Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dr. Oid


Dr. Oid
aktív tag

Háttizé...
Ha ez a faszi akkora nyelvész, nem kéne legalább a mai magyar nyelven helyesen írni tudnia?

(#2) moha21


moha21
addikt

És mi van Sumér elődeinkkel? [link] :C

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#3) csƵ válasza Dr. Oid (#1) üzenetére


csƵ
őstag

Na, ez nekem is nagyon feltűnt...

(#4) kételkedem


kételkedem
addikt

noname írásainak több értelme volt mint ennek badarságnak!

A helyesírása rögtön elárulja a szerzőről, hogy egy foteltudós, aki az alapvető nyelvi szabályokkal sincs tisztában. A gondolatmenete pont olyan értelmezhetetlen és zavaros, mint az egyes mondatok.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#5) GabN73 válasza moha21 (#2) üzenetére


GabN73
addikt

És az indiánokkal?
Aki még mindig a finnugor rokonságban hisz....

(#6) D1Rect


D1Rect
félisten

Nem olvastam végig(igazság szerint a címig jutottam), de nekem igaznak tűnik.
Persze hozzá kell tenni, hogy ott van a Csillagkapu c. dokumentumfilm(sorozat) és abban is magyarul beszélnek az egyiptomiak(sőt mindenki a teljes galaxisban)!

(#7) csƵ válasza D1Rect (#6) üzenetére


csƵ
őstag

:DDD :C

(#8) Viszlát válasza D1Rect (#6) üzenetére


Viszlát
addikt

Végig én sem, de azért pár bekezdést legyűrtem. Személyes kedvenc:

"A Magyar ‘Víz‘ kifejezés okosságra utaló értelme megmaradt még az angol ‘Wis’-dom (‘Bölcsesség’) szóban is."

Nincs az a szmájli, amivel ábrázolni lehetne a reakciómat.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#9) D1Rect válasza Viszlát (#8) üzenetére


D1Rect
félisten

?

(#10) biker


biker
nagyúr

erre csak azt tudom mondani, hogy ha a pina szóból elveszünk egy betűt, hármat meg kicserélünk, pont SÖR szó jön ki.
egyébként omfg :W :W :W :W :W :W :W :Y :Y :Y :Y :Y :Y

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#11) baluka26


baluka26
veterán

OMGOMGOMGOMG :DDD
Tényleg van olyan vadbarom, aki ezt elhiszi?:D

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#12) csƵ válasza baluka26 (#11) üzenetére


csƵ
őstag

Nyilván, mivel azoknak írja.

Egyébként nem értem, hogy lehet ilyen igénytelenséggel kiadni egy "tudományos" írást.

(#13) Dany007 válasza Viszlát (#8) üzenetére


Dany007
veterán

Na, jól van! Éreztem én, hogy a címen és képeken kívül mást nem érdemes megnézni ebben a cikkben. :C

@#12) csƵ :

Várjál, én most rákattintottam a végén a "tárolt hozzászólások" linkre. Kijön egy PDF doksi. Na azt is lehet olvasni aki sírvaröhögni, vagy csak sírni akar.

Aszondja' az egyik csóka:

"Nagyszeru az olvasmany.A legtobb eszembe se jutott.Persze nem volt aki a homalyt levegye a szememrol. Hozzatennek meg en is egy keveset.Nemreg jottem ra. PAPIRUS t
egyiptomban talaltak fel es az irastudok, a papok hasznaltak eloszor.Igy tanitottak nekem iskolaban. Nagyon nem kell elemezni a szot: PAPIRUS. az us csak vegzodes, de akar ost is jelenthet. A tobbi mar magyarul van."

Fergeteges!

[ Szerkesztve ]

(#14) Zolás válasza Dany007 (#13) üzenetére


Zolás
addikt

Menj a csába, leestem a székről :DDD

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#15) Dany007 válasza Zolás (#14) üzenetére


Dany007
veterán

Várjál, most nézem hiányzik belőle a kötőjel, hogy a csávó mire is gondolt :D
Így van "helyesen" idézve:

"Nagyon nem kell elemezni a szot: PAP-IR-US. az us csak vegzodes, de akar ost is jelenthet. A tobbi mar magyarul van."

