Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) shteer


shteer
titán

forinterősödés, árcsökkentés hír - jó ez mára :)

..szerintem jónak tűnik

(#2) mv válasza shteer (#1) üzenetére


mv
aktív tag

Én is örülnék a hírnek, ha nem a múlt héten vettem volna egy egy Terás Samut. :)

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#3) devast válasza mv (#2) üzenetére


devast
addikt

Én 3 hete vettem másfél terrásat :DDD Lassan ki kéne dobni a dvd írót a gépemből, csak pazarolja az áramot és sose használom.

(#4) kokyt válasza devast (#3) üzenetére


kokyt
senior tag

Az asztaliból már elajándékoztam.A notiban lévő bőségesen elég, ha mégis kellene valamit archiválni :K

(#5) total90


total90
veterán

Ez nekem tökéletes időzítés :) Akkor egy kicsit várok és beszerzek valami 2 TB-os cuccost :))

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#6) djculture


djculture
félisten

Én meg maradok a dvd-k nél,nem jó ha a sok adatot ami van a gépen átkell scannelni pl viruskeresővel vagy hibajavítani.Hajamat kitépném mire végezne.Így is néha 300 gigát is mire megcsinál eszek iszok elmegyek udvarolni háromszor. :D

(#7) Puma K


Puma K
veterán

Lájkolom! Úgy is kéne egy 500Gb-os WD rendszer vinyónak

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#8) devast válasza djculture (#6) üzenetére


devast
addikt

Úgy kb 10-15 éve alap a rezidens vírusvédelem :DDD Hibajavítani meg nem kell ha nincs hiba :) Viszont a dvd hozzáférési ideje kb 30 másodperc, és fel kell kelni érte, míg ha vinyón tárolod akkor pár másodperc.

(#9) vanhalen válasza djculture (#6) üzenetére


vanhalen
senior tag

Akkor érdemesebb lenne backup-olni.
Vagy a hagyományos módon, vagy:
- Comodo Time Machine-el, vagy hasonlókkal, pl. phoenix
- esetleg mellé tenni egy linuxot és annak a partíciójára mentegetni
- vagy feltenni egy Osx-et, és meg van oldva
Jók ezek a hatalmas winchesterek, de ez a vírusscannelés/töredezettség (stb) problémakör is csak NŐ a terabyte-okkal...
(halkan jegyzem meg, hogy én a helyedben feltennék egy Sandboxie-t is és azzal neteznék, akkor csak az kerül a gépre, amit engedélyezel, a többi a kamu gépre íródik)

Csak egy észrevétel volt, az árcsökkenés meg: JÓÓÓ :))

[ Szerkesztve ]

(#10) Angel1981


Angel1981
veterán

Ez természetesen jó hír, azonban én már jó ideje nem tartom drágának a HDD-ket, főleg az 500-1000-1500 GB-os kapacitásúakat.

(#11) SWiNEBoY válasza mv (#2) üzenetére

:DDD :DDD

(#12) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Hát én nem rég vettem vinyót, de azért az árcsökkenést mindig jó hallani.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX3060 TUF 12GB, 16Gb DDR4, EVGA Supernova 550GS TV: 65A7GQ

(#13) Pompi válasza devast (#8) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Arról nem beszélve, hogy mekkora helyet foglal egy 3.5"-es 1-1.5-2 terrás HDD és mekkorát annyi DVD lemez aminek tartalma erre ráfér :DDD

Feel Good Inc.

(#14) djculture válasza devast (#8) üzenetére


djculture
félisten

Ja felkel kelni minő baj,addig is mozog az ember és nem kell utána norbihoz járni testedzésre.Meg a csodálatos étkeit eszegetni hogy a puhossága az embernek elmúljon.:D
Amugy én annak örülnék ha megbízhatóságba fejlődnének a vinyók.Bejön a 20 féle 1 terrás vinyó a boltba és már felén van sector hiba persze elrejtve.Ezt hozza magával az adatsűrűség növekedése meg persze a gyorsaságot is azt aláírom.

[ Szerkesztve ]

(#15) geezer


geezer
aktív tag

Mintha már párszor fel lett volna villantva az SSD árak esése. Szkeptikus vagyok.
:(

(#16) Sanyix


Sanyix
őstag

"Csökkenőben a merevlemezek ára"

mint ahogy a minőségük is, 1 évtizede :D

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#17) Tikakukac


Tikakukac
titán

Helyes, nagyon helyes. Én most vennék valami 500-as gyors vinyót meg két 1,5 terkósat, felküldöm raid1-be és amíg meg nem halnak addig én elvagyok :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#18) Spancho


Spancho
őstag

Még több ilyen cikket , mindig jó arról olvasni ,hogy valami olcsóbb :P

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#19) lorenzen válasza djculture (#6) üzenetére


lorenzen
aktív tag

nem jó ha a sok adatot ami van a gépen átkell scannelni pl viruskeresővel vagy hibajavítani.Hajamat kitépném mire végezne.Így is néha 300 gigát is mire megcsinál eszek iszok elmegyek udvarolni háromszor.

