Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Hát cimbora... Sok sikert hozzá. Nagyon kíváncsi leszek a végeredményre. Remélem tényleg megosztod velünk a tapasztalataidat. Gondolom hallottad már elégszer, hogy nagy fába vágtad a fejszédet, úgyhogy én nem írom le mégegyszer. :DDD

(#2) D1Rect


D1Rect
félisten

2 hete még el akartad adni, most meg rá akarsz költeni 1,5 milliót?
Nyugodjál le, attól megnyugszol!

Gondold át szépen, hogy milyen autóra is van szükséged!

Addig ezeket megcsinálod:
- az apro müszaki hibák javitása
- ABS/ASR vissza jelez de müködik
- bal hátso ablak lehuzza magát idönként
- folyamatosan kiég valamelyik rendszámtábla lámpa
- elkezdett halkan bugni valamelyik hátso csapágy

Ha ez megvan, akkor eladhatod hibamentesen sokkal jobb áron, vagy használhatod az idegesítő dolgok nélkül és nem lesz igényed másra.

De ha nincsen 4+ gyereked vagy ugyanennyi szeretőd akik elviselik egymást, akkor fölösleges buszozni.

Ez az autó + 1,5mFt-ért üljél bele ebbe-abba.
Csak 20 éves technika, már egy 6-8 éves autó is ugrás ebbe az évezredbe.

(#3) pet007


pet007
aktív tag

Oreg auto, 400k km. Alig varom a folytatast, sokkal szivesebben olvasok/nezek ilyeneket, mint uj autokrol. Ennek mar lelke van, nem feltetlen kifizetodo, valoszinu utalni fogod parszor, de ha kesz lesz akkor nem lesz parja. Sok sikert!!

(#4) MineFox54 válasza D1Rect (#2) üzenetére


MineFox54
őstag

+ nagyon nagyon sok minden egyes állításra!

[ Szerkesztve ]

(#5) .Szaki. válasza D1Rect (#2) üzenetére


.Szaki.
addikt

+1 az egészre!

Mindemellett szerintem minél tovább öregszik, annál több baja lesz. Abban a korban olyan, hogy hibamentes autó, na olyan nem létezik, hiába van rendbe rakva. Valami mindig elő fog jönni, elég csak a TC-t olvasni. Persze ha szeret bütykölni, akkor mindegy.

Egyébként mivel írta, hogy gyakran utazik Németországba, nyilván a 2 milliós új Dacia nem opció, de ahogy Te is írtad a SEAT árából + a 1,5 millióból amit ráköltene, simán vehetne egy 6-8 éves...bármit. Én mondjuk megtartanék 500.000-et, a maradékból meg vennék valami középkategóriás sedant, vagy kombit, amivel jó pályázni. Passat, Mondeo, Mazda6, esetleg Lexus IS, de abból viszont csakis benzinest. Ha az egyáltalán kijön ennyiből, nem tudom az Alhambarákat mennyiért mérik most.

(#6) csipszikutya válasza .Szaki. (#5) üzenetére


csipszikutya
senior tag

Amilyet venni tudnek vw csoportbol abbol vagy egy ismeretlen cr-es tdi jonne ki a legolcsobb fajtabol vagy a problemas 2.0 pdtdi.
Aut. vasarlasnal gondolnom kell szuleimre is, mert gyakran kell vigyem hozzam oket (nemetbe is anyukam miatt megyek) es szeretnek magasra beszalni es kiszalni, ok sem lesznek fiatalabbak.
Masik amin gondolkodtam, hogy kb 6-8 eves kocsit tudnek venni ennyinpenzbol. Ha olyat nezek aminek ismert az eloelete az draga "draga" ha meg akarok mondjuk 500at.felre tenni ra es meg at is irom. Vagy veszek valamit amire ki tudja mit kell koltsek meg ra?
Ugyan ugy meg tud alni alattam a 6-8 eves kocsi is a nemet aut. palyan mint az alhambra. Tehat nem mindegy akkor? Max ennek lehet tudni fogom miert alt meg.

Nem ugy kell ertelmezni a projektemet, hogy csak kivul lesz szep csicsas... Termeszetesen muszakilag is gyari lesz, kituno.
Holnap indulok nemetbe a kocsival (cseheken keresztul) 3183 kmt mond a google (-100 mert atmegyek pesten, az meg a 0ast mondja) de megnezten ma reggel az olajat (6000km van venne es kb 1 deci ha fogyott . min max szint voven 3/4 folott van es maxra volt.toltve cserenel, vizet, gumi es batrabban, nyugodtsb indulok neki. hiaba mutat az oram 400500at. Biztosabban indulok ezzel neki mintha kolcson kernem asszony pajtas tesojanak 6os golfjat amit most vett 2 honapja es mar 400k nal jar amit rakoltott... jajj es abba ora szerint csak 130ezer van es tdi az is :D
Vagom en, hogy jo egy 6-8eves kocsi de nem lebecsulendo a pontosan ismert 400ezer km
Nem kotekedek, ne ertsd felre csak megosztottam hirtelen a gondolataimat ugy, hogy nem mondtok semmi rosszat, mert igazatok van :)
Azbpedig hogy oregszik, ha rendbe van tartva miert ne oregedhetne?

