Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nullpoint


nullpoint
senior tag

A tacsi a legnagyobb király, mindig cuki :D :D :B :DD

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#2) BlackPriest


BlackPriest
őstag

hát az első oldal szurkálódása után csak azért olvasom tovább, mert érdekel strapateló. kell ez a stílus?

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#3) Fred23


Fred23
nagyúr

"Két kamera is került a Cubot King Kong 3 hátára, egy 13 megapixeles, f/2.2 rekeszértékű, autofókuszos Sony IMX135 szenzor és egy, az esztétikai élményt fokozó kamu modul, amely a fény által közvetített képi információk rögzítésében nem vesz részt."

LOL. :DDD

(#4) dzsi23 válasza Fred23 (#3) üzenetére


dzsi23
addikt

Tehát pont annyira hasznos a második kamera, mint a dupla kamerás telefonok 90%-ában (főleg a középkategóriában): 12+5mpx, 13+5mpx, stb., azok is csak dísznek "jók". :) Ezért (is) van Mi A1-em, abban van értelme a második kamerának.

(#5) nullpoint válasza dzsi23 (#4) üzenetére


nullpoint
senior tag

Redmi Note5-öm van abban is csak dísz a második kamera, ha letakarod ugyanazt a végeredményt kapod mint ha nem lenne letakarva :D

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#6) UnA válasza BlackPriest (#2) üzenetére


UnA
Korrektor

"... az első oldal szurkálódása ..."

Nem láttam benne semmi különlegeset, neked mi nem tetszett?

(#7) dzsi23 válasza nullpoint (#5) üzenetére


dzsi23
addikt

Na, ez az... inkább ott se lenne... :D

(#8) mikado


mikado
tag

Makulátlan a forcebalta. :D

A politikusok a javadat akarják. Ne add oda nekik!

(#9) dingdongkng válasza UnA (#6) üzenetére


dingdongkng
tag

A névválasztás ügyében, a mobilok Mekkájában tevékenykedő szakemberek a Cubot King Kong 3 esetében ezúttal duplán mellé lőttek. Szerencsére ez pont nem érdekli azokat a potenciális vásárlókat, akik nem notchot keresnek az előlapon és félbeharapott almát a hátlapon.

Szerintem ezzel lehet a probléma (legalábbis nekem ez tűnt fel). Nem kell nagyon rosszindulatúan olvasni, hogy azt értsük ez alatt, hogy aki nem strapatelefont/kína legmélyéről vásárolt telefont, az egy utolsó sznob. Nyilván emiatt nem érdemes ezt a mondatot kiszórni, de szerintem sem a legszimpatikusabb megnyilvánulás.

[ Szerkesztve ]

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#10) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Jó lett a cikk. :C
Az oltás lehetett volna rövidebb az első oldalon.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#11) KISDUCK válasza dingdongkng (#9) üzenetére


KISDUCK
addikt

Szerintem nincs semmi baj a stílussal és nekem nem tűnik beszólásnak, sértegetésnek. A mondanivalójával pedig egyetértek, ezt a telefont nem az fogja megvenni akit az aktuális divat érdekel vagy pedig csúcs hardvert akar tartalom fogyasztásra. Ez a telefon annak kell akinek pl.: az a fő szempont ha kiesik a zsebéből a telefon és zuhan pár métert betonra ne azon kelljen agódnia, hogy a telefon tönkrement.

(#12) dingdongkng válasza KISDUCK (#11) üzenetére


dingdongkng
tag

Na jó, de az előző mondatban a telefon nevéről volt szó.

Ugye a mondat magyarra fordítva: A telefonnak rettentő rossz neve van, de nem baj mert azok a csávók akik ilyet vesznek ezt ignorálják, mert nem olyan emberek akiket megjelenéssel, vagy brandinggel befolyásolni lehet.

Ez az amit az angol "them and us" mentalitásnak hív (nem tudom erre mi lenne jó szó, mert a kirekesztő meg a beskatulyázó az foglalt :D). Azt sugallja, hogy akinek ütésálló telefon kell, az egy jobb, de legalábbis másmilyen ember, és nem lehet az, hogy neki az iPhone (is) tetszik, de ilyenre van szüksége. Ő elvből vesz ilyen telefont.