Külön partícióra kell tenni az archivált adatokat. Ezt a partíciót ki kell zárni a víruskeresésből. Persze csak ellenőrzött anyagot szabad áttenni rá.

Bár a mai merevlemez árak mellett, érdemes külön merevlemezt tartani a mentett állományoknak. Ennek a merevlemeznek nem szabad folyamatosan a gépben lenni. Kizárólag az adatmozgatások idején kapcsolódjon a géphez.

Az áresés híre meghozta a kedvemet. Remélem a 2.5" méretűekre is érvényes a hír.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#20) bartucc


bartucc
addikt

Nekem asztaliban 500-as, laptopban 250-es, ebből fontos adat, 200 Giga, filmek amik nincsenek kiírva, de azok se annyira lényegesek.

Egyenlőre nem tervezek bővítést, DVD íróm is már csak DVD-t olvas, nem ír, nem olvas és nem ír CD-t sem... De újat nem veszek, mert minek? (laptopban elég ami van)

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#21) Male válasza lorenzen (#19) üzenetére


Male
nagyúr

Egyrészt kizárhatja, másrészt ha azok pl filmek, akkor vagy 10 másodperc alatt végez a 2TB-nyi filmmel a vírusirtó...

(#22) bigz válasza djculture (#14) üzenetére


bigz
tag

mit norbizol, te irtad, hogy folyton zabalsz, amig virust ellenorzol... :)

az arverseny tuti nyom egy keveset az SSD arakon (nagyon remelem)

I <3 Razer Mantis Control.

(#23) proci985 válasza devast (#3) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

ó, nekem ki volt dobva pár hónapig (pontosabban hugomnak ajándékoztam a sajátom, addig meg nekem nem volt). nem is hiányzott... aztán amikor sürgősen újra kellett rakni a windowst, akkor futott a hypermarketbe, mert csak az volt nyitva.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#24) Chaser válasza devast (#3) üzenetére


Chaser
titán

Idle alig fogyaszt az optika, szóval ezért ne dobd ki:)

"így a rövidtávon nem várható árcsökkentés." -a...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#25) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

na valami jó hír :DD

PS4

(#26) TESCO-Zsömle válasza djculture (#6) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én kombináltam a két adathordozó előnyeit. Fogtam az 1,5TB-os vinyóm, egyszer teleírtam, végigment egy fél nap alatt a töredezettmentesítés és az optimalizálás, aztán Read Only, akár egy CD, és ment a polcra. Ha kell, leveszem, betolom az eSATA Rack-be és ott van. A polcon nem kopik, nem eszik áramot, és hozzávetőlegesen 1/20-át foglalja, mint az ugyanennyit tárolni képes 4,7GB-os "csupasz" DVD-henger, és 1/87-edét ugyanennek normál tokban.

Ezt egy jó archiváló programmal kombinálva szinte hallhatatlanok az adataid a DVD-hez képest.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#27) UnSkilleD


UnSkilleD
senior tag

pontosan nemlehet esetleg tudni hogy mikorra várható a csökkentés? vagy azonnali?

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#28) Eddie141 válasza UnSkilleD (#27) üzenetére


Eddie141
senior tag

Erre én is kíváncsi lennék :) Mindenesetre becsülendő, csak ez az árcsökkenés hozzánk is, fogyasztókhoz jusson el :)

(#29) vanhalen válasza UnSkilleD (#27) üzenetére


vanhalen
senior tag

Lehet, hogy itt még inkább drágulni fog :D
Akárhányszor olvasok árcsökkenésről, valahgy ide sosem jut el, vagy ha mégis, akkor kérészéletű, aztán pár hét-hónap után drágább lesz. Sőt! Ugyanez volt, mikor asszem 2001-ben eltörölték a vámot a számítógép alkatrészekre (ugye 30% legalább) de ahelyett, hogy ennyivel olcsóbbak lettek volna még inkább drágultak. Ugyanez történt az EU csatlakozáskor is.. Én nem teljesen értem, mi folyik ebben az országban, és valahogy minden épp fordítva van, mint akár 2-300 Kilométerrel balra :(

[ Szerkesztve ]

(#30) TESCO-Zsömle válasza vanhalen (#29) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Erre találták ki azt az okos megoldást, hogy ott kell vásárolni. ;)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#31) UnSkilleD válasza vanhalen (#29) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

ja jovan inkább nem reménykedek :D

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#32) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Nah fene végre valami jó hír.
Majd valami nagyobb HDD még elférne a gépben, de akkor város és várok :)

...

