Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vicze


vicze
félisten

"Tab S7 498 grammot nyom"
Már majdnem elgondolkodtam, de akkor nop...

(#2) Memmaao


Memmaao
addikt

IPS... Így a kisebb egyből kilöve. De mi kerül 75e Ft felàrba egy 5g LTE foglalaton??

My name is Bond, James... Dean.

(#3) bollokcs80 válasza Memmaao (#2) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Kérdezd meg az Apple-t, ők is szép áron mérik a cellular verziókat. :))

Amúgy Ipad-ekhez képest is horror drága. Jöhetne egy értelmes Lite verzió emberi áron.

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#4) Kasya


Kasya
nagyúr

Azert a masodlagos kijelzo opcio nagyon szuper otlet.

(#5) Memmaao válasza Memmaao (#2) üzenetére


Memmaao
addikt

Igy viszont egy tabs6 samoled kijelzővel a jelenlegi 215e forintos áron jobb vétel.

My name is Bond, James... Dean.

(#6) AS


AS
félisten

Jó drágák lettek, de mégis ezek érik meg legjobban azok közül amik ma be lettek mutatva...

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#7) roli543


roli543
őstag

na végre csúcs android tablet. ez a kèt tab és a fold2 vitte a prímet, a Note-ok szégyen. És ezekbe belement a SD865+ legalább...

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#8) borand válasza roli543 (#7) üzenetére


borand
aktív tag

Kamerákat leszámítva többet adnak, mint a note és olcsóbb is. Valami nagyon elgurult a mobil iparban pár éve.

(#9) #65577472


#65577472
törölt tag

Galaxy Tab S IPS kijelzővel. Jövőre mi lesz, FHD felbontás?

(#10) vicze válasza #65577472 (#9) üzenetére


vicze
félisten

Hm pentil kamufelbontás + alacsony fényerőn kilométeres utánahúzás vs. egyik se, hm nem is tudom melyiket válasszam. Jövőre talán lesz egy IPS értelmes színtérrel is... ;)

(#11) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Ebbe bezzeg csak Snapis verzió van...és nem a gyenge exy

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#12) doooo válasza vicze (#10) üzenetére


doooo
veterán

"Jövőre talán lesz egy IPS értelmes színtérrel is... "

Honnan tudod, hogy ennek milyen a színtere?

(#13) janeszgol


janeszgol
félisten

Hm, a legkisebb verzió (11 col, 8/128) 260 ezres ára nem is rossz.

(#14) doooo


doooo
veterán

Kicsit túlszaladt az áraknál a ceruza... de... jövőre talán már emészthetőbb lesz az S7+ ára, annál többet nem fogok tudni várni a cserével.

(#15) AS válasza doooo (#12) üzenetére


AS
félisten

Jah, lehet élőben szép szinei vannak. Majd meg kell lesni.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#16) Memmaao válasza doooo (#14) üzenetére


Memmaao
addikt

Az én Tab S tabletem megadta magát, már nem veszi a töltést. Alaplapot kéne cserelni, de.m8nek, note 3mal egyidős, és azóta note 10nél tartok. Én előrendeltem az s7+ wifiset. A tab S LTE volt, de nem vagyok hajlandó 75e felárat fizetni egy SIM midulért. A telefonról 10mp wifi hotspotot adni neki. Olyan még nem volt, hogy Tab lenne nálam, telefon még nem.

My name is Bond, James... Dean.

(#17) vicze válasza doooo (#12) üzenetére


vicze
félisten

Kicsi esélyt látok rá hogy elsőre főleg olcsosítva jobb lesz mint egy iPad. Erre értettem az értelmeset.

(#18) doooo válasza vicze (#17) üzenetére


doooo
veterán

Jó, hát ha jobb nem is lesz, azért ha azt a szintet eléri, vagy majdnem eléri, már nem lehet rá panaszkodni. Biztos vagyok benne, hogy jó minőségű lesz. Nem csak AMOLED-et tudnak gyártani rendesen.

(#19) _flamer


_flamer
aktív tag

Elég durva az ára..

“Innovation distinguishes between a leader and a follower”

(#20) VivienR


VivienR
tag

Hm.... Dilemma... Lassan érik a Tab S3-as cseréje és Tab 7+ vagy iPad Pro 12.9 2020 között vacilálok... Az egyik rendszer szabadabban bővíthető sokat megenged, a másik meg zártabb viszont jobb szoftveres támogatással és hát sok szempontból jobb appokkal... :)) Legalábbis azok közül amelyek engem érdekelnek. Cserébe meg busás felár... :(((

(#21) #65577472 válasza vicze (#10) üzenetére


#65577472
törölt tag

S 10.5, S2, S3 és S4 után én biztos, hogy nem venném meg IPS panellel. Igaz, a MediaPad M5-öm is az és nagyon szeretem. Sőt, az iPad 7-em sem volt OLED, de azt már eladtam. Ettől függetlenül ez most óriási visszalépés. Ha jól tudom, 6 gigás S5e-t használsz, én arról biztos, hogy nem váltanék, még ha nem is egy ligában játszanak.

