Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) pilóta válasza Sethdobaloah (#44) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nyilván ártani nem árt az iskola (legtöbbször...), de azért nem minden, és főleg nem lehet általánosítani belőle, mert nemcsak néhány eset van, hanem rengeteg, amikor az alacsonyabb végzettségű értékesebb a társadalomnak, mint a magasabb és vica versa...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#52) Fotonhámozó válasza csƵ (#48) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Rá kell hagyni, egy ilyen megmondóemberrel nincs értelme vitába szállni! Láthatod mennyire magas lóról (ki)oktat másokat (#50-ben is kapálózik), úgy gondolja, hogy ő erkölcsileg mindenki felett (is) áll. Ha te írsz valamit, ami nem egyezik az ő világszemléletével, az általánosítás, de amit ő egyetlen személyes (kérdéses, hogy egyáltalán valós-e) tapasztalatára építkezve levon, az az egyetlen igazság. Rengeteg fórumon előfordul ilyen szentéletű hős erkölcslovag, itt Phn ő az egyik ilyen.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#53) csƵ válasza updog (#50) üzenetére


csƵ
őstag

Sokan meló mellett csinálnak diplomát, nyelvvizsgát. Őkegyelmének egy alapszintű elemi nem fér bele, mert "végigdolgozza" az életét? :) Akkor a gyerekére hogy lenne ideje?
Ne röhögtess...

(#54) samujózsi válasza Fotonhámozó (#15) üzenetére


samujózsi
tag

Hasonlóval már próbálkoztak. :U

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#55) pulutodurumo válasza updog (#50) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Pont az a lényeg, hogy amit otthon nem kap meg, azt az iskola fogja megadni. Így lehetne kitörni. Lehet valaki normális totál műveletlenül, de:
- nem az az általános
- kell a tudás a normális élethez

A nyolc általános azt tanítja meg, ami ahhoz kell, hogy egy normális ember legyél a társadalomban. Pont. Ezért. Kell.
Ha nem tanulod meg az isiben, hogy a sósavat nem borítjuk össze a hypóval, akkor meghalsz. Ha nem mondják el informatika órán hogy mi az adathalászat, kamu weboldal, elveszted a pénzed. Ha nem tanulod meg a százalék számítást, te fogod felvenni a világ legszarabb áruhiteleit. Ésatöbbi...

[ Szerkesztve ]

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#56) csƵ válasza pulutodurumo (#55) üzenetére


csƵ
őstag

Ja, van egy 30-as ismerősöm (kedvenc érvem ;] ), akinek se email címe, se számlaszáma, mert őt nem fogja senki lehallgatni meg figyelni. :DDD

(#57) updog válasza Fotonhámozó (#52) üzenetére


updog
senior tag

"de amit ő egyetlen személyes (kérdéses, hogy egyáltalán valós-e) tapasztalatára építkezve levon, az az egyetlen igazság. "
"Rá kell hagyni, egy ilyen megmondóemberrel nincs értelme vitába szállni"

Komolyan érdekelne, hogy az öt darab hozzászólásom egész pontosan melyikről érezted úgy, hogy én kijelentettem hogy abban van az egyetlen igazság? Ha idézed válaszként, elnézést kérek miatta.

Világosan leírtam, hogy csak a felhozott általánosításokra hoztam egy ellenpéldát, és konkrétan leírtam hogy egyetértek, igenis mindenkitől akinek a képességei amúgy engednék, elvárható a 8 általános (sőt), de attól még ne kezdjünk már el sterilizálni miatta, és azért még emberszámba vehető az is, akinek esetleg nincs meg.

(#53) csƵ "Sokan meló mellett csinálnak diplomát, nyelvvizsgát" Tökéletesen egyetértek, meg is kaptam a magamét egy másik topicban, amikor hasonlót emlegettem, mert miazhogy valaki még hazaér a napi x óra munka után és még álljon neki tanulni, meg fejleszteni magát?44?!
Ja hát ha amúgy a langyos sz*rban ül egész nap minimálbérért, és mindenki más hibás a sorsának alakulásáért csak ő nem... nem mindenkinek dobott azonos nehézségi szintet az élet.
+Vedd észre hogy azt írtam: végigdolgozta. Most is három műszakban van egy gyárban, de emiatt bőven van szabadnapja is. Szintén lásd: írtam hogy szembesítette már vele a család, többször, azóta is: nagyjából fél évet kéne rászánnia hogy meglegyen a 8 általános, utána felvennék pl. targoncásnak, durván több fizetésért. De nekik ez is jó (lásd még langyos sz*r), a gyereknek próbálnak normális életet biztosítani, és noszogatják hogy eszébe ne jusson nem továbbtanulni.
Cserébe nem is sír a szája hogy ez nem jó, az nem jó. Pontosan tudják, miért élnek úgy, ahogy, nekik jó ez. Pont (hogy stílszerű legyek).