(#33) Killing


Killing
addikt

Oloyan jó hogy mindig árcsökkenés előtt szerezem be a cuccokat. :DDD

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#34) shteer válasza Chaser (#24) üzenetére


shteer
titán

én már megtettem :) van esata, usb átalakító ha néha napján szükség lenne rá
na meg nem csúfítja a szálcsiszolt előlapot :))

..szerintem jónak tűnik

(#35) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Ez pont jól fog jönni úgy is winchester vásárlás előtt állok. :C
Remélem mi is érzékelünk majd belőle valamit...

(#36) Crytek


Crytek
veterán

Csökkenjen is mert szeretnék venni majd 1,5TB-osat 18 ezer környékén!

Next PC Upgrade: 2022

(#37) Srodney


Srodney
senior tag

Jó is lenne mert nekem sem ártana beújítani már egy normális wincsesztert,habár én kivárok inkább sata3-as megjelenéséig,sajnos még nem nagyon kapható minden sarkon.. :(

(#38) Isti2


Isti2
aktív tag

Ez sajnos nem jelenti azt, hogy itthon is csökkennek az árak. :W
Valahogy mindig megmarad az eredeti ár, mire ideérnek a termékek. :O
A csökkentés összegét meg "elveszik a határon, mi" (by Hofi)? ;]

(#39) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Kár, hogy a gyors notivinyókat ez nem érinti... :(

Srodney: nem beszólni akarok, de egy HDD-nek minek kell sata3-asnak lennie? Tök felesleges.

[ Szerkesztve ]

(#40) Killing válasza Srodney (#37) üzenetére


Killing
addikt

Még a sata II-t sem használják ki.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#41) Isee


Isee
senior tag

Jó ez a hír, tetszik :K

"...But, before your President decides, please ask him this: What if we leave... and you're wrong?" (Optimus Prime ~ TF2)

(#42) Srodney válasza ^Clown (#39) üzenetére


Srodney
senior tag

hogy -hogy minek? a kezünkben a legújabb szabvány ami a leggyorsabb is és aki hosszú távon tervez,mint én,akkor annak nagyon jól jön.
Killing: azért a sata2 eléggé elterjedt,manapság már illik ezt használni,nekem 6éves alaplapom van, de már akkor gondoltam arra hogy később szükségem lesz a sata2re.Most ugyanígy vagyok a sata3-mal.nem vagyok egy minden évben újítgatós figura,persze jólenne.

(#43) Raymond válasza Srodney (#42) üzenetére


Raymond
félisten

A kollegak ugy ertettek hogy HDD miatt ne varj a SATA3-ra. Egy SATA3-at tudo HDD ugyanugy elmegy majd SATA2-n mint a mostani SATA2-k elmennek SATA1-en. Meg sebesseget se vesztesz. A mai leggyorsabb consumer HDD-k meg csak most ertek el a SATA1 hatarat (150MB/s) es azt is csak a disk elejerol valo olvasaskor mert a vegen az kb. a felere csokken.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#44) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Hja, de jó is lenne... ha a drága kormányunkból valamelyik faszkalap el nem szólja magát megint.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#45) sKie^ válasza Sanyix (#16) üzenetére


sKie^
tag

10 eves Quantum Fireball! :) Kicsit visit, mar az elektronikat is cserelni kellett rajta, evekig rongyoltam kulso vinyokent, cipeltem napi szinten a taskamban es meg mindig megy!

Nem keves vinyo fordult mar meg nalunk (Seagate, WD), es eleddig egyetlen alkalommal dobta be a kulcsot egy darab, de az is a tap miatt. Ellenben ismerosi koromben hullottak a Maxtorok es a korai Samsungok, mint a legyek. En szemely szerint nem veszem eszre a minosegbeli csokkenest az altalam valasztott markaknal.
Remelem a 2TB WD Black Edition ara is csokken, lassan beneveznek egyre a 640-es melle.

[ Szerkesztve ]

''Genyo Kapitany nem kegyelmez!''

(#46) Endreas


Endreas
tag

Remélem a kedvezmény "átjön" a határokon! :K

Kérdezz.

(#47) Srodney válasza Raymond (#43) üzenetére


Srodney
senior tag

Köszi a higgadt választ,mindíg van mit tanulni :) :C

(#48) Killing válasza Srodney (#42) üzenetére


Killing
addikt

Mire nekem Sata 3 kell addigra már vagy 3-4 alaplapom is lesz, pedig én se cserélem évente.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#49) devast válasza djculture (#14) üzenetére


devast
addikt

Testedzésre ott a Wii :DDD :DDD :DDD

(#50) donjohnson válasza bartucc (#20) üzenetére


donjohnson
addikt

Egyenlőre a sorozatgyilkos fog téged darabolni. A szó, amit keresel az EGYELŐRE. :DDD

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.