Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21) Gargouille válasza TunerJoe (#20) üzenetére


Gargouille
őstag

Én vízálló rugged tokot nem találtam például a telefonomhoz, pedig az ilyen outdoor használatnál elég fontos kritérium, ez a telefon viszont ennek (is) megfelel. Innen nézve szerintem van létjogosultsága.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#22) TunerJoe válasza Gargouille (#21) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Nem feltétlenül. Például ilyesmi árban van a Galaxy A8 is, ami vízálló (bár igaz, ez csak 32GB-os, de attól még jóval erősebb mint a king kong telefon)

instagram.com/albert__gyorgy

(#23) vilmose33


vilmose33
őstag

Köszi a tesztet.

A jövő most van

(#24) csongi válasza TunerJoe (#20) üzenetére


csongi
veterán

Ezzel sokat mem mondtal.
A pocophone is egy hulladek 200k-ert.
Attol mert te 91 ezeret talaltal ilyet nem jelenti azt, hogy annyi az ara.
De maradjunk a strapa kategoriba.
A cater sem jobb, de legalabb dulpa emnyibe kerul.
Xiaomi is kinai. Mikor meg mindenki azon ercelodott, hogy dzsunka meg sziamiau , leneztek az emberek akkor azt hasznaltam.
Most meg lassan egekbe ajnarozzak.
Az igaz, hogy a Cubot sem fogja a frissitesekkel elhalmozni a leszuleket sajnos, attol meg a minosege jo.
Mi a baj az MTK- val? Ettol falnak megyek..

Mennyi ilyen soc-vel szerelt telefonod volt?
Meg nem fhd..es? Aki nem sasszemmel rendelkezik, annak pont a hd felbontas a jobb.
Ebben az osszeallitasban, ha nem kap ujabb foverziot akkor is 3 evig elegendo lesz, a frissulo szofvereket is futtatni fogja elfogadhato sebesseggel.
Ez ido alatt meg nem kell reszketni, hogy le esik, elazik, raulok....stb
Jatszani meg ott vannak a jatekos telefonok.
Pc vilagaban sincs ez mashogyan.

(#25) TunerJoe válasza csongi (#24) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Pocophone... 200k... Melyik univerzumban? Annyiért tényleg hulladék lenne, de így nagyon jó kis készülékről beszélünk.
A Caterpillart meg sem említettem, nekik szerintem is pofátlan árazásuk van
Az MTK-val az a baj, hogy rendszerint rosszabbul vannak optimalizálva ezek a telefonok, mint a Snapisok
A teljesítménynek nem csak játék szempontból van jelentősége, hanem időtállóságban is.
De mondjuk azt, hogy nem számít az, hogy mediatek. Akkor is megegyezik a Snapdragon 636-tal a produkciója, amikor 30k-rel olcsóbb az egyik a másiknál.
Hogyha a telefonod nem kap soha frissítést, akkor valószínűleg 1,5, 2 év múlva olyan biztonsági rések lesznek rajta, hogy belefulladz a vírusokba, ha nem vigyázol eléggé.
Az hogy leesik, elázik ráülsz, mint mondtam veszel egy A8-ra egy strapa tokot, két réteg üvegfóliát, és ugyanott tartunk, hogy ugyanannyiért jobb teljesítményt kapsz.

instagram.com/albert__gyorgy

(#26) Mr. Y


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Volt már pár Cubot telefonnal dolgom életem során és nem voltam csalódott egyikkel sem. GT99, S500, Magic (ebből 2 darab is), illetve egy One Turbo, amiről nem írtam.

A Magic kapcsán én is azt hittem, hogy az egyik csak egy kamu szenzor, de nem. A fókusztávolság bemérésében játszik segédmunkást.
Illetve egy dolgot meg kell kérdeznem, mert eddig minden Cubot készülékem egyezett ebben; Ez a modell is hisztis a töltőjére? Hogy csak a sajátjával képes X idő alatt feltölteni és más töltővel kín kivárni?

But who is watching the guardians?

