Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sandrew


Sandrew
őstag

Az igen :Y

(#2) yakuza.tora


yakuza.tora
addikt

Szépen megcibálták és kakaót is kapott hozzá rendesen! ;]

Alléz Olympique de Marseille!

(#3) Petike1007


Petike1007
tag

8,2 GHZ basszus...azt hittem ilyen csak álmaimban van:D
Bár ettől még cerka marad...

Nem az a lényeg honnan jössz,hanem hogy mit iszol...

(#4) djculture


djculture
félisten

celeron D azthittem valami évekkel ezelőtti téma jött be hirtelen:D

(#5) Bodz


Bodz
nagyúr

Nem semmi. :Y

(#6) Geller72


Geller72
veterán

Nekem a legnagyobb volt ebből, az is cudar..izé..cedar mill volt. Alapon 3600Mhz. Celeron D 365, fél mega kessel. 4480-on "használtam"..:DD. Akinek eladtam, ő azt mondta, hogy sima coolerrel ment nála 27x200-on. :D.

(#7) djculture


djculture
félisten

Nekem még az s478 as celeron d van a nappaliba régi játékokra használja faterom.Alapból is rezsó a proci amúgy,télen a fűtést is kiváltja,:D

(#8) Boxi88 válasza Bodz (#5) üzenetére


Boxi88
őstag

Tényleg nem semmi! :K

(#9) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Bacsis: chalange accepted.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#10) kts88


kts88
senior tag

Nem tudom, de a rekord listán én ezt látom elsőnek : [link]

(#11) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Emberek, szánjátok meg bacsist egy kis folyékony nitrogénnel + hozzá hűtővel... vagy nem akartok ilyen szép eredményeket látni a hírekben? :DD

MP

[ Szerkesztve ]

(#12) mghltm


mghltm
addikt

a beteg allatja :DDD

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#13) KisTopi95 válasza molnarpeter (#11) üzenetére


KisTopi95
aktív tag

Jogos, nitrogént a mester kezébe!

Mit is kéne ide írni?

(#14) AssAssynn válasza kts88 (#10) üzenetére


AssAssynn
őstag

Az igaz, hogy ott nagyobb a max. órajel, de százalékban kisebb a tuning. (Amit linkeltél:238%- a mostani:247%)

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#15) andras87


andras87
tag

Ez nagyon durva!

Üdv: András [ NVIDIA™ FAN ] | Ha több pirosad van, mint nekem, akkor előre utalok!

(#16) vinibali


vinibali
őstag

ez konkrétan 492.... ISMÉTLEM 492Watt fogyasztás!!!! :Y :Y :Y

[ Szerkesztve ]

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#17) #19617792 válasza vinibali (#16) üzenetére


#19617792
törölt tag

Ezt hogy számoltad ki? :B

(#18) kts88 válasza AssAssynn (#14) üzenetére


kts88
senior tag

A cikkben a valaha elért legmagasabb órejelről volt szó. De ha a százalékot nézzük ott is van ami jobb, majdnem ilyen órajelen celeron 347.
Szerintem az van, hogy ez az órajel vezeti ezt a listát, míg amit linkeltem ezt

#16 vinibali ez, hogy is jött ki????? :B

[ Szerkesztve ]

(#19) Pukkancs


Pukkancs
tag

Az igen :R

(#20) vinibali válasza #19617792 (#17) üzenetére


vinibali
őstag

és (#18) kts88: némi kreativitást igényel :)

[ Szerkesztve ]

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#21) molnarpeter válasza vinibali (#16) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Tudni kéne pontosan az áramerősséget... ;] Amúgy meg szép...

mp

(#22) kts88 válasza vinibali (#20) üzenetére


kts88
senior tag

Köszi a linket! De nitró alatt biztos nem ad jó eredményt, mert a félvezetők erősen hőfüggő elemek és a -80-100 fokot nem hiszem, hogy kezeli. Illetve van is a logouton cikk a hőmérséklet vs fogyasztás kapcsán. A hidegebb kevesebbet is evett.