(#55) pulutodurumo Alapvetően egyetértünk, mint írtam, én is egy példát ragadtam ki (és mindkét oldalt láttam már, mondtam hogy hol nőttem fel? :D). Csak a korábban írt mestertervektől, hogy sterilizálás, meg aki nem <ez meg az> -> az nem lehet jó ember stb., el tud gurulni a gyógyszer.
Nem ez a problémák oka, és nem ez a megoldása, dehát az embernek jólesik a végletekig leegyszerűsíteni mindent, és hátradőlni, hogy ő tutira megszüntetné a világ összes problémáját.

A példáidra már csak félve írom le, hogy mikor először informatikát "tanultam" (kb. még meg lehetett számolni hány weboldal van), le is szedtem valami betárcsázós vírust, anyémék utána sarokba állítottak a telefonszámla miatt :D. Anyám pénzügyet végzett, mégis felvették anno a devizahitelt, majd egy időben a Providentes is rendszeresen járt hozzájuk. De ezeket nem kell elhinni, ez az én nem valós tapasztalatom, hiszen már általános iskolában mindenki megtanulta ezeket....

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#58) Egon


Egon
nagyúr

Helyes, a kutyajogsi mellé a macskajogsit is bevezetném. 40 helyett 400 eurós, 4 helyett 40 órás kötelező tanfolyam lenne, aki nem végezné el, és úgy tartana kutyát/macskát, azt minimum 4000 euróra büntetném (kivéve azon macskatartókat, akik ki sem hozzák a lakásból az állatot, csak szállító eszközben, mondjuk az állatorvoshoz).
Ezen képzés alatt megtanítanám az alábbiakat:
1. Ha ugat a kutyád éjszaka/hajnalban, fél órákon át, akkor zárd be a lakásba/garázsba, mert más esetleg aludni is szeretne a szomszédban. Ha nem teszed ne csodálkozz/sértődj meg, ha a jegyzőnél birtokvédelmet kezdeményeznek a károdra, feljelentenek, beperelnek, vagy (az önkormányzatnál elérhető érdekérvényesítés hatékonyságát tekintve) ha inzultus ér téged vagy az állatot.
2. Ha sétáltatni szeretnéd a kutyádat, az 1. pont szerinti időszakokban, akkor azt lehetőleg valami parkban/patakparton, lakott területtől távol tedd, hogy a többi ugató bundásgeci kutya ne kapjon őrjöngő ugatórohamot az útvonaladon, kiváltva az 1. pontban levő eseményt.
3. Az tök jó, ha a belvárosban összeszeded a sz*rt a kutyád után - de a lehugyozott utcasarkok/oszlopok/egyebek még így is bűzleni fognak méterekről is, különösen nyáron. A te kutyád csinálja, tegyél ellene.
4. Ha macskád van, és az rendszeresen más kertjébe sz*rik, ne csodálkozz, ha inzultus ér téged vagy az állatot.

Hja, és a 400 eurós tanfolyam költségéből lecsípnék mondjuk 100 eurót, amiből finanszíroznám azt a csapatot, aki a 4. pontban szereplő problémát - az érintett kerttulaj bejelentésére - elhárítja.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#59) samujózsi válasza Egon (#58) üzenetére


samujózsi
tag

4000 ajrós társadalmi együttélési és szolidaritási tanfolyamot mindenkinek! Aki nem végzi el, annak irány a Szahara vagy egy lakatlan sziget, mert butaságukból vagy egoizmusukból kifolyólag alkalmatlanok a közösségben élésre.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#60) Egon válasza samujózsi (#59) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem tudom mire akarsz kilyukadni.
Ha szerinted szolidaritási kérdés a szomszéd kutyaugatását fél éjszaka hallgatni, vagy a macskájának a végtermékét a kertből szedegetni, tehát ez így van jól és így természetes, akkor neked van a lakatlan szigeten a helyed... :U
A németeknél már 20 évvel ezelőtt sem volt ez probléma. Egy ismerős volt kinn bébiszitter, és látta, hogy a család akinél volt (szép nagy kerttel rendelkező házban laktak) a kutyát minden éjszakára bezárta a garázsba. Megkérdezte tőlük, hogy miért teszik. Az volt a válasz, hogy a szomszédok szóltak, hogy éjszaka ugat a kutya, és ha az önkormányzatnál bejelentik, akkor jön a levél a jegyzőtől, hogy ha 8 napon belül nem tesz ellene az állat gazdája, akkor elviszik a kutyát... Csak sajnos nálunk a jegyzők nagy ívben tesznek az ilyen panaszokra, ezért (is) van az, hogy pl. a sógorom főnöke a hasonló problémának egy vasnyárssal vetett véget (ami nyilván nem megoldás, de valahol meg tudom érteni az elkeseredettségét: hiába szólt tucatszor a szomszédnak is, hogy éjjel vonyít a kutya, az elhajtotta, az önkormányzat meg nem csinált semmit).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#61) samujózsi válasza Egon (#60) üzenetére


samujózsi
tag

Csak oda, hogy nagyon unom már ezt az örökös ellenségkeresést. Ha épp nem a migránsok, akkor a cigányok, ha azok sem, akkor a biciklisek, autósok vagy most épp a kutyások.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#62) janeszgol válasza Egon (#60) üzenetére


