Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fred23


Fred23
nagyúr

Megtalálták a leggyorsabb utat ők is a bukás felé. Ha sietnek, még beérik a Sonyt!

Ez a 21:9-es képarány annyira bejött, az eladási mutatók az egekben, szóval így tovább... :(

Szerk.: a SD 765-ös fullHD OLED G9 ThinQ viszont jó ötlet.

[ Szerkesztve ]

(#2) Aryon87 válasza Fred23 (#1) üzenetére


Aryon87
félisten

Megtalálták a leggyorsabb utat ők is a bukás felé.

Azt már a G6-nál megtalálták

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#3) joey04


joey04
titán

Az LG sem tudja merre van arccal. Mondjuk ez nem most kezdődött...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#4) Fred23 válasza Aryon87 (#2) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nem, a G6 szerintem szuperül sikerült, egyetlen hibája a SD821 volt a SD835 helyett. Legalábbis nálam / szerintem.

Engem teljesen a programozhatatlan asszisztens gomb akasztott ki később, nem tudom, ezen változtattak -e már?! Addig tuti nem veszek LG-t, amíg a sosem használt Google asszisztens gombra nem tehetek mást.

(#5) Remekelek28 válasza Fred23 (#4) üzenetére


Remekelek28
őstag

Inkább az akku volt ott gyenge.

(#6) andor80 válasza Fred23 (#4) üzenetére


andor80
senior tag

nem a soc volt a baj hanem a 2 órás SOT

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#7) Remekelek28 válasza Fred23 (#1) üzenetére


Remekelek28
őstag

Senki nem irta,hogy a most következő choki mobil az 21/9 es lesz. Pusztán ez volt a bl40 és volt mellette egy bl20 is ami normál felbontásu. De ezek nem mentek annyira. Viszont azt megelőzően néhány éve volt az eredeti csokimobil,amelyből kb 20 milliot adtak el. Gondolom ezt az utat akarják visszahozni.

[ Szerkesztve ]

(#8) Fred23 válasza Remekelek28 (#5) üzenetére


Fred23
nagyúr

& andor80
A konkurenciához képest nem volt különösen gyengébb szerintem. Egy napot kibírt, ahogy a többi felsőkategóriás teló. 2 órás SOT meg kizárt, olyan nem volt egyáltalán.

Remekelek28:
Szerintem nem fog sikerülni. Az emberek többsége nem vonalzót akar zsebre vágni. Ingzsebből is viccesen kilógna.

[ Szerkesztve ]

(#9) mjani1172 válasza Aryon87 (#2) üzenetére


mjani1172
addikt

Legyen G5. Ott akkor nagyon védted, mikor kijelentetem, hogy bukta. :) :R

(#10) Remekelek28 válasza mjani1172 (#9) üzenetére


Remekelek28
őstag

Inkább a g3 g4 is bukta volt. Gyenge soc,illetve pl a g4 szép és sikeres lehetett volna jöttek az alaplapi hibák.

(#11) Aryon87 válasza Fred23 (#4) üzenetére


Aryon87
félisten

Nalam a SoC es akku bukott. Nem volt sokaig nalam. Pedig a G4-et szerettem, es a G5 is hosszu ideig megvolt. G6-nal fejezodott be az LG palyafutasom.

Mjani: mar nem emlekszem ra, de vegulis a G5 nem volt annyira rossz, az idetlen kulsot leszamitva meg a modulos hulyeseget.
Par honapja neztem vissza a kepeket amiket azzal csinaltam, pislogtam nagyokat, hogy ez ilyet tudott...?

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#12) Remekelek28 válasza Fred23 (#8) üzenetére


Remekelek28
őstag

Te tudod értelmezni amit irok?

(#13) Fred23 válasza Remekelek28 (#12) üzenetére


Fred23
nagyúr

Szerkesztetted, a véglegest meg csak most olvasom.

