Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Viszlát


Viszlát
addikt

Ritkán használom ezt a hangulatjelet, de most abszolút helyénvaló: :R Neked jó volt emlékezni, nekem jó volt beleélni magam, köszönöm!

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#2) Vakegérke válasza Viszlát (#1) üzenetére


Vakegérke
veterán

Számomra öröm, ha nyújtottam pár kellemes percet.

:)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#3) kicsitomi88 válasza Vakegérke (#2) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Én is köszönöm, jó ilyeneket olvasni
;)

90 87.5 87.8 87.5

(#4) Vakegérke válasza kicsitomi88 (#3) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én köszönöm, és megnyugtatlak. Lesz még élmény beszámoló.

:K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#5) Agyasima


Agyasima
senior tag

:)

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#6) Szaszati


Szaszati
tag

Na hát komolyan mondom ez nagyon jólesett. Repes a szívem, hogy úgymondjam. Azt hiszem a napom is szebb lesz :) Köszönet érte

MobileArsenal - World domination temporarily suspended...

(#7) Vakegérke válasza Szaszati (#6) üzenetére


Vakegérke
veterán

Az én napom máris szép. A kiváltó okok közt ott vannak a Te szavaid is. Köszönöm.

:)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#8) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Könnyesre nevettem a szemem. :R
Nekem volt olyan iskolatársam egyszer, aki - nem vagyok biztos benne, hogy cirkusszal, de szintén országjáró volt. A pár napig, míg velünk volt, ő volt a legnépszerűbb az iskolában. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9) Vakegérke válasza philoxenia (#8) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nekem meg írás közben volt harmatos a szemem. Kicsit elrévedtem a múltban.
Az a kor már történelem. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#10) philoxenia válasza Vakegérke (#9) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Sokan ma már el se hiszik, hogy igaz volt, amit mesélgetnek róla.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#11) 7


7
addikt

Csak azt tudom mondani, amit a háziasszony szeret a legjobban hallani: Lesz repeta? :C

(#12) 3psilon


3psilon
aktív tag

:)

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#13) Játékos válasza 3psilon (#12) üzenetére


Játékos
addikt

:C :C :C
Uram!

Legmélyrehajlóbb tisztelettel mondom: Ön kihalóban lévő fajta, kiemelkedik fajtársai közül, igen értékes egyed. :K
Bár Istenke kötne velünk még egy szövetséget (nem vagyok hívő!), és kapnánk sok-sok Magához hasonlót!
Nem bánnám, ha 2-3 kedd lenne hetenként... :D
Köszönjük! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#14) Játékos válasza Játékos (#13) üzenetére


Játékos
addikt

Bocs, az előbbi nem a #12-re válasz, hanem az Írónak szól!
A félreértések elkerülése érdekében...
:R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#15) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Agyasima: Természetesen neked is köszönöm.

yetike: Attól függ. Tehénlepény egyszer is elég volt a fejemre. Megjegyzem nem is olyan kellemetlen. Lesznek még történetek, ha erre irányul kérdésed.

3psilon: Jól esik a smiley, köszönöm.

Játékos: A tisztelet formája nem feltétlen a magázódás. Tegeződöm öt éves gyerekkel, és nyugdíjas dokival is. Ettől még tisztel a gyerek, és én tisztelem a dokit.
Döntsd el végre, légy olyan kedves, hogy magázódunk, vagy tegeződünk.
Magázhatlak, ha úgy akarod, bár idegenül hatna.
Mindenkivel, akik közel állnak szívemhez, tegeződöm.
Csak írogatok, Játékos barátom. Jól esik, ezért teszem. Természetesen örömmel kaszálom a dícséreteket. Ám ha írásaim a magázódás szintjére távolítanak el másoktól, akkor el kéne gondolkodnom, hogy írjak-e egyáltalán. Közelebb hoznak minket írásaim, vagy eltávolítanak? Szándékom szerint az első a válasz kérdésemre. Ha mégsem így volna, akkor semmi értelme, hogy nyomassam buta irásocskáimat az éterbe, melyek eltávolítanak az emberi kapcsolatoktól.
Tényleg nem tudsz elfogadni egyenlő félként?

Dícséreted egyébként nagyon jól esik. Azt szokták mondani: mintha hájjal kenegetnének. Ha elképzelem, hogy azzal a zsíros izével kenegetnek, akkor inkább nem kérek belőle. Azonban szorzószámos a dícséreted azokéhoz képest, akik véletlen olvasták írásom, és tetszik nekik. Mint ahogy szorzószámos azoké is, akik hozzád hasonlóan keddenként keresik Vakegérke írását.