janeszgol
félisten

Ha az én kutyámhoz nyúl hozzá valaki, vagy elvinné vagy megölné, annak simán elvágnám a nyakát. Persze egy kis kínzás után.
Aki nem bírja a kutyaugatást, az menjen ki tanyára. A városban nem csak kutyaugatás van, hanem mindenféle más zaj is. Emberek, járművek.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#63) samujózsi válasza janeszgol (#62) üzenetére


samujózsi
tag

Na erről is beszélek. Az elejével még egyet is értenék, de az állandó kutyaugatást hallgatni már orvosi értelemben is egészségkárosító hatású. Az, hogy néha ugat a kutya, az benne van a pakliban, de amikor folyamatosan, megállás nélkül, az borzasztó. Nem csak az empátia beszél belőlem, tapasztaltam is.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#64) janeszgol válasza samujózsi (#63) üzenetére


janeszgol
félisten

Rendben, akkor kötelezném a gazdit, hogy vigye kutyaiskolába, kutyapszichológushoz (ne az ilyen egy könyvet író idiótákra gondoljatok, remélhetőleg komolyabban is űzik a szakmát). Aztán alaposan megvizsgálnám az élőhelyét. És ha továbbra is állandóan ugat, akkor vitetném csak el.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#65) Egon válasza samujózsi (#61) üzenetére


Egon
nagyúr

LOL, ez egy "picit" messze van a migránsozástól. Ok és okozat. A kiinduló ok (mondjuk), hogy családostól nem tudok aludni a kutyaugatástól. Minden más ez után jön.
A következő hozzászólásodban némileg magadnak mondasz ellent.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#66) Egon válasza janeszgol (#62) üzenetére


Egon
nagyúr

Ha az én kutyámhoz nyúl hozzá valaki, vagy elvinné vagy megölné, annak simán elvágnám a nyakát. Persze egy kis kínzás után.

Ha a gyerekeim nem bírnak aludni fél éjszaka, mert vannak kutyás gyökerek, akik nem fogják fel, hogy ez nem normális, annak az ugatós kutyájának, és a gazdájának simán elvágnám a nyakát. Persze egy kis kínzás után.
Remélem fogod a lényeget. :U Ráadásul a következő hozzászólásodban te is árnyalod a véleményed.

Aki nem bírja a kutyaugatást, az menjen ki tanyára. A városban nem csak kutyaugatás van, hanem mindenféle más zaj is. Emberek, járművek.

Nemnem. Városszéli kerületbe költöztem, csendes utcába, ahol nincs átmenő forgalom, kvázi zsákutcaként üzemel. Tehát nincs városi zaj. A kutyát meg zárják be, vagy némítsák el, akárhogy, nem érdekel. Aki erre nem képes, az tartson néma kacsát vagy aranyhalat.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#67) samujózsi válasza Egon (#65) üzenetére


samujózsi
tag

És meg is van az ellenség: "A kutyások". Nem a félhülye szomszéddal van bajod, aki nem tudja megnevelni a kutyáját (megjegyzem, van olyan kutya, ami gyakorlatilag nevelhetetlen, csak valódi szakértő tud rajta változtatni, abból meg kevesebb van, mint orvosból a magyar állami E.Ü.-ben ), hanem általában a kutyásokkal. Mert kell egy ellenségkép. Ha nem lenne kutya, akkor te is keresnél/találnál mást.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#68) Egon válasza janeszgol (#64) üzenetére


Egon
nagyúr

Nyilván nem pontosan fogalmaztam fentebb, a németeknél sem viszik el egyből a kutyát elaltatni, szó sincs ilyesmiről.
Ha a felszólítás után sem oldja meg a problémát a kutya gazdája, akkor vélhetőleg kap egy szép kis bírságot, ami akár több lépcsőben egyre emelkedhet, mire sor kerül egy drasztikusabb beavatkozásra.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#69) janeszgol válasza Egon (#66) üzenetére


janeszgol
félisten

Akkor ha a gyerekeid zajonganak, ugye leszúrhatom őket vasvillával?
Remélem fogod a lényeget. :U
Nyugi, eszembe se jutna. Tudod valahol a kutya családtag. Mint egy gyerek. Nagyon nehéz ám úgy élni, hogy gyerekek zajonganak. Én is a tesóimmal nagyon hangosak voltunk mindig. És akik felettem laknak, azok is. De engem nem zavar.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#70) Egon válasza samujózsi (#67) üzenetére


Egon
nagyúr

Értem már a problémád, de nem nyertél hangszórót... :)
Nem szoktam általánosítani, csak mivel most sajnos akut nálunk a fenti probléma, és pont szembe jött egy ilyen topic, kiírtam magamból a dühömet. Nyilván nem lehet 400 eurós tanfolyamhoz kötni a kutyatartást, még az osztrákoknál sem, nemhogy nálunk, ergo a fentieket inkább görbe tükörnek tessék értelmezni, illetve akinek inge, az magára vehetné (persze tudom, van még ezer ilyen, a szemeteléstől kezdve a közlekedési morális bezárólag).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#71) Egon válasza janeszgol (#69) üzenetére