Lehet kicsit túlgondoltam most, de remélem lehet érteni mire gondoltam.

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#13) KISDUCK válasza dingdongkng (#12) üzenetére


KISDUCK
addikt

Értem mire gondolsz, de lehet hogy tényleg túlgondoltad ahogy írtad. Én még a magyarázatod után sem látok az írásban negatív stílust. Az ember akarva akaratlanul félreérthet dolgokat, akár te, akár én vagy más.
Nekem ez a rész egy kitalált gumicsma reklámba is átültethető lenne: "A gumicsizma gyárnál kicsit szerencsétlen volt a névválasztás mert a termék neve szartaposó lett, de ez hidegenhagyja azokat akik a lábbelin nem a D&G feliratot keresik." :D
Lehet hogy kicsit szokatlan az író stílusa, de egy bemutatónál inkább ez legyen mint nyers specifikációk megadása szerintem.

(#14) BlackPriest válasza dingdongkng (#9) üzenetére


BlackPriest
őstag

az is, meg:
„keretmentes dizájnt, a kilóg a sok kamera a kerámia hátlapból, összetörök, ha csúnyán rám nézel, estére úgyis töltened kell, mert erősebb vagyok, mint az asztali géped” irányvonalat tolja – az almás gyártó vezényletével.

és csak az apple nincs kiírva, kicsit apple ellenesnek érzem a főoldalra

a cikk ettől még hasznos volt nekem

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#15) csongi válasza BlackPriest (#14) üzenetére


csongi
veterán

En meg azt nem ertem, ha magasztaljuk a super gyartokat akkor az jo, ha van egy kis fricska akkor mar nem jo.
A super gyarto termeke mogul mondjuk az occo kinaira, hogy kacat akkor az jo, ha visszafele van nem teljeskoru elismeres akkor az nem jo ..?

Koszi a tesztet! Strapatelobol nagyobb a piaci erdeklodes, mint azt a gyartok sejtenek valojaban.. :).

(#16) BlackPriest válasza csongi (#15) üzenetére


BlackPriest
őstag

én nem mondtam ilyet, de ha már fricska, akkor szólhat mindegyiknek, nem csak a megrágott almának. nekem nem jön be, ha neked igen, az se baj. (nekem is kínai belpiacos telefonom van, nem vagyok elfogult egy gyártó felé sem)

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#17) Szabi® válasza BlackPriest (#16) üzenetére


Szabi®
addikt

Ezek szerint az apple felé mégis elfogult vagy ha szóvá tetted :D :D Jó lett a tesz am. :R

(#18) Massmurderer


Massmurderer
őstag

"A megjelenítő 5,5 hüvelykes, HD+ (1440×720 pixel) felbontású" Tovább nem is olvastam.

(#19) Gargouille


Gargouille
őstag

Jó volt olvasni a tesztet, köszönjük. Picit talán túltoltad a vicceskedést, de sebaj, hasznos volt. Nagyon hiányoznak a strapabíró telefonok. Én egy Huawei Mate 10 Lite-ot használok, egy "brutál" bumszli tokban, fóliázva. Gyári állapotban meg se tudom fogni, olyan lapos és csúszós mint egy szappan. 1 hónaposan le is ejtettem, kijelző tört is egyből. Azóta csak ütésálló tok.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#20) TunerJoe


TunerJoe
senior tag

Nekem sosem tetszettek ezek a strapabíró kialakítású telefonok, ebben az esetben a létjogosultságát sem értem. Én egy helyen találtam meg ezt a telefont, ott 91 ezer forintba kerül. Ennyi pénzért az MT6763T még viccnek is rossz. A Redmi Note 6 Pro 60k-től kapható, abban Snapdragon 636 van. A videokártya úgyszintén. Adreno 509 egy Mali G71 ellen. Kijelzőben is. HD és FHD. A kamerája ennek jóval gyengébb, a szenzor rekeszértéke sem valami jó. f2.2 az f1.9 ellen. És azért egy ilyen jellegű készüléknél ez igenis számít. A szoftveres (és hardveres) támogatást már meg sem említem. Ha a Redmi Note 6 Próhoz is veszel rugged tokot, meg üvegfóliát, akár két réteget is, még akkor is jóval olcsóbban kijössz, mint ezzel a fos debillel.
De nézzünk ugyanennyiért is egy készüléket, Xiaomi PocoPhone F1. Snapdragon 845 vs. MT6763T. Talán ennyi elég is lesz. Nyilván ehhez még nem veszel pluszban rugged tokot meg screen protectort, mert akkor természetesen drágább, én csak a teljesítménykülönbséget akartam szemléltetni. (Persze akksiban ez mindkettőt felülmúlja, ezt én is aláírom)