Úgy tűnik, hogy kialakult olvasó táborom van. Viszonylag rövid idő alatt értem el, de nem verem a mellem féltéglával. Írogatok, mesélgetek. Van mit. Jól írok? Ezt nem én döntöm el. Te mondod, ti mondjátok, hogy igen. Hitet adtok.
Írnék elismerések nélkül is. Legfeljebb bezárkóznék, és nem publikálnék a címlapra. Blogom megmaradna az enyémnek. Ám ha érdekesnek találja egy, kettő, még "sokabb" emberke írásaimat, akkor boldogan megosztom velük.

Figyuzzál már, kedves Játékos!
Megkérhetlek, hogy ne magázz?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#16) Játékos válasza Vakegérke (#15) üzenetére


Játékos
addikt

Úgy 15 perce "válaszolok" éppen...
Már egyszer néhány napja érintettük a tegezés-magázás témát, de most olyan érzékeny vagyok...
Kb. 2 órával ezelőtt kaptam egy "csodajó" hírt, miszerint a "majdnem testvérem"-nek (2 éves korunk óta együtt nőttünk...) meghalt az apja. Ezt a barátom mondta, lehet, hogy a hangja vert földhöz ennyire?! Annyi mindent mondanék most annyi mindenkinek, valószinűleg össze-vissza írogatok most is, de már nem törlöm ki. :(
Maradj ilyen JÓ embernek, írj még nekünk, ha lehet. :K
Hogy tudlak-e egyenlő félként tekinteni? Igyekezni fogok, csak tudod van önkritikám bőven :)
Most elég szar a kedvem...
Hájjal kenegetni legfelebb verbálisan foglak.
Tisztelet Neked. és köszönet, meg minden... :R

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#17) Vakegérke válasza Játékos (#16) üzenetére


Vakegérke
veterán

Fogadd részvétemet.

Én már nem változom. Az maradok, aki vagyok.

És még egyszer, ha jelent egyáltalán valami: részvétem.

Szerk: Eredetileg OFF lett volna. Mivel utólag javítottam írásomba, nem engedte meg a rendszer.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#18) Játékos válasza Vakegérke (#17) üzenetére


Játékos
addikt

:R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#19) Tzombi


Tzombi
csendes tag

Valamikor a szomszédunkban tartottak tehenet. Néha mikor fejés idején ott játszottam a szomszéd sráccal, kaptam egy bádog bögrébe friss, habos tejet. Csodálatos volt.
Ma már nem tudnám meginni, túl zsíros.

Csodálom, hogy nem lettél külön szám a kiscirkuszban, hisz nagyon „bejött” a magánszámod. De a lényeg, hogy megúsztad különösebb verés nélkül.
Egy ilyen vándorcirkusznak köszönhetem az exemmel való megismerkedést, és most nem tudom, hogy örüljek, vagy bánkódjak miatta.

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#20) Vakegérke válasza Tzombi (#19) üzenetére


Vakegérke
veterán

Kárt nem okoztam, feldobtam az előadás hangulatát, felnőtt fejjel sem érzem, hogy verést érdemeltem volna.
No igen, tényleg hatásos volt a magánszámom. A cirkusz névadója tényleg be akarta építeni a műsorba, de anyám kereken megtagadta. Beszélgettünk a dologról pár nap múltán, csak úgy barátilag anyámmal. Miután mondtam neki, (na nem ilyen szépen,) hogy nemes érzéseimet nem akarom cirkuszi attrakcióvá silányítani, megnyugtatott, hogy ő ezt már elintézte.

Egyszerűen nem tudtak befogni semmire. Nem álltam fejen, nem zsonglőrködtem, semmire nem voltam hajlandó. Na nem anyám akarta, hanem a cirkusz névadója. Az más, hogy a bohóccal jókat ökörködtünk, doboltam is brahiból, de sosem előadás alatt.
Szabad akartam lenni. Ha fellépek, a helybéli gyerekek nem fogadnak be. Így se Jóska voltam nekik, hanem komédiás. Azonban felhőtlen örömmel játszottunk, egyszerűen gyerek voltam én is.

Bár fiaskó volt előző kapcsolatod, ha értékelned kéne, bizonyára a szép napok nyomnának sokat a latban.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21) 7 válasza Vakegérke (#15) üzenetére


7
addikt

Magazodos tema:

Elofordul, hogy jatekos kedvemben en is atvaltok amolyan magazos stilusba. Termeszetesen ez eloben jobban jon ki, egyreszt a hangszin, hangsulyok, eltulzott gesztusok miatt egyertelmu, hogy nem komoly a dolog, masreszt meg neha meg pajkos csipkelodes, gunyolodas is lehet a dologbol. Szinte biztos vagyok benne, hogy Jatekos kollega is hasonlo modon mimeli ebben a kozegben a magazast, mint en, ugyhogy ne tessek komolyan venni, bacsi :DDD

(#22) philoxenia válasza Tzombi (#19) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nincs jobb mint a frissen fejt tej, puha-friss kenyérrel. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#23) Calibos válasza Vakegérke (#2) üzenetére


Calibos
addikt

Ilyeneket is jó olvasni :R
Köszönjük!