(#16) csƵ válasza Dany007 (#15) üzenetére


csƵ
őstag

Persze az IR (infra red) is magyar szó. Hiszen átírja az adatot az egyik eszközről a másikra. :D

(#17) Fecogame válasza kételkedem (#4) üzenetére


Fecogame
veterán

+1

Szvsz szimpla belemagyarázás... :U

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#18) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Mi találtuk fel a tollat.
Tehát mi találtuk fel az írást.

Régen mindenki csak írásban nyilvánult meg, ezt onnan tudjuk, hogy csak írásos emlékek maradtak fenn, hanganyagok nem.

Ezekből egyenesen következik, hogy minden nyelvet mi találtunk fel, és minden magyarul van.

Mi találtuk fel a feltalálást is.

Egyetek hagymát, hungarian onion.

[ Szerkesztve ]

(#19) Иван


Иван
őstag

"Szóval az egész világ használja az ‘EMBRIÓ’ szót és ez tisztán a Magyar EMBER szóból ered."

Na jó, tovább nem olvasom. mert manapság már túl egyszerű lenne elfogadni a matematikailag bebizonyított finnugor nyelvrokonságot. Na meg még a másik hatezer bizonyítást, amivel az MTA professzorai könyvek százait töltötték meg.

Ez kb olyan szintű, mint ha azt mondanám, a magyar meg az angol rokon, mert a liszt szó meg van az angolban is! :U

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#20) Dr. Oid válasza D1Rect (#6) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

megalol!

(#21) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Az ilyen emberek a nagy nemzeti egoizmusuktól már nem látnak mást, csak nagy pirosfehér ködöt.

Bár azért érdemes elgondolkodni ezeken a dolgokon, mert a finnugor elmélet is teljes mértékben nyelvi azonosságokon (és főleg szavak hasonlóságán) alapszik. Tény, hogy számtalan tudományos bizonyítás áll mellette, de vannak természetes kételyek, amiket a tudósok sem vonnak kétségbe. Egy bizonyos kornál régebbi időkről bizonyítékok hiányában nem lehet megmondani, hogy adott nép mellett élve kerültek-e a nyelvbe vagy valóban egy nép voltak, vagy még jobb, hogy milyen őshazában, melyik nép vált le a másikról és költözött messze? Nyelvi alapokon a fél világ rokona a másiknak, azon túl a keleti nomád népeket nagyon elemezgetni, hogy ki hova tartozott két-háromezer éve, majdnem hogy értelmetlen, inkább csak érdekesség szintje, mintsem jelentős adat. (Például a Japánokról sem tudjuk jobban, honnan jöttek, ugyanígy a múlt homályába vész a korai történelmük. És mennyit csorbít ez a nemzettudatukon?)

A magyar kultúra az, ami. Benne van az ős-ős-ős magyar elemeken kívül még török, szláv, tán még távol-keleti is, nyugati és keleti keresztény, antik és európai középkori - és így egy egész. Aki ezzel szemben meg akarja magyarázni, hogy a világ a magyaroktól ered, az egyenest a magyarság egyedülállóságát és értékeit becsmérli indirekt módon.

[ Szerkesztve ]

(#22) GabN73 válasza Иван (#19) üzenetére


GabN73
addikt

A finnugor nyelvrokonság egy nagyon nagy baromság. Semmi közünk hozzájuk.

Elég megnézni a géneket.

(#23) Crystalheart válasza GabN73 (#22) üzenetére


Crystalheart
senior tag

(Ez most cinikus volt? :) Aligha hiszem, hogy sok közünk van genetikailag a Kárpát-medencébe bevonuló magyar ősökhöz. :) Genetikai alapon valószínűleg szlávok volnánk, szerencsére ez nem sokat számít. A magyarság egyéni választás kérdése.)

[ Szerkesztve ]

(#24) baluka26 válasza GabN73 (#22) üzenetére


baluka26
veterán

Mások kutatták többtíz évig és erre jutottak, te "megnézted a géneket", és egyből baromságnak tartod. Gratulálok!

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#25) Rive


Rive
veterán

Lásd az aláirásom vége.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#26) GabN73 válasza baluka26 (#24) üzenetére


GabN73
addikt

Tehát te elhiszel mindent amit a törikönyvekben leírtak.
Plz, győzz meg róla hogy mi szorosan kötődünk a finnugor nyelvhez.