(#22) tepenzed


tepenzed
őstag

Na ez igen.. Az S7+-ra már érdemes lenne leváltani az ezeréves, de még mindig kiváló médiafogysztásra alkalmas TAB S 10.5 készülékemet.
Persze azt reméltem, hogy olcsóbb lesz, de miért is gondoltam ezt? :U

Ennyiért mondjuk iPAD PRO-t is be lehet szerezni, elgondolkodtató, hogy hosszútávon melyik jobb, persze ahhoz még külön kell méregdrágán tollat is venni. Nyitottság vs jobb és vagy optimalizált appok/Játékok. Hmmm

[ Szerkesztve ]

(#23) aelod válasza #65577472 (#9) üzenetére


aelod
veterán

Áruld már el mi baj az IPS-el :F
Komolyan kérdezem.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#24) ROBOTER válasza aelod (#23) üzenetére


ROBOTER
addikt

A munka mellett rengeteget használtam az iPad Prot este, fényszegény környezetben (és előtte 3 más iPad generációt). Olyankor a fekete háttér konkrétan világít. Megszoktam, de az első este kicsit csalódás volt 400 E Ft-ért. Azóta javult a helyzet, ma már 1400..1800 közötti kontraszt értékek vannak az IPS-es tableteknél, a tavalyi iPad Prot 1:1700 körül mérték. Kérdés, mi kerül az új Samsungokba, mert azért ezek az értékek még mindig kevesek tudnak lenni.

(#25) #65577472 válasza aelod (#23) üzenetére


#65577472
törölt tag

Veled nem folyok bele semmilyen diskurzusba, ignorállak. Ha megindokolnám, hogy miért, minimum 1 hónapra bannolnának.

(#26) janeszgol válasza ROBOTER (#24) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez igaz. Plusz filmekhez is jobb az oled. Oké biztosan lehet találni megfelelő kontrasztú LCD-t, de ha van oleddel is, miért ne azt? Már aki sokat filmezik a tableten.
Nekem pl megfelel az IPS is, és a legkisebb verziót tök jónak találom magam számára (pláne ha pwm mentes). Viszont az is igaz, hogy mehetett volna bele amoled, mivel úgy is arra állt rá a Samsung kétharmad kapacitással (vagy többel). No mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#27) aelod válasza ROBOTER (#24) üzenetére


aelod
veterán

Aha. Hát így érthető a döntés az amoled mellett. Elvileg a drágább samu tabletbe az lesz az "olcsóbba" is IPS kerül.

(#25) Barkin

Mi bajod van? Ismerlek? Egy egyszerű kérdést tettem fel amire látod lehet válaszolni normálisan is.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#28) Schuler888


Schuler888
senior tag

Ez mar tenyleg a tabletek uralkodoja, habar az S6 is meg mai napig csucs. En a 2 eves S4-gyel(igen s5 kimaradt) is boldogan elvagyok :)

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#29) vicze válasza doooo (#18) üzenetére


vicze
félisten

Hm specifikációban DCI-P3-at írnak, úgyhogy lehet hogy mégiscsak megközelíti az iPad-et.

"Nem csak AMOLED-et tudnak gyártani rendesen."
Mivel idei év végére leállítják az LCD gyártást, és ez a készülék nem QD-ként van reklámozva, így 1000%, hogy nem Samsung panel van benne.

(#21) Barkin: 1,5év használat után, ha tehetem soha többet nem akarok OLED-es tabletet venni, erre a felhasználásra ez a technológia teljesen alkalmatlan. Kizárólag a + üzemidő és IPS miatt kellene a S7. Az S865 semmilyen formában nem érdekel, csak adjon jobb üzemidőt és ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#30) Schuler888 válasza vicze (#29) üzenetére


Schuler888
senior tag

Olcsobb lenne venni egy szinhelyes ips-t mastol, mint sajatot beletenni?🤔🤔

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#31) janeszgol válasza vicze (#29) üzenetére


janeszgol
félisten

Engem meg pont az SoC érdekel, illetve én is szeretem az IPS panelt. Játékra teljesen jó lesz az a tablet. 2021 első felében ránézek (S7, 8/128 only wifi).
Ennél csak a gamer mobilok jobbak, viszont a nagyobb kijelzőt választom otthonra.

