Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

gabor7th: +1 :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2) #74018560


#74018560
törölt tag

Megint egy cikk, ami elveszik a felesleges részletekben és nincs kiemelve a lényeg. :(

(#3) Penge_4


Penge_4
veterán

#ásít
Tegye fel a kezét, aki ezen megdöbben. ;]

(#4) Wasquez


Wasquez
senior tag

Mivel ez egy informatikai portál, gyanítom, hogy a felhasználók többsége már tisztában van azzal, hogy azok az adatok, amiket egyszer kiadott, már mindenki számára elérhetőek, aki szeretne ahhoz hozzájutni.
Azt is gondolom, hogy nem sokra mennek a mi adatainkkal, de azért mégis csak jó, ha erről írnak egy cikket, legalább fenntartja a gyanakvást, és az értelmesebb emberek lényegi információkat nem adnak ki mindenhol, nem posztolják ki a személyes okmányaikat a facebbokon.

PC

(#7) Dhampir válasza Penge_4 (#3) üzenetére


Dhampir
félisten

Ő

(#8) Ringman válasza #74018560 (#2) üzenetére


Ringman
nagyúr

az valószínűsíthető orosz szálra gondolsz? - az tényleg nincs benne

(#10) Fred23


Fred23
nagyúr

Úgy 5 éve töröltem magam róla, nem érint.

Egyébként meg lehet mindent, csak megfontoltan. Van nekem Яндекс postafiókom is, és használom a hozzá adott ingyenes tárhelyet.

(#11) FoxiestFox válasza Ringman (#8) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Csak nézni kell a Homelandet, abban benne van. :DDD

(#13) #88470784


#88470784
törölt tag

Ez egy álhír ;]

(#14) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Nagy kedvencem ez az "igazoljuk, hogy mindent töröltünk". Külön vicces, hogy van, aki elhiszi.

Mint anno, amikor (emlékeim szerint) úgy 15 éve az APEH valami főembere kért be teljesen jogosulatlanul egy csomó állampolgári adatot, és amikor botrány lett belőle, sűrű bocsánatkérések közepette törölte. Még a "híradó" is mutatta, ahogy lenyomja a Del+Entert. Igen meggyőző volt.

A tendencia szerintem egyértelmű: nincs többé titok. Ami adat egyszer bekerül a rendszerbe, az ott el is jut oda, ahová akarják (tehát millió kapcsolódó és kereshető helyre), és ott is marad.

Én szeptemberig teljesen passzív voltam a Facebookon -- azóta sajnos létszükséglet az aktív használata. Addig viszont gyakorlatilag semmilyen adatot nem adtam meg magamról, nem tettem fel képeket, nem írogattam. Egy csomóan mégis az egész életemet megismerték az "idővonalamról" (amiről azt sem tudtam, hogy micsoda), mert mások teleírták. Szerencsére nincs titkolni valóm, de ismerek olyan embert, akinek ez komoly magánéleti válságot okozott.

Sajnos ez van, az ellenállás értelmetlen.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#15) GeorgeV


GeorgeV
aktív tag

Ha Hillary Clinton nyert volna, akkor is lenne "ügy"?
Siralmas nézni, hogy mit ki nem találnak Trump ellen. Az illetékes média most kimutatta a foga fehérjét.

(#17) 0xmilan


0xmilan
addikt

"A Cambridge Analytica segítette Donald Trump 2016-os választási kampányát"

Haha. Itt van a kutya elasva. Az utolso elotti bekezdesig vartam, hogy kideruljon, valami konzervativ politikus vagy elemzo van a tema kozeppontjaban. Szerencsere nem kellett csalodnom.
A szilikon valley tolja a szamarak szekeret igy a 2018-as valasztas elott. Sorra korlatozzak vagy tiltjak be a jobboldali mediaszereplok, humoristak twitter, FB meg YT profiljait.
Nincs itt semmi erdekes, tessek tovabblapozni.

[ Szerkesztve ]

(#18) hklk válasza Fred23 (#10) üzenetére


hklk
csendes tag

Sose voltam regisztrálva, nem érint. :))

(#19) edward2


edward2
addikt

"botrány lesz" Hápersze. Vagy inkább semmi.

(#20) User64476 válasza Fred23 (#10) üzenetére


User64476
őstag

De érint, azt is érinti akinek nincs telefonja.

