Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tha_answer


tha_answer
őstag

ket eset:
hazai piac igenytelen es megelnek
micimacko

(#2) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

A teszt - számomra - legérdekesebb konklúziója az volt, hogy a Sörgyári Capriccio elérhető Netflixen, köszi a tippet! :R

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#3) duracell89


duracell89
senior tag

Engem az egész tesztben az lepett meg a legjobban, hogy ez a Cubot cég meg létezik. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4) Graphics válasza tha_answer (#1) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ezek hazai piacon nem is kerülnek forgalomba. Ezzel csak EU-t szívatják.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5) tha_answer válasza Graphics (#4) üzenetére


tha_answer
őstag

??????

(#6) Graphics válasza tha_answer (#5) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mármint én hazai alatt a kínait értem, ott nem kerül forgalomba. ( ha igen se az a fő cél)
Itthon igen, megjelent ,de viszont nem a mi kedvünkért ilyen szar :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7) tha_answer válasza Graphics (#6) üzenetére


tha_answer
őstag

a kerdojel a szivatasra vonatkozott

(#8) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Sok más mellett azt sem értem, hogy a (vacak SoC mellett), minek tesznek bele "tripla MI" kamerát, ha egy rakás kutyagumi az egész?! :F Egy szolid 12-13 Mpixeles kamera hátra, egy 5 Mpixeles előre és kész. A különbözetből meg lehet egy értelmesebb MTK chip (már ha van olyan egyáltalán). :U

B.Cs.

(#9) duracell89


duracell89
senior tag

Ez a telefon amúgy kiválóan demonstrálja, hogy mire képesek a kínaiak saját kútfőből.
Ha nincs erős állam hátszél, brutál fizetésekkel agyelszívott nyugati designerek és mérnökök, hogy rendes know-how-al rendelkező nyugati és koreai/japán cégektől összelegózzanak (US-qualcomm CPU/GPU/chipset/5Gmodul etc, Korea-Samu/LG kijelzöpanel, US-android szoftver, Leica/Zeiss/Samu/Sony/etc kameramodulok) egy tényleg jó terméket, akkor kb. ez a szint, amit jelenleg ki tudnak magukból adni.

[ Szerkesztve ]

(#10) beastars válasza tha_answer (#1) üzenetére


beastars
tag

Az elsö a helyes válasz. Europa hülye. Minden sza.. megveszünk. Es a cikk iroja finoman fogalmazott. Lesz olyan csodabogar aki hajlando ki fizetni Örömmel ezt az árat. És meg azt nezi hülyének aki nem ezt veszi

(#11) Essentials


Essentials
aktív tag

Igencsak korrekt lett ez az összefoglaló, a konklúzióját pedig minden megvezethetőnek el kellene olvasni, aki a Napidroidon bedől a hasonló szemeteknek az egekbe magasztalt cikkekben.

A srácok nem fogják fel, hogy olyan reklámfelületet adnak a kínai mocsárszint terjesztéséhez, ami miatt pont azok égetik meg leginkább magukat a hasonló ( vagy ettől sokkal rosszabb ) készülékekkel, akiknek tényleg az ár az elsődleges, és szinte egyetlen szempont. A kÍnai EU-s webshopok kapnak adott típusból egy fél raklapot, aztán ha szervízelni kell, így jártál ha pont elfogyott a készlet, mert alkatrész senkinek sem lesz hozzá, de szoftveres support sem jár mellé. :F

(#12) Essentials


Essentials
aktív tag

(#13) energy4ever


energy4ever
addikt

Apumnak jelenleg Utok Dorel-je van. Zavarja, hogy mar csak 2-3 hetet bir az akksija. Ez a model elorelepes lenne neki? :F

(#14) Viktor0610 válasza energy4ever (#13) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az akku kapacitása alapján (meg amit találtam erről az Utok Dorel gépről), előrelépés lenne ez a teló.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#15) Wallasz


Wallasz
kezdő

Számomra mindig rejtély volt, miért akkora probléma naponta, kétnaponta töltőre dugni egy telefont mondjuk éjszakára. Sokan akkor is problémát csinálnak ebből, ha amúgy minden éjjel egy konnektor mellett alszanak. Inkább megvásárolják a 300grammos féltéglákat, leveszik a fényerőt úgy, hogy alig látnak valamit és életük boldogsága hogy egy hétig nem kell töltőre rakni. Hát, kinek mi a fontos...

(#16) tha_answer válasza Wallasz (#15) üzenetére


tha_answer
őstag

inkabb a biztonsagerzet h van kakao
osembergen

(#17) energy4ever válasza Viktor0610 (#14) üzenetére


energy4ever
addikt

Koszi! :R Megis rendeltem neki. Szerdan hozza a futar elvileg.