(#24) Játékos válasza 7 (#21) üzenetére


Játékos
addikt

Ott a pont! :C

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#25) 7 válasza Calibos (#23) üzenetére


7
addikt

Miert, ezeken kivul meg van barmi, amit jo olvasni? :Y :DDD

(#26) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Calibos: Én köszönöm. :)

yetike és Játékos: Többé nem teszem szóvá. ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27) Vakegérke válasza philoxenia (#22) üzenetére


Vakegérke
veterán

Azért a friss, puha kenyérkével felséges tud ám lenni az alma, vagy a szőlő is. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#28) Calibos válasza Vakegérke (#26) üzenetére


Calibos
addikt

Mi lett a vándorcirkusszal?

yetike
Azért akad, de nem sok, nagyon sok logoutos írás olyan-amilyen, értsd „kuka” :(((

(#29) Vakegérke válasza Calibos (#28) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ami a többivel. Nyár végén feloszlott. A szülejek mentek melózni, én meg suliba. Tavasszal szerveződtek az új társulatok, és abból lehetett lemérni egy artista sikerét, hogy ki kereste meg. Itt el is dicsekednék vele, hogy a mára már világhírt elnyert Donnert cirkusszal is jártuk az országot. Hosszú volt az út idáig, általában egy kevésbbé neves cirkusz felkérésére csavarogtunk.
A Donnert név ma már világhírű. A másik még a gúgli számára sem fellelhető, legalábbis cirkusszal összefüggésben.
Sok szép nyaram volt. Utána pedig jó volt haza menni a kishaverok közé. Sajnos minden évben újra kellett tanulnom a pesti tájszólást.
:K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#30) Calibos válasza Vakegérke (#29) üzenetére


Calibos
addikt

Rosszul fogalmaztam :)
Meddig maradtál vele kapcsolatban?
Szüleid voltak Donnert alkalmazásában?

(#31) Vakegérke válasza Calibos (#30) üzenetére


Vakegérke
veterán

Jól fogalmaztál, én értettem egyedi módon a kérdést.

Ez a cirkusz mindössze 3, azaz három lakókocsiból állt. No meg persze volt egy stráfkocsi, amelyen a rekvizítumok voltak. Ebből könnyű következtetni, hogy nem volt egy menő társulat. A névadó-szervező évente toborzott, talált is olyanokat, akik még nem futottak be, így boldogan paroláztak vele.
Mivel rendszeresen velük jártunk, így egy kicsit szüleimet égetem talán. De hány ember van a világon, aki egy(!)lábú széken képes sokáig egyensúlyozni görcsölés nélkül? A nevelő apám mosolyogva tette, miközben egy kézzel töltött, és sodort magának cigit. Kiváló légtornász volt, mindenki elismerte. Vagy rosszul kötött szövetséget, vagy nem jól menedzselte magát. De ha már Donnerték is felfigyeltek rá, az nem lehetett véletlen. Anyám csak "kellék" volt, ha úgy veszem. Csillogó izékben szorgoskodott a mostoha fater körül, tette a dolgát. Egy biztos, tériszonya egyiknek sem volt. Ha én felállok egy méter magasra, már rosszul is vagyok. Ezen kívül a nevelő apám volt (legalábbis számomra) az ország egyik legjobb bohóca. Egy bibi viszont akadt, nem volt hozzá elég erős hangja. Ezért ebben a szerepben (sajnos) ritkán lépett fel. Ha mégis, feltétlen ott kellett lennem, és a szék alatt röhögtem könnyesre magam, holott láttam már kismilliószor azt, amit csinál, de mégis olyan átütő erővel adta elő mutatványát, hogy nem maradhattam közömbös.

Pár szezonban jártam velük, de életem meghatározó élményét köszönhetem ennek az időszaknak. Itt tanultam meg, hogy nem az a paraszt, aki verejtékével keresi kenyerét, hanem az, aki úgy viselkedik. Tanultam emberséget, jóindulatot. Megtanultam másokkal ember módján beszélni. Talán öreg paraszt is akkor döntött úgy, hogy sutymorogja fülembe meséit, amiket publikálok.

Igen, a szülejek voltak a szereplők Donnert cirkuszában, én gyerekként voltam velük.

Remélem így már minden tiszta. Ha mégse, szívesen pótolom az információ hiányt.
:)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#32) Calibos válasza Vakegérke (#31) üzenetére


Calibos
addikt

Értem, tulajdonképpen arra is válaszoltál amire nem tettem fel a kérdést de fel tettem volna később :K

(#33) tomazin


tomazin
veterán

Fura,és egyben érdekes volt olyan dologról olvasni,amit én nem láthattam :R

(#34) Vakegérke válasza tomazin (#33) üzenetére


Vakegérke
veterán

Mesélek róla, csak be kell tudnod fogadni. Más világ volt. Egészen más világ. Egyike vagyok azoknak, akik megosztják élményeiket veled, veletek.
Ha tetszett, akkor tisztelj meg azzal, hogy olvasgatod továbbra is írásaimat. Igyekszem, hogy ne okozzak csalódást.