(#27) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Kínán kívül több EU-s országban jelen van.

Ez tök jó, mindig felmerül, hogy a kínai miért nem meri saját piacra dobni a termékeit...

@csongi: 200k-ért hol találtál Te Pocophone-t, valamit nagyon benéztél ... 115 ezer, hivatalosan.

Na meg ez a hulladék.. Ne haragudj, de ezt most azért mondod, hogy visszaszólj neki... Mert akkor bocsi, de ez így nem oké érvelés, hogy hulladék 200-ért, miközben nem is annyiba kerül...

Szakmai fórumon akkor az elvárt, hogy oda-vissza rendben sorakoztassunk fel érveket...

Az MTK-val addig baj lesz, amíg nem kezdenek el olyan szinten támogatottak lenni , mint egy Qualcomm.

Az fals megállapítás, hogy aki nem rendelkezik sasszemmel, annak jó a HD+ is... Ez bizonyos rendszerekben állítható, még azt mondom 5-8 éve a szoftver sehol nem volt ,manapság 3 menüpont és lehet a szöveg méretezésén állítani... Ezzel tehát ne takarjuk be.

A főverzión kívül van élet, tehát biztonsági frissítéseket is kapnia illene... Nem csak úgy, hogy egy build.prop-ban átírják , oszt'jóvan...

És még csak véletlen olvastam bele a topicba... :((( Pedig azért rád a szakmaiság szerintem jellemző, nem?

Az ilyen Cubot, Ele-Ule, izéfónokkal nem lenne gond. De egyszer már szakmai berkekben jártas mobilarénásokkal is beszéltük, hogy addig jók, amíg 1-2-3 hónap után a szoftver nem kezd el behalni...

Mert nagyfokú optimalizást itt nem kapsz, vagy egy "kezdőkészlet" , amire rá van dobva egy droid, hogy menjen...

A hardver is rendben megy, de sokszor az aksiméret se valós... reméljük ezeket már kinőtték..

Nekem igazából már az elég, hogy a kínai a saját országában nem meri forgalmazni a saját cuccait, azt gondolom ez megfelelő helyre teszi ezt, hogy csak az EU-ban élőket tudják palira venni...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#28) logitech1


logitech1
tag

King Kong :D

Posta nem érdekel Átvétel: személyesen helyszíni próba garanciával (3 nap) - utána egyéb garancia, visszavétel nincs! Alku nincs! Nem fér bele az időmbe

(#29) Mr. Y válasza Massmurderer (#18) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Egy láthatóan munkás telefonnak minek nagyobb?

But who is watching the guardians?

(#30) Graphics válasza csongi (#24) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azt meg tegyük hozzá, hogy tök oké a strapaság... DE

- HD+ nem oké ennyiért, max ha valami hiper-szuper rétegelt megoldás, extra biztonság, de a OEM/ODM soron ez nem kerül bele...
- Sony IMX135.... Lassan már egy kaputelefonba jobbat tesznek..

Érdekes, hogy a hátlapon lévő „16.0 Digital Camera” felirat ellenére sem lehet 16 megapixeles képeket lőni, ami ugye a 13 megapixeles felbontás szoftveres módosításán alapulna. Az Open Camera, amely egyébként a kedvenc kamera alkalmazásom, sem engedte a 16 megapixelt kiválasztani – nem mintha ez olyan nagy baj lenne.. - a kamu az megy..

- Nincs bajom a Mediatekkel ,de itt ismét tegyük hozzá, hogy ez a 2 éve reszelgetett P23, a maga 16nm gyártástechnológiájával elavulttá válik... Van már P35 is, tán P60 is...

ÉS akkor a szoftveres oldalról majd beszélünk x idő múlva, addig mehet a bétateszt.

Hozzáteszem, 180$-ért megvenném, használnám is. De már nem szeretek ennyi kompromisszumot kötni.