instagram.com/albert__gyorgy

(#21) Gargouille válasza TunerJoe (#20) üzenetére


Gargouille
őstag

Én vízálló rugged tokot nem találtam például a telefonomhoz, pedig az ilyen outdoor használatnál elég fontos kritérium, ez a telefon viszont ennek (is) megfelel. Innen nézve szerintem van létjogosultsága.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#22) TunerJoe válasza Gargouille (#21) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Nem feltétlenül. Például ilyesmi árban van a Galaxy A8 is, ami vízálló (bár igaz, ez csak 32GB-os, de attól még jóval erősebb mint a king kong telefon)

instagram.com/albert__gyorgy

(#23) vilmose33


vilmose33
őstag

Köszi a tesztet.

A jövő most van

(#24) csongi válasza TunerJoe (#20) üzenetére


csongi
veterán

Ezzel sokat mem mondtal.
A pocophone is egy hulladek 200k-ert.
Attol mert te 91 ezeret talaltal ilyet nem jelenti azt, hogy annyi az ara.
De maradjunk a strapa kategoriba.
A cater sem jobb, de legalabb dulpa emnyibe kerul.
Xiaomi is kinai. Mikor meg mindenki azon ercelodott, hogy dzsunka meg sziamiau , leneztek az emberek akkor azt hasznaltam.
Most meg lassan egekbe ajnarozzak.
Az igaz, hogy a Cubot sem fogja a frissitesekkel elhalmozni a leszuleket sajnos, attol meg a minosege jo.
Mi a baj az MTK- val? Ettol falnak megyek..

Mennyi ilyen soc-vel szerelt telefonod volt?
Meg nem fhd..es? Aki nem sasszemmel rendelkezik, annak pont a hd felbontas a jobb.
Ebben az osszeallitasban, ha nem kap ujabb foverziot akkor is 3 evig elegendo lesz, a frissulo szofvereket is futtatni fogja elfogadhato sebesseggel.
Ez ido alatt meg nem kell reszketni, hogy le esik, elazik, raulok....stb
Jatszani meg ott vannak a jatekos telefonok.
Pc vilagaban sincs ez mashogyan.

(#25) TunerJoe válasza csongi (#24) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Pocophone... 200k... Melyik univerzumban? Annyiért tényleg hulladék lenne, de így nagyon jó kis készülékről beszélünk.
A Caterpillart meg sem említettem, nekik szerintem is pofátlan árazásuk van
Az MTK-val az a baj, hogy rendszerint rosszabbul vannak optimalizálva ezek a telefonok, mint a Snapisok
A teljesítménynek nem csak játék szempontból van jelentősége, hanem időtállóságban is.
De mondjuk azt, hogy nem számít az, hogy mediatek. Akkor is megegyezik a Snapdragon 636-tal a produkciója, amikor 30k-rel olcsóbb az egyik a másiknál.
Hogyha a telefonod nem kap soha frissítést, akkor valószínűleg 1,5, 2 év múlva olyan biztonsági rések lesznek rajta, hogy belefulladz a vírusokba, ha nem vigyázol eléggé.
Az hogy leesik, elázik ráülsz, mint mondtam veszel egy A8-ra egy strapa tokot, két réteg üvegfóliát, és ugyanott tartunk, hogy ugyanannyiért jobb teljesítményt kapsz.

instagram.com/albert__gyorgy

(#26) Mr. Y


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Volt már pár Cubot telefonnal dolgom életem során és nem voltam csalódott egyikkel sem. GT99, S500, Magic (ebből 2 darab is), illetve egy One Turbo, amiről nem írtam.

A Magic kapcsán én is azt hittem, hogy az egyik csak egy kamu szenzor, de nem. A fókusztávolság bemérésében játszik segédmunkást.
Illetve egy dolgot meg kell kérdeznem, mert eddig minden Cubot készülékem egyezett ebben; Ez a modell is hisztis a töltőjére? Hogy csak a sajátjával képes X idő alatt feltölteni és más töltővel kín kivárni?