Egon
nagyúr

Akkor ha a gyerekeid zajonganak, ugye leszúrhatom őket vasvillával?
Remélem fogod a lényeget. :U

Nem, nem fogom. A gyerekek a legritkább esetben zajonganak éjjel/hajnalban, amikor az ember aludna. Kivéve a kisbabákat, de egyrészt az hamar elmúlik, másrészt aki hagyja 10 percnél tovább sírni éjjel a csecsemőt, az is megérdemli a szankciót, a családsegítő szolgálat képében.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#72) janeszgol válasza Egon (#68) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez rendben is van. Illetve fel lehet ajánlani a máshova költözés lehetőségét. Lehet ott a kutya is megnyugszik. Ha tényleg más nem vezet eredményre (esetleg ne kint legyen a kutya, hanem bent, már ha képesek elviselni a házban... én igen az enyémet), akkor természetesen el kell venni az állatot, mivel az neki is jobb. Az állatnak is jobb.

Szerk.: de lehet még ideiglenes elhelyezés is, viselkedés analízissel. De ha már tényleg ott áll a fószer és mindent (amiket összeírtam ,azokból szinte mindent, meg még amire esetleg nem gondoltam), akkor el lehet venni. Persze ha a fószer tojik rá, akkor hamarabb is. De tételezzük fel, hogy azért vállalnak emberek kutyát, hogy felelősséget is vegyenek a nyakukba.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#73) DraXoN válasza lezso6 (#7) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

jogsit a helyes levegővételhez, addig senki nem kap levegőt amíg le nem vizsgázik! ;]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#74) samujózsi válasza Egon (#70) üzenetére


samujózsi
tag

Veheted általánosságban is amit írtam, nem konkrétan rád vonatkozóan.
Nézz be egy biciklis, autós, kutyás, macskás stb. fórumra, ugyanez van: ellenség a biciklis, az autós, a kutyás, a macskás, mert...

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#75) mephi666 válasza Egon (#71) üzenetére


mephi666
nagyúr

nálunk előző lakásban (35m2, 1 szoba) fölénk költözött egy elmebeteg nő a nagytestű kutyájával... csaj dolgozott simán este 10-11-ig, amikor a kutya már kb kezdett minden nap megőrülni és fel-alá rohangált a lakásban, ugatott, vonyított... (haza érése után is 1-2 órán át általában) jeleztük neki, mire poénkodott, hogy "biztos a körmével zörög a kutya, majd elviszi pedikűröshöz" ...tegyük hozzá, a nő is volt kb 130kiló és úgy járkált a lakásban, mintha godzilla felhúzott volna egy holland fapapucsot :U szomszédokat is idegesítette, közös képviselőnek is szóltunk, senki nem tudott semmit tenni: el kellett viselni :U nem vagyok kutyagyűlölő, de senki ép eszű ember ne mondja, hogy normális egy kb 30-40kilós jószágot bezárni egy ekkora panellakásba felügyelet nélkül egész napra

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#76) janeszgol válasza mephi666 (#75) üzenetére


janeszgol
félisten

Senki nem is mondta, hogy normális dolog. Nálunk még nincs kiforrva az állattartás. Se törvény rá, se igény. A törvénynek kellene ilyen esetben meghozni az igényt. Majd egyszer talán.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#77) samujózsi válasza mephi666 (#75) üzenetére


samujózsi
tag

Német dog például a gazdi ágyán heverve érzi legjobban magát. Tökéletesen jól elvan lakótelepen.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#78) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Facebook jogsi is kéne. Bár a nethasználat jogsiba ez már benne lehetne, de én inkább külön kategóriára írnám.
Apróhirdetéses jogsi nagyon hasznos volna.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#79) samujózsi válasza Dr. Romano (#78) üzenetére


samujózsi
tag

Neked a fejedre esett egy egész helikopter, a véleményed nem releváns. :DD

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#80) Dr. Romano válasza samujózsi (#79) üzenetére


Dr. Romano
veterán

:DDD :R

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#81) D1Rect válasza updog (#42) üzenetére


D1Rect
félisten

A gyerekeik kisebb csodával tudnak több mint 1 társadalmi osztályt fentebb lépni.
Ők kb. soha.

Értem én, hogy nem feltétlenül ez jelenti a boldogságot, de ez akkor is a poor life choice iskolapéldája.

