Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zazahoho


zazahoho
őstag

végre egy jó hír :C ,bár nekem még sikerült nyár elején bevásárolnom :U

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#2) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Csökkenőben a memóriák árazása? Ez de hülyén hangzik? Az árazás, az magának az árnak a kiszabása így első hallásra. Vagy most már kisebbek az árazások? Mindegy.... A lényeg, hogy csökkenőben a ddr3-as memóriák ára.

(#3) ^Bundi^


^Bundi^
senior tag

ténylegesen érezhetően töredéke az ár a fél évvel ezelöttinek ;]
végre megint lehet kb 10K nettoért 4G ramot venni...utoljára ezt kb 3 éve mondhattam el ami ha úgynézzük igencsak szánalmas, ha a többi alkatrész 3 évvel ezelötti árára gondolunk (oké akkor az DDR2 800 vagy hasonló volt most meg DDR3-1333, de azért a fejlődés közel sem akkora mintha mondjuk megnézzük a 3 évvel ezelötti processzor vagy winchester ne adj isten videókártya árakat...)

:R

Nos Omnes Una Manet

(#4) 14adam


14adam
addikt

még jó,hogy most váltok ddr2-ről ddr3-ra :)

(#5) Morden24


Morden24
nagyúr

Vajon ez a SODIMM-ekre mennyire vonatkozik? Gondolom semennyire.
Pedig ha jól lemenne az ára, jövő évben vennék 2x4Gb-t a notiba :D

Sectumsempra - For Enemies

(#6) Trolluska válasza ^Bundi^ (#3) üzenetére


Trolluska
tag

csak az a helyzet, hogy az akkori árak sem voltak reálisak, hanem erősen önköltségi vagy az alattiak. A Samsung lenyomott mindenkit mert volt hozzá elég tőkéje. A fél piac bedobta a törülközőt. Most megint ez lesz a helyzet, néhány év és abszolút monopol helyzetben lesznek. Szóval nekem az egyik szemem sír, a másik nevet. Most frankó, hogy olcsón vehetek memóriát, de néhány év múlva ennek kamatostul megfizetjük az árát :(

(#7) kenwood3 válasza Trolluska (#6) üzenetére


kenwood3
őstag

Én is örülök ennek , főleg úgy ha a ddr2 ára meg felmegy , mert akkor esetleg könnyebb lenne váltanom ddr3-ra !

Mi az az ekezet dragasag??

(#8) fagy53 válasza antikomcsi (#2) üzenetére


fagy53
nagyúr

:K A csökken az árazás azt jelenti, hogy egyre kevesebb memóriának adnak meg árat, azaz akár ingyen elvihető, mert annyi van belőle! Ez tényleg jó hír, kíváncsi vagyok nálunk is így működik-e a dolog? Félő persze, hogy észbekapnak majd az illetékesek odakinn és és újra beindul az árazó mechanizmus.
Az sajnos még a címből nem derül ki, hogy a beárazott memóriák árai nőnek vagy csökkennek. ;]

(#9) Angel1981 válasza antikomcsi (#2) üzenetére


Angel1981
veterán

Igen, valóban nem teljesen helyes a mondat! :K

(#10) Dyno válasza 14adam (#4) üzenetére


Dyno
veterán

Hasonlóan, íg lassan a korábbi 2*2gb árán majdnem kapok 2*4gb-r, leeht hogy akkor már majd 8-t veszek :DDD

(#11) ^Bundi^ válasza Trolluska (#6) üzenetére


^Bundi^
senior tag

valószínűleg így lesz mint ahogy az előző 3 évben is megfizettük a köv 3ban is megfogjuk..szóval aki teheti vásároljon be télen, mert a köv 3 év is rázós lehet ;]
én tuti megteszem :))

Nos Omnes Una Manet

(#12) antikomcsi válasza fagy53 (#8) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

;] A vége nagyon gonosz volt. :DDD

(#13) capulet75


capulet75
addikt

Ha valaki látja csökkenni a Dominator GT árát szóljon gyorsan nekem.Bár hogy az nem csökken mostanában az tuti. :N

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#14) bartucc


bartucc
addikt

Pont most vagyok processzor csere előtt... Ha maradok az LAG775-nél, akkor E6xxx a 45nm-ek közül. De ha nem, akkor ha már 5-6 ezret rááldozok, akkor átmegyek AM3-ra.