(#23) vinibali válasza molnarpeter (#21) üzenetére


vinibali
őstag

nem az áramerősség határozza meg a teljesítményt...a teljesítmény lesz és ahhoz "vevődik" fel az áramerősség! ezt most kicsit fura volt leírni, de remélem érthető :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#24) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Nem rossz, nem rossz én "csak" 5,5Ghz körül szedtem ki belőle :DDD

(#25) alcsa válasza AssAssynn (#9) üzenetére


alcsa
senior tag

ez mekkora hozzászólás :DDD :DDD
a tuning meg f@sz@

(#26) bitblueduck válasza kts88 (#18) üzenetére


bitblueduck
senior tag

A feszültség emelésével négyzetesen, az órajel emelésével lineárisan nő a fogyasztás (körülbelül).
Ezzel már lehet egy becslést adni.
Celeron D356 alap: 1,328V, 3300MHz, 86W TDP
D356 OC: 1,968V, 8200MHz, ~460W TDP
Feszkó kb 2x szorzó, órajel 2,5x.
Persze extrém körülmények között ez jelentősen eltérhet, kíváncsi lennék tényleg mennyi.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#27) Marci79


Marci79
aktív tag

Az értelme/haszna 0. De elismerésre méltó az elkövető és a cuccok is, na meg az elért teljesítmény.

[ Szerkesztve ]

(#28) molnarpeter válasza vinibali (#23) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Fizikából szerény tudásomból az ugrott be, hogy U*I, de nem vagyok szakértő :)

mp

(#29) kts88 válasza bitblueduck (#26) üzenetére


kts88
senior tag

Az a baj, hogy extrémen hűtve van. Normál körülmények közt igazat is adok, sok vrm elszált már tuning alatt, mert nem bírta a terhelést. De ilyen hidegben máshogy fogyaszt már, sőt melegben is lásd hőmegfutás jelensége. Régen mértek is procit, igaz normál körülmények közt [link].
Viszont én jegeztem már a gépem, -40 fog volt proci vga is. A tápom olyan 350W-ot tud 12V-on folyamatosan. De ezek szerint akkor a procim 300W körül fogyasztott a vidkarim meg jóég tudja mennyit. Ez erősen meghaladta volna már a tápom és az alaplapi vrm terhelhetőségét.
kiindulásnak ez volt a cucc:
szárazjég
phenom II 720 @ 4mag 4300Mhz 1,7V !!
radeon 4850 a gyári 1,2 valamennyiről 1,6V-ig!! emlve a feszt 830Mhz magórajellel
fsp bluestorm II 500W táp.
Órákig ment az egész, a táp nem is adott ki erőlködő hangokat sem ( léggel cf4850-el +kis tuninggal már igen)

(#30) Joe.36


Joe.36
addikt

Nagyon komoly.... :C

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#31) vinibali válasza molnarpeter (#28) üzenetére


vinibali
őstag

ez teljesen helytálló, de nem te mondod meg neki, hogy mennyit vegyen fel. hanem amíg van és amíg stabil a feszültség->növekszik az áramerősség a szükséges mértékig. Inkább a I=P/U egyenlet az idevaló, mivel az órajelet és a feszültséget ismerjük ezeknek meg együtthatója a teljesítmény(fogyasztás) :R
mostmár többet nem OFFolok :))

[ Szerkesztve ]

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#32) Silentfrog


Silentfrog
veterán

De megnéznék egy fogyasztási értéket is!

