Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) adamklark


adamklark
senior tag

érdekes, bár apple termékeknél nem annyira szokott csökkeni a hype a rajongók körében

(#2) Aljasvip


Aljasvip
senior tag

Eléggé szatírikus a helyzet.
Az átlag felhasználónak egy világroggyanás kell, hogy rádöbbenjen, lehet mégsincs szüksége évente új telefonra.

A helyzetben az a vicces, hogy az Apple akkora pénzeket mozgat, hogy simán nagyobb ereje van magához rántani a készleteket, mint például egy Continental, Bosch, LG, stb.
Egy disztópikus jövőben a telefonok halmokban állnak majd a boltokban, autó és mosógép esetén pedig mehetsz majd a várólistára. Autók esetén már meg is valósult.

(#3) Schuler888


Schuler888
senior tag

Conti ekszij hajcsa a procit?😂

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#4) ShadowX válasza Aljasvip (#2) üzenetére


ShadowX
őstag

Pont ezen elmélkedtem magamban valamelyik nap, hogy fura egy világot élünk és, hogy nem is olyan lesz ez az utópisztikus jövő, ahogy elképzeltük.

(#5) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Aki akar ilyen telefont venni az most is tud. Csak ez is túl van tolva, mint az adblue. Sötét főnököm is betárazott 100 litert belőle, aztán 15 literrel elmegy a kocsi 8-9, akár 10e km-t is. Kérte, hogy tankoljuk meg a 6 kocsit azóta se kellet egybe se. :DDD

(#6) ledgeri válasza INGJOKE (#5) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Az még romlik is ha nincs használva, nem?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#7) Fecogame válasza ledgeri (#6) üzenetére


Fecogame
veterán

De.

Az AdBlue megfelelő hőmérsékleti tartományban, bontatlan csomagolással legfeljebb bő egy évig tárolható, amely 32,5% karbamidot és 67,5% ioncserélt vizet tartalmaz. A MOL által forgalmazott adalék dobozán is fel van tüntetve, hogy bontatlanul (!) legfeljebb 18 hónapig tárolható, -5 és +25 Celsius-fokos hőmérsékleten, szigorúan napfénytől védett helyen.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#8) ledgeri válasza Fecogame (#7) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#9) vzsryl válasza Aljasvip (#2) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Nem éri meg sokáig tartogatni egy telefont.
Egy Iphone-t 1 évesen ~20-30% buktával lehet eladni. 2 évesen már duplázódik a bukta és így tovább. Évente cserélni a leggazdaságosabb.
A többi csúcskészüléknél a bukta mértéke sokkal nagyobb, tehát ott 1 évnél tovább várni nagyon nem kifizetődő.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#10) Noukoum válasza vzsryl (#9) üzenetére


Noukoum
veterán

Nyilván a tömegek azért cserélik mert kiszámolták hogy anyagilag így éri meg a legjobban. :D Én is akartam írni hogy ha valaki meggondolja a magát a hosszú várakozás miatt annak pont semmi szüksége nincs a cserére. Csak ugye amikor ott van a polcon akkor hamarabb elcsábul az ember.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#11) vzsryl válasza Noukoum (#10) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Az nekem tök mindegy. Én arra akartam rávilágítani, hogy anyagilag igenis megéri sűrűn cserélni a telefont.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#12) LurkerSheik válasza Aljasvip (#2) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

Az átlagfelhasználó pont nem vesz éventeúj telefont.Tekintve, hogy leginkább 2 éves rabláncok vannak a szolgáltatóknál.
A fiatal generáció ácsingózik mindig az újra, viszont az itteni geek vagy tech fogékony kör cserélgeti feszt.

nyilván minden évben járnak le hűségnyilatkozatok meg lépnek be új vásárlók kiöregedett telóval a vásárlói piacra.

Az Apple meg pont az a példa aki évente 1 időben kiad 2-3-4 telefont, szökő évente egy SE-t és utána csend.
Miközben egy Sony, Samsung, Xiaomi és a többi nagyobb gyártó okádja ki egyre másra a picit más telefonjait.