Köhöm, tegyük hozzá, hogy a magyar származásról beszélünk.

[ Szerkesztve ]

(#27) DeFranco válasza baluka26 (#24) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Khm... ez legalább is vitatott kérdésnek számít tudományos körökben. Sokan vannak azon az állásponton, hogy szovjet érdekből nyomták a finnugor elméletet.

Nekem mindegy, én magyar vagyok így is úgy is, csak szólok, hogy ez a kérdés tényleg nem egyértelmű.

(#28) Иван válasza Crystalheart (#21) üzenetére


Иван
őstag

Arról nem is beszélve, hogy az egész nem megy tovább az érdekességnél. Ha valaki be is bizonyítja, hogy a nyelvünk a sumérból jön a népünk meg japánból, azzal se lesz sneki se előbbre.

Én nagyon szeretem a nyelvtörténetet de az egész egy nagy köldöknézegetés :D

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#29) csƵ válasza Crystalheart (#23) üzenetére


csƵ
őstag

LINK

Amúgy a finnugor monda elég vicces. A finnek sem veszik komolyan.

(#30) baluka26 válasza GabN73 (#26) üzenetére


baluka26
veterán

Nem, te rohadtul nyelvrokonságra beszéltél, semmiféle származásról, egyrészt.
Másrészt semmi bajom azzal, amit hiszel, azzal van bajom, hogy komoly kutatómunkákat nevezel baromságnak, merthogy a gének. Azért erről szívesen néznék forrást.

DeFranco: Nekem is teljesen mindegy, nem is azt mondtam, hogy igaz.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#31) Crystalheart válasza DeFranco (#27) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Csak az a gond, hogy emellett nem is szánnak újabban nagy pénzeket az eredetkutatásra, amúgy. Mert érdekesnek érdekes volna egy kicsit jobban kikutatni. Olyan kevés felderítetlen dolog van már a Földön, engem érdekelne. :)

Pl. az szintén egy érdekes dolog, hogy a hunok nyelvéről semmit sem tudni. Ezzel nem azt mondom, hogy a hun-magyar (nyelv)rokonságot tartom valószínűbbnek, de így kizáró bizonyíték sincs. Ahogy arra sem, hogy nem lehetett a hatalmas kiterjedésű Hun Birodalom és az északi szélén lévő magyar őshaza közt valamiféle, bármilyen, akár kulturális, akár kereskedelmi kapcsolat.

(#32) Иван válasza baluka26 (#30) üzenetére


Иван
őstag

Neked kell meggyőznöd a finnugor rokonságról. Az eszébe se jut, hogy bemenjen a könyvtárba és elolvassa az elméletet bizonyítással.

Köhömm, mondjuk ja. Nem mindenkinek valók a több száz oldalas értekezések. Bevallom, én se olvastam el. De belenézve inkább annak hiszek, mint egy ilyen egyiptomos fasságnak.

:U

SZERK:
Crystalheart: senki se zárja ki. Csak mivel a hunok eredetéről keveset tudunk 8a mienkről se sokat), ezért a történelem homályába veszett. De amúgy attól kinek lenne jobb, ha kiderülne kuzinok voltunk anno?

Hál istennek, hogy nem ilyenekre költik mosta pénzt, mert úgyis csak egy bratyesz zsebébe vándorolna. mint amikor megkeresték Petőfi csontjait és a ruszki tajgáról valamit haza is hoztak. csak aztán kiderült később női csontváz volt :DDD

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#33) GabN73 válasza baluka26 (#30) üzenetére


GabN73
addikt

Feletted linkelték.De ha gondolod, előszedem neked a képet is hozzá, valahonnan. Igen, most rohadtul fel kell magad húzni, te a nyelvrokonságot a finnugor ügyben nem tekinted "valódi" rokonságnak, akkor sajnállak.

Mégis, szerinted akkor mi közünk van a finnugorokhoz? Ha ennyi sok anyag van, amit feltételezek hogy biztosan olvastál, akkor kérlek, oszd meg vel(ünk)em a tudásod! ...

(#34) baluka26 válasza Иван (#32) üzenetére


baluka26
veterán

Nyelvtanból tanítanak ilyesmit, meg mindenféle hasonlóságot ragozásnál satöbbi, nem tudom, annyira nem érdekelt a téma, de ilyesmire emlékszem. Nekem hihető volt.

