Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gabor7th


gabor7th
addikt

Majd meg kell vizsgálni mennyivel nőt a hatékonyság.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#2) Silεncε


Silεncε
őstag

Nőket az IT szakmába ;]

(#3) mike1334 válasza gabor7th (#1) üzenetére


mike1334
veterán

Nem a hatékonyság fog nőni... :DDD

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#4) gabor7th válasza mike1334 (#3) üzenetére


gabor7th
addikt

Annak is nőnie kell, vagy nem maradhat. Mondjuk ha kiderülne, hogy nagyon megnő a hatékonyság Nyugaton akkor se lehetne bevezetni.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#5) mike1334 válasza gabor7th (#4) üzenetére


mike1334
veterán

Nekem tuti nőne a hatékonyságom. Egész nap a gép előtt ülve fáj a nyakam, vállam...napi fél óra masszázzsal ebéd után ki is egyeznék (régen járt az irodába masszőr heti egyszer önköltséges alapon, de sajna megszűnt...).

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#6) Fred23


Fred23
nagyúr

Masszázs után inkább aludhatnékom szokott lenni, szóval a hatékonyság szerintem meglehetősen kérdéses. :D

(#7) oszi666


oszi666
őstag

Nem értem hogyan lehet erre bármilyen szinten ráhúzni a diszkriminációt és a nők lenézést, ez olyan mint a forma egyes csajok esete. Ezek a hölgyek aláírták a szerződést, tudják mire vállalkoznak, felnőtt, felelősségteljes állampolgárként hoztak egy tudatos döntést. Ezek nem elrabolt albán prostik Trump pincéjében, akiket akaratuk ellenére fogva tartanak. Ez a gender balance teljesen az őrületet súrolja. Most ha megtiltják az ilyen melót, pedig egy nő vállalná az nem diszkrimináció? Hogy megmondják neki: igaz hogy pénzt kapsz érte és nem érzed sértőnek. De más nők szó szerint a világ másik végéből meg sértőnek érzik a te helyzeted ezért nem csinálhatod.
Szánalom a köbön

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#8) Clever0 válasza oszi666 (#7) üzenetére


Clever0
senior tag

A csinos kritérium is megkülönböztető, főleg, hogy masszírozni vagy értelmesen csevegni átlagos külsejű nők, de még férfiak is tudnak.

(#9) inferno88 válasza oszi666 (#7) üzenetére


inferno88
őstag

Ki is akadtak a grid girl-ök.
Ez az egész újhullámos feminizmus egy társadalmi métely.

[ Szerkesztve ]

Semper fi!

(#10) aelod válasza oszi666 (#7) üzenetére


aelod
veterán

Most ha megtiltják az ilyen melót, pedig egy nő vállalná az nem diszkrimináció?

Az akkor lenne ha férfi vállalná ;]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#11) Vigilante


Vigilante
őstag

Többek között Kína az ilyen esetek miatt is el fog húzni Európa előtt is. ;) Ott nincs ez az elvakult feminizmus és PC, ami megy a "fejlett" nyugaton. :/

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#12) mike1334 válasza oszi666 (#7) üzenetére


mike1334
veterán

Nem feltétlenül ezzel van baj. Nem a (leendő) munkavállalónak kell megfelelnie elsősorban az egyenlő bánásmód követelményének, hanem a munkáltatónak. Egyszerűen nem írhatja le, hogy csinos nőket keres, mert objektíve ez nem feltétele a munkavégzésének. (Más kérdés, hogy nehezebb bizonyítani, ha behív 100 nőt és az 5 legcsinosabbat veszi fel...)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#13) aelod válasza mike1334 (#12) üzenetére


aelod
veterán

Ennyi erővel itthon fényképes cv-t sem lehetne kérni mivel felmerül a + ill a - diszkrimináció a kép alapján...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#14) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Jah, diszkriminacio. Hivjanak be minden rusnyat es ferfit az allasinterjura es ott szorjak ki oket? Nem egyszerubb mar hirdetesben leszogezni kire/mire van szukseg? Akit nem erint/nem erdekel, lepjen tul rajta, de ha az illeto eppenseggel csinos no es ugy erzi neki ez az allas megfelelo, miert kellene elvenni tole a lehetoseget? Hagy dontse el-o megalazonak erzi-e vagy sem, es ha igen, meg mindig van lehetosege be sem nyujtania a palyazatot. De az SJW-k persze kotelesseguknek erzik mindenki jogait megvedeni, akkor is, ha erre nem kertek meg oket.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#15) thomasa válasza aelod (#13) üzenetére


thomasa
senior tag

Ha már egy fotóról kiderül, hogy te bizony nem szeretnél vele dolgozni, akkor lehet akármilyen iskolája, neme. A szimpátia nem megszokás kérdése.