Hogy ON legyek, jól látja az Apple, muternak kerestem Apple telót de nem volt olyan szagban és színben legfeljebb zug gsmekben mint kellet volna ezért más márka lett, vagyis android maradt neki ismét.

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#13) adamklark válasza vzsryl (#9) üzenetére


adamklark
senior tag

iPhone-nak az az előnye hogy elég jól tartja az árát, mindig meglepődöm hogy mennyiért képesek eladni régebbi modelleket

(#14) Sgr_A válasza vzsryl (#9) üzenetére


Sgr_A
addikt

Vagy használod 5 évig és akkor kisebb a bukta ;)

(#15) Noukoum válasza vzsryl (#11) üzenetére


Noukoum
veterán

Igen, évente kifizetni 50 ezer forintot kiegészítőkre (tok, fólia, matrica, töltőadapter), plusz ugye a biztosítás mert bármi történhet és akkor még ott van az különbség ami vétel és eladás között van. Ami azért elég ritka hogy évente 30% flagship készülékeknél. :)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#16) vzsryl válasza Sgr_A (#14) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Annyi ideig még lakást sem tartottam meg, nemhogy telefont. :DDD
Egyébként én mindig hűségidő lejárta után vásárolok, így ~22 hónap után is csak kb 30%-ot buktam a 11-esen, mivel ugye olcsóbban hoztam ki, mint az épp aktuális magyar MSRP.
Szerintem egy minimálisan geek felhasználónak (jelenleg a társadalom nagy része az) nem életszerű az 5 éves telefon. A 7-es nagyon nem az a kávéház, mint a 13 Pro, vagy akár a 13 Mini. Ráadásul ha utána számolunk, hogy hány órát töltenek az emberek átlagosan egy napon a telefonjuk használatával, akkor szvsz. nem csoda, hogy ilyen pörgős piaca van. Én naponta átlag 2-2,5 órát használom, főleg munka miatt, de sok millióan minimum kétszer ennyit. Rengeteg embernek a készüléke, illetve a vele elérhető internet/közösségi média a "legjobb barátja". Én ilyesmire is csak munka miatt használom (nincs FB-m, csak msn szakmai csoportok, kollégák stb...).

#15 Noukoum: Ebben sajnos nem vagyok jártas, mert nem szoktam ilyen drága kiegészítőket vásárolni, mivel feleslegesnek tartom. Kb. tized áron megoldom. A 13 Pro-ra biztosítást sem kötöttem, mert nem volt lehetőség ilyenre az előrendelésnél Telenornál. Viszont a 11-esre még futott a biztosítás 1 hónapig feleslegesen. Utólag kiderült, hogy az csak akkor szűnik meg, ha külön lemondom, magától sosem jár le. :U

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#17) Noukoum válasza vzsryl (#16) üzenetére


Noukoum
veterán

Tehát anyagilag megéri sűrűn cserélni a telefonokat elvileg, persze csak akkor ha nem költesz vagy csak minimálisat kiegészítőkre. Ja és csak akkor ha megőrzöd a gyári állapotot. Ha sérül ugrik ez "stratégia" azonnal. Eltulajdonításról inkább ne is beszéljünk, mert akkor még rosszabbul állunk. Nyilván időbe kerül az is hogy sűrűbben adjuk el a készülékünket, de jobb ha ezt is hagyjuk. Én rossz vagyok számtanból, segíts. Árban milyen arányú bukóval tudom eladni a Samsung Galaxy S21 széria darabjait? Gondolom nem olyan százalékokkal lehet számolni amiket megadtál. Ráadásul az a 30% az iPhoneokra is talán szerencsével addig igaz míg ki nem jön az újabb modell és leveri az árakat. iPhone SE2 egy év elteltével 100 talán 110 ezerbe el tudott menni. 180 ezres nyitóárral, nem flagship tehát arányaiban az értékvesztés is alacsonyabb.
De feleslegses ennyire belemenni, nem azért cseréli az átlag évente mert anyagilag megéri neki, megnyugodthatsz. Nyilván mint egyén lehet "okosan" csinálni, pl. akkor megvenni egy készüléket miután már beesett az ára. És még lehetne sorolni, egy biztos. Azt így kijelenti hogy megéri az túlzás. Ha meg bevesszük a környezetvédelmet akkor meg főleg.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#18) tybsen