(#33) kts88 válasza vinibali (#31) üzenetére


kts88
senior tag

nem kell keverni szegényt, mert csak dc körre igaz, és van áramgenerátoros táplálás is:D

(#34) AssAssynn válasza kts88 (#18) üzenetére


AssAssynn
őstag

Igen, tudom, hogy a cikkben arról volt szó. (:

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#35) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Azért az már nem gyenge, én meg a black edition procimat nem tudtam 3.2-ről csak 3.6ra húzni ;] :DDD

Szerk.: bár nem is kell az enyémnek csak 1.25 volt :P

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#36) alienpapa


alienpapa
senior tag

wow

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#37) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Vindóz élményindexet ide :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#38) Tomcat


Tomcat
őstag

Minden elismerésem a tuning mesternek bárki is csinálta! :C
De egy dolgot megkérdeznék, hogy ez voltaképpen mire jó, lehet egyáltalán valamire használni? Mert úgy gondolom hogy hiába a tuning órajel ha az ehhez társuló teljesítmény akár még egy alapszintű mai processzor teljesítményét sem éri el.
Vagy ez is csak arra jó hogy szemléltessék a technológia határait ahogy az IBM tette a 100GHz-es tranzisztoraival nem is olyan régen? :F

Tomcat

(#39) AMD ehog


AMD ehog
aktív tag

biztos nem éri el egy modern i7 teljesítményét.

(#40) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Nem semmi órajel, kár hogy még így brutális OC-val is max egy E2200-ast érne be (vagy talán egy picit nagyobbat). :)

AMD ehog
Attól fényévekre van. Az 5GHz-re húzott változat is max egy A64 3500+ környékén teljesíthet.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#41) AMD ehog válasza Dr. Romano (#40) üzenetére


AMD ehog
aktív tag

úúú. most jöttem rá, hogy ez még egymagos. Azt hittem ez már az újabb..

(#42) #65675776


#65675776
törölt tag

És gondolom így már volt olyan gyors, mint egy 3GHz-es A64...

(#43) AssAssynn válasza Tomcat (#38) üzenetére


AssAssynn
őstag

Ott kezdődik, hogy valószínűleg ezzel az órajellel annyit bírt a gép, hogy beindult, s elindította a CPU-Z-t, majd csinált egy validot és kb. jött is a cmos reset. Mert nem hiszem, hogy ezzel az órajellel még tolt volna egy prime-t is. ;D

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#44) Badman 4ever válasza vinibali (#20) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Ez a kalkulátor nem hiszem, hogy mindig jó eredményt ad, eszerint a gépem 401 W-ot fogyaszt egy 300 W-os táppal. :DDD

Arra lennék kíváncsi, így le tudna-e futni egy tesztprogram is és az milyen eredményt adna? :)

[ Módosította: #65675776 ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#46) Maxentius


Maxentius
addikt

Állat! A 10 Ghz-ig mikor jutunk el...? :DDD

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#47) Tomcat válasza AssAssynn (#43) üzenetére


Tomcat
őstag

Na hát pont ez a bajom ezzel is és az összes többi hasonló übertuninggal is. Felhúzza, valid, majd lefagy, vagy magától újraindul. Másra nem igen jó az ilyen, maximum hírnév keltéshez.

Az én procim is megy akár 4,5-ig is 1,6 V-on a validhoz, de 4,4 felett totál instabil a rendszer hosszútávon, 4,2 felett meg néha lefagy. Akkor meg minek? Ezért használom inkább 4,0 beállításon 1,5V-on mert ott már semmi sem akasztja ki. Ezen a frekvencián még használható rendeltetésszerűen, és nem is termel annyi felesleges hőt. :)

Tomcat

(#48) Angel1981


Angel1981
veterán

Azt a leborult szivarvégit! :Y
Szép kis pofon a csúcsprocikkal machinálóknak! :)

(#49) AssAssynn válasza Tomcat (#47) üzenetére


AssAssynn
őstag

Itt nem is az a cél, hogy használható legyen, hanem, amint mondtad a hírnév, vagyis inkább az, hogy a dobogó első fokát szerezzék meg. Értelmét persze mi nem látjuk, de ők elvannak, s legalább nekünk is van mit figyelnünk. (:

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#50) #65675776 válasza Angel1981 (#48) üzenetére


#65675776
törölt tag

Miért pofon ez? Kizárt dolog, hogy stabil is lenne ilyen körülmények között. Ha meg mégis az lenne, akkor a hűtésére heti szinten költenél annyit, amennyiből megvehetnéd az aktuális csúcsprocesszort, szükség szerint lap és RAM cserével együtt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.