(#16) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Furcsa mert még egy feministát sem láttam talicska mellett tüntetni, hogy ő is akarja tolni 35 fokban nyáron egy építkezésen

A cikkhez pedig, az én munka kedvem és hatékonyságom biztos hogy nőne egy ilyen változástól

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#17) aelod válasza thomasa (#15) üzenetére


aelod
veterán

Ja csak nem szimpátia szavazás ez hanem munkaerőkeresés adott területre referenciák alapján. Ha ez így lenne ahogy te mondod akkor csak képeket kéne küldeni vagy facebook profil linket és kész is, toszmindegy, hogy milyen végzettsége és szakmai tapasztalata van valakinek...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#18) mbalint987 válasza thomasa (#15) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Csakhogy ez nem így működik. Itt Magyarországon (is) vannak olyan jogszabályok, amelyek tiltják a nemen, valláson, szexuális identitáson, származáson, stb. alapuló diszkriminációt. Ezt te munkáltatóként vagy figyelembe veszed, vagy nem. Utóbbi esetben viszont nem kell megijedni, ha egyrészről a nagy (multi) partnereid felbontogatják a szerződéseiket veled, az EBH pedig tetemes bírsággal kívánja jutalmazni a diszkriminációdat.

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#19) haxiboy


haxiboy
veterán

Nem értem ezt a dolgot, ha munkatársat/alkalmazottat keresek akkor eldönthetem hogy kit veszek vel nem? Ha mondjuk modellcégem van, akkor nem kereshetek különböző adottságú nőket/férfiakat akik az Én szempontomnak megfelelnek?

Néha ki tudok akadni hogy egyenjogúságról beszélnek, de persze ez nem az egyenlőség szinonimája de nem szeretnék belemenni jobban a témába.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#20) saelin válasza aelod (#13) üzenetére


saelin
veterán

Meg is történik. Irodában dogolozom műszakvezetőkkel együtt és nem egyszer csak kép alapján dobtak vissza jelentkezőt. Részletesebben nem akarom leírni mert nem ez itt a fő téma, de ez tény és jelen van. Sok mindent nem lehet vele csinálni...

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#21) Ivy.4.Ever


Ivy.4.Ever
őstag

Ugyanmár! Ezt a képmutatást. Itthon is rengeteg interjú úgy kezdődik kiféle, miféle kefél-e. Az EBH és a többi sehol nincs. Virágzik a munkahelyi prostitúció.

[ Szerkesztve ]

(#22) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

áááá ezt nálunk is be kéne vezetni :DDD (mérnöki irodai munkahely) fel is terjesztem a főnöknél :C
vajon az asztal alá is jut pár csaj ;]

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#23) energy4ever


energy4ever
addikt

"például a mai napig gyakoriak az olyan hirdetések, ahol kifejezetten szép nőket keresnek egyes állásokra."

Ott nem tudom mennyire gyakori, de itthon is van rengeteg ilyen. Ha a hordetesbe nem is irjak bele, utana ugyse veszik fel azt aki csunya.

(#24) mike1334 válasza aelod (#13) üzenetére


mike1334
veterán

Van olyan ország (pl USA), ahol kifejezetten tilos fényképes önéletrajzot kérni pont ezért.

Más: én meg olyan szakmában dolgozom, ahol szvsz előny, ha nem nő az illető, egyrészt a munka típusa miatt, másrészt pedig a szakma "elnőiesedése" miatt. Bár pont a múltkor volt, hogy valaki facebook csoportban titkárNŐ-t keresett az ügyvédi irodába...pillanatok alatt szétkapták a hirdetését, le is tiltotta a kommenteket :D

[ Szerkesztve ]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#25) l4ci


l4ci
senior tag

Ez a hír is vótmá, lehet, hogy nem pont itt, de nem először látom már, a céges Slack-en már mi is megvitattuk (szétoffoltuk) a témát... :)
Amúgy első körben figyelemelterelésnek jó, de a hosszú távú előnyökről beszéljenek majd a számok, nem vagyok biztos benne, hogy hatékony lesz, majd az idő eldönti... :D

[ Szerkesztve ]

(#26) Avicularia válasza enginev3.0 (#16) üzenetére


Avicularia
veterán

Kedvencem a svéd munkaügyi hivatal kisfilmje, ahol megismerkedhetünk egy modellalkatú teherautószerelővel, mert errefelé a nők is végezhetnek mindenféle munkát ( szerintük) :) [link]

(#27) haxiboy válasza Avicularia (#26) üzenetére


haxiboy
veterán

Hogyne végezhetnének, csak amikor ki kell lazítani egy csavart akkor már rohan is hogy ő ezt nem bírja mert letörik a körme. ;]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#28) Clever0 válasza Avicularia (#26) üzenetére


Clever0
senior tag

Discovery-n és History-n vannak olyan sorozatok, amikben Német országban és az amcsiknál is van női autószerelő, utóbbi (valamilyen hot rod-os csapatban) még modell is volt.

