Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #90305280


#90305280
törölt tag

Jó ez, kéremszépen.
Gyereknek, első telefonnak; arra, hogy összetörje/elhagyja...

(#2) NoMagix


NoMagix
addikt

Atya gatya, az a kijelző káva kombó milyen gagyi!
B brand ide vagy oda ez is egy trágyadomb lett!
Ilyenkor érti meg az ember igazán, miért kell többet fizetni egy nevesebb márka készülékeiért!

(#3) Jagon


Jagon
tag

Én már kinéztem magamnak nemrég ezt a telót A**expressen, mikor megtaláltam a következő szöveges részt (Na, engem itt veszített el az egész Cubot márka):
Mondjuk, legalább korrektül leírták...

"Mit jelent a rendszerváltás? ... Például Windows telepítés?" - Molnár Krisztián, vlogger.

(#4) gattolino


gattolino
senior tag

Azért nem raknak 1 kamerát, mert akkor nem divatos. De ez tényleg teljesen felesleges így. Nem csak a kamerák, hanem maga a márka is :DDD

Vivo X90 Pro Plus

(#6) Jagon válasza NoMagix (#2) üzenetére


Jagon
tag

"Ilyenkor érti meg az ember igazán, miért kell többet fizetni egy nevesebb márka készülékeiért!"
No way! Van egy használt S5-ösöm, lassú, mint a dög, pedig Snapi 800-as széria.
'18-ban még lehetett kapni újonnan, 85k-ért.
Én 15-ért vettem, de így is földhöz vágnám néha úgy belassul.
Az eredeti ára meg 200 felett volt, bele sem gondolok, mit érzett az, aki annyit adott érte...

"Mit jelent a rendszerváltás? ... Például Windows telepítés?" - Molnár Krisztián, vlogger.

(#7) NoMagix válasza Jagon (#6) üzenetére


NoMagix
addikt

Ezért nem veszek drága mobilt sem! :DDD :DDD

(#8) atike


atike
nagyúr

Ipari hulladék. Gyereknek, összetörni sem. Csak sajnálni tudom azt, aki ilyenért pénzt ad...

(#9) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

A bevezető első mondatokhoz fűzném hozzá, hogy kicsit végletes a két példa. Lehet, hogy valaki főleg telefonálásra/smsre van szüksége, de ritkán kihasználná az okostelefon előnyeit (évente 1-2 alkalommal használná a GPS-t, hetente pár alkalommal elolvas 1-1 emailt, mert alapvetően amúgy is PC/tableten olvassa őket, Időjárás alkalmazás, tömegközlekedés menetrendek elérése és online jegyvásárlása: QR kód beolvasás és megjelenítés)
Egy feature phone ezeket nem fogja tudni, ellenben egy "ótvar, lesajnált" okostelefon is meg fog birkózni vele.

Jevons paradox

(#10) janeszgol


janeszgol
félisten

Ez egy vacak rev 2.0.
Powervr GE8300 van benne, nincs 6300-as.
Nem értem a Cubotot. A gyenge érintésérzékeléssel totál alkalmatlanná vált a telefon bármire is. Mert a kamera vacak, az egy dolog. Az SoC lehetne A22 vagy P22 a PowerVr GE8320 miatt (sokkal gyorsabb, mint a 8300-as). Bár a CoD Mobile ezen is elmegy, de hát az érintés vacak.

NFC van, de minek, én nem használnám a Cuboton. Kuka.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#11) jUUh válasza Jagon (#3) üzenetére


jUUh
addikt

Kötelező lehetne ezt minden gyártónak... :D

Samsung Galaxy S23+

(#12) joey04


joey04
titán

Még csak a címet láttam feedlyben már tudtam ki a szerző :DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#13) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Ehhez a szögletes házhoz sokkal jobban passzolt volna egy szögletes kijelző és nem egy ilyen agyonkerekített vacak. A többit meg hagyjuk.

(#14) mizoli


mizoli
addikt

A telefon szót sem érdemel, de ez a mondat mindent megér:

"Valószínűleg előbb terveztek négy kamerának hátul helyet, és utána jöttek rá, hogy csak három van raktáron."

:C :D

(#15) Tschubi


Tschubi
tag

Kellenek az ilyen tesztek, de tényleg. Legalább tudjuk mit NEM szabad megvenni. És minden elismerésem a tesztelőnek, hogy több időt szánt rá, mint maga a gyártó. Hasonló árban keresek nagyszülőnek telót, de akkor nem ez lesz az.