(#32) Schuler888 válasza janeszgol (#31) üzenetére


Schuler888
senior tag

Jatekra valoban a tablet a legjobb, de sztem egy s6ossal is jol jarsz, kiveve ha keves az arkulonbseg.
Amugy egy ideje meg akarom kerdezni, te affele gyujto vagy? Rengetegszer latom mennyi keszuleked van :)
Most nezem masolod az alairasom :DDD ha ennyire zavar, szolj es leveszem ;)

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#33) janeszgol válasza Schuler888 (#32) üzenetére


janeszgol
félisten

Maradhat az aláírás. :) Én csak idén hagyom itt, szerintem jövőre a Samsung hozza majd a kötelezőt. Illetve akár most is levehetném, mert a Tab S7 széria jónak tűnik. Hogy a Huawei helyzetével mi lesz, azt nem tudom megtippelni. Az hogy nekem pl telefonnak megfelel a HMS, de látod otthonra játékra nem, ezért nem is gondolkodom Huawei tabletben.

Idén nem fér bele anyagilag, csak jövőre. (Idén max egy P40 Lite a vodás előfizu hosszabbításhoz, arra fenem a fogam.) Így ha jövőre, akkor S7 sima. Aztán meglátjuk, hogy alakulnak az anyagiak, illetve lesz-e tartalom hozzá. (Tab S5e van öcsém fiának. Jó tablet, nem is drága, de a Fortnite megeszi. És ha kedvet kapnak a kiadók értelmes játékot kiadni, hát lehet 2021-ben kevés lesz az SD675.)

(#34) vicze válasza Schuler888 (#30) üzenetére


vicze
félisten

Most írtam, hogy a saját gyártást befejezik év végére, így értelmetlen sajátot belerakni, még ha van is, nem hiszem hogy bármilyen új rendelést felvenne a display üzletág.
Egészen mellesleg IPS-t meg sose gyártott Samsung, saját PLS-re keresztelt variánst használták.

[ Szerkesztve ]

(#35) Schuler888 válasza janeszgol (#33) üzenetére


Schuler888
senior tag

mint irtam volt, nekem egy "oreg" 2eves tab S-em van, de legibkabb codozok rajta, ami tokeletesen fut, probaltam a fortniteot is, nem az en jatekom.. ps-en is volt vele egy kor.. es valahol ennel a tabletnel fogtam fel, hogy mennyire felfujt ez a SoC dolog, amikor egy 2 eves technika jatszi konnyedseggel hajtja meg meg a játékokat is, akkor mit izzadnak paran a legfrissebb SoC-on +nem keves penzert. A feneket.

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#36) arn


arn
félisten

A plus nem tunik rossznak... A masikert kar. Ezeknek is olyan gyorsan esik az ara, mint a teloiknak? Mar nagyon kellene vmi az air2 helyett, de az uj ipad prok dragak egy x eves soccal.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#37) Essentials


Essentials
aktív tag

Nagyon helyes hogy van értelmes konkurencia is almáéknak, még ha sok dolgot onnan is másoltak át a saját tabletjeikbe. Ami jól bevált valahol, azt érdemes implementálni! :C

Ha az Apple kap értelmezhető versenytársat a táblagêp kategoriában, akkor még az is megeshet hogy kihúzzák a kezüket a seggûkből, és elkezdenek erősebben ráfeküdni a Pro vonalra, túlságosan elhúztak a konkurenciák előtt ezen a téren.
A 2020-as iPad Pro gyakorlatilag egy 2018-as iPad Pro kamera upgrade-el, minimum frissítésekkel, még a SoC is totál azonos, csak ENGEDÉLYEZTEK a GPU részben 1db plusz magot... És így, hogy 2018-as hardverrel szerelték a 2020-as tabletjüket is rommá veri a SoC teljesítményben a teljes idei androidos mezőnyt. LOL

Szóval több ilyen "iPad inspirált" fejlesztést kívánok, és az Apple lehet h nem tud majd ilyen nyugalommal ásítozni a tervezőasztal felett, ahogy az elmúlt években megtehette, főleg a Pro vonallal. Ez csak minket szolgál. Az ár viszont elég beteg, a Samsung már nagyon a takarója határait feszegeti.