But who is watching the guardians?

(#27) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Kínán kívül több EU-s országban jelen van.

Ez tök jó, mindig felmerül, hogy a kínai miért nem meri saját piacra dobni a termékeit...

@csongi: 200k-ért hol találtál Te Pocophone-t, valamit nagyon benéztél ... 115 ezer, hivatalosan.

Na meg ez a hulladék.. Ne haragudj, de ezt most azért mondod, hogy visszaszólj neki... Mert akkor bocsi, de ez így nem oké érvelés, hogy hulladék 200-ért, miközben nem is annyiba kerül...

Szakmai fórumon akkor az elvárt, hogy oda-vissza rendben sorakoztassunk fel érveket...

Az MTK-val addig baj lesz, amíg nem kezdenek el olyan szinten támogatottak lenni , mint egy Qualcomm.

Az fals megállapítás, hogy aki nem rendelkezik sasszemmel, annak jó a HD+ is... Ez bizonyos rendszerekben állítható, még azt mondom 5-8 éve a szoftver sehol nem volt ,manapság 3 menüpont és lehet a szöveg méretezésén állítani... Ezzel tehát ne takarjuk be.

A főverzión kívül van élet, tehát biztonsági frissítéseket is kapnia illene... Nem csak úgy, hogy egy build.prop-ban átírják , oszt'jóvan...

És még csak véletlen olvastam bele a topicba... :((( Pedig azért rád a szakmaiság szerintem jellemző, nem?

Az ilyen Cubot, Ele-Ule, izéfónokkal nem lenne gond. De egyszer már szakmai berkekben jártas mobilarénásokkal is beszéltük, hogy addig jók, amíg 1-2-3 hónap után a szoftver nem kezd el behalni...

Mert nagyfokú optimalizást itt nem kapsz, vagy egy "kezdőkészlet" , amire rá van dobva egy droid, hogy menjen...

A hardver is rendben megy, de sokszor az aksiméret se valós... reméljük ezeket már kinőtték..

Nekem igazából már az elég, hogy a kínai a saját országában nem meri forgalmazni a saját cuccait, azt gondolom ez megfelelő helyre teszi ezt, hogy csak az EU-ban élőket tudják palira venni...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#28) logitech1


logitech1
tag

King Kong :D

Posta nem érdekel Átvétel: személyesen helyszíni próba garanciával (3 nap) - utána egyéb garancia, visszavétel nincs! Alku nincs! Nem fér bele az időmbe

(#29) Mr. Y válasza Massmurderer (#18) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Egy láthatóan munkás telefonnak minek nagyobb?

But who is watching the guardians?

(#30) Graphics válasza csongi (#24) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azt meg tegyük hozzá, hogy tök oké a strapaság... DE

- HD+ nem oké ennyiért, max ha valami hiper-szuper rétegelt megoldás, extra biztonság, de a OEM/ODM soron ez nem kerül bele...
- Sony IMX135.... Lassan már egy kaputelefonba jobbat tesznek..

Érdekes, hogy a hátlapon lévő „16.0 Digital Camera” felirat ellenére sem lehet 16 megapixeles képeket lőni, ami ugye a 13 megapixeles felbontás szoftveres módosításán alapulna. Az Open Camera, amely egyébként a kedvenc kamera alkalmazásom, sem engedte a 16 megapixelt kiválasztani – nem mintha ez olyan nagy baj lenne.. - a kamu az megy..

- Nincs bajom a Mediatekkel ,de itt ismét tegyük hozzá, hogy ez a 2 éve reszelgetett P23, a maga 16nm gyártástechnológiájával elavulttá válik... Van már P35 is, tán P60 is...

ÉS akkor a szoftveres oldalról majd beszélünk x idő múlva, addig mehet a bétateszt.

Hozzáteszem, 180$-ért megvenném, használnám is. De már nem szeretek ennyi kompromisszumot kötni.

Drágábban, okosabb megoldásokkal meg nem lenne kelendő. Lesz piaca persze, csak nem értem még mindig, hogy kinek szánják.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#31) Mr. Y válasza Gargouille (#19) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Nekem is erősen bajom van a készülékek sérülékenységével, ezért is vettem szintén egy brutál tokot. Huawei P20-at tokoztam be Love Mei-vel.

