Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tornas


tornas
őstag

Jövőre már a kutyának sem fog kelleni, ha csökken az ára, ha nem.

"Az NVIDIA egyébként bevallottan úgy gondolja, hogy a GeForce GTX Titan Z elsődlegesen nem játékra való..."

Itt a gyártók meg játékra ajánlják...[link] :F

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#2) Sondi1986


Sondi1986
addikt

Nem csoda hogy csökken, ilyen áron még az pénzes nv fanoknak se kell.

(#3) proci985


proci985
MODERÁTOR

"Az NVIDIA egyébként bevallottan úgy gondolja, hogy a GeForce GTX Titan Z elsődlegesen nem játékra való termék"

Előzmények: A gyártók a játékosoknak kínálják a Titan Z-t

Oh the irony:). Egyebkent az igaz, hogy munkaeszkozkent meg akar vissza is tudna hozni az arat, de jatekos kartyanak meg a titan black is tul van arazva a 780hoz kepest (memoriamennyiseg mas teszta).

Tetejeben a gyartok gondolom meg azelott ki akarjak szorni a kartyakat, mielott megjelenik a 880.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#4) Mate


Mate
nagyúr

Ennyiért már ajándék.

(#5) Madn!ght válasza Mate (#4) üzenetére


Madn!ght
addikt

Így már más, úgyhogy quad SLi-t építek belőlük. :DDD

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#6) Garada válasza Sondi1986 (#2) üzenetére


Garada
őstag

Én már láttam előre ezt a lépést, kérdés, hogy kel egyáltalán valakinek :D

(#7) TTomax válasza proci985 (#3) üzenetére


TTomax
nagyúr

A gyártók meg az Nvidia külön cégek...Az hogy a gyártók kinek kínálják nem az Nvidia álláspontja,bár ez mit sem változtat azon,hogy egy agyonárazott termekről van szó.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#8) babkukta


babkukta
senior tag

Áhhh.... így sokkal barátibb lett az ára! :C

Üdvözlettel, Tibi

(#9) HUfantom


HUfantom
őstag

Nagyon köszönjük, hogy a 675.000 Forintos kártyának az árát levitték 625.000
Szánalom az egész :Y :Y :Y

Biztos nem az volt a háttérben, hogy a kutyának sem kell...

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#10) mghltm válasza HUfantom (#9) üzenetére


mghltm
addikt

hol lattad itthon 675000-ert? rohanok felvasarolni mindet, 900000 korul talaltam legolcsobban

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#11) jacint78


jacint78
addikt

Én inkább az envídiával szimpatizálok, de ez a kártya ezért a pénzért teljesen értelmetlen, nem is értem, hogy mi volt a céljuk. :((

900000 korul talaltam legolcsobban

Csak mert nagy a kereskedők étvágya.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#12) Goblin12 válasza mghltm (#10) üzenetére


Goblin12
őstag

Szerintem csak €-ból váltott hufra és akkor már ki is jön az érték. :K

(#13) tornas válasza jacint78 (#11) üzenetére


tornas
őstag

"Én inkább az envídiával szimpatizálok, de ez a kártya ezért a pénzért teljesen értelmetlen, nem is értem, hogy mi volt a céljuk."

Hacsak "néhányat" el tudtak adni, akkor ezek szerint már megérte. Biztos vagyok benne, hogy jövőre is lesz hasonló túlárazású VGA-juk, pl. 4000 dolcsiért.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#14) HUfantom válasza Goblin12 (#12) üzenetére


HUfantom
őstag

MI ?
Dollár főnők... USA DOLLÁR :)

tiborandras
Kint van amazonon még van 10 darab :)
Küldjél gyorsan pénzt megveszem az összeset idekint.
1-et megtartok 9-et hazaküldök futárral, te meg otthon eladhatod őket jó pénzért :D

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#15) Goblin12 válasza HUfantom (#14) üzenetére


Goblin12
őstag

Idézet: ami Európában jellemzően 2800-2900 eurót jelent.

3000$ ---> 2 202€ ---> 671610 HUF.

[ Szerkesztve ]

(#16) Dark Archon válasza tornas (#13) üzenetére


Dark Archon
addikt

"Hacsak "néhányat" el tudtak adni, akkor ezek szerint már megérte. Biztos vagyok benne, hogy jövőre is lesz hasonló túlárazású VGA-juk, pl. 4000 dolcsiért."