(#16) Graphics válasza #90305280 (#1) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ipari hulladék ..ennyiért vettem a Poco M3-at... Ja nem. Olcsóbban...

Full HD+, Snap662, 6000-es aksi, fényévekkel jobb kamera..UFS tároló ..

Miről beszélünk, ez a Cubot 15 ezres hulladék....

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#17) Noukoum válasza Graphics (#16) üzenetére


Noukoum
veterán

Mondjuk az akciós volt. És nem itthon vetted valószínűleg.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#18) roli543


roli543
őstag

Kövezzetek meg, de nekem ez a design nagyon tetszik, végre szögletes forma, a régi Lumiák jutnak róla eszembe :C

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#19) Elk_hound


Elk_hound
tag

Pár éve volt CUBOT telefonom. (X16S) Az akkor épp divatos üveg/fém ház, 3 GB RAM, valami alap, de hétköznapi szinten használható SoC, mobilba elég megapixel, határozottan igényes kivitelezésben.
Szóval a külseje sikerült.
De; az AF lassú volt, tévedett, frissítés mint olyan sosem jött rá, a szoftver néha elmélázott mint darázs a lóp.nán, pedig alap android volt rajta.
Ez a "márka" :U nálam bukott...

(#20) Graphics válasza Noukoum (#17) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

ŐSzintén nem venném ezt a Cubot-ot itthon, de bármi mást sokkal hamarabb.

.. De akkor inkább nem veszek semmit, mint ezt a szart.. ÉS még finoman fogalmaztam..

Elavult az egész.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#21) TunerJoe válasza roli543 (#18) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Szögletes forma, de a kijelző ugyanúgy van lekerekítve, mint egy sima telefonon, ezért borzasztó hülyén néz ki (szerintem)

instagram.com/albert__gyorgy

(#22) Graphics válasza TunerJoe (#21) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Te is erre gondoltál?

;]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#23) TunerJoe válasza Graphics (#22) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Ez azért még az én időm előtti, de igen, lehet hogy innen vették az inspirációt :DD

instagram.com/albert__gyorgy

(#24) d.mate08


d.mate08
tag

Ha ez az ipari hulladék, akkor nem is tudom minek nevezzem azt a telefont, amit az egyik vevő vett ma: Alcatel 1V, 1GB ram, 480p-s kijelző, mindezt 80EU-ért. :N

iPhone XS - Apple Watch SE - AirPods 2nd gen.

(#25) Graphics válasza d.mate08 (#24) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát az UniSoc rettenettel az is veszélyes.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26) d.mate08 válasza Graphics (#25) üzenetére


d.mate08
tag

Hiába javasoltam 10EU-val drágábbat, kitartott emellett...S1 lett volna az.

iPhone XS - Apple Watch SE - AirPods 2nd gen.

(#27) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

(#28) Eniko89


Eniko89
tag

Optika és lencse túltermelési válság lehet, lassan több szeme lesz
egy telefonnak, mint egy póknak. :DDD Az U1-em ötször jobb képet
csinál, bármely többlencsés LED vakus hulladéknál. :K

(#29) Térerő


Térerő
csendes tag

Nagyon szimpatikus a cserélhető akkumulátor és a 2sim+sd kialakítás.... aztán a érintés érzékelés és a beszélgetési hangminőség agyonverte.

(#30) persil


persil
nagyúr

"viszont gyenge érintésérzékelés"

Ez az, ami egy 5 forintos mobilnal sem megengedheto.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#31) Graphics válasza Térerő (#29) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát én ezzel nem tudnék szimpatizálni... Borzalmas kategória

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#32) Térerő válasza Graphics (#31) üzenetére


Térerő
csendes tag

A kategória borzalmas. Viszont a cserélhető akkumulátor és a 2sim + SD tárhely szimpatikus. Ezt a két dolgot meg kellett volna hagyni több gyártónak is.
Sajnos sok tesztben leírták régen hogy recseg a készülék hátlapja. A gyártók megoldották a problémát, össze lett ragasztva minden mindennel.
Szerintem nem járt jól a mezei felhasználó.....