(#82) Chaser válasza Kalandor (#39) üzenetére


Chaser
titán

párhuzamot vonni aközött, h én beírtam valami "tiltott helyre" - tegyük már hozzá, nem a levegőbe, hanem valótlan szintén tilosban járó hsz-re, amit természetesen azóta sem törölt senki, mert nem közellenség az elkövető ( : -, és aközött, h a kedves anyuka sz@ratni viszi a kutyát, amibe a saját kölke is beletenyerelhet, és ezt nehezményezem, hát ööö izé...biztos kuvacar' szülő lennék, azért sztem ha rám hallgatsz, ne indulj el a vonjunk le konzekvenciát versenyen...( :

jut eszembe, tudtommal accountot tilos árusítani, nemrég valakinek mégis eladták, amit nehezményezett is, sok egyéb disznósággal szemben, ahogy látom az eladó azóta is árul, negatív nélkül, talán, mondom talán, oda kellene összpontosítani némi energiát ahova kell, nem rám pazarolni a drága energiádat, nálam sajnos nem vagy nyerő , de igen megtisztelő, h ennyire jártas vagy a hsz-eimben ( :

ajánlanám a következetesség fogalmát ízlelgetni, majd utána esetleg lesz miről gagyognunk, addig ágnes asszony meg a patak helyett, ha esetleg időd engedi, olvass utána a kutyagumi esetleges élettani hatásainak, főleg 1-2 éves babáknál, akik ezen a játszótéren szoktak négykézláb mászkálni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#83) #90088192 válasza Csapoati (#11) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ki mondta hogy le akarok vizsgázni jó lesz az 5 nek is 😂

(#84) #90088192 válasza Fotonhámozó (#52) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ne haragudj hogy a kolléga védelmébe kelek amit írt nem azt jelenti amit TE gondolsz hanem azt hogy igen rengetegen szenvednek de azon kevesek elől akik akarnak és jót (most ne relativizaljuk el )csinálnak azok elől NE vegyük el a lehetőséget hiszen ez egy csíra ami változást hozhat.

Ha ezt megszüntetjük akkor a jobb társadalom esélyét megszüntetjük hiszen kívülről csak látszat dolgokat lehet elérni, olyan emberekre van szükség akinek van motivációjuk ami belülről jön és ez egybeesik a társadalmi, érdekekkel.

Ezt semmilyen szabályozással nem tudod elérni.

[ Szerkesztve ]

(#85) DEJVID


DEJVID
őstag

Nagy szükség lenne mindkettőre.

(#86) Fotonhámozó válasza #90088192 (#84) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Nem haragszom :N , de nem értek veled sem egyet, mert úgy beszélsz a dologról, mintha most nem lenne rá lehetőségük. Rászoruló gyerekeknek (azok, akiknek a szülei 8 általánost sem végeztek, javarészt ebbe a körbe tartoznak) ingyen tankönyv, ingyen ebéd jár általánosban, gyakorlatilag csak végig kell ülniük a 8 évet. Ezeket a juttatásokat az adófizetők (társadalom) állják. Joggal várja el a többség, hogyha már ennyit invesztál ezekbe, akkor minimum annyi eredménye legyen, hogy azt a nagyon minimális követelményszintet, amit a 8 általános támaszt,megugorják. Nem azért, mert ténylegesen az életre nevel az iskola (nem), hanem azért, mert valamilyen szinten, de le lehet belőle vonni a következtetést, hogy a társadalom hasznos tagjai lesznek-e később vagy csak a szociális ellátórendszer megnyirbálói. Tehát a lehetőség most is adott, így hiába érvelsz amellett, hogy meg kell adni ennek a rétegnek a lehetőséget. Meg van adva jelenleg, de az nem megy, nem mehet, hogy csak kapnak, de nem adnak, mert hosszabb távon az egész társadalom megsínyli ennek a kárát. Mind gazdaságilag, mind intellektuálisan, mint egészségügyileg. Csak nézd meg, hogy azok a régiók, ahol ez a deviáns réteg egyre nagyobb számban van jelen (sajnos több helyen már többség), milyen mutatókkal rendelkezik.

(#57) doeeg: például #50-ben is sejteted, hogy az az igazság, úgy, helyes, ahogy te írod, gondolod. :N

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#87) samujózsi


samujózsi
tag

Valami eszembe jutott a héten, ami nagyjából kapcsolódik a témához, bár offtopic kategória. :)
Azt mondják, hogy egy felnőtt kutya értelmi színvonala nagyjából egy 3-4 éves gyerekének felel meg - természetesen a biológiai adottságok figyelembe vételével.
Kérdem én: nem kéne a négy év alatti gyerkőcökre is pórázt tenni és kizárólag pórázon vezetve sétáltatni őket? ;]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#88) UnA válasza samujózsi (#87) üzenetére


UnA
Korrektor

"egy felnőtt kutya értelmi színvonala nagyjából egy 3-4 éves gyerekének felel meg"

Szép elmélet, kár hogy egyáltalán nem igaz. :N

(#89) samujózsi válasza UnA (#88) üzenetére


samujózsi
tag

Azért meglepően értelmesek a kutyák. Leszámítva a kommunikációs lehetőségeiket, nagyon sok dolgot megértenek. Olyasmit is, amit senki sem tanított nekik.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#90) #33253120 válasza Ghoosty (#2) üzenetére


#33253120
törölt tag

[link]
kovi kommentjét ajánlom... :(

(#91) Chaser válasza UnA (#88) üzenetére


Chaser
titán

lehet nem mindig igaz, a mi királylányunk simán van 3-4 éves szinten, bár rajzolni nm tud ( : de a bogaraktól úgy fél mint a legtöbb kislyány', öltözködni is úgy szokott :d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#92) updog


updog
senior tag

(#61) samujózsi / (#62) janeszgol Vicces hogy mostanában szinte mindenre a "költözz tanyára" a felkínált megoldás, és hogy tipikusan olyanok részére szokták ezt felajánlani, akiket nem légből kapottan, hanem jogosan (alapjogok, törvényben lefektetett jogok stb.) zavar valami (kutya, cigi, autó, repülő, akármi).

