Hirdetés

2018. szeptember 20., csütörtök

Gyorskeresés

(#1) Lauda

Lauda
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Ennek igy semmi ertelme. Csak es kizarolag azonos korulmenyek kozott lehetne osszehasonlitani a fogyasztast. Tehat ugyanazon az utvonalon, forgalmi korulmenyek kozott, azonos kulso homersekletnel.

Dubito ergo cogito, Kételkedem tehát gondolkodom (René Descartes).............az emberek el akarják hinni az olcsó és színes, szagos, cukormázas, ragacsos hazugságokat (Puzsér Róbert)..... Rengeteg a hülye ember manapság (Lauda)

(#2) nemlehet válasza Lauda (#1) üzenetére

nemlehet
(őstag)

Ez jogos, de amúgy nálunk is már mondták a kollégák, hogy pl az osztrák tankolással többet tudnak megtenni mintha a magyar oldalon tankolnak. Sok helyről hallottam már ezt a "mítoszt" és igazából kezdem úgy gondolni, hogy lehet valami alapja.

Nem gondolnám, hogy direkt szar a minőség, inkább csak valami összetételi dolog lehet.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#3) G@ben

G@ben
(őstag)

Nálam volt már olyan, hogy ugyanazon a MOL kúton tankoltam benzint 2 hét eltéréssel, de másik oszlopnál. Mindkét esetben mentem utána kb 500 km-t ugyanazon az úton, ugyanannyi idő alatt, ugyanakkora terheléssel, ugyanolyan külső hőmérsékletnél. Az egyik esetben a szokásos 5,5 litert ette meg az autóm, a következőnél 8-at. Azóta nem tankoltam ott és tudom tartani az 5,5-öt.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#4) Koppy

Koppy
(újonc)

Az én autóm, Magyar, Szlovák, Osztrák mindenféle kútnál tankolt, nem prémium gázolajjal 5.5 l / 100 Km. Shell prémium gázolaj 5 l / 100Km. Sok tankolás átlaga.

(#5) csipszikutya válasza Lauda (#1) üzenetére

csipszikutya
(senior tag)
LOGOUT blog

Ebben igazad van. Nincs pontos adatom és mindig reprodukálhato azonos körülmények, de én akkor is sokallom ezt a difit.
Minden esetre hozni fogja az élet még biztosan, akkor probálok jobban figyelni.

nemlehet: ezt már én is hallottam az Osztrákokrol, hogy ott minöségben jobb, de arra nem járok sajnos és nem egy embertöl hallottam ezt.

[ Szerkesztve ]

(#6) sunavlys

sunavlys
(fanatikus tag)

ezt a legendát már én is hallottam, és hajlamos is voltam elhinni, sajnos.

most megnéztem a saját adataimat, 2011.03.31-e óta

osztrák tankolás átlaga: 7,071 l/100 km
magyar tankolás átlaga: 6,997 l/100 km

ZTE v967s, XIAOMI Redmi 4A (huawei_p9_lite_2017)

(#7) Mi5u válasza sunavlys (#6) üzenetére

Mi5u
(kvázi-tag)

Nálam is ugyanaz...valamivel több mit 1 év átlaga.Magyar, Szlovén és Osztrák tankolások, annyi, hogy a noname kutakat kerülöm.

(#8) Hieronymus

Hieronymus
(senior tag)
LOGOUT blog

A modernebb dízel autók esetében értelmetlen a gázolajfogyasztást a kúthoz vagy országhoz kötni.
Önmagában a DPF telítettsége literrel növelheti meg a fogyasztást.
Az adaptív folyadékos rendszerben ráadásul üzemanyagot is fecskendez a tisztításkor a DPF-be. Ez tövább növeli a fogyasztást.

Olyan apróságokról sem érdemes megfeledkezni, mint a keréknyomás. Mérhető mértékbe befolyásolja a fogyasztást. A gumik állapota és anyaga. A levegő hőmérséklete és a szél iránya illetve erőssége.
Nyilván a közlekedési helyzetek sem ismétlődnek, ugyan azon úton még átlagfogyasztást is csak fenntartással lehet értelmezni.

A téli és nyári gázolaj összetétele és energia tartalma sem egyezik meg. Szóval nem egyszerű kijelenteni, hogy az egyik kút olaja jobb vagy rosszabb a másiknál.

___ Ha értelmetlen hozzászólásommal találkozol, az nem a véletlen műve. A fantasztikus tag, címre hajtok! Muszáj hozzászólnom.___

(#9) sunavlys válasza Hieronymus (#8) üzenetére

sunavlys
(fanatikus tag)

Igaz, de azért a 6 éves átlag csak mond valamit😂

ZTE v967s, XIAOMI Redmi 4A (huawei_p9_lite_2017)

(#10) Hieronymus válasza sunavlys (#9) üzenetére

Hieronymus
(senior tag)
LOGOUT blog

A járműről mond valamit, de az üzemanyagról nem mond semmit.

___ Ha értelmetlen hozzászólásommal találkozol, az nem a véletlen műve. A fantasztikus tag, címre hajtok! Muszáj hozzászólnom.___

(#11) csipszikutya válasza Hieronymus (#8) üzenetére

csipszikutya
(senior tag)
LOGOUT blog

Nem feledkeztem el ezekröl. A magyar kutas tankolásom most volt április közepétöl. Az ukránt téltöl kezdtem el figyelni.
Menet közben szeretek néha néha rápillantani a pillanatnyi átlagfogyasztásra (tudom, nem mérvado) de erős szembe szélbe eddig max 6 decis plusz fogyasztást mértem felfedezni.
Az ut amin járok a kocsival pedig 90% ugyan az, ezért mertem következtetni.
Annyira nem zavar, mert a következö tankolásom már nem itthon lesz, szimplán csak elmélkedni probáltam :R

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.