(#33) Graphics válasza Térerő (#32) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez nem teljesen igaz, mert sok gyártónál levehető a hátlap, mindössze annyi, hogy otthon nem olyan könnyen. És az akku is cserélhető, egy szalagkábellel és rögzül.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#34) martonl


martonl
senior tag

Személy szerint örülnék, ha ezekbe a tesztekbe beleírnák, hogy az adott telefon az itteni hálózatokon tudja-e a VoLTE (össze hálózat), ill a VoWiFi (jelenleg Digi és Telekom) szolgáltatásokat. Tudom, ez macerás, de jól jönne az információ.

(#35) m1lan válasza Jagon (#6) üzenetére


m1lan
őstag

Most ugye nem a 2014-ben kiadott Galaxy S5-ről beszélünk? A "Snapi 800-as széria" 6 év távlatban már nem jelent semmit, a 801-es volt talán az utolsó 32 bites csúcs Snapdragon, ma már belépőszinten is jóval fejlettebb megoldások vannak. A 6-os Android óta kijött 5 újabb, a Samsung is már régen kukázta a TouchWiz felületet, de már az utána következő Experience UI-t is.

Az S5 a maga idejében egy csúcskészülék volt, teljesen értelmetlen 6 évvel később leminősíteni, eleve nem volt akkora erőforrás igénye a 4-6 évvel ezelőtti appoknak, mint a maiaknak. 2 évvel ezelőtt maximum egy-egy beragadt darabot árulhattak már csak belőle, akkor már legalább 2 éve nem volt gyártásban. Aki meg képes volt kiadni érte 2018-ban 85.000 forintot, az meg is érdemli a sorsát.

A technológia 2 év alatt is rengeteget fejlődik, nem hogy 6 év alatt... 15.000 forintért meg aztán végképp nem értem, hogy mit vártál, nyomógombos árkategóriában ez még így sem volt rossz vétel. :U

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#36) forgonati válasza m1lan (#35) üzenetére


forgonati
őstag

Pont ezt akartam írni. Valaki idejön egy 2014-es telefont fikkantani. Mellesleg az a snap 800 volt egy csomó más telefonban is, az akkori csúcsmodellek mind azt kapták. Tény hogy a Samu Touchwiz rendszere nem volt épp hardverbarát, de könyörgöm, 2014... :W

Keelah Se'lai!

(#37) Bleccs


Bleccs
csendes tag

Nem lenne ez rossz bulitelefonnak, nem kár érte ha ellopják/elveszik tőled mert buszjegyre kell.
De könyörgöm, ezt az árat meg kéne felezni, hogy versenyképes legyen a termék. :(

(#38) Jagon válasza m1lan (#35) üzenetére


Jagon
tag

De, arról az S5-ről van szó! :) Sok mindennel egyetértek, amit írtál. Valóban, 6 év sok idő, de aki pl. akkor egy i7-4790-et vett, az valószínűleg ma is boldogan használja. Ez a Samu meg kijött 5-ös droiddal, látott egy darab főverzió frissítést 6-ra, és kész. Ráadásul egy csomó uninstallable bloatware is van rajta, ami alapból foglalja a 16-ból amúgy is szűkös rendelkezésre álló 10 GB helyet. Adaptive storage meg szóba sem jöhet. Ez így együtt nem igazán prémium érzés, új korában meg pláne nem lehetett az. Te is írtad a 32 bitet, az is elég gáz, az „x86-64” 2000-ben lett bejelentve, az ARM 64 bit meg 2011-ben. Ahhoz képest 2014-ben kijönni 32 bitessel...
Igazából az AMOLED miatt vettem, az tényleg szép, bár túlszaturált.
Üdv!

"Mit jelent a rendszerváltás? ... Például Windows telepítés?" - Molnár Krisztián, vlogger.

(#39) Dudiba


Dudiba
csendes tag

32 volt aliról. Annyit Gyereknek megért.

(#40) Graphics válasza Dudiba (#39) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

32-ért rengeteg... :) Ennyire haragszol a gyerekre? :DDD

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#41) dsr válasza Dudiba (#39) üzenetére


dsr
senior tag

Az még elfogadható ár, meg a gyerekeknek (ha kicsik) még tetszeni is fog, meg ha ezt leejtik legalább nem 80-100-120 ezres telefon törik szét.

(#42) Graphics válasza dsr (#41) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

32 ezer egy A20 SoC-ért?

Elég nagy melléfogás szerintem.

