Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Guglinál mennyi is lenne az arányos bünti, 50milliárd dodó?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2) Z_A_P válasza t72killer (#1) üzenetére


Z_A_P
addikt

Jo lenne :K

OK

(#3) t72killer válasza Z_A_P (#2) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

ténylegesen le kéne már fejni a privát adatokon élősködő IT-monopóliumokat. Csakhát a dolog legnagyobb haszonélvezői pont az állami szervek/szolgálatok, úgyhogy ez nem fog megtörténni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#4) haxiboy válasza t72killer (#3) üzenetére


haxiboy
veterán

Megvan a lehetőséged ezeknek a kikapcsolására, sőt, szűz androidot is használhatsz ami mindenféle google terméktől - beleértve a play-t - mentes.
Hülye user panaszkodik miután elfogadta az ÁFSZ-t...

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#5) t72killer válasza haxiboy (#4) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Itt épp az a baj, hogy ott a kapcsoló jól látható helyen és a valóságban meg nem kapcsol semmit. Azt nem fogadtam el, hogy rosszul működő termékért fizetek...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#6) cuebler válasza haxiboy (#4) üzenetére


cuebler
senior tag

sőt nem muszáj a google szolgáltatásait sem használni. tartok tőle, ez megint valamiféle pénzszerzési akció inkább, elvégre a google-facebook-microsoft már jó ideje tátott szájjal rohangászik... tudjátok, ABBAN az erdőben :B
mióta egy ismerős elveszettnek hitt drága okostelefonját pont a google segítségével találtuk meg még a "becsületesek" előtt, valahogy nem rémiszt meg az, hogy a google tudhatja, hol álltam meg az út szélén ****ni egyet ;]

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#7) arnyekxxx válasza haxiboy (#4) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Helyadatok tárolása: BE/KI*

*A Helyadatok tárolása kapcsoló beállításával jelezheti, hogy Ön szeretné-e ha a helyadait tárolnánk. További részletek a Helyadatok tárolása kapcsoló működéséről az aszf 234.234/234.a/32 pontán olvashatóak

aszf

234.234/234.a/32: A "Helyadatok tárolása" kapcsoló BE és KI állásában is tároljuk az Ön helyadatait.

[ Szerkesztve ]

(#8) body007 válasza arnyekxxx (#7) üzenetére


body007
addikt

Hehe, ez durva :))

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#9) aprokaroka87 válasza cuebler (#6) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Szerintem te kevered a dolgokat, a telefonkereső a legutobbi gps kordináták alapján keresi meg a telefont.

(#10) cuebler válasza aprokaroka87 (#9) üzenetére


cuebler
senior tag

jogos... :DDD

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#11) #80123904 válasza t72killer (#3) üzenetére


#80123904
törölt tag

Annyira utálom az ilyen hozzászólásokat, mint a tiéd.
Ne használd a szolgáltatásukat, ha zavar téged.

Én nyugodt szívvel szolgáltatok nekik bizonyos adatokat, hogy ne kelljen pénzzel fizetnem a szolgáltatásokért.
Cserébe ők pedig mindőségi szolgáltatásokkal látnak el, amiket napi pár órán át mindig használok.

Mivel értelmesen használom az internetet, ezért semmi olyat nem kap meg rólam a gugli/ms/fb, ami nekem káros lehetne.

(#12) t72killer válasza #80123904 (#11) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Használok hirdetős appokat, ahol elfogadtam, hogy felhasználják az adataimat - de ha ott a csúszka, akkor azt behúzva mégis milyen jogcímen gyűjtenek sutyiban olyan adatokat, amiket letiltottál? Nem, az átvágás nem volt a csomag része. Akkor vegyék ki a csúszkát és mondják, hogy mindíg gyűjti az adatokat és kész (ahogy tesz is).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#13) aprokaroka87 válasza t72killer (#12) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Kell az illuzió.
Bennem az is felmerűlt már hogy a pontos helymeghatározás mint olyan csak látszat módon kapcsol ki amikor te kikapcsolod.
Értsd:A google akkor is pontosan tudja hogy hol tartozkodsz, amikor te teljesen lekapcsolod a helymeghatározást.
Viszont ez a funkció nem felhasználoi szintű.

(#14) joghurt válasza haxiboy (#4) üzenetére


joghurt
addikt

Ööö... Lehetséges egyáltalán úgy Androidot telepíteni és használni, hogy nem kapcsolod e-mail fiókhoz? És úgy, hogy nem fogadod el a Google egyoldalú, erőfölényes ÁSZF-ét, amibe akár azt is beleírhatják, hogy ha kedvük van hozzá, meglátogathatják a nőági felmenődet, vagy feleséged?

A tej élet, erő, egészség.