Így van ez minden luxuscikkel, ld. Lamborghini, Ferrari, stb. Szóval nem nagyon értem, mit kell itt csodálkozni.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#17) embe válasza mghltm (#10) üzenetére


embe
nagyúr

Annyira azért ne rohanj! Veszek én is egy párat..... ;]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#18) vinibali válasza Goblin12 (#15) üzenetére


vinibali
őstag

az amerikai cégek szeretik a dollár és eurót 1:1 körül váltani

[ Szerkesztve ]

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#19) jacint78 válasza Dark Archon (#16) üzenetére


jacint78
addikt

De ez nem ferrári, vagy zámbódzsimi, ugyanaz, mint ami már megjelent, csak egy kártyán és az egy kártya két GPU-val megoldás sem új, ráadásul kiugró teljesítménye sincs. Az árán kívül semmi más nem utal luxus cuccra, semmi a világon.

type your text here..

(#20) TTomax válasza HUfantom (#14) üzenetére


TTomax
nagyúr

Plusz áfa vám...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#21) vivanto válasza vinibali (#18) üzenetére


vivanto
tag

$ netto -> € bruttó. Már igazán meg lehetett volna tanulni.

(#22) BlackSoft válasza Sondi1986 (#2) üzenetére


BlackSoft
addikt

Ilyen áron senkinek sem kell...

MÁS: Linus rommá oltja a Titan Z-t a review videójában :DDD

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#23) azbest válasza vivanto (#21) üzenetére


azbest
félisten

Sajnos ez sem mindig igaz. Gyakran $ nettó 1:1-ben € nettó + 27% áfa. Így lehet például a 250 dolcsis chromebookot is 100e huf körül kapni itthon.

(#24) Tirexi


Tirexi
addikt

Elég gyenge eredményeket ért el: [link]
A teszteket nézve én kb 350k körül raknám az árát.

(#25) BlackSoft válasza Tirexi (#24) üzenetére


BlackSoft
addikt

Az kevés lenne, egy Titan Black van 300 körül. Minimum 2 Titan Black lenne az ára, mint a 690-es esetében is ahogy volt a 680-akkal szemben, de 600k-nál tényleg nem kellene, hogy drágább legyen.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#26) Tirexi válasza BlackSoft (#25) üzenetére


Tirexi
addikt

De a Titan Blekk sem ér 300k-t. ;]
Azt olyan 200k-ra áraznám be és így tovább lefelé. Ezek az árak nevetségesek.
Ha AMD-nél nem lenne ez a sok driveres gond már az lenne a gépben mivel jobb árakon kínálja a hasonló teljesítményt ráadásul a VRAM is több.
Pont a VRAM miatt nem vettem most 3440x1440-et mert egyszerűen van ahol elfogy a 3GB és elkezd szaggatni a game.

(#27) BlackSoft válasza Tirexi (#26) üzenetére


BlackSoft
addikt

+1 :K De hát ez van...

Amúgy a vram gondokra 780 6GB ;]
Bár jön a 880 idén elvileg, most volt PH!-s cikk is nemrég :D

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#28) Tirexi válasza BlackSoft (#27) üzenetére


Tirexi
addikt

A túlárazott 780 6GB kimarad az életemből. Túl későn jött. Inkább akkor kivárom a 880-at és indulásnál pattan be az SLI belőle.

(#29) BlackSoft válasza Tirexi (#28) üzenetére


BlackSoft
addikt

Remélem az legalább 4GB-al fog indulni. 6 biztos nem lesz egyből belőle. Viszont ha majd lesz valami újabb Titan szerű dolog, az szerintem már 8GB-os lesz :)

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#30) TreXesZ


TreXesZ
csendes tag

Ez a kártya igazából csak arra volt jó,hogy az nv megmutassa, hogy milyen nagy barmok(tom,ha ebből 10-t eladnak már örülnek nv-nél,mert nyereséges lett az egész titan z projekt). De most komolyan,a tirexi által linkelt tesztből is látszik,hogy a közvetlen ellenfél 295X2 gyorsabb (amely legalább le is tudja hűteni magát , míg a titan z valszeg ugyan olyan szarul hűt mint ahogy a 690 tette),és fele annyi(bár mégolcsóbb ha 2db 290x-t veszel,de ezt kb mindenki tudja).(jó mondjuk én inkább amd-s vok,de ezt mindenki elismeri hogy ez a kártya egy borzalmas ár/érték arányú pénztemető)

[ Szerkesztve ]

(#31) kpal


kpal
veterán

vajon lesz aki ezt lecseréli a gtx880 -ra :D

(#32) BlackSoft válasza kpal (#31) üzenetére


BlackSoft
addikt

890-re ;]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#33) Akula


Akula
őstag

ejj, az a szemét user árérzékeny, nem ad ki sok pénzt feleslegesen :DDD

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#34) derive válasza tornas (#1) üzenetére


derive
senior tag

Meg munkara sem kell! 2 GPUt nehezebb programozni mint 1et, nem eri meg megtanulni (mert durvan retegtermek). 4-16 Tesla eseten mar van olyan teljesitmeny, hogy megerje, de ez a 2 GPU kb sz@rnak egy pofon. Az arbol itelve berakhattak volna vmi nagysebessegu (talan optikai) interconnectet, hogy virtualisan egy GPUnak lassuk oket, nem csak egy osszetokozott SLInek.