Az eredeti csokimobilt meg nem ismertem, de ilyen kinyithatóval se próbálkozzanak szerintem 2020-ban. Viszont azt tippelném, tényleg egy 21:9-essel fognak kijönni, ami aztán bukta lesz.

Aryon87: G6-tól olyan videókat láttam pár hónapja, számomra S10 szint minimum. Főként a színek miatt.

[ Szerkesztve ]

(#14) Remekelek28 válasza Fred23 (#13) üzenetére


Remekelek28
őstag

Csak a képet nyomtam be.
Manapság értelmetlen lenne a 21 es kijelző,mivel akkor még kissebbek voltak a mobilok. Az a csokimobil is 2 centivel kissebb volt,mint a mostani átlagos mobilok hossza. Ma már nem lehetne 21/9 esre nyujtani egy mobilt ugy hogy 6 inch körül legyen.
És nem feltétlen azt hoznák vissza dizájnra ami anno volt ,hanem a mai trendjek megfelelőt a régi sikeres chocolate névvel.
Meg volt még egy nagyon sikeres mobiljuk az is a chocolate Black Label szériához tartozott az LG Shine.
De persze ezek egyedi mobilnak számitottak és akkor még nem volt ennyire telitett a piac. A kinai mobilok még nem is léteztek. Alma ,Lg,Samsung SE és Motorola volt. Bár a motorola akkor már lefele ágazott.

[ Szerkesztve ]

(#15) Quqesz válasza Remekelek28 (#10) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Pedig tegnap vettem elő épp a G4-emet(meg a G2-t), ami 2015.07 gyártású és a mai napig gyári állapotú és hibátlan. Még mindég élmény kézbevenni. A hajlított kijelző, a szögletesebb formája, a bőr hátlapja, a kamera/gombok elhelyezése mind mind kívánatos telefonná teszi számomra a mai napig. Azt várom, hogy az LG megint egy ilyen egyedi telót gyártson, ne tucatfont. A kamerája meg még mindég megállja a helyét.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#16) #16514048


#16514048
törölt tag

G9 híreknek örülök, bőven elég az a SoC és felbontás. Ár/érték arányban biztos jó lesz, ha abból indulok ki, hogy tavaly augusztusban már 150 ezer forint körül volt a G8s is...

Csak nehogy abból a 4 kamerából 2 mélység érzékelő és macro legyen. :DDD Nem örülnék neki, ha a V széria után ebből is kukáznák az optikai nagyítást.

(#1) Fred23:

"Ez a 21:9-es képarány annyira bejött, az eladási mutatók az egekben, szóval így tovább..."

21:9 előtt se ment már jól a Sony-nak egy ideje, nem azért nem viszik. Nekem például kifejezetten tetszenek, simán vennék, ha nem lennének annyira drágák.

Ez a csoki meg bármi lehet még, vakon nem temetném.

(#17) Aryon87 válasza Quqesz (#15) üzenetére


Aryon87
félisten

Nem lenne rossz egy jól működő G4-et beszerezni, simán odatenném a P30Pro, H20Pro és Mi8 mellé :D

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#18) pusszycat válasza Aryon87 (#17) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Hát igen, de hol találsz jól működő G4et. Spóroltak a forrasztásnál, hiába a tehénbőr hátlap. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#19) MarkCsiha461


MarkCsiha461
junior tag

Nekem egy LG-m volt, még anno az LG Spirit, hardverileg gyengusz volt, de a kinézete nagyon tetszett :)

(#20) gergoe11 válasza Remekelek28 (#10) üzenetére


gergoe11
újonc

Ne viccelj, a G3 nagyon sikeres modell volt. 11 hónap alatt érte el a 10 millió eladott darabot.

(#21) janeszgol válasza Remekelek28 (#14) üzenetére


janeszgol
félisten

A shine is jo volt, de nalam a bl20 tarolt. Fekete-piros. Ma is megvan.

(#22) Zé.