(#18) blueye válasza energy4ever (#13) üzenetére


blueye
veterán

75e HUFert elore? ugyan...

(#19) t72killer válasza Wallasz (#15) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A helyzet az, hogy a csillió mAh-s téglákkal is lehet szaladhatsz konnektor után, mert szét van b.szva a ROM/szoftver.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#20) blueye válasza energy4ever (#17) üzenetére


blueye
veterán

Ez vicc? Mert annak kicsit eros...

(#21) Graphics válasza energy4ever (#13) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem. Ez egy hulladék

Ezt megvenni hiba

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#22) Viktor0610 válasza Graphics (#21) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem nem rosszabb, mint az Utok Dorel. ;)

Samsung Galaxy A54

(#23) blueye válasza Viktor0610 (#22) üzenetére


blueye
veterán

Meg olcsobb is nala :)
"Legutolsó ismert ár (2016. 04. 25.): 94 900 Ft"

(#24) Graphics válasza Viktor0610 (#22) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Pénzt nem adnék érte. Elavult hardver, drágán

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25) Viktor0610 válasza Graphics (#24) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az a baj, hogy magadból indulsz ki.
Ha az a(z) Utok Dorel 2-3 hétig bírta náluk egy töltéssel, valószínűleg drágábban, mint ez, akkor ez is jó lehet.

Nem te, mi vagyunk a célcsoport, ezt el kell fogadni! ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#26) energy4ever válasza blueye (#20) üzenetére


energy4ever
addikt

Nem nem vicc. Aki csak telefonalni szeretne vele, es neha megirni egy sms-t normal erinto bill-en, valamint bt-vel osszeparositani az autoval, es kevesszer szeretni tolteni, annak jo lehet. O eddig is ilyet keresett, csak eddig nem talaltununk utodott neki.
Motorszervizben dolgozik, ott leesik, olajos lesz, stb. Ha egy normal keszulekre venne tokot, akkor minden olaj alamenne, ami kart tesz a muanyagban hosszutavon. Igy kimondottan strapa telefon kell.
65ezer ft a jelenlegi ara. Itthon se olcsobban, se dragabban nem lehet megvasarolni(jelen pillanatban).

Magamnak ensem vennek ilyet. Egy Galaxy Note 8at nyuzok megjelenese napjatol kb. Jelenleg is boven elegedett vagyok vele, meg igy is, hogy lassan 4eves lesz.

[ Szerkesztve ]

(#27) blueye válasza energy4ever (#26) üzenetére


blueye
veterán

OK, ez a te valasztasod neki, termeszetesen ez a te dontesed.
Csak a tesztet ne mutasd meg neki :)

(#28) energy4ever válasza blueye (#27) üzenetére


energy4ever
addikt

Egy dolgot feltudsz hozni a tesztbol, ami a felsoroltak kozul hatrany lenne? :F
Egyszeruen ennek a keszuleknek nem azok lesznek a tulajdonosai akik erre a lapcsaladra jarnak fel. Nekik masok az elvarasaik, ettol elteroek a felhasznalasi szokasaik. De aki kevesszer szeretne toltore rakni telefont. Akinek szamit, hogy strapa mobiljuk legyen, azoknak akar jo valasztas is lehet.
Szerdan megerkezik, ra par napra ugyis megirom, ha hasznalhatattlan lenne. :)

(#29) blueye válasza energy4ever (#28) üzenetére


blueye
veterán

Irtam h ez a te dontesed.
Idezek a tesztbol:
"Engem nem is az érdekel, ki veszi meg ezeket a telefonokat, mert mindig akad egy csodabogár, aki nem hisz a teszteknek, vagy mégis bevállalja a dolgot egy túlárazott, márkás strapamobil ellenében."

Van egy ilyen topic, lehet h eletre kene kelteni.

[ Szerkesztve ]

(#30) dongustavo88


dongustavo88
újonc

Nekem Cubot Quest-em van. Szinte ugyanez a belseje. De valahogy sokkal kecsesebb az egész. Inkább erre frissítették volna a szoftvert, nem ilyen féltéglákat előhozni.

(#31) t72killer válasza Essentials (#11) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

5éves a telefonom (s7e) és kb 3 éve minden évben belegabalyodok strapafonos ábrándokba. Milyen jó lenne egy 2 nap SOT-ot bíró, víz alá levihető, betonraejtést túlélő telefon. Ez jön a Blackview/Ulefone/Oukitel/Cubot... weboldalakról.