[ Szerkesztve ]

(#7) .Szaki. válasza csipszikutya (#6) üzenetére


.Szaki.
addikt

Én mindig is sokra tartottam az őrülteket, (a szó pozitív értelmében természetesen) szóval Neked is sok sikert kívánok a projekthez, remélem itt olvashatunk majd róla bővebben. :R

(#8) rover45 válasza D1Rect (#2) üzenetére


rover45
senior tag

+ 1

Csipszikutya:
Hidd el tudom miről beszélsz.
Júniusban lesz 16. éve nálam, egy szalonból elhozott SEAT.
Szeretem, imádom, minden csavarját ismerem. Cirka 260.000km lett benne a 16 év alatt (+500 míg nem volt jó a jeladó)
A motorja hibátlan, soha nem volt hozzányúlva, a pillangó lett egyszer takarítva, illetve a gyújtáselosztó lett cserélve. Bármikor elindulok vele külföldre.
Belülről körbe van szigetelve, zene patikára kiépítve, beltér gyári bőrre cserélve, gyári sport külső.
De a kasztni ... azon bárhová nézek, mindenhol sárga pöttyök, foltok.
clubSEAT-osok mondták mindig, hogy a motorral simán 600-800e km-t is elmehetek, de a kasztni felénél le fog rohadni róla és ezt most tapasztalom.

Kíváncsian várom a bejegyzéseid az átalakítással kapcsolatban, de ha lehet, inkább lebeszélnélek róla :)
Hidd el, 5-10 év múlva, utólag te magad is butaságnak fogod tartani :)

(#9) pet007 válasza rover45 (#8) üzenetére


pet007
aktív tag

Ha ennyire jo, akkor nem lenne erdemes most atnezetni rozsdafoltokat amig csak "kis sarga pottyok"? :DD

(#10) csipszikutya válasza rover45 (#8) üzenetére


csipszikutya
senior tag

Hat ha azt vesszuk 10 ev mulva 25 eves lesz es lassan johet az ot rendszam es azutan mar csak felfele fog menni az erteke ;] na jo poen off

Igen igazad van, a tobbieknek is igaza van es nem vitatkozok vele egy szot sem, mert igy van. De akkor is, egy almom kb.
Van lejjebb par bejegyzessel az elozo (meg csalade volt) kocsi. Kb ugya ez mitn az alhambra csak ford galaxy es benzines. Azt akartam 7-8 evig volt nalunk es azt akartam koppra megcsinalni, de mennie kellett. Talan annak az emlekere vagy nem tudom.

A masik pedig mai tortenes. Miskolcon tortent, 3as 330 bmw kb 10 eves kabrio. Csavo csaj lehuzva veretik neki. Nalam ablak lehuzva, cigizek, alan walker faded megy. Csavo atnez ilyen flegman es pffogott egyet. Hat kovi lampa megfogott, 80nal elengedtem a csavot (kivezeto 60as tablanal). Beall mellem "tesokam te beteg vagy mibol van ez a seat?" xd
na en birom az.ilyeneket.
Szeretek kitunni a tomegbol, de nem mondjuk 911 Porscheval :D
Es ez motival, hogy ilyen Alhambra meg nem lesz 1 europaba szerintem

(#11) rover45 válasza pet007 (#9) üzenetére


rover45
senior tag

Igen igen, tavasszal tervben van ;) :)

Csipszikutya: Az meg szerintem alap, hogy a kocsiban nem dohányzunk ;)

(#12) MineFox54 válasza csipszikutya (#10) üzenetére


MineFox54
őstag

nem tudom, hogy az a része mennyire volt poén, de erre nem kapnál OT-t.

(#13) Kisgépkezelő válasza csipszikutya (#10) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Én szeretem a szépen karbantartott régi autók látványát, de azért érdemes figyelembe venned azt is, hogy egyre erősödik már magyarországon is, az a törvényhozói szándék, hogy kiszorítsák a régebbi autókat a forgalomból és egy (tippem szerint Euro 3-as) régi Alhambra már kezd belecsúszni ebbe a körbe. Ha meg kitiltják a kocsidat az összes kultúr vidékről csak azért, mert a forgalmi egyik rubrikájába túl alacsony szám van beírva, akkor hiába a tied a legszebb Seat nemcsak, hogy nem látod viszont a beleölt pénzed, de még te sem élvezheted az eredményt. Engem is már egyre többet tiltottak ki Pestről az előző kocsimmal, pedig nem rossz az, csak régi. Egyébként oldtimerként biztos lesz értéke egy Alhambrának is.

(#14) Freiherr


Freiherr
őstag

Ha van rá pénzed, akkor én csak bíztatni tudlak, vágj bele.Totálisan ésszerűtlen döntés, sosem jön vissza az ára, de ez már a társad, ha így gondolkozol.