Köszönöm, hogy felfigyeltél írásomra.
:R

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#35) Peet210


Peet210
őstag

Ilyenekre visszaemlékezni nagyon jó, megosztani talán még jobb. :)
Mosolyt csalt az arcomra ami mostanság sajnos ritkaság számba megy.

Today's record, is tomorrow's motivation

(#36) Hujikolp


Hujikolp
őstag

:C Szép törénet! Milyet nevettem azon amikor megáldott a tehén. :)) :R

(#37) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Peet210: Igen, jó mesélgetni. Az pedig örömmel tölt el, hogy mosolyogtál a történteken.
Köszönöm.

Hujikolp: Na szép, örülsz az áldásomnak. Sebaj, ma már én is örülök. Megtanultam, hogy kell fejni. De azt hiszem, hogy a mamóka mulatott a legjobban. Isten áldja meg haló porában, tényleg becsülettel lecsutakolt.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#38) Játékos válasza Vakegérke (#26) üzenetére


Játékos
addikt

;)

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#39) Tzombi válasza Vakegérke (#20) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Rólam:
Akárhogy is nézek vissza a múltba, az elszenvedett negatív dolgok oly mértékben belém ivódtak, hogy elnyomják a kapcsolatunk „jó” részét. Talán nem is volt olyan, csak akkor még a rózsaszín szemüvegen láttam a világot.

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#40) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Úgy tűnik, hogy kifújt a történet.

Mindenkinek köszönöm, hogy elolvasta.

:R

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#41) Calibos válasza Vakegérke (#40) üzenetére


Calibos
addikt

Na hogy on legyen a téma!
Mi lett a cirkusz szeretettel? Régi kapcsolatok megmaradtak?

(#42) Vakegérke válasza Calibos (#41) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ma is szeretem a cirkuszt, de azt a régi hangulatot már nem érzem, ha véletlen sátoros cirkusszal találkozom.
Csak nevek maradtak az emlékeimben, évtizedek óta nem tartom a kapcsolatot senkivel. A felnőttekhez akkor sem volt közöm, az akkori gyerekeket pedig ki tudja, merre vetette a sors.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#43) Tzombi


Tzombi
csendes tag

Szia Egérke!
Engedd meg, hogy (vissza) gratuláljak!

A címlapon szerepel (már megint) az írásaid linkje, mint kiemelt topszerző!

Remélem sikerül a képet is felraknom.
Nem sikerült! :W

[ Szerkesztve ]

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#44) Vakegérke válasza Tzombi (#43) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszi szépen. :R

Sikeres írók leszünk, akárki meglássa. Egyébként a rendszer random generálja a dolgot. Az igazi nagyágyúk alul vannak. Majd oda is bekerülünk. :K

Képfeltöltő oldal: [link]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#45) moonlight115 válasza Vakegérke (#44) üzenetére


moonlight115
tag

De szerettem kiskoromban a cirkuszt! Később már mindig izgultam, hogy a légtornász le ne essen, hogy a zsonglőrnek sikerüljön elkapkodni a labdákat, a kötéltáncosnál behunytam a szemem, annyira féltem, hogy leesik, :K
Jó volt olvasni, köszi :C

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#46) Vakegérke válasza moonlight115 (#45) üzenetére


Vakegérke
veterán

A cirkusz varázslat. Csillogó csoda. A csillogás mögött viszont ott volt a gyökértelenség, a napról napra vegetálás.
Nekem hál' Istennek a varázslat, a csoda jutott.

Köszönöm, hogy elolvastad. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#47) moonlight115 válasza Vakegérke (#46) üzenetére


moonlight115
tag

Élmény volt olvasni! :K
Most egy másik írásodat és a hsz.-eket olvasom, hmm. Érdekes. Elgondolkoztató.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#48) Vakegérke válasza moonlight115 (#47) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szép lassan kiismersz, ha ez ugyan lehetséges írásaimon keresztül. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#49) moonlight115 válasza Vakegérke (#48) üzenetére


moonlight115
tag

Pssszt.... még olvasok.... ;)

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#50) Vakegérke válasza moonlight115 (#49) üzenetére


Vakegérke
veterán

Vakegérke áhítatos csendbe merül, miközben csillog a vakszemüvege. Úgy, de úgy szeretné, ha Holdfény Agitátornak tetszene az, amit olvas...
De vajon mit olvas?
Vakegérke nagyon kíváncsi, de pisszenni sem mer...

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.