Aztán amikor megpiszkálja az ember, h mégis, valós használat mellett meddig bírja az akksi, vannak-e idegesítő bugok/javítják-e ezeket, egyáltalán ~2év múlva biztonságos lesz-e még róla bankolni, mit tud a valóságban a kamera stb, akkor valahogy mégse lesz a dologból vásár. Pedig már 5g modellek is vannak tényleg modern Dimensity chipsettel.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32) Fall-N válasza duracell89 (#9) üzenetére


Fall-N
veterán

Ez elég durva sarkítás. Inkább a kisebb cégeknek nincs annyi tudása vagy inkább pénze fejlesztésre, így marad az OEM legó az olcsó alkatrészekből. Mert nem pénz kérdése az erősebb SoC megléte vagy sem.

(#33) Luck Dragon

Az utolsó nagy bekezdésed az LG és eme kis cégek megléte elgondolkodtató .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#34) Essentials válasza t72killer (#31) üzenetére


Essentials
aktív tag

Nem is szabad, bármilyen vonzónak tűnik leírva! Nem mind banán, ami fénylik, és ez ezekre a hazai, európai jelenlét nélküli kínai telefongyártókra nagyon igaz.

(#35) duracell89 válasza Fall-N (#32) üzenetére


duracell89
senior tag

Nem sarkítás és még csak nem is a kis cégekre jellemzö a leginkább. Pl. ha a kinai mobilipar jelenlegi csúcsát a Xiaomi Mi 11 Uát nézzük, ránéztem csak poénból egy komponens listára

- Kijelzö: nincs megjelölve a gyártó, de szinte biztos hogy Samsung panel és gyártás (Dél-Korea)
- CPU/GPU/Chipset/Wifi/5G/GPS etc.: Qualcomm az összes (USA)
- RAM: SK Hynix (Dél-Korea)
- Kamerák: Samsung ISOCELL (Dél-Korea)
- Hangchipek: NXP Semiconductor (Hollandia)
- Szenzorok: STM (Svájc) és Bosch Sensortec (Németo.)
- Szoftver: Android (USA)

Teljes legózás az egész tényleges know-howt és technológiát/innoviácót csináló cégek komponensei közül, saját kútfobol kínában kb. 10%, ami a készülékház/akksi/PCB/összeszerelés és marketingen kívül semmire nem terjed ki.

Szerk.: fontos hozzátenni a párhuzamot, hogy emiatt egy "Kínai" telefonon a komponens gyártóknál (USA, DK, EU) kb. hasonló profit csapódik le, mint magánál a "gyártónál", akinek a logója rá van plecsnizve a telefonra, esetünkben a Xiaominak. Azt meg még fontosabb megmutatni, hogy ök a telefon eladásának pillanatában csinálnak egy kis pénzt, de a legnagyobb kulcs a szoftver, és a telefon élettartamának az éveiben a szoftverirányból befutó bevétel óriási arányban jut USA/EU régióba.

Tény hogy a kínaiak jönnek fel, mint a talajvíz, de a tudásukat és iparukat akárcsak a nyugatihoz hasonlítani és megmosolyogtató egyenlöre. Nem véletlenül fektetnek brutális pénzeket a félvezetögyártásba és fejlesztésbe, hogy talán 5-15 év múlva legyen egy darab értelmes SoC-juk, amivel bármit el lehet adni, ami nem egy Cubot (MediaTek)....

[ Szerkesztve ]

(#36) Graphics válasza duracell89 (#9) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szerintem ez semmiképp nem ezt jelzi.

Semmi köze ahhoz, hogy Kína mit tud. hisz legóról beszélsz, így bármit bele tudnak tenni...

Ez sarkítás ebben a formában.

Összemosni Kínát egy szar telefonnal meg eléggé sarkos, sztereotíp.
Hoztál egy példát a másik végéről, meg itt van ez az aljáról. Ez nem ennyire fekete-fehér.
Elsőnek azt írod, hogy Kína ennyit tud, másik példában meg az ellenkezőjét..

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#37) duracell89 válasza Graphics (#36) üzenetére


duracell89
senior tag

A kommented két-háromszor újraolvastam, és még mindig nem látom értelmét.
Azt tudod ugye, hogy a mobilaréna oldalon vagyunk és mobil témában értekezünk? Nem kínát mint országot mosom össze semmivel, hanem hogy jelenleg objektíven hol állnák technológiailag ebben a konkrét témában.

Ha úgy látod, hogy ez a két véglet csak, kérlek mutass 1db kínai telefont, csak egyet, ami nem ilyen legó. Jó keresést. :)

[ Szerkesztve ]

(#38) Graphics válasza duracell89 (#37) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az egész mobilipar egy iparági legó.

Ha most ugyanezt ráteszed más márkára, ugyanoda jutunk... Nem gond, ha nem értünk egyet.