Az "ellenség" egyáltalán nem a <bárki>k úgy általában. Hanem a szabályokra tojó, unempatikus, ráadásul ezt az orrunk alá dörgölő (bírd ki vagy költözz el) <bárki>k. (aranyos hogy mindig aki felháborodik rajta, az teszi hozzá, hogy szerinte ellenségként van kikiáltva, pedig senki nem állított ilyet, csak hogy vannak bizonyos zavaró dolgok, amiket szabályozni kéne, vagy a már meglévő szabályokat figyelembe venni)

(#81) D1Rect "A gyerekeik kisebb csodával tudnak több mint 1 társadalmi osztályt fentebb lépni [...] akkor is a poor life choice iskolapéldája."

Vannak statisztikák, igaz "csak" tájegységekre bontva, de azért azt tudjuk mit jelent, ezeket nézve igazad van. Ettől függetlenül még mindig egy szó jut eszembe, ha akár csak egy embert is csak emiatt leírnak: előítélet. (lásd (#84) Agyturbina hozzászólását: igen, mind tudjuk mi a helyzet, de nem szabad kollektívan büntetni/ítélkezni)

Definiáld hogy "poor life choice", sőt, "társadalmi osztály". Én egy hevesi szegény családból budapesti, diplomás, jól kereső, saját lakással, autóval, megtakarítással rendelkező IT-s lettem. Akkor melyik osztályból hova kerültem? Az pontosan hány társadalmi osztály? Ja, amúgy panelban élek, és 12 éves egyterűm van. Így akkor -1? :) Mindenkinek más hozza meg a boldogságot, az önmegvalósítást. Élni és élni hagyni (igen, hozzáteszem: ha azzal másnak, vagy a társadalomnak nem okoz jelentős kárt).

Én 10 éve majdnem otthagytam az egyetemet, kölcsön kellett kérnem barátnőmtől hogy a párezer forintos kolit kifizessem, addigra már 1.5M diákhitelem volt, anyámék régóta egy fillérrel sem tudtak támogatni már a frankhitel miatt. Jó döntés volt, hogy akkor kitartott mellettem?

(#86) Fotonhámozó ahogy ígértem: igazad van, és elnézést, általánosítottam (ha a kijelentésemre gondolsz, hogy véleményem szerint - ezt valóban nem írtam oda - nem csak bizonyos gyerekekre jellemző, hogy rossz mintákat hoznak otthonról, hanem minden társadalmi csoportra, egyre nagyobb mértékben). Ezt így valóban kb. tényként érthetően írtam le, nyilván csak abból kiindulva amit látok.

Persze - ismétlem, Hevesbe és Borsodba is kvázi hazajárok - van, ahol magasabb az arány, de fenntartom, hogy nem kell sokat keresgélni hogy találj példát mindkét oldalról jóra és rosszra is. A számok alapján persze tudjuk merre billen a mérleg nyelve, te is írod, egyetértünk.

BTW ha nem írod le Agyturbinának válaszként, hogy "úgy beszélsz a dologról, mintha most nem lenne rá lehetőségük.", békében le is zártam volna a dolgot :D

"Meg van adva jelenleg, de az nem megy, nem mehet, hogy csak kapnak, de nem adnak, mert hosszabb távon az egész társadalom megsínyli ennek a kárát"

Az okok sokkal-sokkal bonyolultabbak annál, hogy "ők nem akarják, pedig meg van adva a lehetőség". És nem megoldható azzal, hogy elvesszük a támogatást, lemondunk róluk, vagy épp a korábban leírt még radikálisabb megoldásokat alkalmazzuk. És persze a jelenlegi helyzet is tökéletesen rossz mindenkinek, nem azt mondom hogy nem.

Viszont mivel alulról súroljuk a politika topicot, itt abba is hagynám ezt az irányt, javasolt keresőszavak: F.Flórián, H.Zsuzsa, közmunkaprogram, lánykori nevén "Út a munkához".

Azt meg ne fejtegessük, hogy mit milyen arányban fedeznek az adófizetők pénzéből, mert szétcsapnak közöttünk.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#93) D1Rect válasza updog (#92) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem az a baj, hogy cigány, hanem az, hogy nincs meg a 8 általános.

(#94) csƵ válasza updog (#92) üzenetére


csƵ
őstag

"Én egy hevesi szegény családból budapesti, diplomás, jól kereső, saját lakással, autóval, megtakarítással rendelkező IT-s lettem."