tybsen
addikt

Szerintem azért az is benne van a csökkenő keresletben, hogy nem annyira vonzóak a készülékek. Engem például a notch továbbra is zavar, 60 Hz kijelző se legyen 900€-ért, 1200€ pedig nem mindenki akar adni egy telefonert. Pláne úgy, hogy lehet, hogy ezek az utolsó ilyen kijelzők, én nem szeretném ezt nézegetni több éven keresztül. A 13 pro modellek csillogó kerete sem mindenkinek jön be, bár nyilván egy tokban nem érdekes. Az, hogy a 13 es 13 Miniből nincs tiszta fekete, nekem például szinten szempont lenne ha azt szeretnék venni, annak ellenére, hogy a fehér jobban tetszik. De azért jó lenne ha tiszta feketeből is lehetne választani (ahogy az Apple watch 7 is azért eleve kiesik, mert enyhén sotetkekes; akkor már számomra pl. szebb a zöld, de továbbra is azt gondolom, hogy azért egy feketének lennie kellene - ráadásul a watch-nál is talán jövőre jön a vércukor mérés, ami nyilván nem lesz hibátlan, de ez is egy dolog, ami miatt sokan kivárhatnak a cserevel).

Én például abban reménykednek, hogy jövőre hátha eltűnik a notch és a fotók kicsit számomra jobbak lesznek, a jelenlegi pixelem képei valahogy jobban tetszenek.

(#19) Razzul válasza Fecogame (#7) üzenetére


Razzul
senior tag

1 évig tárolható? Az nem is rossz. A mai modern biokomponenst tartalmazó üzemanyagok sokkal hamarabb megromlanak.

(#20) vzsryl válasza Noukoum (#17) üzenetére


vzsryl
nagyúr

"Ráadásul az a 30% az iPhoneokra is talán szerencsével addig igaz míg ki nem jön az újabb modell és leveri az árakat."

Nem, a 30% akkor van, ha már kijött az újabb modell. :)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#21) Schuler888 válasza vzsryl (#20) üzenetére


Schuler888
senior tag

Sztem ugyanezt irta csak mas szavakkal :))

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#22) vzsryl válasza Schuler888 (#21) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Nem, nyelvtanilag biztos, hogy nem azt írta. Ott van egy "addig" névmás. :)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#23) sohajda90


sohajda90
tag

Mondjuk nagyon nagy felfedezés az Apple-től, hogy amit nem lehet megvenni, mert nem elérhető, azt eladni sem lehet...

Én szemezgettem a sima 13-as modellel, mert iszonyatosan tetszik a design és a színek! (a kék és piros nagyon jól néz ki, és különben ahogy fentebb írta valaki a Pro szériának nekem taszító az acél kerete, sokkal szebb a matt alumínium, mint a gagyi csillogó, ráadásul tapasztalat alapján semmivel nem strapbíróbb, mint az alumínium, nekem iPhone X esett annó betonra és nem vizsgázott jól az acél, nagyobb volt a sérülés a kereten, mint a kijelzőn! és cserébe még jól meg is nyomja a készülék tömegét...) és bár én is geek felhasználónak számítok, még a 60 Hz-es kijelzőt is megbocsátottam volna nekik, de kb. 1 hónapig nézegettem hogy sehol nem elérhető (iStyle, Apple.hu, Alza, Vodafone), így lemondtam róla. Februárban én már nem fogok 13-at venni, ha szeptemberben jön egy új széria és pont most várható nagyobb design váltás és remélhetőleg a touch ID is valamilyen formában visszakerül (preferálnám a bekapcsológombba integrálást)...
Tesómnak is esedékes volt a 2 éves hűség lejártával a csere még november közepén és a Telekomban mondták neki, hogy vagy most elviszi a mini-t vagy vár januárig...

