Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nincsisbéla


nincsisbéla
aktív tag

Ugyan a fent említett egyik szám átdolgozása, de azt hiszem, elfér: Avanti!!!

[ Szerkesztve ]

Mentalita'

(#2) Csemike


Csemike
csendes tag

(#3) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Silvie Vartan - Nicolas

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#4) #53246592


#53246592
törölt tag

nem a téma magyar, hanem az elöadó neve: Magyar Posse

(#5) Brutforsz


Brutforsz
aktív tag

Berlioz: Rákóczi-induló

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#6) csƵ válasza nincsisbéla (#1) üzenetére


csƵ
őstag

Szerintem pont, hogy ez a feldolgozás. Gondolkodtam is, hogy melyiket linkeljem be. :)

[ Szerkesztve ]

(#7) nincsisbéla válasza csƵ (#6) üzenetére


nincsisbéla
aktív tag

Igen? Nem voltam bejelentkezve youtube-re, de a képből azt hittem, hogy ez a "régi verzió". :) Bocsi az újra linkelésért!

Mentalita'

(#8) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Az akkortájt az egész Habsburg Birodalomban igen népszerű magyar verbunkosból a legtöbb nagy zeneszerző vett mintákat, pl. Mozart is, de kifejezetten magyar témájú, külföldi zeneszerző által komponált zeneként magam is csak a fentieket ismerem. Bár Brahms Magyra táncai önmagukban is elég jelentősek.

(#9) csƵ válasza Crystalheart (#8) üzenetére


csƵ
őstag

Teljesen mást jelentett abban az időben magyarnak lenni. Tisztelet övezte a magyar nemzetet, Európa jelentős hatalma voltunk. Mára mivé lettünk? Mit tettek velünk ezek az irigy népek...
Érdekes, hogy a problémáink ma is hasonlóak az akkoriakkal. Közel egy évszázad alatt ekkorát süllyedni... :(

(#10) danih válasza csƵ (#9) üzenetére


danih
addikt

Azért mindent ne objektiziváljunk, ez is igazi magyarosch jellemvonás, mindenről más tehet, mi mindig csak amolyan elszenvedői vagyunk a dolgoknak :)

(#11) Vakegérke válasza danih (#10) üzenetére


Vakegérke
veterán

Elszenvedői voltunk annak is, hogy mi állítottuk meg a törököket. Európa érdekes módon mutatta, és mutatja ki háláját.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#12) danih válasza Vakegérke (#11) üzenetére


danih
addikt

Inkább kötöttél volna bele abba, hogy sikerült elírnom az "objektivizáljunk" szót.
Mi háláltuk meg egyébként mondjuk az oroszoknak, hogy annyiszor visszaszorították a keletről érkező hadakat, talán magunk sem tudunk róla, hányszor? :)

(#13) csƵ válasza danih (#12) üzenetére


csƵ
őstag

A tatárokat jól megállították. :D
Ezen kívül is sok van a számlájukon. Elég, ha arra gondolunk, hogy a Habsburgokkal közösen sikerült leverniük a szabadságharcot. Nekik semmi érdekük nem volt benne...
A kommunizmus évtizedeit meg hadd ne említsem.

(#14) danih válasza csƵ (#13) üzenetére


danih
addikt

Szerinted a tatárok csak egyszer jöttek? :)
A többi evidens. A kép mindig árnyalt, és pont erre akartam én is rávilágítani.

(#15) csƵ válasza danih (#14) üzenetére


csƵ
őstag

Ennyi erővel a törökök sem egyszer jöttek. Mégis védtük Európa s×ggét. A tatárok egyszer jutottak be a Kárpátokon belülre és le is rombolták a fél országot.

[ Szerkesztve ]

(#16) danih válasza csƵ (#15) üzenetére


danih
addikt

Magunkat védtük, együtt azokkal a népekkel, akik bennünket körülvesznek - nem voltunk Európa zsoldosai :)
Történelmi "de" meg "ha" hipotéziseknek meg értelmük kevés.

[ Szerkesztve ]

(#17) Vakegérke válasza danih (#16) üzenetére


Vakegérke
veterán

Át is engedhettük volna őket, akkor becsülne talán bennünket Európa.

Ennyi, nem folytatom. Köszönöm a türelmed.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#18) danih válasza Vakegérke (#17) üzenetére


danih
addikt

Ne is folytasd, nagyon meggyőzően érveltél, köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#19) Crystalheart válasza csƵ (#13) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Banyek, hogy jutottatok el a verbunkostól idáig? :DDD

Amúgy sem csak minket szivattak meg a történelem során, bár minket eléggé, ehhez nem fér kétség. De történelmi tényeket csak tényként lehet kezelni, nem sebekként. Hogy manapság meg nincsenek igazán jelentős megmozdulásaink, legyen az politika vagy művészet, arról abszolút a saját hiányosságaink tehetnek.

[ Szerkesztve ]

(#20) csƵ válasza Crystalheart (#19) üzenetére


csƵ
őstag

Nem tudom, ezért is hagytam abba a társalgást. :))

(#21) Brutforsz


Brutforsz
aktív tag

Eszembe jutott mégegy: ezt Nick Glennie-Smith hozta össze a Szabadság, szerelem című filmhez.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.