(#21) LamerGyuri


LamerGyuri
senior tag

Aztak..v@ :Y Letiltották a bűnösök profilját!!4! Mihez kezdenek így a mai világban? :O

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#22) Fred23 válasza User64476 (#20) üzenetére


Fred23
nagyúr

Jó, úgy értve, hogy az én adataimmal nem élhettek vissza -egyébként minimalista felhasználó voltam és vagyok ilyesmi helyeken, legyen akár csak Google is-, a politikai befolyásolás valóban érinthet akár engem is valamennyire, mert sehol sem mindegy, ki az usákok elnöke éppen. Ilyen értelemben érint Kína környezetszennyezése is. :)

[ Szerkesztve ]

(#23) Sinesol válasza User64476 (#20) üzenetére


Sinesol
veterán

Pontosan hogyan érint?
Milyen károm származik nekem ebből?

[ Szerkesztve ]

(#24) tailor74


tailor74
őstag

Néhány SOROS hír is elég lett volna erről... :DDD
Nem tudom mi meglepő van a kiadott adataink felhasználásával kapcsolatban, mindennapos dolog.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#25) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

gabor7th???????

(#26) Snowy_owl válasza tailor74 (#24) üzenetére


Snowy_owl
őstag

-

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#27) #09819904


#09819904
törölt tag

Kishazánk problémái - párttól függetlenül - jóval kevesebb embert érdekelnek, mint ami a világban, főleg Amerikában történik. :U
A "K" lista esetén érdekes módon nem habzott ennyi ember szája...

(#28) Sinesol válasza #09819904 (#27) üzenetére


Sinesol
veterán

Lehet csak nekem új a dolog, de mi az a "K" lista?

Nem sok hírmédiát nézek/olvasok, mivel az összes fizetett, ferdítenek jobb/baloldalra, nehéz kivenni belőlük bármit.

[ Szerkesztve ]

(#29) Ringman válasza Sinesol (#28) üzenetére


Ringman
nagyúr

kubatov?

(#30) #06658560 válasza arnyekxxx (#25) üzenetére


#06658560
törölt tag

Csak nem letiltotta a net?

(#31) edward2 válasza #09819904 (#27) üzenetére


edward2
addikt

Ugyanúgy 0 ember szája habzik most mint a kubatov lista idején.

(#32) arnyekxxx válasza #09819904 (#27) üzenetére


arnyekxxx
veterán

A "K" lista esetén érdekes módon nem habzott ennyi ember szája...

Mint ahogy az se zavar senkit, hogy az ég kék a fű meg zöld.

(#33) kormoskandur


kormoskandur
tag

már azt hittem, hogy ők is bányásznak

(#34) #38075904


#38075904
törölt tag

Én spec akkor "csodálkoztam " :D amikor visszaregeltem facere egy dolog miatt 2-3 év után, másik mail, minden totál más, IP mondjuk nem, bejelöltem 5 embert kb (több nemkell), erre felhoz ismerősnek az ország másik végéről mégegyet, aki régen volt ismerősöm, de egyik bejelölt ismerősömnek sem az ismerőse.Sőt közös ismerősöm sincs/volt vele.(régi face regnél be lehetett jelölni h töröljön ugye minden adatot" :D hápersze h törölték)
Szal végülis, nemhiba" :DD
Meg amikor gps alapján dob fel ismeretséget a face (pl sokáig van 2 ember egymás felé fordulva gps kordináta alapján, már hozza), hova rettegjen a sok kretén, ugy ki van lopva a szeme is hogy öröm nézni.

[ Szerkesztve ]

(#35) nanorambo


nanorambo
őstag

Amikor a világ legnagyobb(gazdaságilag,politikailag és katonailag) és legbefolyásosabb országának elnökválasztásánál használtak ilyen mennyiségben jogtalanul adatokat, és beírja valaki, hogy őt nem érinti, mert nincs a facebookon, az azért elég megmosolyogtató :U

(#36) apatyas


apatyas
Korrektor

Ha már botrány, én inkább azt említeném meg, hogy az ismerősök telefonkönyveiből felszipkázzák az én, sehova sem feltöltött telefonszámomat a nagytesók. Na? Adtam rá engedélyt? Nem!

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#37) tomcat78 válasza #38075904 (#34) üzenetére


tomcat78
őstag

Vagy gps alapján céget reklámoz...Megtörtént:Egyik helyen ahol melóztunk,találtunk egy cég munkjáról prospektust.Reggel megnézegettük,de ennyi,se rákeresés,se semmi egyéb.Délben 3 emberből 2nél jött a cég a facebookon...Mint kiderült a 3.kollégának nem volt bekapcsolva a telóján a gps.A helyzet pikantériája,hogy mint kiderült a cég felkereste a helyet,ahol melóztunk,ezért volt prospektus tőlük.Ellenben még csak a szomszéd kerületben sem voltunk a székhelyükhöz képest...