[ Szerkesztve ]

(#35) #97716736 válasza Mate (#4) üzenetére


#97716736
törölt tag

Igen, rohanok eladni mindent, csak hogy ilyet vehessek, és ne játszhassak rajta, mert ugyebár nem arra ajánlják. Majd nézem a Plexis házban, milyen szépen duruzsol ;]

(#36) #72042496 válasza proci985 (#3) üzenetére


#72042496
törölt tag

Még az nVidia se tudja mire volt jó ez az izé, de azért szeretné drágán eladni. :)

(#37) Sir Ny


Sir Ny
senior tag

tehat a lenyeg az, hogy europaban jocskan a beszerzesi ar felett probaltak adni, es most vagtak rajta egyet?

-

(#38) tornas válasza jacint78 (#19) üzenetére


tornas
őstag

Akkor ezek szerint lényegében egy nagy "átverés" az nVidia-tól ez a Titan Z. ;]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#39) CJ4567 válasza BlackSoft (#32) üzenetére


CJ4567
veterán

895 Black Z-re ;]

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#40) jacint78 válasza tornas (#38) üzenetére


jacint78
addikt

Jelenlegi formájában, az. Elvileg lehet használni professzionális célokra is ugye, viszont azt hiszem Abu mondta, hogy ahhoz, hogy azt hazsnálják is valami nem tudom milyen külső minősítőcégnek kell az aláírása a driverhez vagy valami hasonló. :) Talán ide talál és leírja, hogy mi az ábra.

Ha a professzionális felhasználás abszolút lehetséges, akkor ebben a szegensben best buy kártya az biztos.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#41) Abu85 válasza jacint78 (#40) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Lehet használni minden professzionális programhoz, csak ha valami nem működik, akkor mind az NV, mind pedig az ISV (program fejlesztője) vállat von és mondják, hogy vegyél FirePro vagy Quadro terméket.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#42) jacint78 válasza Abu85 (#41) üzenetére


jacint78
addikt

Ez gyors volt. :DD

Konklúzió? Ehhez te jobban értesz, ezeket figyelembe véve jó vétel lehet ilyen területre? Gyakran van ilyen probléma?

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#43) Abu85 válasza jacint78 (#42) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Aki komolyan gondolja "gamer" kártyát nem vesz profi munkára. Nagyon számít, hogy ha hiba van, akkor legyen rá javítás, akár 24 órán belül. Azért van a FirePro és Quadro termékeknek piacuk, mert ez egy kritikus tényező, és megéri a sokszoros felárat.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#44) BlackSoft válasza CJ4567 (#39) üzenetére


BlackSoft
addikt

Titan Z Black is jó név lenne neki :P ;]

AMD fronton meg majd R10 395X2 8GB lesz jövőre :DDD

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#45) {Zodiac}


{Zodiac}
senior tag

Ismerek olyan budapesti reklámcéget, ahol 8 db ilyen van munkára fogva... 4 gépben. :Y

Öntörvényű Sünmalac

(#46) proci985 válasza Tirexi (#26) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

emlekszem anno mennyit flesseltunk a 7900gx2re es a 8800 ultra black pearlekre, hogy mennyire dragak voltak.

haaat minden relativ. a black pearl 900 USD volt MSRPre.

btw, a 3x4k teszt meg erdekes, de jelen pillanatban nulla ertelmet latom egy olyan setupnak, hacsak nem valami extre folyamat/informaciovizualizacios rendszerhez kell. de oda meg jellemzoen professzionalis cuccot fognak venni.

erodemonstracionak jo, de egyebkent...

amd driverek meg azert messze nem annyira veszelyesek btw, bar a multidisplay / multigpu frame pacing fix tenyleg johetne mar... Far Cry 4 mire kijon remelem kesz lesz.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#47) kpal válasza {Zodiac} (#45) üzenetére


kpal
veterán

ott haszon van rajtuk ;)

(#48) BlackSoft válasza kpal (#47) üzenetére


BlackSoft
addikt

Nekem sandít egy kicsit, hogy egy nálunk nem kapható, csak rendelhető(csak egy helyen, és még nem volt rendelés) 1M kártyából, csak úgy kettesével vannak valahol, ahol kurvára nem ez kell...

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#49) jacint78 válasza Abu85 (#43) üzenetére


jacint78
addikt

Világos, akkor az envídia húzza fel a f...ra.

type your text here..

(#50) azbest válasza Abu85 (#43) üzenetére


azbest
félisten

Nameg feladattól függően a profi kártya a hozzá való driverrel lényegesen gyorsabb is tud lenni, mint a gamer változat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.