Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) moleculez


moleculez
veterán

Nem értek a lovakhoz, komolyan kérdem, hűtés téren van akkora innováció, újdonság, diffi az egyes generációk/termékek közt, hogy ez figyelemre méltó legyen? :F Én úgy voltam eddig vele, hogy a hűtő az úgy van azt kész 1-5fok plusz/mínusz.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#2) worxland válasza moleculez (#1) üzenetére


worxland
addikt

Véged van. Ennyi erővel egy szép nagy céltáblát is rakhattál volna magadra, "Noctua fanok, ide lőjetek" felirattal. :D
Egyébként valószínűleg nem lesz nagy difi a régi Noctuakhoz képest. Egy kétpálcás bazári ventihez képest viszont ég és föld.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#3) zetor2000 válasza moleculez (#1) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az lehet, de időnként kijön az intel és az amd is mindenféle új foglalattal, és ha az eltér az előzőtől, akkor kicsit kell molyolni a felfogatással, és ki kell tolni a fél világnak ingyen - supportként - a másik felének meg pénzért. Legalábbis Noctua szinten ez ment eddig.
Meg azért egy 9 és 15 centis ventivel szerelt borda közt azért van különbség.És néha ilyen mindenféle Threadripperek is megjelennek, és az eddiginél nagyobb felületű a CPU teteje, a mienk meg nem akkora, kell csinálni rá valamit...És néha a műanyag színének megváltoztatása mellett faragnak a ventilátorok lapátján, mert csendesednek.
Szóval nem annyira szürke és unalmas ott az élet.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#4) haxiboy válasza zetor2000 (#3) üzenetére


haxiboy
veterán

A socket támogatásuk példa nélküli, nagyon kevés gyártótól látom ezt. Én inkább nem kértem az ingyenes szettet, ennyivel is támogatom őket ;)

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#5) moleculez válasza zetor2000 (#3) üzenetére


moleculez
veterán

Hmm ezekre eddig nem gondoltam, még jó hogy megkérdeztem. :R

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#6) #89309696 válasza moleculez (#1) üzenetére


#89309696
törölt tag

Általában nincs, hacsak az előző termék nem volt eleve gyengébb.
2-3 generációnként bőven elég váltani. Van fejlődés, de mindig csak picik.

(#7) bryant56


bryant56
aktív tag

Pár éve olvastam itt egy olyan prototípusról, amiből nem csak oldalt jönnek ki a hőcsövek, hanem merőlegesen is.

Meg az ANC-s megoldásról sem hallottam egy ideje.

Nem tudja valaki, hogy ezekkel mi van?

(#8) bryant56 válasza bryant56 (#7) üzenetére


bryant56
aktív tag

Megtaláltam a cikket: [link]

Mondjuk, ahogy elnézem ezt a régi cikket, jó pár fejlesztés nem valósult meg. :(

(#9) zetor2000 válasza moleculez (#5) üzenetére


zetor2000
senior tag

Valóban, nem magától értetődő dolgok ezek. És ezek ma már nem akkora truváj dolgok, mint mondjuk 15-20 éve, amikor hőcsöves toronyhűtő nem is volt. Aztán egyszerre mindenkinek lett.
Pár éve volt valami cikk, talán itt, hogy mindenféle zajkamrában csekkolják a különféle ventilátorokat, melyik mennyire hangos. És egyszercsak eljön az az állapot, hogy csendes, és hűt, szóval mehet gyártásba. Csak meg kell rendelni azt a barnás föccs alapanyagot :D
Biztos a pasztájukkal is megy a fejlesztés, de ezek jóval lassabb dolgok, és nem annyira észveszejtően nagy előrelépés, mint mondjuk a... mondjuk más területeken ami van.

Persze a legnagyobb fejlesztés lehet, hogy a csomagolásnál van, hogy egy lapból ki lehessen hajtogatni a dobozt, úgy, hogy mutassa a bortát is, és tartson is :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#10) exedoc


exedoc
senior tag

Ha késnek annak oka van. Elég precíz, és maximalista cég, szerintem sza**á tesztelik, mindent megvizsgálva külön-külön és összegezve, hogy a lehető legjobb termékek kerüljenek a piacra. Ők ilyenek

(#11) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

Ha egy processzor fejlesztése, gyártása megcsúszik, az érthető, de egy hűtőé?!

#3 Szerintem a hűtőgyártó évekkel a megjelenés előtt megkapja a dizájnt úgy, hogy hozzáteszik, az még nem biztos blabla. Ha 5mm-t odébb kell rakni a csavart, az a terveken megvan egy délután. A marógépekben szintúgy...

[ Szerkesztve ]

(#12) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Nem nagy kár, úgyis csak a D15 utód lett volna érdekes.

(#13) ubiii


ubiii
csendes tag

Nagyon kíváncsi vagyok erre a passzív darabra. Tesztek után még bármi is lehet, ha a pénztárca is engedi.. :)

(#14) timsigm


timsigm
csendes tag

Talán inkább csak a gyártói kapacitás csökkenése miatt tolják el. Nagy a valószínűsége, hogy egy kínai gyártónál bérelnek gyártási kapacitást és mivel ott csökkent a volumen, így nem marad bérelni való gyártói kapacitás az új termékre is.
Legtöbbször egy kínai cég rááll ezeknek a gyártására és minden hütőgyártónak gyárt és egymás mellett vagy ugyanazon a gépsoron készül.
Ahol voltam alkatrész üzem, cnc-kel ott is egy tucat neves cégnek gyártottuk a dolgait. Egymás konkurenciáji voltak, de mi tudtuk legyártani, mert nekünk volt gyártási specifikációnk. Hozzánk jöhettek csak európában gyártatni.
Gondolom kínában sem megy másképp.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.