Ezzel elég sokan vagyunk így.
De az a kérdés, hogy a 8 elemis tudjukkik miért nem tudnak kitörni onnan, ha nekünk sikerült ugyanolyan feltételek mellett? Ráadásul mellettük még ott van az ingyen kaja/tanszer.

[ Szerkesztve ]

(#95) updog válasza D1Rect (#93) üzenetére


updog
senior tag

Teljesen igazad van ebben a kérdésben, többször leírtam, hogy egyetértünk. Vannak kivételek, és ha nem is csodaszámba mennek, ahogy írod, de arányaiban sajnos bőven alulmaradnak. Ez van.

És itt jön képbe amit (#94) csƵ ír: "De az a kérdés, hogy a 8 elemis tudjukkik miért nem tudnak kitörni onnan, ha nekünk sikerült ugyanolyan feltételek mellett" (egyébként szarkazmus meg minden nélkül tényleg örülök, hogy végre egy értelmes és amúgy fontos kérdés lett feltéve: "miért nem tudnak kitörni onnan").

Először is, nagyon nem egyelő feltételek mellett indulnak (családi/anyagi/társadalmi/földrajzi háttér, tanult/örökölt viselkedésformák, aluliskolázottság (ha valaki most azt válaszolja, hogy eddig ti is erről beszéltetek, nem tudom mit csinálok :D), előítéletek - van itt felelőssége mindkét oldalnak bőven).

Egy rettentő demagóg példával élve, személyre szabottan: én, a nagy mesemondó harcos, aki elindult egy hamuba sült pogácsával a nagyvárosba, és megcsinálta az életet, aki küzd az általánosítás ellen, örülnék-e ha a szomszéd lakásba költöztetnének Borsodból egy kiscsaládot, mondván, hajrá, itt a pozitív példa? Nyilván nem, és nem is tudnánk együtt élni.

Nem is ez az első lépés.

Nem tudom mi lenne a jó, azt sem tudom hogyan kéne nekikezdeni, nem is az én dolgom ezt kitalálni. Akiknek a mindenkori dolga lenne/lett volna, azoknak meg sokkal egyszerűbb és hasznosabb volt egy ki/felhasználható rétegnek meghagyni őket. És persze nyomás nélkül az érintetteknek is kényelmesebb és rövid távon (a saját módjukon) "jövedelmezőbb" így élni.

Ha 10-15 éve elkezdték volna (hint: papíron elkezdték, lásd előző hsz-emben felsorolt nevek/programok), akkor mostanra talán lenne egy icipici kis nyoma, hogy valami esetleg elindult.
Szóval legalább ekkora lemaradásban vagyunk. És idővel a probléma növekszik, majd eszkalálódik, és jönnek az okosok az azonnali megoldást kínáló ötletekkel, mert az emberek azt szeretik, nem azt, ha valaki kiáll, hogy "figyu, nektek ennyivel kevesebb lesz a segély, és valamit le is kéne tenni az asztalra majd idővel, ti többség meg legyetek már toleránsabbak, ja és kicsit többet vonunk le az adótokból hogy a felzárkóztatási programot finanszírozzuk, mert máshogy nem fog menni, és amúgy 10 év múlva térjünk erre vissza, hogy változott-e valami.".

Ez nem egy sebtapasz, hogy először leragasztjuk a problémát, várunk egy kicsit, letépjük, egyszer ugyan fáj, de utána már jó lesz.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#96) Chaser válasza csƵ (#94) üzenetére


Chaser
titán

Egyreszt van elottuk egy rossz pelda, vilagkep, masreszt sajnos a tobbseguk ertelmi szintje alacsony, ha lenne is mogottuk megfelelonhatter, akkor sem sokra jutnanak az eletben, persze kivetelek vannak

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#97) csƵ válasza Chaser (#96) üzenetére


csƵ
őstag

Itt a városban több cigánygyereket is örökbe fogadtak még pici korukban normális magyar szülők. Legalább 3-ról tudok, akik tiniként elszöktek, loptak, iskolát otthagyták, a házat felforgatták, stb...
Pedig ugyanúgy nevelték őket, mint a saját gyereküket, aztán mégse lett belőlük olyan ember, mint a féltestvérükből.

(#98) updog válasza csƵ (#97) üzenetére


updog
senior tag

Az van, hogy nemcsak tényszerűen, de még példákkal sem tudok ellentmondani neked, ez már a vég :D Távolabbi idősebb ismerős fogadott örökbe egy romagyereket, babakorában. Most huszonpár éves korára nagyjából kikupálódott, tán egy főiskolát is elvégez a végén. De ráment a házasságuk és kb. az idegrendszerük, hasonló gyerekkora volt, mint amit te is írsz.

Viszont, itt a fő probléma az volt a háttérben, hogy sokáig nem mondták el neki, hogy örökbefogadták (annyira sajátként próbálták nevelni), pedig elég hamar khmm, ránézésre is nyilvánvalóvá vált a dolog. Ellenben agyon volt kényeztetve a gyerek, a saját lelkiismeretfurdalásukat elkendőzendő.