Ja, és ez nem történelem, ez nyelvészet.

Gabn: És ki ez a fickó aki azt írta? Én is írhatok ilyet bármikor nyugodtan. Semmi forrás, semmi hivatkozás. El sem olvasom :)

Az én véleményem nem mérvadó, pont annyira nem, mint amennyire a Tied sem. Viszont az én hivatkozási alapom stabilabb.

De ajánlom figyelmedbe a hanti és manysi nyelveket.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#35) Lenry válasza DeFranco (#27) üzenetére


Lenry
félisten

Sokan vannak azon az állásponton, hogy szovjet érdekből nyomták a finnugor elméletet.

én ugyanezt a mondatot legutoljára Habsburg érdekekkel hallottam... :)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#36) Okoska2


Okoska2
aktív tag

A finnugor faszsag van akkora baromsag mint ez a budoletes marhasag.
Az, hogy a nyelvben vannak olyan szavak amik megeggyeznek vagy hasonlitanak egymasra az a bizonyitek? Vauu... Akkor tenyleg magyarok voltak az egyiptomiak. Ja es Adam meg Eva? Egyertelmuen magyar nevek. :W

Milyen operációs rendszert használsz? - Lidocaint és szikét.

(#37) csƵ válasza Lenry (#35) üzenetére


csƵ
őstag

Én is ezt hallottam. Plusz még olyat is, hogy egy temesvári rabbi anno be is vallotta, hogy Habsburg nyomásra ferdítették el a történelmünket.
Sajnos erről semmit nem találtam neten.

(#38) Crystalheart válasza csƵ (#29) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Amit linkeltél, mindössze azt bizonyítja, hogy ezer év alatt az ősmagyarok genetikája teljesen beleolvadt az itteni szláv népcsoportok genetikájába, ami a tatárjárás és az eleve kicsi induló népesség esetében nem meglepő. Talán ha egy Rákóczi-korabeli ősmagyar eredettel rendelkező nemesember génjeit vizsgálnák, a német mellett kimutatható lenne valami az ősökből is.

De ez tökéletesen nem számít semmit, a kultúra eredete a lényeg. A genetika max. annyit, hogy nem vagyunk vágottszeműek vagy széles arccsontúak.

(#39) Иван


Иван
őstag

Azé ez az oldal, halljátok b@szdmeg :D
Kedvencem a főoldlaon:
"Visszautasítjuk a judokeresztény ideákat" felette a szentkorona a b@szom nagy kereszttel.

MI A FA$Z?

Enyhén identitászavaros és segghülye az oldal. Milyen suttyók írhatják már :DDD

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#40) GabN73 válasza baluka26 (#34) üzenetére


GabN73
addikt

Keress rá a génekre, EU19 és társaira... :U :U

"Ja, és ez nem történelem, ez nyelvészet." - facepalm? :W

Lenry: Elég sok helyen, sajnos túl sok helyen lett átírva a történelem :( :(
Crystalheart: Azért van köze hozzá :))

[ Szerkesztve ]

(#41) baluka26 válasza GabN73 (#40) üzenetére


baluka26
veterán

Itt vagyunk a Kárpát-medencében legrosszabb esetben is a 9. század óta. Nos, azóta volt itt mindenféle csúnyaság, olyasmi, mint a Tarárjárás, ahol az ország több, mint fele eltűnt, török uralom, ahol szintén megcsappant a népesség, utána hoztak be németeket, de telepítettek le rácokat,, hajdúkat, kb végtelen a sor itt Közép-Európában. Innentől kezdve szerintem nyelvrokonsági kérdésben nem feltétlenül mérvadó a genetika...

Ne facepalmolj, hanem érvelj. Az nem történelem, hogy mondatfelépítésben a manysi nyelv majdnem azonos a magyarral, de cáfolj meg.
Csak hogy keresned sem kelljen: [link]

Ha elvégezted már a középsulit, akkor fel sem kéne merülnie, hogy ez történelmi kérdés.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#42) GabN73 válasza baluka26 (#41) üzenetére


GabN73
addikt

Igen, és akkor szerinted hogyan sikerült majdnem azonos mondatfelépítést létrehozniuk? Végül is tényleg, semmi köze a történelemhez, hogy éppen merre kalandoztunk, vagy esetleg hadjáratoztunk. Semmi. Az ég világon semmi.