Tudom miről beszélek, én is ebben a dilemmában vagyok a hű paripámmal, ha elengeded, meg fogod bánni, bármennyire is irracionális döntés. :)

XXX

(#15) D1Rect válasza Freiherr (#14) üzenetére


D1Rect
félisten

Jó eséllyel már a felénél meg fogja bánni, mert rengeteg b@szakodás is lenn egy ilyennel.
De akkor már benne van egy "kisebb vagyon" és nem akarja "veszni hagyni".

Olvastam valahol, hogy egy tulaj sírt, hogy mi pénzt beleöntött valami régi japán szarba és mekkorát bukott vele és nem kellett volna.

(#16) D1Rect válasza csipszikutya (#6) üzenetére


D1Rect
félisten

Csak menjél el egy kereskedőhöz és üljél bele egy másik autóba!

Ennek se ismerted az előéletét, amíg nem volt nálad.
Értem én, hogy az emberek halálra vannak rémítve a használtautókkal, de emellett évente 100 ezres nagyságrendben adják-veszik őket.
Persze van 1-2 horrorsztori, de ez olyan mint a lezuhant repülő.
Naponta meg több ezer fel és leszáll.

(#17) hNp88 válasza D1Rect (#15) üzenetére


hNp88
aktív tag

"Olvastam valahol, hogy egy tulaj sírt, hogy mi pénzt beleöntött valami régi japán szarba és mekkorát bukott vele és nem kellett volna."

csak nem egy Civic 1.8 VTI volt? :DDD

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#18) KaiotEch válasza csipszikutya (#10) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

OT-t csak gyári autóra kapod meg. Amibe már mókolva lett kiesik, onnantól meg nem fog felfelé menni az ára, szóval, amit most beleölsz pénzt, az olyan, mintha az ablakon kiszórtad volna. Ha belekezdesz +1, ha nem akkor meg arra +1. Én biztos nem csinálnám.

+ gondolom azt Te is tudod, hogy ha egy autó szét lett szedve már az sosem lesz olyan, mint a gyári. Kimaradnak csavarok, stb... Bár ahogy olvastam Te nem félsz a modolástól. Én személy szerint a gyári autókat szeretem, a széttuningolt autóknak a lelkük is ki van hajtva.

Egyik közeli ismerősnek volt nagy szája, hogy ő vesz egy 2-es Golf Cabrio-t és majd megcsináltatja és nagy haszonnal eladja. Jó nagy bukta lett a vége :D

[ Szerkesztve ]

(#19) Freiherr válasza D1Rect (#15) üzenetére


Freiherr
őstag

Azért is írtam, hogy irracionális döntés érzelmi alapon, de én meg tudom érteni.:)
Az fontos, hogy már az elején eltökélje magát, hogy végigviszi a projektet, vagy bele se vágjon.

XXX

(#20) Kisgépkezelő válasza KaiotEch (#18) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Nem gyári, csak gyári állapotú, úgyhogy ha a forgalombahelyezés és az OT vizsga közti 30 évben átalakítod kicsit, az sem gond, ha utána vissza tudod alakítani, itt meg semmi olyanról nem volt szó, amit ne lehetne visszacsinálni, bár nyilván annak is megvan az ára.

(#21) csipszikutya válasza KaiotEch (#18) üzenetére


csipszikutya
senior tag

Vicc volt az OT rendszám, tudom, hogy nem kaphatnék rá.

Tehát: én nem akarom "szét tuningolni" a kocsit. Ujra akarom fényezni, ovatos, izléses kerékjárat szélesités müanyag elemmel (ami fekete szinü lenne, nem is lenne a kasztnihoz szinezve). Illetve a belsejébe akarok jobb uj üléseket. Nincs bajom a mostanival, talán az enyémet kellene ujra szivacsozni mert egy nagyon picit van kiülve. De most 43 ora alatt letoltam vele 3088 km-t és nem fáj a hátam, lábam, derekam. Semmim, csak szép belsöt akarok bele.

D1rect: Az autot 100%ban ismerjük. Tudjuk ki volt az osztrák egy tulaja, ismerjük (aut. szerelöm ott szokott megaludni ha megy németbe kocsiért).

Egyébként szerda du 2kor indultam németbe és ma péntek hajnal 3ra értem haza mert tettem egy kitéröt kaposvárra haza felé, de láttam pár uj auto csodát a pálya szélén elakadás jelzözni. Persze ezzel nem provokálok, isten ments, az enyém is meg tudna állni ha akarna. De érted? Lehet, hogy a nagy számok törvénye alapján az enyémnek hamarabb meg kellene állnia mint mondjuk egy 3-5 éves 7es passatnak, de mivel ismerem az autot, nem hiszem, hogy %-ba vetitve hamarabb állna meg mint mondjuk egy 3-5 éves 7es passat amit nem ismerek. Vagy valami hasonlo, én értem mit akarok ebböl kihozni :))
Marad az auto. Amint kész és lesz valami PH! auto találkozo megyek és meg lehet majd csodálni :)

Kaiotech: vágom én, csak én nem akarom eladni :D nem tudom, hol olvasták itt a többiek, hogy el akarom adni ha kész van. el akartam adni, de nem ment el a kis gci itthonrol :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.