Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Ejj, de messze van még augusztus. :U

(#2) madgie
Ja, határozottan alakul. :K

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#2) madgie


madgie
titán

Talán az első igazán értelmes és előremutató FF MILC :) (OK, tudom, videósoknak az A7S is az volt ,sőt).

(#3) Bici


Bici
félisten

Sohasem akartam sokat költeni fotózásra, de a Sony a FF MILC-eivel mindig is elgondolkodtatott.
Pláne, hogy kettős képstabilizátorral i selőrukkoltak. Nagyon kiváncsi vagyok, hogy a gyakorlatban ez mit tud.
Ráadásul a kis bázis távolság és az EVF miatt manuálozásra is kiváló a széria - a szenzor stabin kívül.
Ha ehhez hozzáadjuk a régi Minolta lencsék kiváló színvilágát, akkor egy számomra álom gépről van szó.
Kár, hogy nincs rá és a kiegészítőkre 2 millám. :DDD

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#4) 80hun


80hun
addikt

:C
Remélem az A6000 utódja is sokat fejlődik.

(#5) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Jézusoem, mestermű. Már csak megfelelő sebességű kártya kell hozzá :)

Asrock b760m pg riptide, Intel Core i3-12100F heavy overdrive :D

(#6) freeapro


freeapro
senior tag

Klassz, de jó lenne ha az alpha vonalat is fejlesztenék

(#7) fi:zi'k válasza freeapro (#6) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ez is alpha. :P

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#8) konyi79 válasza BITBOYS (#5) üzenetére


konyi79
addikt

Nem csak kártya, de reméljük jóval gyorsabban is ír kártyára, eddig minden Sony beragadt 30-35 Mb/s környékén hiába tettél bele gyorsabbat.

Ezután nem tudom, mit raknak az a99 utódba, vonzó legyen.

[ Szerkesztve ]

(#9) freeapro válasza fi:zi'k (#7) üzenetére


freeapro
senior tag

A-mount, nem E-mount

(#10) madgie válasza freeapro (#9) üzenetére


madgie
titán

Annak már kakukk.

(#11) arn


arn
félisten

Rawot fixeltek vegre?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#12) BITBOYS válasza konyi79 (#8) üzenetére


BITBOYS
addikt

Ebből kiindulva valami történt: 4K felbontású XAVC S7 videó, (100 Mb/mp)
Pixinfo

Asrock b760m pg riptide, Intel Core i3-12100F heavy overdrive :D

(#13) 80hun válasza freeapro (#9) üzenetére


80hun
addikt

Az A mountnak vége van. Az obikat felhasználhatod E-mount-on az adapterekkel.
Sajna én is ezért cseréltem le az A-mountos vázamat.

(#14) madgie válasza madgie (#10) üzenetére


madgie
titán

Tévedtem, bocs, foglalkoznak még az A-mount-tal :B

arn: a RAW a Sony oldala szerint már "tiszta" 14 bit.

[ Szerkesztve ]

(#15) p_adam válasza madgie (#14) üzenetére


p_adam
addikt

Papíron az összes többi is az (tehát valószínűtlen hogy változott volna, különben biztosan esik szó róla a sajtótájékoztatón)

(#16) Psych0


Psych0
őstag

Amugy eleve mi ertelme volt a tukornek egy digitalis kameraban?

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#17) madgie válasza p_adam (#15) üzenetére


madgie
titán

A shutter shock-ot sem ismerték el hivatalosan, miért várnánk, hogy felhozzák, hogy az előzőben volt valami RAW-zűr? :)

Psych0: nemrég lett igazán jó fókuszrendszer ehhez, egy régebbi, kőkorszaki, kompaktos kontrasztérzékelős autofókusz nem igazán volt vállalható egy nagyszenzoros gépbe.

[ Szerkesztve ]

(#18) sideburns válasza Psych0 (#16) üzenetére


sideburns
aktív tag

Jajj.
Az, ami most is.

(#19) Bici válasza Psych0 (#16) üzenetére


Bici
félisten

Az akkori szenzorok túlmelegedtek volna másodpercek alatt a folyamatos működéstől, és a technika még nem volt elég fejlett a szenzorra épített fázispontokhoz.
Ezen kívül még nem léteztek olyan jó felbontású kijelzők és elektronikus keresők, mint ma, így az optikai kereső sokkal jobb választás volt.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#20) p_adam válasza madgie (#17) üzenetére


p_adam
addikt

De utólag minden dolgot kihangsúlyoznak, hogy a II mennyivel jobb az elődnél (a vibrációt is).
Szóval teljesen valószínűtlen, hogy változtattak volna, valószínűleg az egész nem ilyen alapokon nyugszik, talán majd a következő generációs BIONZ processzorral, ha végre sikerül felturbózni az üzemidőt meg az akksit.