Keress rá a magyar-indián nyelvrokonságra is.

(#43) Rive válasza baluka26 (#41) üzenetére


Rive
veterán

A másik fele a genetikai beágyazódás dolgának, hogy eleink anno jó időn keresztül igazán mindent megtettek, hogy Európa népeinek genetikai állománya gazdagodjon néhány beütéssel ;]

GabN73: kalandozásból kifolyólag nem változik a nyelv - anno járt a magyar horda egész európában, oszt' se a szász mondatszerkezetet, se az óragyártást, se a nyugati etikettet nem igazán sikerült elsajátitaniuk... Meg ezen a téren maradandó nyomot se nagyon hagytak maguk után.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#44) baluka26 válasza GabN73 (#42) üzenetére


baluka26
veterán

Belefér a diakronikus nyelvészetbe ez az icipici történelmi háttér.

Rive: Én is leírtam, hogy a nyugati kalandozások idejéről egy jövevényszavunk sincs, stb, de inkább nem írtam le :)

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#45) GabN73 válasza Rive (#43) üzenetére


GabN73
addikt

Taníts, hogy lehet nyomtalanul kalandozni. Tudtommal nem voltunk ninják, de pár pillanat, és szerintetek igen is....

baluka26: És gondolom te a középiskolát emelt szintű történelem érettségivel zártad :U

[ Szerkesztve ]

(#46) finest válasza baluka26 (#41) üzenetére


finest
őstag

A manysik, hantik nem voltak mindig olyan jelentéktelen, a tundrán orrukat piszkáló népcsoportok, ahogy azt manapság a beképzelt magyarok feltételezik. Az oroszok a 16-17. században jól odatették magukat és kiirtották őket, tatárjárás szintű pusztítást végezve náluk, egész addig jól tartották magukat, bár folyamatos presszúra alatt voltak és vannak ma is.
A nyelvi szerkezetek elemzése azért célravezető, mert a nyelvek nyelvtana lassabban változik, mint a beszélők genetikája, szemben a nyelvek szókincsével. A szókincsalapú hasonlóságokra épített összehasonlítás nevetséges bizonyíték a nyelvrokonságra. (Pl. feltételezi, h a 40.000 éve Dél-Amerikában élő indiánok szókincse semmit nem változott, ahogy a magyar sem, ami egy vicc.) A másik vicc, h minden nemzetben vannak arrogáns tökfejek, aki azt hiszik, h az ő nemzetük a legősibb, az ő népük találta fel a kereket stb. Ez egyáltalán nem magyar specifikius, a baj csak az, h nálunk ez most egyre többször kerül a közbeszédbe, ahelyett, h marginalizálódna.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#47) baluka26 válasza finest (#46) üzenetére


baluka26
veterán

Egy szóval nem mondtam, hogy jelentéktelenek :)

A másik állításoddal egyetértek, én is kb. ezt próbáltam leírni.

Gabn: Elég jó töris voltam, de miért személyeskedsz?
Szerintem egy hadjárat baromi kevés ahhoz, hogy egyáltalán egy szót is átvegyünk.
Elég csak abból kiindulni, hogy a török uralom alatt csak párszáz török szót vettünk át. Ehhez képest egy pár éves, állandóan változó hadjárat szerintem jelentéktelen, de ezt meg kéne kérdezni egy nyelvtudóstól. Ez csak tipp.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#48) GabN73 válasza baluka26 (#47) üzenetére


GabN73
addikt

Jó, hagyjuk a genetikát, ha szerinted nincs köze a nyelvhez. Oké.

Történelmi felfedezések, feltárások?

Az emberek akik ottmaradtak? Esetleg megsebesültek és otthagyták? Akik saját kolóniákat építhettek?

Személyeskedéshez: bocsánat hogy mertek kérdezni...

(#49) baluka26 válasza GabN73 (#48) üzenetére


baluka26
veterán

Pont ez a gond, hogy a magyarok őskorából nincsenek felfedezések, feltárások, csak tippek.

És gondolom te a középiskolát emelt szintű történelem érettségivel zártad
Ez nem kérdés volt. :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#50) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Most pedig a megbékélés jegyében Mindenrevanegybëlgaszám rovatunk következik. :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.