Majd hogy nem olcsóbban tudok váltani DDR3-ra :C

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#15) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Remélem december közepe fele vagy január elején már érezhető lessz az árazás (csökkentése?:D) ha igen akkor jókor jönne

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#16) geogabcsi


geogabcsi
tag

A hazai nagykerek is kiürítik a DDR2-es memóriáikat és a DDR2-es memóriát fogadó lapjait. A DDR3 memóriák árai, így 1 héten belül érezhetőek. Egy dollár, euro, forint kedvező alakulása tovább csökkentheti ezt és a 4Gb-os modulok megjelenése még inkább csökkenti az árakat. Aminek természetesen örülünk, mivel az új Intel i3,i5,i7, AM3 platformok is csökkenni fognak a kereslet miatt.

(#17) mephi666 válasza antikomcsi (#2) üzenetére


mephi666
nagyúr

ez úgy hangzik, mint a "mínusz húsz százalék árengedmény" :) én ezen szoktam röhögni... ha mínuszos az engedmény, akkor az már nem engedmény, hanem áremelés :B

na, mindegy... én még várok a ddr3-mal mert szerintem nem érne meg egy alaplapcserét, még akkor sem, ha esetleg jóáron el tudom passzolni a ddr2-t...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#18) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Ddr2 tényleg lassan kifut, már egy ideje ddr3mas az összes kurrens lapkakészlet (persze, am2+ és lga775 még játszik, de az első inkább áthidaló megoldás volt, a másodikra pedig max belépők között van újdonság).

én meg amikor két éve olcsók voltak a ramok (nem, 3 éve ilyenkor még 4giga drága volt, karácsony körül a geil bd 800cl5 ment 28ért) vettem a lapba egy második 4gs kitet is, szóval ddr2 fronotn már nem is tudnék hova fejleszteni.

viszont, ha majd egyszer váltok ddr3ra, ott is szeretnék soksok memóriát a gépbe, és szeretném ezt olcsón. szóval növeljék csak azt kapacitást:)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#19) MPowerPH válasza capulet75 (#13) üzenetére


MPowerPH
félisten

Pont most szerzem be az általad említett ramot, 2000 CL8, 6Gb kit. És ahogy nézem, nemhogy csökkenni nem fog, kis országunkban továbbra sem nagyon lesz kapható.
De ha még lejjebb is megy az áruk, csak minimális lesz. És akkor még nem beszéltem a Dominator GTX-ekről. :DDD

Don't Tread On Me

(#20) Oliverda


Oliverda
félisten

$250-ért már van prémium 2x4Gb kit. Egy hónapja még ugyanez $350 volt... :U

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#21) mclaren777


mclaren777
senior tag

Én meg júniusban vettem 4 GB DDR3-at 35.000 Ft-ért. :D

Gondoltam hogy éppen csúcson vannak a memória-árak, de ha éppen kell - mert mondjuk akkor raksz össze egy új konfigurációt, akkor nem mindig vár az ember egy fél évet, hogy vagy csökkennek az árak vagy még esetleg emelkednek nem? :)

(#22) RootRulez


RootRulez
félisten

A jóárasított ddr3 az jó. :K

═════════════════════════════════════════

(#23) Djuree


Djuree
félisten

így volt ez a ddr2-vel is, akkor a ddr1 árak mentek fel, most is elég drágák még..megvettem anno a 2x2 giga ddr2-őt 40k-ért, utána 2 héttel 20k volt ugyanaz :U

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#24) zolyee


zolyee
tag

jól jön ez most főleg hogy a közeljövőben tevbe van véve a dd3-ra való átállás. :)