Zé.
tag

NOSZTALGIA: LG Mobile History or Evolution 2002 - 2019 :)
[link]

(#23) LurkerSheik


LurkerSheik
senior tag

Egy jo termekvonalhoz a nevezektan is hozzatartozik.
Samsung s es note, vagy applenel joreszt tudod mi miutan jon.
a G5-be nem kellett volna eroltetni ezt a modularis vonalat, hanem kulon line kellett volna.
a G szeria elodje is az Optimus szeria volt ha jol emlekszem. Mikor istemesen elqrtak a szeriat, akkor ugrott nemzetkozi piacra a G2...
most a V szeria lett volna a mentoangyal, de mar az se tul eros huzovonal.
Sonynal mar kovetni se tudom az elnevezeseket az utobbi idoben.
HTC? Kivegezte a csucs desire szeriat es lecsusztatta a leejton, majd a One szeriat is. Van meg csucskategoriajuk?! ja igen a U szeria...
A zaszloshajo nem hibazhat.

[ Szerkesztve ]

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#24) Zé. válasza #16514048 (#16) üzenetére


Zé.
tag

Snapdragon 765G vs Snapdragon 855 - Teljes összehasonlítás:
[link]

Vidéken még a közeljövőben nem lesz 5G. Az új G9 ára gondolom,
hogy vetekszik a tavalyi felső kategóriás Soc 855-el szereltekével...
Magyarán egy mobil élettartamáig nekem még nincs szükségem az 5G-re. A Snapi 855-ös Soc ár/értékben sokkal jobb, már ha készüléket cserélnék.
Konklúzió:
A középkategóriás Soc -al készült G9 lesüllyed a kínai telefonok közé, drágábban.
A DAC-ot nem sok ember érdekli, a V60 vs. G9-es tipikus példája a két szék közé ülésnek...
Miért akarják a G sorozat nevet eltemetni, --- ,,Régi terméknevét frissítené a fel"...
A G2 -est kellene a mai köntösbe 2020 előtaggal felfrissíteni!!!

,,A lepényhal megy előre, a remény hal meg utoljára.."

(#25) #16514048 válasza Zé. (#24) üzenetére


#16514048
törölt tag

Még ha ugyanazon az áron is fog nyitni, mint a G8s, a piac úgyis be fogja árazni elég hamar.
És LG-ből gsm boltosat is lehet venni nyugodtan, mert 1 évig javítja a központi szerviz, 130-150k körül (nyár végére ilyen árat várok) már csak emiatt is inkább ezt venném, mint akár egy erősebb procis kínait.

A másik meg a kamera. LG-n kívül nem nagyon van más, amivel mindegyik látószöggel lehet raw-ban fotózni ÉS 3rd party appokal is használhatóak a Camera2 API feature-ök, nekem meg ez fontos lenne.

(#18) pusszycat:

"Hát igen, de hol találsz jól működő G4et. Spóroltak a forrasztásnál, hiába a tehénbőr hátlap."

2017-ben, másfél évesen cserélték enyémben az alaplapot (meg a szellemképes kijelzőt egy másik beszállítóéra), azóta hibátlanul üzemel.
Amelyik G4 megjárta már a szervizt, az jó eséllyel működik a mai napig.

(#26) Zé. válasza #16514048 (#25) üzenetére


Zé.
tag

Az LG G8x -ben mindkét hátsó kamera tud raw. módot?
Csak az alapkészüléket tervezem olcsóbban beszerezni..

(#27) Quqesz válasza #16514048 (#25) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Én mázlista vagyok, nekem nem volt szervízben és hibátlan. A páromé csak azért nem, mert ravaly anyósom tönkretette.. Az 2016-os volt, szintén nem látott szervizet. :C
Megint vennék LG-t, mert bejöttek

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#28) #16514048 válasza Zé. (#26) üzenetére


#16514048
törölt tag

Nem találtam róla mintaképeket, de tudnia kell. Camera RAW-ban van V50s-re is lencseprofil, ami ugyanaz, mint a G8x.