Nagyon remélem, hogy rosszul gondolom, mit akarsz sugallni a példáddal...

Harmincas vagyok, a teljes ismeretségi körömben beütött a bababumm, voltam vagy 15 babanézőben már az elmúlt években, nekem is van gyerekem. Minden gyerek más és más. Egy családon belül is születhet két szögesen ellentétes nevelést igénylő gyerek. Az örökbefogadottakról nem is beszélve, de onnantól hogy tudjuk, mivel van dolgunk, nagyon nagy részben a szülőn múlik.

Mivel jelen állapot szerint értelmes és egészséges a gyerekem, és tudtommal az anyja és én is azok vagyunk, saját kudarcunkként élném meg, ha a gyermekem (nem 1-1 alkalommal, én is csináltam mindet a felsoroltak közül) rendszeresen elszökne, lopna, otthagyná az iskolát stb. (erre már utaltam az #50-ben)

Erre írtam korábban, hogy nem dobott mindenkinek azonos nehézségi szintet az élet, de nagyon rossz kifogás, (ha amúgy nincs testi/értelmi problémája a gyereknek) hogy azért alakult így az élete, mert roma, vagy akár csak azért mert örökbe lett fogadva.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#99) Chaser válasza csƵ (#97) üzenetére


Chaser
titán

ilyenről én is tudok, rámentek a "szülők" is, pont ezt mondtam, sajnos többségüknek a háttér sem jelent érdemit, lehet rasszistázni, nagyon nem vagyok az, de sztem a sok családon belüli gyerkőc-gyártás megtette már a hatását is extraként náluk
és viselkedés, egy ideje a nagy faluban élek, amit le tdnak művelni nyilvános helyeken az szégyen, nem mintha a kedves "magyarok" nem tudnának csodákat, tegnap jól szituáltnak tűnő házaspárt majdnem öszecsomagoltam ( : szólok a nőnek ne engedje póráz nélkül közelebb a kutyáját a miénkhez, az kb 30kg-s, a miénk 5...de mintha nem is hallaná, mondom még egy lépés és fejbe rúgom a kutyáját, se szájkosár, se póráz, vigye innen, azt mondja hülye vén f@sz - idősebb volt legalább 5 évvel nálam ( : -, közben megjelent a férje?, az meg h a kuvaanyámat' :d gondolom nem számítottak rá h utánuk megyek, végén megtalálta a helyét mindkettő, szóval jó lenne a kutya jogsi - is -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#100) Vladi válasza lezso6 (#7) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ilyen már most is van.
Tudni kell olvasni, ki kell tölteni az űrlapot, e-mail cím kell, azt használni kell. Ha meg nem vagy a fórumra való, akkor kivágnak.

(#21) Chaser:

Majd lesz neked is.

(#27) Ghoosty:

Minden szülő folyamatos hoz rossz döntéseket, és vét hibákat a gyermeknevelés közben. Minden gyermek ezt afejéhez is vágja amikor serdül. Ez ilyen.

(#41) csƵ:

Én találkoztam 2010-2011 környékén analfabétával. Többel is. :))

Nagyanyám 1921-ben született paraszti családba. Nagyonvidéki Magyarországon, nagyonparaszti családban. 14. gyerekkénk... 8 évesen már a mezőn dolgoztak. 6 fiú testvéréből 2 (!) élte meg a felnőtt kort. Ilyen világot éltek. Jah és volt 8 osztálya és 2 "polgárija" (ma: gimnázium.) aztán féjhez ment.

(#42) doeeg:

Pedig igaza van. Az állam kötelez rá, hogy iskolába járj 16 éves korodig. (Értsd: mi a szart csinált az iskolában 8 évig???? Aki így áll hozzá, azt én sose alkalmaznám munkahelyen.) Ki is fizeti. Ez így van nagyjából... 70 éve. Akinek nincs 8 osztálya... az olyan is.
mod: bakker! 1868-ban vezették be a tankötelezettséget... :Y

(#46) pulutodurumo:

Add hozzá, hogy aszüleik már szeltésük előtt az életmódjukkal brutális hátrányba hozzák őket. Ez igaz rájuk, kivéve ugye a millióból egyre... :P

(#50) doeeg:

8 osztály kell. Pont. Aki erre sem képes, annak komoly gondjai vannak a beilleszkedéssel, a normák elfogadásával, azok betartásával, a minimális erőfeszítéssel is. Pont. 8 osztályt elvégezni el lehet enyhe értelmi fogyatékosként is. Meg írni ovlasni megtanulni.

(#99) Chaser:

Akkor is leírom, ha pokorrektség miatt megkapom az első warnomat:
Polgáron csináltak egy roma felzárkóztató programot. jó példát akartak mutatni. Meg akartak hívni egy polgári származású romát, aki lediplomázott, hogy tartson előadást és mutasson követendő példát a fiataloknak. Ilyen személyt... nem találtak. Mert nincs.....

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.