(#15) aprokaroka87 válasza joghurt (#14) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Hogyne lehetne, csak akkor a google féle appokat nem tudod használni.
Pl Google play áruház, gmail,google maps.

(#16) joghurt válasza #80123904 (#11) üzenetére


joghurt
addikt

Én hajlandó lennék fizetni azért, hogy ne adják el az adataimat (és a vesém). De ilyen opció nincsen. És ez zavar.

Ugyanígy zavart anno Windows Phone-on, hogy a saját készülékemen levő saját adataimat nem tudtam lementeni a saját PC-mre. Csak és kizárólag a "felhőbe" lehet, MS-fiókhoz kapcsolva, MS (és ettől kezdve az összes hárombetűs) által látható formában.

A tej élet, erő, egészség.

(#17) t72killer válasza aprokaroka87 (#13) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A HELYI hatóságok a cellainfók alapján ugyebár még a butatelefonok óta tudják, merre jársz. Ezzel egy demokratikus országban (...) nincs is komoly gondom, segít bűnözők lokalizálásában és az adatokhoz hozzáférés biztonságos csatornákon működik.

Viszont ha egy random cég ilyen "fícsört" épít a mobil oprendszerébe, az elég sok aggályt vet fel. Többekközött ezért nem vettem csontkínai tabletet/telefont - frászsetudja, hogy az ottaniak milyen képmrogramot "felejtettek" a firmware-ben. Egyébként nem feltétlen a guglit kell szidni, a készülékgyártó prezentálja az oprendszert és annak alapbeállításait feléd.

#15: így van, itt derül ki, hogy ezek a szolgáltatások bizony keményen fizetősek: a felhasználó a saját adataival fizet értük, amiben benne van az email-tartalmaitól kezdve a lokalizációs adatokig minden.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18) F34R


F34R
nagyúr

Ezzel az adathasznalati dologgal mar kivan a t***** minden bongeszo elozmeny torlese utan felugrasztja a Google az arcomba, pedig a kutya nem kivancsi ra. Amugy is ugy kezelik a keresesi elozmenyeket ahogy ok akarjak. :D
Accountom mar evek ota toroltem.

(#19) Amazonas válasza arnyekxxx (#7) üzenetére


Amazonas
senior tag

Tisztára olyan, mint régebben a "Kaland, játék, kockázat" könyvek voltak... :D

(#20) energy4ever válasza arnyekxxx (#7) üzenetére


energy4ever
addikt

Ez a valodi, vagy csak trollkodas? :F :Y

(#21) arnyekxxx válasza energy4ever (#20) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Szerinted?

Egyébként egy igazi idézet is az eszembe jutott az aszf-ben benne van tehát no problem hozzáállásról.

-Magának is joga volt hozzá, hogy javaslatokat tegyen, vagy tiltakozást jelentsen be a kellö idöben jegyezte meg.

-A kellö idöben, mi?! - süvöltötte Arthur. - A kellö idöben? Akkor hallottam elöször az egészröl, amikor beállított ide egy munkás tegnap. Megkérdeztem, azért jött-e, hogy megpucolja az ablakot, mire ö azt felelte, hogy nem, hanem azért, hogy szétrombolja a házat.Persze nem ezzel kezdte. Dehogy. Elöbb letörölt pár ablakot, s megvágott öt fontra. Csak aztán mondta meg.

-De Mr. Dent, a tervek az elmúlt kilenc hónapban rendelkezésére álltak a helyi tervezöirodában!

-O, hogyne! Én is egyenesen odamentem, hogy megnézzem öket, mihelyst hallottam a dologról, tehát tegnap délután. Maguk aztán nem erölködtek valami nagyon, hogy felhívják rájuk a figyelmet, ugye? Ugy értem, hogy például szóltak volna valakinek, vagy ilyesmi.

-De hiszen a tervek ki voltak állítva.

-Ki voltak állítva? Éppenséggel a pincébe kellett lemennem, hogy megtaláljam öket.

-Ott van a kiállítási részleg.

-Zseblámpával.

-Talán leszakadt a villanyvezeték.

-Meg a lépcsö.

-Nézze, végül is megtalálta a feljegyzést, nem?

-O, hogyne - felelte Arthur -, megtaláltam. Egy használaton kívüli vécében elsuvasztott, bezárt iratszekrény fenekén volt kiállítva, az ajtón a következö felirattal: Vigyázz! A leopárd harap!

[ Szerkesztve ]

(#22) hommeros válasza #80123904 (#11) üzenetére


hommeros
őstag

Én meg az olyan hsz-eket utálom, mint a tied. Ne használd, csinálj jobbat, stb blőd marhaságok.

Nekik kell tisztességesen eljárni, nem a nagy átlagnak meghunyászkodni. És csak azért, mert te valahogy használsz egy adott szolgáltatást, még másnak nem kell ugyanúgy használnia. És legfőképpen nem hozzád igazodnia,a te felhasználási szokásaidhoz. Neked nincs mit titkolni, ez van. Másnak van. Közöd? Semmi.