[ Szerkesztve ]

But who is watching the guardians?

(#32) Mr. Y válasza Graphics (#27) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Borzasztóan sok szabálynak kell megfelelnie egy adott terméknek, hogy Kínában egyáltalán forgalmazhassák. Az EU-ban nincsenek ilyen szintű szigorlatok, ezért terjesztik itt. Egyéb iránt viszont, terjesztik ezt belpiacon is, nem tudom, honnan van az elleninformációd.

But who is watching the guardians?

(#33) csongi válasza Graphics (#27) üzenetére


csongi
veterán

Kimaradt egy szo.
200k ert hulladek lenne.

Nem haragszom :).
91K ert en sem vennem meg.
De a teszt tartalmazza a 51K arat. Azert az osszegert mar vallalhato.
Egy kis szerencsevel a biztonsagi frissites meg egy darabig lehet rajta. Tapasztalatom szerint inkabb adaptalnak ra egy foverziot mint frissitgessek.

Mondandom lenyege, kezeljuk mar helyen ezt a keszuleket 50ezres arcimkevel, es ne ugraljunk mas kategoriaba. A8 meg pocophone..stb
Illetve csak azert mert MTK azonnal hulladeknak beallitani.

Ha snapi 210 lenne akkor csak gyengecske ?. :)

Teny, nem a legjobb az optimalizacioja sajnos.
Ha nincs agyon telepitve minden xarral ezekkel sincs ordas problema, foleg az arat figyelembe veve.

HD vs FHD. A kornyezetemben minden rosszabbul lato jobban prefelalta a hd kijelzot. Az allithatosag nem minden alkamazasban ervenyesul.
Tovabbra is az 51 ezer Ft arrol beszelek.
91 ezret a tajekozatlan ad ki erte.
:R

[ Szerkesztve ]

(#34) Mr. Y válasza csongi (#33) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Ne képezze vita tárgyát, mert szubjektív igen erősen, de saját tapasztalatokból mondhatom, az almás termékek dettó. Pontosabban... nem érnek ennyit.

[ Szerkesztve ]

But who is watching the guardians?

(#35) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

IP szabványból nem ip68 a maximum. Ip69(x)

(#36) Mr. Y válasza icemad (#35) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Én is jót mosolyogtam, mert valahányszor IP besorolást látok, az alábbi cikk jut eszembe. Mint ahogyan a cikkben is szerepel, a 9(x) már más tényezőre utal.

But who is watching the guardians?

(#37) Gargouille válasza Mr. Y (#31) üzenetére


Gargouille
őstag

Na én is valami ilyet kerestem hozzá, de nem volt. Végül 7db különböző tokot vettem, a legbumszlibb maradt. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#38) Gargouille válasza Graphics (#30) üzenetére


Gargouille
őstag

Nekem például a sima HD is bőven megfelelne egy telefonban.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#39) TunerJoe válasza csongi (#33) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Én továbbra is egy helyen láttam, ott 91k, de 51k az teljesen ok egy ilyen készülékért
Kérdezném, hogy mit képzelnek az Alzánál, hogy 91-ért árulják, na mindegy...
(bár azt tegyük hozzá, hogy 51k külföldről behozva, azaz nincs gari, ami elég kockázatos)

instagram.com/albert__gyorgy

(#40) Mr. Y válasza Gargouille (#37) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Én is vettem mindenfélét, sima szilikon tokot, 360 szilikon tokot (képernyőn is ott van), egy oldal ablakos és egy teli SmartCover-t, egy aluminium Batman tokot, majd végül ezt. És ez maradt is :)

Bár még így is töredéke tokmennyiséget vettem ehhez, mint annó az orosz Yotaphone 2-mhöz

[ Szerkesztve ]

But who is watching the guardians?

(#41) Dexter68


Dexter68
addikt

NNna... nekem pont ilyenem van.
Az előző egy Maze Alpha volt magnézium házzal, elöl-hátul üveg, kávanélküli izé, amit szerettem ugyan, de ő meg szerette kihasználni a gravitáció adta lehetőségeket, úgyhogy a végén kellett valamit rendeljek, mielőtt teljesen használhatatlanná törik.