[ Szerkesztve ]

(#24) kalimist válasza sohajda90 (#23) üzenetére


kalimist
aktív tag

Az apple.hu oldalon egy ideje van már iPhone 13 minden színben másnapra. APR-ekbe nincs.

(#25) Noukoum válasza vzsryl (#20) üzenetére


Noukoum
veterán

1 éves iPhone 12-es elmegy 180-190-200-ért. 350 ezren nyitott. 150 ezer forint egy évi használatért nem hangzik nagy üzletnek.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#26) Regirck válasza Noukoum (#25) üzenetére


Regirck
senior tag

És akkor még a pluszba vásárolt tok(ok)ról, fóliáról és egyéb dolgokról ne is beszéljünk. Ez valakinél 1-2eFt, míg valakinél 10+eFt. Ez is hozzátartozik a teljes képhez.

Bár vzsryl szavaiból én azt vettem ki, hogy Neki alapból szüksége van egy magas előfizetésű csomagra. Mely mellé olcsóbban megkapja a készüléket. Így kijöhet matek, de nem mindenkinél kifizetődő opció.

(#27) Noukoum válasza Regirck (#26) üzenetére


Noukoum
veterán

Lehet az simán ~100e is
Na jó az már durva, hiszen a drága kiegészítőket el is lehet adni jó áron. De 20-50 ezer egyáltalán túlzás ha igyekszik az ember minőségi kiegészítőket használni.
Az előfizetéses dolog teljesen más, az nem mindenkinek adott.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#28) Giovan! válasza Noukoum (#15) üzenetére


Giovan!
addikt

Nincs semmilyen kiegészítő már gyárilag a dobozban (leszámítva az egy szál kábelt de az meg benne lesz az új mobil dobozában is), így ha eladod, te sem vagy köteles semmilyen kiegészítőt adni a telefonnal a kábelen kívül. Szóval ez eléggé életszerűtlen, hogy több tízezret ki kellene adni minden új mobil vásárlása után kiegészítőkre, mert ott vannak a régiek, amikre ha vigyázol, valószínűleg nem mennek tönkre egy év alatt.
A tok meg a fólia ok (bár előbbi talán jó lesz az új mobilra is, de ez mondjuk nem garantált), de ezek nem kötelező kellékek, én pl. már vagy 5 éve ezek nélkül használom a telóimat és simán meg lehet lenni velük így is (sőt, én jobban is szeretem így használni őket, de ez nyilván szubjektív).

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#29) Noukoum válasza Giovan! (#28) üzenetére


Noukoum
veterán

Elég életszerűtlen hogy iPhone 12 mini tok és már felszerelt fólia nem megy rá egy iPhone 13 pro maxra? Ezekről volt szó leginkább.. Szubjektív addig míg az első héten össze nem töröd. Nem muszáj egy 20 milliós autóra sem cascot kötni. De gondolom nem véletlen szokott a többség. :)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#30) Regirck válasza Giovan! (#28) üzenetére


Regirck
senior tag

Persze, de ez mindegy is.

A mondandóm lényege az akart lenni, hogy vzsryl előfizetés mellé kapott kedvezménnyel vásárolt telefonár mellé nézi (nézheti) a későbbi eladási ár közötti különbséget. (Vagyis nekem így jött le). Így lehetséges az, hogy kevés ráfizetéssel tud váltani egy újabb szériára.

Míg nála ez egy remek lehetőség és teljes mértékben megérő dolog, addig ez nem mindenkinél opció.

[ Szerkesztve ]

(#31) Giovan! válasza Noukoum (#29) üzenetére


Giovan!
addikt

Nyilván ha ilyen szintű az eltérés a két készülék mérete közt akkor nem lesz jó a tok, viszont aki sima 12-ről vált 13-ra annak jó lehet a régi is.