Egyáltalán nem fer vagy frankó, hogy a nagy átlag jogászkodjon vagy ászf-ben turkáljon, csak hogy a multik ne lophassák szét és adhassák el fillérekért a magánéletét bitekbe sűrítve.

[ Szerkesztve ]

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#23) #80123904 válasza hommeros (#22) üzenetére


#80123904
törölt tag

Akinek titkolni valója van és ilyen szolgáltatásokat használ / vagy pedig mondjuk nem TOR-ból használ bizonyos szolgáltatásokat...az nagyon buta ember lehet.

Az ászf-et pedig el kell olvasni. Tudod, van az a rész a south parkból. Nagyszerűen jellemzi az egybites felhasználók hozzáállását a témáról.

(#24) arnyekxxx válasza #80123904 (#23) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Az ászf-et pedig el kell olvasni.

Vicces vagy :)

Egyébként itt van a Google aszf, lécci idézd belőle a helyelőzményekkel kapcsolatos részt

https://policies.google.com/terms?hl=hu&gl=US

A helyelőzményekről a Súgóban írnak és ezt:

https://support.google.com/accounts/answer/3118687

A Helyelőzmények be- és kikapcsolása

A Helyelőzmények funkciót bármikor kikapcsolhatja. Kikapcsolt Helyelőzmények funkció esetén a rendszer nem tárolja az Ön által felkeresett helyeket. Ha kikapcsolja Google-fiókjában a helyelőzményeket, akkor egyúttal az adott Google-fiókkal társított összes eszközön is deaktiválja ezt a funkciót.
Tudom, a Súgó minden pontát is át kell olvasni mindenkinek, és tudni, hogy a nem tárolja azt azt jelenti, hogy továbbra is tárolja csak ön ezt nem látja

[ Szerkesztve ]

(#25) #80123904 válasza arnyekxxx (#24) üzenetére


#80123904
törölt tag

Miért is kellene nekem idéznem belőle bármit is? Nektek nem tetszik a szolgáltatás.

(#26) arnyekxxx válasza #80123904 (#25) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Álltásod szerint aki elolvassa az aszf-et azt nem éri meglepetésként, hogy a kikapcsolás nemkikapcsolást jelent

(#27) hommeros válasza #80123904 (#25) üzenetére


hommeros
őstag

Nem nagyon érted, mi a magánélethez való jog.

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#28) mikromanus


mikromanus
veterán

Ez ugyan sunyi dolog, de alapból minden mobiltelefon bemérhető minden "állapotban". Amíg bent az akksi még állítólag kikapcsolt állapotban is.

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#29) Kékes525 válasza t72killer (#1) üzenetére


Kékes525
félisten

Valami hasonlót akartam én is írni. Eddig túlságosan is kevés, relatíve kis összegű büntetést kapott, ezért sem változtat a stratégiáján. A kapott adatok neki sokkal többet érnek, mint a kirótt büntetések.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#30) arnyekxxx válasza mikromanus (#28) üzenetére


arnyekxxx
veterán

ne keverd azt, hogy a hatóságok mit tudnak megcsinálni bírói engedéllyel a szolgáltatók segtségével azzal, hogy a telefonod oprendszere gyűjti és tárolja az adataidat úgy, hogy eléd tesz egy kapcsolót az adatgyűjtés kikapcsolására majd nem veszi figyelembe ezt a kapcsolót

(#31) mikromanus válasza arnyekxxx (#30) üzenetére


mikromanus
veterán

Az "engedély" nem technikai akadály. "jó" szabályokkal az engedélyezősdi merő formalitás. A teljesen automatizált teljes szűrést is nyomják aktívan "egyes" országok és csak akkor borul ki a bili ha hazai terepen kutakodnak. Az amcsik adatgyűjtése alapján igazán nem nagy probléma követni pár (millió) "gyanus" telefonszám tulajdonosának mozgását is. Csak erről a kedves usernak esélye sincs infót kapni, mert nem helyileg a mobilon vannak róla adatok eltárolva.

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#32) Fred23 válasza Kékes525 (#29) üzenetére


Fred23
nagyúr

Az erősen megemelt összegű büntetéseken túl meg kéne teremteni a jogi környezetet itt az EU-ban arra, hogy börtönnel is fenyegetve legyenek az ilyen ügyek felelősei!

Mi is most a Google mottója?!

(#33) arnyekxxx válasza mikromanus (#31) üzenetére


arnyekxxx
veterán

A szomszédot agyonverni sincs technikai akadály és csak egy törvényváltoztatáson múlik, hogy meg lehet-e tenni legálisan.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.