Ezt imádom!
Azt már a Maze esetében megszoktam, hogy a telefon olyan, mint én vagyok: nagy és nehéz.
Már eleve előny nálam, hogy végre nincs kávanélküliség és meg lehet fogni rendesen a telefont, anélkül, hogy belenyúlkálnék valamibe, nincs notch, tehát látom az értesítéseket.
Az akksi zseniális. Nem tudom annyit basztatni a telót, hogy estére 50-60% alá kerüljön, pedig én elég intenzíven használom.
Az értesítési led elég szolíd, de nem baj, mert éjjel nem csinál fényárt, a kamerája olyan, amilyen, nem stúdiófotózásra használom.

Egy furasága van: a bank appok nem szeretik az ujjlenyomat-olvasóját, hisztiznek miatta, hogy valami nem jó. Egyébként viszonylag jól működik, teljesen alvó állapotból is ébreszti a telót, de picit többet kell tapizni, mint a Maze ujjlenyomatolvasóját a pontos találathoz.

Ja, ami még picit nyűgös, az a type C hangkimenet, ehhez kellett rendeljek átalakítót, viszont megszokható.

Megfürdetni, földhözcsapkodni még nem mertem :D

GearBestről rendeltem még novemberben, olyan 46 ezer körül volt a vége EU priority-vel.

Ha van kérdés és tudom rá a választ, szívesen megosztom :)

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#42) Mr. Y válasza Dexter68 (#41) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Igen, kérlek erre válaszolj.

But who is watching the guardians?

(#43) Dexter68 válasza Mr. Y (#26) üzenetére


Dexter68
addikt

Hát... igazából még egyszer sem töltöttem a sajátjával :DDD Amúgy ha megvan a rendesen leadott milliamper mennyiség akkor nem akkora kín kivárni, de a King Kong 3 esetében egy 6000 mAh-s akksiról beszélünk, tehát ne várjuk el, hogy ugyanannyi idő alatt legyen tele, mint egy ma általános 2000-2500 mAh-s akksi.
Többnyire úgy használom, hogy éjjel teszem a töltőre, amit erre használok, az egy go'comma 3 usb nyílásos töltő, két sima, egy gyors csatival. Nem a gyorsra szoktam tenni. Valamikor 23 óra és éjfél között teszem rá, ilyenkor általában 50-60%-on van az akksi. 2-3-kor ha megébredek, már zölden világít a led.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#44) Mr. Y válasza Dexter68 (#43) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Köszönöm, ezt is jó tudni :)

But who is watching the guardians?

(#45) Sztankoo


Sztankoo
csendes tag

Szép estét

Igen csak gondolkodom ebbe a Kin Kong-ban most egy Oukitel k4000 pro-m van 3 év igen csak meglátszik már. Szerintetek érdemes megvenni ezt Cubot-ot?
vagy még azon gondolkodok hogy egy pocoF1 vennék egy erős tokkal és üvegfóliával.
Igazából kéne a IP68 munkámhoz . Egy Eu-s raktárat tudnátok mondani ahol beszerezhető a Kin-Kong.
Vagy mi lehet a Oukitel legjobb utódja?

(#46) Sztankoo válasza Dexter68 (#43) üzenetére


Sztankoo
csendes tag

Üdv
Lenne pár kérdésem:
a hónapos tapasztalataid alapján ajánlanád a készüléket?
kiderült valami nagy hátrány,hiba ?
illetve volt rendszer lefagyás ?

segítséget előre is köszönöm:)

(#47) Dexter68 válasza Sztankoo (#46) üzenetére


Dexter68
addikt

Én szeretem.

Fagyás nem volt, pedig megy a face, a messenger, az insta, a watsupp... Sima, gördülékeny, "fluid"... a ram nem telik be szinte sosem. És nem bírom lemeríteni. Minden éjjel felteszem tölteni, 50-60% alá akkor ment, amikor egyszer, próbából nem töltöttem éjjel.
Arra viszont fel kell készülni, hogy nagy, vastag és nehéz a cucc. Pl. autóba olyan tartót vegyél, ami elbírja. (Baseus mágneses tartót használok)
Meg arra, hogy Type C-n megy ki az audio, ami picit kényelmetlen, mert le van dugózva. De vagy veszel átalakítót, vagy Bluetooth fülest, oszt hajrá.