Persze össze lehet hozni 100.000-es tételt is csak kiegészítőből minden új mobil vásárlásakor, de azért nem kell úgy tenni mintha ez egy feltétlenül szükséges lépés lenne. Ahogy a kolléga is írta, ennek a töredékéből is meg lehet ezt oldani. Erősen kétlem, hogy pont ez lenne a fő visszatartó tényező ami miatt az emberek többsége (engem is beleértve) nem cseréli évente a mobilját.

A 20 millás autó nem tudom hogy jön ide, gondolom érzed, hogy az azért egy másik kategória.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#32) Reverend válasza vzsryl (#9) üzenetére


Reverend
tag

Nem azért, de ha 30%-os buktával számolok, és mondjuk 320000-es telefonnal, akkor a matek ilyen:
-320000
224000
-320000
224000
-320000
224000
-320000
224000
-320000
224000
-480000 (összesen)
Tehát ez tuti nem éri meg, ha szigorúan csak a költségeket nézem. Ha 20%-os a bukta, akkor értelem szerűen 5 év alatt pont nullszaldó van. Persze, feltételezem, hogy az 5 éves telefonért nem kapok semmit. És ugye mindez akkor lesz igaz csak ha karcmentesen tudod tartani abban az egy évben, különben rosszabb a piaci érték. Feleségemnek 6 éves az iPhone-ja. (Neki még mindig űrtechnika) Így mindenképp pluszban van :). Ha meg beleszámolom, hogy még ez is 35 körül megy, akkor pláne pluszban van.
Szóval alapvetően nem értek egyet azzal, hogy évente cserélni anyagilag jobb. Más szempontból persze lehet hogy jobb, ezt nem vitatom...

(#33) vzsryl válasza Reverend (#32) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Mondjuk én azt is beleszámoltam, hogy ~100k-t ráfizetni az újra egyszerűbb, mint 5 év után 300k-t. :))

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#34) Juhaszatti válasza vzsryl (#33) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Csak ha 5 éven keresztül cserélsz évente 100k-s bukóval, akkor kiadtál 500.000-et. Lehet hogy egyben több 5 év múlva az a 300k, de egyrészt összességében jóval kevesebb, másrészt azt is fizetheted kisebb részletekben.

Más kérdés hogy én sem használnám 5 évig ugyanazt, jellemzően előbb elkezd viszketni a tenyerem az újdonságokra. A mostani telefonom valószínűleg 3, maximum 4 évig lesz nálam.

[ Szerkesztve ]

(#35) vzsryl válasza Juhaszatti (#34) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Igaz-igaz. :K

Mondjuk én 22 hónap használat után 90k bukóval adtam el a 11-est (kb 2-3 órán belül jöttek érte 50km-ről a hirdetés feladása után), tehát 90k-ért használtam egy mocskos jó telefont 22 hónapig. De ugye 290k helyett 220k-ért hoztam ki a csomagommal (közepes, M-es csomag), és 130k-ért adtam el (volt vagy 20 érdeklődő perceken belül). Természetesen droidnál közel sem beszélhetünk ilyesmiről, egyik népszerű modellnél sem.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#36) Medocsabi válasza vzsryl (#35) üzenetére


Medocsabi
addikt

Amit Te írsz, az mind logikus, értelmes, és érthető.
De!
Az Iphone fanatikus réteg kb 3%-a tartozik ebbe a kategóriába, a többség 5-6-7 év IOS használat után is képtelen akár egy FMI kikapcsolásra, vagy BÁRMI másra, ami bonyolultabb, mint megnyitni a facebookot :D És ebben semmi barokkos túlzás nincs. Mondhatnám, hogy a többség sötét, mint a téli éjszaka, de jön a karácsony, és nem akarok megbántani senkit. Bár akinek nem inge, úgysem veszi magára. :)
Amúgy a telefonok közül még az Iphone az, ami úgy-ahogy tartja az értékét.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.