[ Szerkesztve ]

(#38) doooo válasza vicze (#29) üzenetére


doooo
veterán

Úgy tudtam, hogy a PLS a Samsung saját képernyőit szokta jelenteni (mint a SAMOLED). Jó, rákerestem, valóban így van. Csakhogy ebben LTPS van (valamelyik múltkori hírnél akkor elcsúszott a dolog a fórumon, azért lett belőle PLS a fejemben), ilyen megnevezéssel már többesélyes a dolog.
Az LCD gyáraik viszont év végén zárnak be elvileg, és csak a TV-s részleget érinti a dolog, illetve talán a monitorokat (bár ezek márciusi hírek, azóta sok minden változott a világban). Én semmiképp nem zárnám ki, hogy az övéké lenne. Mellesleg az LG is bezárja idén a saját TV-s LCD gyárait, de tekintve, hogy övéké a legjobb IPS a piacon, a mobilokhoz szerintem még továbbra is gyártani fogják őket (effajta leállásról náluk sem olvasni).

(#39) vicze válasza doooo (#38) üzenetére


vicze
félisten

Samsung nagyon kis mennyiségben gyártott PLS-t tabletbe legjobb tudomásom szerint mobilba egyáltalán, vagy csak nagyon régen. Monitorba már szintén csak QD lesz ami megmarad nálunk sima LCD-t mástól szerzik be. Illetve a monitorok szinte mind VA-k nem IPS-ek, azok már a TV technológiából kerülnek ki nem a mobilból.

"azóta sok minden változott a világban"
Nem éppen abba az irányba változott a világ, hogy az LCD gyártás gazdaságossága javult volna. :)

LTPS és hasonló fogalmakkal kapcsolatban pedig óriási kavarodás van a fejekben sajnos. :)
LTPS (Low-temperature polycrystalline silicon) az maga az TFT anyagára vonatkozik, nincs köze a megjelenítéshez, így az AMOLED az LTPS. LCD estében ez többnyire a-SI, de AOU készít LTPS technológiával IPS-t.

(#40) Gerybut válasza Memmaao (#2) üzenetére


Gerybut
tag

Ñézd meg a telekom mennyiért árulja a Mate 20 X 5g-t meg a Note 10 plus 5g-t, azt hittem lefordulok a székről :W 446ezer listaár!!! Egy 2018as technikáért!!!
Szánalmas, és biztos vagyok benne, hogy szolgáltatóknál nem lesz wifi only, Pedig kell a f.szomnak a Sim egy tabletbe..

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 Ultra | Apple iPad Pro 11"

(#42) #65577472 válasza aelod (#27) üzenetére


#65577472
törölt tag

Azért nem ismersz, mert nagyon sok fórumtársaddal voltál földművelő. Neked ez természetes, mert ilyen a természeted papa. Kicsit szállj magadba.

(#43) Schuler888 válasza #65577472 (#42) üzenetére


Schuler888
senior tag

Huhh azert ez eleg durva szemelyeskedes volt :Y nem lehetne privatban? :(

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#44) #65577472 válasza Schuler888 (#43) üzenetére


#65577472
törölt tag

Nem akarom én sehogyan sem folytatni, de kibaszott bosszantó, hogy már arra sem emlékszik, hogy kivel szemben sértette meg a szabályokat, legyen az személyeskedés, vagy bármi. És messze nem én vagyok az egyetlen, akit a hideg kiráz, ha meglátja az avatarját. Most úgyis hosszabb pihenőre küldenek a modik, de azért a kolléga legyen már tisztában azzal, hogy egy faszparaszt. Sziasztok.

(#45) arn válasza Mr Anderson (#41) üzenetére


arn
félisten

a hasonszoru dragabb

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#46) Rodi 4.80 válasza tepenzed (#22) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

"Ennyiért mondjuk iPAD PRO-t is be lehet szerezni, elgondolkodtató, hogy hosszútávon melyik jobb, persze ahhoz még külön kell méregdrágán tollat is venni. Nyitottság vs jobb és vagy optimalizált appok/Játékok. Hmmm"

Az Ipadhoz való pencil egy teljesen más kategória, én sosem sajnáltam a rá kiadott pénzt. De ha egy droidos táblagép egy árban van egy almással és "ugyanazt is tudja", akkor jelenleg biztosan az utóbbit választanám az appok és a támogatás miatt.

[ Szerkesztve ]

(#47) #72042496 válasza Rodi 4.80 (#46) üzenetére


#72042496
törölt tag

Miben más kategória? Utána is nézhetnék csak hulla vagyok, jó lenne ha pár mondatban leírnád.

(#48) Thom!


Thom!
veterán

1év gari van rá? :Y "Edigital"

(#49) Memmaao válasza Thom! (#48) üzenetére


Memmaao
addikt

1+1 év. A második évet a forgalmazó adja.

My name is Bond, James... Dean.

(#50) Memmaao


Memmaao
addikt

Most nézem, hogy az elővásárlási akcióban osztogatott book cover 129$ értéket képvisel. :Y basszus, kicsit elgurult a gyógyszer az árazás során.

My name is Bond, James... Dean.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.