Megfürdetni még nem mertem, de az simán előfordul, hogy pl. mosogatok és hangosítani akarom, akkor nem törlöm meg a kezem, meg a vizes törlőruhával simán körbepucolom :D

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#48) Sztankoo válasza Dexter68 (#47) üzenetére


Sztankoo
csendes tag

és honnan rendelted?
mert én se a gearbest,geekbuying,coolicool-on eu-s raktárán nem láttam.A kinai rendelést ha lehet kerülném még anno 2014ben kicsit macerásan jutott el hozzám a Thl w200-om azóta csak Eu raktárt nézek.

(#49) Dexter68 válasza Sztankoo (#48) üzenetére


Dexter68
addikt

Gearbestről rendeltem még Black Friday előtt

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#50) Sztankoo válasza Dexter68 (#49) üzenetére


Sztankoo
csendes tag

köszi a segítséget :)

(#51) Dexter68 válasza Sztankoo (#50) üzenetére


Dexter68
addikt

Nincs mit... Euexpressz opcióval vettem vám- és adómentesen... nézz szét, hogy van-e rá kupon. Pár hete mintha lett volna. (meg most jön a kínai újév, hátha lesz akció)

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#52) Dexter68


Dexter68
addikt

Flash sale-ban van 179.9USD-ért

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#53) Sztankoo válasza Dexter68 (#52) üzenetére


Sztankoo
csendes tag

látom de van Fast-08 raktáron ami Lengyelország így $216.14 ír nekem ha Kínából rendelem akkor $190.

Maradok a lengyel raktárnál az a kis felár megéri nem ? egy héten belül megkapom a telefont, a kínaira várhatnék 3 hetet is:D

jófogáson is néztem volt kettő is 45e ért egy napon belül elkeltek:/

(#54) szoszito


szoszito
újonc

Sziasztok! Én vásároltam egy ilyen telefont. Eddig meg vagyok elégedve vele. Kicsit valóban nehéz.
A hangerő növelés lépésközeivel nem vagyok kibékülve. Ezt tudtam előző telefonon állítani az Engeenering mode-ban, de sajnos itt nem megy. *#*# -es tárcsázóba beírós kódot nem találtam, amivel be tudnék lépni az Engeenering mode-ba (esetleg valaki tud ilyet?). Play-ről letöltött appokban meg ugyan be tudom állítani a lépésközöket, de újraindítás után elveszlik a beállítás. Tud erre valaki megoldást?
Másik bajom, (de ez is az Android 8.1.0 verziónak tudható be), hogy a lezárási képernyőn nem tudom letiltani a pull down menüt. Előző telefonon ezt is lehetett, meg egy progival megoldottam azt is, hogy lezárási képernyőn a power gombra ne jöjjön elő a kikapcsolás menu. Itt sajna nem tudom ezt sem.
Ja, meg ebben az Android verzióban már nincs benne az (Power schedule) időzített ki-/bekapcsolás sem.
Nagyjából ennyi. Amúgy szeretem. Gyors, sokáig bírja az akksi, strapabíró, NFC-s.

[ Szerkesztve ]

(#55) TCSZ


TCSZ
senior tag

Sziasztok!
Mennyire jó ez a telefon túrázáshoz? Erdőben és völgyben mennyire tartja a gps jelet? Biztonsági frissítések jönnek rá?

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#56) jan herz válasza TCSZ (#55) üzenetére


jan herz
tag

Pár hete jött, előtte novemberben, most márciusi a biztonsági szint. Sokszor használom túrázni Locussal, lazán kibír egy napot, 16 óra biciklizés után (aktív navigációval) még 18 % maradt. Navigáció közben vettem észre, hogy néha nem frissít elég gyorsan a GPS, vitt már félre emiatt, de hamar megtanultam mire figyeljek. Valaki írta korábban, hogy az úttal párhuzamosan mutatta, egyszer én is jártam így, újra kellett indítani a telefont. DE! Alapvetően megbízható és stabil, az egyik legjobb telefon ami a kezemben volt.

Még egy: ebben a 32 fokos kánikulában is 40 °C alatt maradt az akkumulátor a kormányon, tűző napon, mindvégig stabil maradt! Ezt egyik korábbi telefonom se bírta.