Hogy objektíven hol állnak technológiailag, kb ott mint azok, akik legóznak.

De azt szerintem az, hogy ez a készülék szar, nem épp ezt prezentálja... Ha Te ennyibe nézed őket rendben...

Pl. a kijelzőben is vannak jó páran Kínában, illetve a Mediatek meg nem kínai... :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#39) Viktor0610 válasza duracell89 (#35) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem értem ezt a hozzászólást.

Az összes gyártó ezt csinálja, max. annyi a különbség, hogy több a saját komponens. 🤔

A nagyobb gyártók abban térnek el az ilyen Cubot féléktől, hogy support, frissítés is jár a készülékekhez.

Samsung Galaxy A54

(#40) duracell89 válasza Viktor0610 (#39) üzenetére


duracell89
senior tag

Pont ez a lényeg.... hogy nem az összes gyártó csinálja, hanem a kínai gyártók nagyrészt.
Samsung szinte csak saját fejlesztésü komponens össze tud rakni egy telefont, Apple szinte teljesen saját fejlesztés (kivéve Samu kijelzö és akksi), LG szintén (RIP :) ), Sony pl. SoC és kiejlzö kivül szinte minden saját...

De ha megnézed a Xiaomi, Oppo, Oneplus, Realme, Vivo, Meizu, ZTE, stbstb, semmi saját fejlesztés, innováció nincs, kizárólag legó.

Mindössze ennyi volt, amit tényszerüen leírtam, ami nem egyenlö azzal, hoyg ezek rossz készülékek lennének szerintem, vagy akár én magam ne is vennék belöle, de bármilyen akár enyhén negatív konnotációval említeni kínát olyan vörös posztó ezen a fórumon, hogy csak na. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#41) Emericus Max


Emericus Max
tag

Én azt nem értem, hogyha strapa telefon, akkor mindenki MediaTek chipet tesz bele és már ott kuka az egész. A CAT is ott k*rja el, hogy horror ár, de a hardver az csirke.
Értem én, hogy a fejlesztés, az anyaghasználat, meg a mindenféle tanúsítvány megszerzése eléggé megdrágítja a dolgot, de nem gondolom, hogy ezt költség oldalról egy hurka hardverrel kell kompenzálni. Így is elég drágán adják, amúgy jellemzően cégek vennék, tehát nem számítana egy tisztességes SnapDragon chipset felára annyira. A terepen a jó munkásembernek nem kéne erős hardver? Miért vennék horror áron már a vétel pillanatában is gyengének és elavultnak számító vassal telefont?
Akkor inkább, mint a cikkben is, veszek egy régi candy-bar telót és csak telefonálok vele, vagy fogom és veszek egy strapa tokot és vagy berakom egy vízálló zacskóba a cuccot. Vagy csak vigyázok a normál telóra amennyire tudok...

(#42) t72killer válasza Essentials (#34) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nehéz megállni, mivel a hagyományos gyártók kb évtizede képtelenek egy normális strapafon megszülésére (talán egy korai samu active-ot felejtették még kiherélni), illetve az aranyárú CAT ugyanolyan dzsunka sz.r, mint a nonamefonok.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#43) tha_answer válasza t72killer (#42) üzenetére


tha_answer
őstag

nokia 800 tough ?

(#44) Luck Dragon válasza tha_answer (#43) üzenetére

KaiOs miatt használhatatlan .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#45) tha_answer válasza Luck Dragon (#44) üzenetére


tha_answer
őstag

? a kugli nevjegyzekszinkronizalast le kell tiltani.

(#46) t72killer válasza tha_answer (#43) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, csak emellé kell még egy normális okosteló. (+részletekre, pl kamera rá se néztem, minimum 6" kijelző kell a térképek miatt)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#47) tha_answer válasza t72killer (#46) üzenetére


tha_answer
őstag

ket telefon? gpsnek meg kameranak szinte barmelyik nevesebb marka kezdo feletti resze jobb mint a kinai strapak

(#48) Graphics válasza duracell89 (#40) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem lehet általánosítani, de megteszed.

Amikor a Samsung pl. Nevére vesz egy szitázott készüléket?

Én mondtam, hogy nem fekete és fehér.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#49) t72killer válasza tha_answer (#47) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

xxi.szd-i telefonos igényeim is vannak, pl ne fossa össze magát a böngésző a kevés RAM miatt. Asszony nemrég kapott egy a52 5g-t, ami ugyebár távolról se csúcsteló, miért nem képesek ennyit belerakni egy strapa házba??

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#50) Bog válasza t72killer (#42) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Az új Moto Defy talán... várjuk a tesztcuccot marhára.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.