(#25) bartucc válasza mephi666 (#17) üzenetére


bartucc
addikt

Alaplapcserét biztos nem éri meg, de ha pl már úgyis platformot váltok, akkor inkább AM3-ra, és a régi 4 Giga ddr2árán veszek ugyanennyi új, ddr3-mast. :C Bár most szerencsére van tartalékom, úgy néz ki jóáron lesz proci és alaplap, a ramokkal meg 1-2 hetet kivárok még. :B

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#26) fagy53


fagy53
nagyúr

Abu85 - kösz a címjavítást, jobb lett! :K

(#27) DemonDani


DemonDani
addikt

Eddig vártak a DDR2 kipucolásával, gondolom mostanra eléggé kiapadtak a források, és úgy döntöttek elég volt :DDD

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#28) House M.D válasza DemonDani (#27) üzenetére


House M.D
tag

hát a ddr2 őt is el kell adni valahogy $$$$$ :D

"A zenészek nem mennek nyugdíjba, egyszerűen abbahagyják, ha már nincs bennük több zene." /Louis Amstrong/

(#29) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Érdekes a helyzet. Ha a DDR2-s memóriámat jobb áron el tudom adni majd, mint most, akkor lehet cserélek. Csak kérdés, hogy ki veszi meg ? :W

PS4

(#30) Superhun válasza mrhitoshi (#29) üzenetére


Superhun
addikt

Ne aggódj, valaki biztos megveszi. Az SD ramokat is el lehet adni még (az már más kérdés, hogy potom pénzért :D).

(#31) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Így tovább, úgy is most készülök venni. :)

(#32) kenwood3 válasza mrhitoshi (#29) üzenetére


kenwood3
őstag

Ddr1 ramokat is drágábban dobálják apróban mint a ddr2-őt ! Lehet ezután a ddr2őt fogják többért adni mint a ddr3-at ! Rem így lesz !

Mi az az ekezet dragasag??

(#33) TK36


TK36
aktív tag

Akkor eljött az én időm. Végre válthatok DDR1-ről DDR3-ra. Vagy mikor érdemes inkább, várjak még 1-3 hónapot? És most egy átlag felh. gépbe mennyi RAM-ot érdemes pakolni, venni?

(#34) Akybron


Akybron
aktív tag

Na tessék.
2 napja volt nálam komplett gépcsere (A floppy maradt kb :D ), és árcsökkenés van.
Jövőre akartam cserélni, de hirtelen akadt egy vevő az eddigi gépemre.

73&DX HA5OJN

(#35) kenwood3 válasza TK36 (#33) üzenetére


kenwood3
őstag

Sztem 1-2 hetet még várj , a ram mennyisége meg 4 giga sztem elég mindenre !

Mi az az ekezet dragasag??

(#36) Televan74


Televan74
nagyúr

Én idén márciusba megvettem a 2*2GB DD21066 -at a másik 2*2GB mellé, ugyanolyan ramokat sikerült szereznem dupla áron. És a buldózerig nem is tervezem a váltást.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#37) RocknRolla


RocknRolla
csendes tag

itt a jó alkalom ddr3ra váltani :C

(#38) Srodney válasza mclaren777 (#21) üzenetére


Srodney
senior tag

de,már hogyne várnánk,a memória piac nem olyan mint a vga piac hogy minden hónapban új dolgok jönnek.emlékezz csak vissza a ddr2-esek milyen olcsók voltak anno....hamarosan generáció váltás és árcsökkenés.én azért bízom abban hogy lesz olyan olcsó a ddr3 is mint ddr2 volt... :B

(#39) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Ha lemegy 25k alá a 2gigás 1600-as dominatorok ára akkor veszek még egy 3mas kit-et. Annó a DDR2-mélypontján vettem 16ért 2x2dominator 1066-ot és másfél évvel később adtam el 27ért :D

(#40) TK36 válasza kenwood3 (#35) üzenetére


TK36
aktív tag

Köszi a választ.
AMD-s rendszernél az 1600 MHz-es memória jó lesz (ilyen Kingmax TinyBGA DDR3 1600Mhz)?

(#41) Piloss


Piloss
senior tag

Gyönyörű :C

Pont jókor jött.

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.