(#57) TCSZ válasza jan herz (#56) üzenetére


TCSZ
senior tag

Köszi az infókat! Ha meg veszem, akkor nyagathattlak itt vagy pruvátban a telefonról? Ezt a gps hibát hogy lehet észrevenni és meg előzni? Amúgy ez a készülék mikor jelent meg és kb meddig jöhetnek rá a frissítések?

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#58) jan herz válasza TCSZ (#57) üzenetére


jan herz
tag

Persze, de ha nem muszáj ne privátban. Ami a frissítéseket illeti: én is csak ráguglizni tudnék :P A GPS-sel meg semmi különösebb trükk nincs, csak jobban figyelek, mert néha lemaradásban van, (ez pár 10m-nél nem volt több eddig). Lehet a Locus hibája is, mást nem használok, nem tudom. :)

[ Szerkesztve ]

(#59) szoszito


szoszito
újonc

Sziasztok!
Egy kis érdekesség. Sokáig nem mertem berakni a vízbe a telefont, de most elmentünk strandra. Úgy voltam vele, ha már vízálló a telefon beviszem a vízbe fotózgatni. Decathlonos kis vékony övtáskában volt a teló több órán keresztül a vízben (meleg/hideg) fotózgattam is vele, jó képeket csinált. Aztán éreztem, hogy rezeg a telefon a víz alatt, hívtak. Felvettem, nem hallottam semmit. Mondom, biztos rossz a vonal. Visszahívtam, semmi. Na para, meghalt a teló?! Otthon elővettem, elindítottam valami zenét, szörnyű cicergés volt csak. Próbáltam telefonálni, ugyanilyen nagyon halk a fülemnél a hangszóró.
Mivel vízben volt, úgy voltam vele, telement vízzel mindkét hangszóró.
Becsomagoltam szalvétába, egy ételhordó dobozba félig raktam macskaalmot, bele a telefont rá, hogy ellepje még macskaalom. (Úgy tudom rizs is jó.) 2 óra múlva elővettem, és tökéletes.
Tudtam én, hogy jó telót vettem. :C :R Máskor is beviszem a vízbe. :K
Valaki nem tud működő Engineer Mode secret codeot ehhez a telóhoz? Ez nem jó: *#*#197328640#*#*
Play Storeos appal be lehet lépni, de újraindítás után minden beállítást elfelejt.
Sziasztok!

(#60) Dexter68


Dexter68
addikt

Helló, fürdettem már én is a telefont, mondjuk nem úsztattam sokáig, csak megmostam, úgyhogy hamar magához tért a hangszóróm, viszont éppen ezért, vagy ettől függetlenül volt egy kis hangszóró para, amit az Android topicban kezdtem kibontani, de belinkelem ide is, mert hardver hiba volt.
Széjjelszedős videó, amit megnéztem előtte hatszor.
és a bejegyzések.

Az ujjlenyomat érzékelője csak nálam nem megy át a banki alkalmazásokon (K&H , OTP Smartbank)?

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#61) jan herz válasza Dexter68 (#60) üzenetére


jan herz
tag

A hangszóró/mikrofon előtt van egy membrán, ami vízhatlanná teszi, amíg az ki nem szárad addig fura a hangja, ha picit rázogatod könnyebben ki megy a víz. Rendszeresen elmosogatom, ezért praktikus a vízálló telefon. :)
Az ujjlenyomat olvasó nem túl jó, Xiaomi, Meizu telefonomhoz képest lassabb és kényesebb, 10/8 aránnyal ismeri fel. Raiffeisen, OTP Simple ennek megfelelően ismeri fel. (Ahogy a többi ujjlenyomatot használó app is).

(#62) Dexter68 válasza jan herz (#61) üzenetére


Dexter68
addikt

Az ujjlenyomat olvasót a Simple simán kezeli, de a K&H és az OTP app nem fogadja el, hogy ujjlenyomattal akarnám nyitni, a megadásnál azt mondja, hogy
„Az ujjlenyomatos azonosítás biztonsági okokból nem elérhető. A telefon képernyőzára eltávolításra került, vagy új ujjlenyomat lett hozzáadva a készülékhez, így a készülék biztonsága nem megbízható.”

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.