(#21) madgie válasza p_adam (#20) üzenetére


madgie
titán

Lehet benne valami, amit mondasz :(

(#22) k1csi


k1csi
senior tag

A Sony most tényleg elég jól odatette magát (bár vázakban eddig sem volt rossz).
Ha normalizálódik az ára erőteljesen nyam kategória.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#23) p_adam válasza madgie (#21) üzenetére


p_adam
addikt

Egyébként ha jól értem, akkor a Sony által használt ARW 2.3 nem is támogat jobbat, tehát egy újabb RAW formátum kell hozzá. Ami biztosan lesz, csak ki tudja mikor és melyik modellnél. Dpreview-n azt írták hogy firmware update-el (elvileg) megoldható. De nem hinném, hogy ezért átírnák az egészet (plusz a szoftvertámogatás, stb.).

[ Szerkesztve ]

(#24) #40935168 válasza p_adam (#23) üzenetére


#40935168
törölt tag

Ez a raw-s sztori eleg vizvalaszto dolog sztem.. Remelem, tudja a tiszta 14 bitet.

(#25) arn válasza madgie (#14) üzenetére


arn
félisten

nah akkor csak par generacio, es majd veszek egyet :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#26) paperboy válasza BITBOYS (#12) üzenetére


paperboy
senior tag

Az csak 12.5MB/s...

(#27) p_adam


p_adam
addikt

ha minden igaz, brutális EU-s ár

(#28) fi:zi'k válasza p_adam (#27) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Várható volt.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#29) p_adam válasza fi:zi'k (#28) üzenetére


p_adam
addikt

Azért a Sony-n kívül másra ez az üzletpolitika nem jellemző, hogy még rátesz 10%-ot az USD-s árra.

(#30) madgie válasza p_adam (#27) üzenetére


madgie
titán

Ennyiből kábé két és fél vadiúj A7R-t lehet most venni :))

A magyar finom kis áfás árból meg szerintem lehet kijön majd egy használt A7, A7R és A7S együtt :DDD

(#31) fi:zi'k válasza p_adam (#29) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Majd 1 év múlva ócsóért, bár a nagy felbontás pont hidegen hagy. Inkább egy S kellene. :D

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#32) p_adam válasza madgie (#30) üzenetére


p_adam
addikt

Olyan ez, mint a póker. Az előző generáció volt a 'behívó' bet ;)

(#33) arn


arn
félisten

tudjak ok is, hogy jol sikerult, es az obipark is alakul... nekem mar minden meglenne benne - ff, stab, normalis raw, 28+55. majd egyszer talan.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#34) 80hun válasza p_adam (#29) üzenetére


80hun
addikt

Nem sony rakta rá , hanem az üzlet, van ahol 3200 dollár az ára. Szabadpiac van.

[ Szerkesztve ]

(#35) p_adam válasza 80hun (#34) üzenetére


p_adam
addikt

Nem, ez az ajánlott fogyasztói ár EU-n belül (és annyi EU-n kívül)

(#36) 80hun válasza p_adam (#35) üzenetére


80hun
addikt

Azon már van vám gondolom. Egyébként pl az A58 am anno annyiért vettem itthon mintha átszámoltad volna az amerikai árat forintba ..De sajnos itthon rájön a vám+áfa mindenre.
De majd ha megjelenik kiderül az EU ára.. De nem egy tömegcikk lesz :)

[ Szerkesztve ]

(#37) p_adam válasza 80hun (#36) üzenetére


p_adam
addikt

Persze, de más gyártók (Canon, Nikon, Leica) így is lejjebb árazzák euróban a dollárhoz képest (vagy ugyanott)
Szerintem annyiba fog kerülni mint a linken, a 35/1.4 FE is 1700€, 1600$
Pl. az OM-D EM5 II, ami hasonlóan drága az EU-n belül.

(#38) lenan válasza p_adam (#37) üzenetére


lenan
aktív tag

most gondolj egy pillanatra a leendő A9-re:-)))

(#39) Ijk


Ijk
nagyúr

Az új Leica engem sokkal inkább lázba hozna, kár hogy teljesen megfizethetetlen. RX-1 35mm-nél jobban bejön a 28. Nem tudom mikor lesznek végre emberi áron nagy érzékelős gépek.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#40) p_adam válasza lenan (#38) üzenetére


p_adam
addikt

Most nem látom mit tudnak még belerakni és még feljebb árazni, ez az az ár, ahova az A9-et eredetileg várták. Ezt majdnem ugyanannyi legyártani mint az A7II-t, jobban megéri, a szoftveren, hardveren lehet tovább fejleszteni.
Akinek nagyobb váz kell, egy A99II-t jobban el tudok képzelni sok pontos AF rendszerrel ami a régi A-mount objektívekkel is jól működik, felcsapható tükörrel. Meg talán videóban is többet tudhat, mert jobban lehet hűteni. Mellé még egy E-mount kamera már túl sok.

(#41) p_adam válasza Ijk (#39) üzenetére


p_adam
addikt

Ricoh GRII hamarosan érkezik, valószínűleg a Coolpix A-nak is lesz utódja, logikus lenne legalább az egyiket kereővel felszerelni.

(#42) madgie válasza Ijk (#39) üzenetére


madgie
titán

Ott van iRico kiterjesztett, hazai garanciás Sony A7-e, szerintem bőven a megfizethető kategóriában mozog.