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#38) 2xar válasza nanorambo (#35) üzenetére


2xar
tag

+1

Na meg amikor felbukkan az a réteg akinek:
1. kimosták az agyát a FB-on "fake news"-szal, mivel az összegyűjtött adataiból látták hogy fogékony rá
2. lebukik a FB, az ő adatait lopkodó és agymosásra felhasználó céggel együtt
3. rájön hogy kimosták az agyát és elkezd informálódni továbbra is az agymosásnak hisz és azokat pártolja akik kimosták az agyát, azokat vádolja akik felhívják a figyelmét rá hogy kimosták az agyát...

Na ilyenkor vesztem el minden reményemet arra, hogy az emberiség nem fogja elpusztítani saját magát rövid időn belül.

(#39) Sinesol válasza 2xar (#38) üzenetére


Sinesol
veterán

Még jó hogy vannak ilyen tévedhetetlenek, akik leereszkednek hozzánk, hogy utat mutassanak ;]

[ Szerkesztve ]

(#40) 2xar válasza Sinesol (#39) üzenetére


2xar
tag

Nem tévedhetetlenek, mert ők is emberek. Nem leereszkednek közénk, hanem köztünk élnek. Nem utat mutatnak, hanem csak fényt derítenek az igazságra. És hiába célzol rám, ez nem én vagyok. Hanem azok az oknyomozó újságírók akikben van gerinc és felelősségtudat. Akik azért végzik a munkájukat hogy betöltsék a sajtó és a média legfontosabb szerepét: ellenőrizzék és elénk tárják a hatalmon lévők munkáját, szándékait és módszereit: [link]

Minden más amit írtál stimmel... ;]

(#41) hcl válasza MaCS_70 (#14) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Miért nincs letiltva, hogy más ne írhasson az idővonaladra?

Mondjuk nekem alapból nincs fent semmi, amit ne mondanék el bárkinek.

Amúgy én is úgy gondolom, hogy nem jó irányba mennek a közösségi oldalak, s az egész Internet sem. Vagy az egész informatika sem.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#42) ddekany


ddekany
veterán

Ezt én nem egészen értem. Ez az egész olyan, egy hülye de remélhetően érthető hasonlattal, mint ha az OTP a pénzemet az utcán egy nyitott ládában tárolná, és mikor lenyúlják, az lenne a botrány, hogy G. Jakab budapesti lakos az az éjjel folyamán eltulajdonította, ahelyett, hogy az lenne a botrány, hogy az OTP hogyan vigyáz a pénzre. Azaz, az már-már törvényszerű, hogy ha random illető vagy cég adatokat gyűjthet a Facebook-tól, akkor az néha át fog kerülni másokhoz is.... ki hitte volna! Persze, értem én, hogy a politika fújta csak ezt most fel, amúgy kutyát nem zavar ez valahogy... csak teszem a naivat.

(#43) 2xar válasza ddekany (#42) üzenetére


2xar
tag

Ezért hívták a britek most azonnal perzsára Zuckerberget: [link]

(#44) ddekany válasza 2xar (#43) üzenetére


ddekany
veterán

OK, de akkor már most érdemes Facebook részvényt venni, vagy még megy lejjebb? ;]

(#45) stellaz válasza hcl (#41) üzenetére


stellaz
addikt

Mondjuk a faszbukk azt is követi, hogy mit böngészel, mit lájkolsz. És ha mondjuk csaj vagy, és éppen jegygyűrűt meg babaruhákat nézel és ugyanakkor önéletrajzot küldesz és a szálak összeérnek ott, ahová dolgozni mennél, és ezért mégsem vesznek fel, de neked a miértekről nem szólnak, akkor nem fogod érteni, hogy ez a faszbukk és az adatfelhasználás miatt van, mert te csak olyat osztasz meg, amit mindenkivel megosztanál.

[ Szerkesztve ]

(#46) hcl válasza stellaz (#45) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, amiket én követek és egyebek, abból olyan profil jön össze, hogy valószínűleg csak néz az algoritmus :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#47) Polarstar válasza ddekany (#44) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Megy még az lejjebb is! Trump is beindult közben, szinte minden amerikai cucc ereszt. :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#48) Ringman válasza Polarstar (#47) üzenetére


Ringman
nagyúr

erre gondolsz? [link]

(#49) bambano válasza Ringman (#48) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a mocskok...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#50) #74018560 válasza Ringman (#48) üzenetére


#74018560
törölt tag

Inkább erre: [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.