Drágábban, okosabb megoldásokkal meg nem lenne kelendő. Lesz piaca persze, csak nem értem még mindig, hogy kinek szánják.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#31) Mr. Y válasza Gargouille (#19) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Nekem is erősen bajom van a készülékek sérülékenységével, ezért is vettem szintén egy brutál tokot. Huawei P20-at tokoztam be Love Mei-vel.

[ Szerkesztve ]

But who is watching the guardians?

(#32) Mr. Y válasza Graphics (#27) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Borzasztóan sok szabálynak kell megfelelnie egy adott terméknek, hogy Kínában egyáltalán forgalmazhassák. Az EU-ban nincsenek ilyen szintű szigorlatok, ezért terjesztik itt. Egyéb iránt viszont, terjesztik ezt belpiacon is, nem tudom, honnan van az elleninformációd.

But who is watching the guardians?

(#33) csongi válasza Graphics (#27) üzenetére


csongi
veterán

Kimaradt egy szo.
200k ert hulladek lenne.

Nem haragszom :).
91K ert en sem vennem meg.
De a teszt tartalmazza a 51K arat. Azert az osszegert mar vallalhato.
Egy kis szerencsevel a biztonsagi frissites meg egy darabig lehet rajta. Tapasztalatom szerint inkabb adaptalnak ra egy foverziot mint frissitgessek.

Mondandom lenyege, kezeljuk mar helyen ezt a keszuleket 50ezres arcimkevel, es ne ugraljunk mas kategoriaba. A8 meg pocophone..stb
Illetve csak azert mert MTK azonnal hulladeknak beallitani.

Ha snapi 210 lenne akkor csak gyengecske ?. :)

Teny, nem a legjobb az optimalizacioja sajnos.
Ha nincs agyon telepitve minden xarral ezekkel sincs ordas problema, foleg az arat figyelembe veve.

HD vs FHD. A kornyezetemben minden rosszabbul lato jobban prefelalta a hd kijelzot. Az allithatosag nem minden alkamazasban ervenyesul.
Tovabbra is az 51 ezer Ft arrol beszelek.
91 ezret a tajekozatlan ad ki erte.
:R

[ Szerkesztve ]

(#34) Mr. Y válasza csongi (#33) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Ne képezze vita tárgyát, mert szubjektív igen erősen, de saját tapasztalatokból mondhatom, az almás termékek dettó. Pontosabban... nem érnek ennyit.

[ Szerkesztve ]

But who is watching the guardians?

(#35) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

IP szabványból nem ip68 a maximum. Ip69(x)

(#36) Mr. Y válasza icemad (#35) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Én is jót mosolyogtam, mert valahányszor IP besorolást látok, az alábbi cikk jut eszembe. Mint ahogyan a cikkben is szerepel, a 9(x) már más tényezőre utal.

But who is watching the guardians?

(#37) Gargouille válasza Mr. Y (#31) üzenetére


Gargouille
őstag

Na én is valami ilyet kerestem hozzá, de nem volt. Végül 7db különböző tokot vettem, a legbumszlibb maradt. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#38) Gargouille válasza Graphics (#30) üzenetére


Gargouille
őstag

Nekem például a sima HD is bőven megfelelne egy telefonban.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#39) TunerJoe válasza csongi (#33) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Én továbbra is egy helyen láttam, ott 91k, de 51k az teljesen ok egy ilyen készülékért
Kérdezném, hogy mit képzelnek az Alzánál, hogy 91-ért árulják, na mindegy...
(bár azt tegyük hozzá, hogy 51k külföldről behozva, azaz nincs gari, ami elég kockázatos)

instagram.com/albert__gyorgy

(#40) Mr. Y válasza Gargouille (#37) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Én is vettem mindenfélét, sima szilikon tokot, 360 szilikon tokot (képernyőn is ott van), egy oldal ablakos és egy teli SmartCover-t, egy aluminium Batman tokot, majd végül ezt. És ez maradt is :)

Bár még így is töredéke tokmennyiséget vettem ehhez, mint annó az orosz Yotaphone 2-mhöz

[ Szerkesztve ]

But who is watching the guardians?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.