(#29) Zé. válasza #16514048 (#28) üzenetére


Zé.
tag

Köszönöm, a tesztekben nem láttam, de utána érdeklődöm.

(#30) prolad válasza Fred23 (#1) üzenetére


prolad
őstag

Annyiból vicces szidni a 21:9-et, hogy idén egyre több csúcsmodell (élen a Samsung) már 20:9nél jár. A 21:9 legalább szabvány megoldás és bár szeretem a széles telefonokat, néha jól jött, hogy az Xperia 1 6.5ös kijelzője kényelmesen használható volt 1 kézzel is a képarány miatt. Amúgy kár a Sonyt felhozni, akármilyen jó cuccot dobnának piacra, nem venné senki. Pont mint az LGnél.

Oké, legyen középkategóriás a G széria. Akkor nem kell rá hónapokat várni?

(#31) andor80 válasza Fred23 (#8) üzenetére


andor80
senior tag

Dehogynem 2 órás sotok voltak ha használtad mint okostelefont. XDA olvasgass.retek volt aksiban .A huweiek már akkoriban is alázták.

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#32) Plug Life válasza Quqesz (#27) üzenetére


Plug Life
aktív tag

Hogy tette tönkre az anyósod? 😂

(#33) Aryon87 válasza pusszycat (#18) üzenetére


Aryon87
félisten

Na ez jó kérdés :D

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#34) Depression


Depression
veterán

"Mindenki emlékszik még a BL40-re"

Ööö, megint én vagyok a különc?

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#35) Plazmacucci válasza prolad (#30) üzenetére


Plazmacucci
félisten

16:9 volt a fénykor.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#36) mjani1172 válasza Plazmacucci (#35) üzenetére


mjani1172
addikt

Igen, de az sajnos jól használható, és kompatibilis volt (szinte) mindennel. :)

(#37) Plazmacucci válasza mjani1172 (#36) üzenetére


Plazmacucci
félisten

:O

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#38) jacis


jacis
nagyúr

Egy újabb idióta döntés.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#39) mjani1172 válasza Plazmacucci (#37) üzenetére


mjani1172
addikt

A Mate 9 ha tükröztem a TV-re tökéletes volt.
A Mate 20 pro-nál,a tv-n alul-felül fekete szürke sáv van, a kép kb. a tv képernyő talán fele, az eltérő képarány miatt. Amikor először megláttam, nem akartam elhinni hogy a google ilyen gányul oldja meg.

(#40) Quqesz válasza Plug Life (#32) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Egy igazi házisárkány, elég volt hogy rálehelt. .. :DD :DDD :DD :DD :DDD

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#41) prolad válasza Plazmacucci (#35) üzenetére


prolad
őstag

Persze, de hol van az már. Ha már mindenképp túlnyújtott kijelzőket használunk, legalább használjunk szabványosat (21:9). Amúgy érdekes, ősszel egy kis ideig volt nálam egy XZ2 Premium (5.8 16:9), amire egy Mi 9Tről váltottam (6.4 19.5:9), utána pedig egy Xperia 1 (6.5 21:9). A 16:9re fájdalmasan nehéz volt visszállni, ellenben arról 21:9re nagyon is könnyű. Kezedbe veszel egy 16:9-es telefont, ma már valahogy összenyomottnak érződik. Persze jó az extra szélesség (85mm széles telefont szeretnék, de nagyon), de a hosszú kijelzők magassága ma már elég jól ki van használva. Egy vékony kávás 7.5-ös 21:9es telefont megnéznék, az már szélességben is oké lenne.
Vagy ha már a szélsségre megyünk rá, akkor jöhet a Passport 2 az elődhöz hasonlóan 1:1es kijelzővel és 9 centi szélességgel. Az a forma volt maga a tökéletesség.

(#42) Phantom Lord válasza andor80 (#31) üzenetére


Phantom Lord
aktív tag

[kép]
És úgy használom, mint egy okostelefont.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.