Inkább használtan valami ismertebb, és fényévekkel gyorsabb telefont :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#43) Jagon válasza forgonati (#36) üzenetére


Jagon
tag

6 éves csúcstelefon. Miért is ne kellene helyt állnia ma is?
6 éves csúcs PC, 6 éves csúcs notebook, 6 éves csúcs(felszereltségű) autó, 6 éves csúcs Hifi, 6 éves csúcs TV, mind használhatóak ennyi idő után is...

"Mit jelent a rendszerváltás? ... Például Windows telepítés?" - Molnár Krisztián, vlogger.

(#44) emvy válasza Jagon (#43) üzenetére


emvy
nagyúr

Olyan teruleteken, ahol a fejlodes rendkivul gyors, a dolgok rovidebb ideig maradnak versenykepesek. Egy 1980-ban gyartott mosogep most is jo lehetne (csak elhasznalodott), de nincs akkora valtozas. Mobilok teren meg jopar evig a gyors elavulas lesz a jellemzo.

while (!sleep) sheep++;

(#45) m1lan válasza Jagon (#43) üzenetére


m1lan
őstag

Ha megveszel egy csúcsfelszereltségű autót, azt 6 év alatt semmilyen változás nem fogja érni. Ugyanarra fogod használni, és ha az évek során elkopik vagy elromlik benne bármilyen alkatrész, azt pontosan ugyanolyanra fogják kicserélni. A 6 év alatt nem fog a te autód semmit sem fejlődni, nem fogja az évekkel később megjelenő extrákat utólag megkapni, a Galaxy S5-ön futó 3rd party appok viszont folyamatosan frissülnek. Akkor lenne reális az összevetésed, ha a telefonnak is a 6 évvel ezelőtti állapotát kellett volna 1:1-ben megtartania, de az már ott elbukik, hogy a Play Áruházból ugyanazokat az alkalmazásokat töltöd le, mint amiket az S20 Ultrára töltetnél.

PC/Laptop fronton lelassult a fejlődés az utóbbi években, de idén az Apple M1 chip kicsit felkavarta az állóvizet. A tavalyi és az idei Macbook Air között brutális teljesítménybeli különbség van, és csak 1 év telt el a kettő között, nem 6...

A TV a legrosszabb példa, amit felhozhattál. 2014-ben még nagyon kezdetlegesek voltak a Smart rendszerek, ma már nem nagyon tudnak semmilyen okos funkciót betölteni. Mondjuk az is csoda, ha 6 évesen egyáltalán még működnek.

[ Szerkesztve ]

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#46) Jagon válasza m1lan (#45) üzenetére


Jagon
tag

Én úgy látom, hogy vagy ne avuljon el ennyire lehetetlen módon 6 év alatt, vagy akkor ne kerüljön 200+ ezerbe új korában, mert a kettő együtt nem megy, ez a prémium felár akkor nem igazolható. Sosem volt pl. almám, de ott legalább rengeteg ideig van update.
Össze is hasonlítgattam mással, nem csak a levegőbe írok, van olyan játék, ami hamarabb betölt egy Lenovo Tab 4 8-on (SD425 / Adreno 306 vs. SD801), van olyan játék ami simán elment a Meizu M6-omon, a Samun meg úgy beakad egy idő után, hogy öröm nézni (MT6750 / Mali-T860MP2 vs. SD801).

"appok viszont folyamatosan frissülnek"

Ha megnézzük a jelenlegi toplistát, akkor ilyeneket találunk rajta: Jófogás, OTP, eMag, QR, TikTok, Zoom, Netflix, Messenger, Netpincér, Twich, Tinder, Badoo... Nehogy már ezek, és ezek frissítései kiakasszanak egy régebbi, top tier mobilt... Ezt te sem gondolhatod komolyan. Az alkalmazások frissülése nem lehet indok.

"a Play Áruházból ugyanazokat az alkalmazásokat töltöd le, mint amiket az S20 Ultrára töltetnél."

Csakhogy azokat pont nem az S20 Ultrára "optimalizálják", mert rengeteg embernek nincs olyanja, és ha nem indul el az ő telefonján, akkor ad rá egy 1*-os értékelést... Tehát, megint csak futnia kell rendesen egy régebbi készüléken is.

És komolyan, az legyen a konklúzió, hogy ha valaki vesz most egy Galaxy Z Fold2 5G-t 680.000-ért, akkor 6 év múlva ne rinyáljon, mert eljárt felette az idő? Mert hogy ez eddig is így volt, és ezután is így lesz? :)

"Mit jelent a rendszerváltás? ... Például Windows telepítés?" - Molnár Krisztián, vlogger.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.