Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lauda


Lauda
félisten

Ennek igy semmi ertelme. Csak es kizarolag azonos korulmenyek kozott lehetne osszehasonlitani a fogyasztast. Tehat ugyanazon az utvonalon, forgalmi korulmenyek kozott, azonos kulso homersekletnel.

(#2) nemlehet válasza Lauda (#1) üzenetére


nemlehet
őstag

Ez jogos, de amúgy nálunk is már mondták a kollégák, hogy pl az osztrák tankolással többet tudnak megtenni mintha a magyar oldalon tankolnak. Sok helyről hallottam már ezt a "mítoszt" és igazából kezdem úgy gondolni, hogy lehet valami alapja.

Nem gondolnám, hogy direkt szar a minőség, inkább csak valami összetételi dolog lehet.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#3) G@ben


G@ben
addikt

Nálam volt már olyan, hogy ugyanazon a MOL kúton tankoltam benzint 2 hét eltéréssel, de másik oszlopnál. Mindkét esetben mentem utána kb 500 km-t ugyanazon az úton, ugyanannyi idő alatt, ugyanakkora terheléssel, ugyanolyan külső hőmérsékletnél. Az egyik esetben a szokásos 5,5 litert ette meg az autóm, a következőnél 8-at. Azóta nem tankoltam ott és tudom tartani az 5,5-öt.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#4) Koppy


Koppy
újonc

Az én autóm, Magyar, Szlovák, Osztrák mindenféle kútnál tankolt, nem prémium gázolajjal 5.5 l / 100 Km. Shell prémium gázolaj 5 l / 100Km. Sok tankolás átlaga.

(#5) csipszikutya válasza Lauda (#1) üzenetére


csipszikutya
senior tag

Ebben igazad van. Nincs pontos adatom és mindig reprodukálhato azonos körülmények, de én akkor is sokallom ezt a difit.
Minden esetre hozni fogja az élet még biztosan, akkor probálok jobban figyelni.

nemlehet: ezt már én is hallottam az Osztrákokrol, hogy ott minöségben jobb, de arra nem járok sajnos és nem egy embertöl hallottam ezt.

[ Szerkesztve ]

(#6) sunavlys


sunavlys
senior tag

ezt a legendát már én is hallottam, és hajlamos is voltam elhinni, sajnos.

most megnéztem a saját adataimat, 2011.03.31-e óta

osztrák tankolás átlaga: 7,071 l/100 km
magyar tankolás átlaga: 6,997 l/100 km

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#7) Mi5u válasza sunavlys (#6) üzenetére


Mi5u
tag

Nálam is ugyanaz...valamivel több mit 1 év átlaga.Magyar, Szlovén és Osztrák tankolások, annyi, hogy a noname kutakat kerülöm.

(#8) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A modernebb dízel autók esetében értelmetlen a gázolajfogyasztást a kúthoz vagy országhoz kötni.
Önmagában a DPF telítettsége literrel növelheti meg a fogyasztást.
Az adaptív folyadékos rendszerben ráadásul üzemanyagot is fecskendez a tisztításkor a DPF-be. Ez tövább növeli a fogyasztást.

Olyan apróságokról sem érdemes megfeledkezni, mint a keréknyomás. Mérhető mértékbe befolyásolja a fogyasztást. A gumik állapota és anyaga. A levegő hőmérséklete és a szél iránya illetve erőssége.
Nyilván a közlekedési helyzetek sem ismétlődnek, ugyan azon úton még átlagfogyasztást is csak fenntartással lehet értelmezni.

A téli és nyári gázolaj összetétele és energia tartalma sem egyezik meg. Szóval nem egyszerű kijelenteni, hogy az egyik kút olaja jobb vagy rosszabb a másiknál.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#9) sunavlys válasza Hieronymus (#8) üzenetére


sunavlys
senior tag

Igaz, de azért a 6 éves átlag csak mond valamit😂

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#10) Hieronymus válasza sunavlys (#9) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A járműről mond valamit, de az üzemanyagról nem mond semmit.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#11) csipszikutya válasza Hieronymus (#8) üzenetére


csipszikutya
senior tag

Nem feledkeztem el ezekröl. A magyar kutas tankolásom most volt április közepétöl. Az ukránt téltöl kezdtem el figyelni.
Menet közben szeretek néha néha rápillantani a pillanatnyi átlagfogyasztásra (tudom, nem mérvado) de erős szembe szélbe eddig max 6 decis plusz fogyasztást mértem felfedezni.
Az ut amin járok a kocsival pedig 90% ugyan az, ezért mertem következtetni.
Annyira nem zavar, mert a következö tankolásom már nem itthon lesz, szimplán csak elmélkedni probáltam :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.