púp a hátunkra :(((

(#41) Noukoum válasza <Adamsky> (#40) üzenetére


Noukoum
veterán

Kompakt telefonoknál az a baj hogy a nagyobb készülékek jóval jobb eladásokat produkálnak (Akár 1,5szeres). A 16:9 tényleg csak a fórumozókat érdekli, és a notch sem tántorít el sokakat a vásárlástól. Nézz meg egy oneplus nord reklámvideót, posztot. Mindenhol megy a panasz hogy hogyan lehet kihagyni egy “olcsó” telefonból a jacket. Lukért, 16:9-ért és a méretért érdekes módon senki nem sír.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#42) jUUh válasza Doki42 (#8) üzenetére


jUUh
addikt

Annak meg rossz, mert ronda... :DDD

Samsung Galaxy S23+

(#43) joey04 válasza Hopkins95 (#39) üzenetére


joey04
titán

Mondjuk a OP felmérés nem mérvadó mert az geek márka.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#44) Mr.Silkó válasza UnA (#36) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Éppen ez a kevésbé átlagos hozzáállás, inkább a fórumos emberkékre jellemző, saját tapasztalataim és meglátásom szerint.

(#45) Mr.Silkó válasza forgonati (#38) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Mint írtam feljebb, a tapasztalataim a tágabb környezetemből merítve azok, hogy a döntő többség a gyári fülest használja a mobiljához – amit egyébként egyelőre kevés gyártó hagy ki a dobozból –, édesmindegy nekik, hogy az milyen csatlakozóban végződik, adják hozzá, jó lesz az, slussz.

(#46) DS39 válasza Mr.Silkó (#45) üzenetére


DS39
nagyúr

Akkor sok lesz a hallás problémával küzdő ismerősöd. A gyári fülesekkel egy youtube zene meghallgatása fizikai fájdalmat okoz, olyan rossz a hangzás.

(#47) Reggie0 válasza janeszgol (#34) üzenetére


Reggie0
félisten

Biztos jo ha a fel tonnas fejhallgato szaggatja a fuled orakon at. Arrol nem is beszelve, hogy repulon a bluetooth nem hasznalhato.

(#48) Mr.Silkó válasza DS39 (#46) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Nem hallottam ilyen panaszt senkitől, pedig nem csak drága modellek fordulnak meg a környezetemben, sőt. Elhiszem, hogy valakit zavar, de a legtöbben sima mp3-akat hallgatnak, amiknél majdnem mindegy a füles.

(#49) janeszgol válasza Reggie0 (#47) üzenetére


janeszgol
félisten

Madzagosnál is van fél tonnás fejes, ahogy BT-sben is könnyebb.
Nem repülök, így nem érint.

DS39, ahogy elnézem az utcán az embereket sokan használják a telefonhoz kapott fülest. Plusz ha vesznek is mondjuk fülhallgatót/fejhallatót, akkor sem valami drágát.

(#50) Tiédetis


Tiédetis
senior tag

Volt egy Cubotom, ami tette a dolgát, semmi extrém nem volt, talán annyi, hogy jobb térerőt nyomott mint a lenovo valamilyen.
Azonban nem egy olyan márka, ami túl sok vevőt vonzana, oké, hogy ezekről is illik teszteket bemutatni, de jobban tudtam volna örülni egy Mi 10 lite-nak. Talán többet érdekel, mint egy cubot. Nem is most jelent meg ráadásul. Ráadásul a ván+nord már terítéken volt, aminek alternatívája lehet, vagy fordítva. Szóval kérdezem az illetékeseket: mikorra tervezik a fenti készülék tesztjét? Vagy én vagyok béna, és van, csak nem találom? :)

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.