Egyébként a Leica Q nekem is baromira tetszik :K

[ Szerkesztve ]

(#43) 80hun válasza p_adam (#37) üzenetére


80hun
addikt

Igazad van.
Érdekes ez az árazási forma amit csinál, inkább az a durva hogy így is elkel.

A 3500euro elég borsos, dehát az új teknikáért elkérik a pénzt rendesen. BSI-szenzor, 500e bíró zár, Stabi +ez+az. :)

(#44) Ijk válasza madgie (#42) üzenetére


Ijk
nagyúr

Gondolkoztam rajta hogy majd egyszer veszek egyet és hozzá még a tűrhető árú 28 f2-t. Csak a többi fix megfizethetetlen, a sigma meg nem tervez arra a bajonettre gyártani.
Legjobb lenne nikon DX-re egy 18 f1.8G, de arra szerintem várhatok életem végéig.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#45) madgie válasza Ijk (#44) üzenetére


madgie
titán

Az 55/1.8 szerintem nem megfizethetetlen (persze nem itthon kell venni). Nem olcsó, de a minőségét tükrözi az ára. A 28-55 meg több, mint jó páros :K

(#46) p_adam válasza 80hun (#43) üzenetére


p_adam
addikt

Könnyen lehet, hogy a zár ugyanaz mint az A7II-nél, csak ott nem volt hitelesített érték kiírva :)
A - konkurencia előtt járó - szenzor és az ezt kihasználó szoftveres kalibrálás (4k videó, AF, elektronikus zár) más, meg az EVF finomodott és nagyjából ennyi...ja, még rákerült egy rögzítő gomb a módválasztó tárcsára, aminek semmi értelme :)) És az A7SII-ben is biztosan lesznek dolgok, amit eddig semmi más nem tudott (mondjuk belső 4k teljes kiolvasással FF-en), szóval nem lesz nehéz hype-olni.
Üzletileg elég nagy dobás ez a hármas modellpaletta, még talán fejlesztgetni se kell annyit, mint új objektíveket tervezni.

(#47) p_adam válasza p_adam (#46) üzenetére


p_adam
addikt

Egyébként az a bolt az RX100M4-re és RX10M2-re is ír árakat 1150 és 1600 euró, ami elképesztően soknak tűnik...talán kevesebb lesz, mire ténylegesen forgalomba kerülnek.

(#48) Aldaris


Aldaris
csendes tag

Félek, hogy megkapom a lehurrogást, de nekem ezek a nagyon nagy milcek furcsák. Az apsc-s vonalak, pl a6000 vagy Fuji X-E2 egész pici, könnyű, még a Fuji méretesebb zoomjával is. Ott tényleg minőségi ugrás van a méretben és súlyban egy tükörreflexes APSC géphez képest. Prosumer felhasználásra ideális, főleg, hogy a gyengébb aksi nem feltétlenül érződik meg.

Viszont ezt az előnyt nem egészen látom a FF kategóriában. Értem én, hogy kényelmes, hogy ~625g és nem egy kiló, de azért a Canon 6D is csak 770g, nem nagy a különbség. A méretben valóban van különbség, de az objektívek az FF miatt itt is hatalmasak. Valamint több review szerint az a 290 kép inkább 150 körül van. Ez még egy nemhivatásos fotósnak is nagyon kevés.

Valakinek van tapasztalata ezekkel a gépekkel? Tényleg megéri/annyival kisebb?

(#49) arn válasza Aldaris (#48) üzenetére


arn
félisten

miert kellene kisebbnek lennie? van akinek a markolat fontosabb... az mft gepek kisebbek, de elsosorban a kisebb szenzor es obik miatt, es vmivel meg kell kulonboztetni magukat a konkurenciatol, ezert lett fontos a meret.

milc = gep tukor nelkul. ez lenyegeben a tukorakna megsporolasat jelenti meretben, semmi mast. rendszerszinten az apsc es a ff szenzoros milcek hasonlo meretuek, max a vaz kicsit kisebb.

nem ebben rejlik a milc elonye, hanem abban, hogy evfel sokminden megvalosithato, ami tukorrel mar nem. illetve kevesbe fogjak vissza a fejlesztest, es fekszenek ra a piacra, mert ugyis megveszik.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#50) .mf válasza p_adam (#40) üzenetére


.mf
veterán

Jobb ergonómiát - az A7m2-t próbáltam, és a két vezérlőtárcsa nagyon nem lett eltalálva, annyira hazavágta a kezelhetőséget, hogy ez az egyik nyomós érv volt, amiért nem vettem meg
Global shutter
Még jobb IBIS
Z-shift fókusz, tehát a szenzor mozgatásával (is?) fókuszál
Még több videós beállítás

---

Na, akkor egy A7m3-ra már talán kiforrja magát a széria. Az ergonómiai szarvashibákat leszámítva már ez is nagyon tetszik, csak árban még elég erős; és az eredeti A7-tel szemben az A7m2 sem nagyon akaródzott (eddig) lejjebb jönni, úgyhogy esélyes, hogy ez is sokáig még magasan marad. Addig marad a nyálcsorgatás, és a reménykedés, hogy jönnek még jó obik a rendszerbe.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.