(#29) Avicularia válasza haxiboy (#27) üzenetére


Avicularia
veterán

Pont ezt szoktam én is mondogatni. Oké, persze miért ne dolgozhatna egy nő ilyen munkában, de azért nem egy kimondott nőknek való munka. Mit a kohászat vagy a bánya se :) De azért nem tüntetnek a feministák, hogy ott is dolgozhassanak nők :D

(#30) haxiboy válasza Avicularia (#29) üzenetére


haxiboy
veterán

Google szerint pedig vannak bányász csajok. Igencsak khm...edzettek bizonyos területeken.

Bányász lányokat inkább így lehet elképzelni semmint csákánnyal.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#31) KBB


KBB
tag

Le vagyunk akadva a feminista mozgalmon, de azon senki nem gondolkozik, hogy ez a dolog valojaban mennyire hatekony? Magambol indulva ki engem special megzavarna a munkaban, ha csinos nok rohangalnanak korulettem, nem hogy meg hozzam is nyulkalnanak. Programozashoz egy sotet, kis kenyelmes sarok kell, ahol nem szolnak az emberhez orakon at. Egy komplex gondolat/munkamenetet akar orakra is vissza tud vetni, ha valakit kizokkentenek ilyen marhasagokkal.
Faj a nyakad, hatad akkor a jobb ergonomiara kell kolteni, nem prostikra.

(#32) haxiboy válasza KBB (#31) üzenetére


haxiboy
veterán

Nem minden coder antiszoc, én most is sok nővel dolgozok együtt, mégis marad annyi vér az agyamban hogy haladjak a projektekkel.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#33) Rayyy


Rayyy
senior tag

Lassan a programozók alvilági céhet alapítanak... elég sok hülyeséget köszönhet a munkaerőpiac a nagyképű, fiatal, éretlen kockáknak, akik olvasták valahol, hogy a google-nél lehet fejjel lefelé lógva, meztelenül dolgozni. Mosmá' ők is így akarnak. Merhanemakkor. Mert hiány van programozókból. És nehogymár'. Csak elfelejtik, hogy a google-nél fejjel lefelé dolgozó meztelen csávó mögött már van 10 év, amikor bizonyított.

Minden a legnagyobb render!

(#34) #80123904 válasza Rayyy (#33) üzenetére


#80123904
törölt tag

"a nagyképű, fiatal, éretlen kockáknak"

Ilyen programozók iránt nincs kereslet. Komoly cégek nem foglalkoznak egyáltalán az ilyen emberekkel. Nem csak azért mert csapatjátékosként nem illenének a csapatba, de az egyéni tudásuk is általában elváráson aluli.

[ Szerkesztve ]

(#36) Rayyy válasza #80123904 (#34) üzenetére


Rayyy
senior tag

Az a baj, hogy a nagy tömegek, akik a fészen / fórumokon így gondolkodnak és ezt hangoztatják, megváltoztatják a közvélekedést. Sok pontenciálisan jól működő kapcsolat nem jön létre, mert lehet, hogy a cég fizetne annyit egy jelentkezőnek, amennyit kér és még a kevés szakmai gyakorlat sem zavarja, de fennakad a tárgyalás azon, hogy van-e ingyen pizza/masszázs/biliárd minden héten... mert ő azt hallotta, hogy manapság enélkül nem lehet programozni. És szerencsétlen lehet, hogy beválna és ezek nélkül is tetszene neki az adott hely, de inkább oda megy, ahol tudja, hogy nem fizetős a csokiautomata... amúgy meg fos a szakmai színvonal >> emiatt persze verődik ide-oda, nem tud megülni a seggén 2 évig sem, csak megy a panaszkodás, hogy mindenki lehúzza szegény pályakezdőt. Aztán eltelik mondjuk 3 év, már nem számít pályakezdőnek, de a tudása nem annyira stabil, mint annak, aki mondjuk 2 évet eltöltött egy adott környezetben, elmélyült valamiben. A sírás pedig folytatódik, hogy már nem pályakezdő (de mégis szar tesztet ír), nem akarnak neki annyit fizetni, kirúgják, pedig... stb.

Minden a legnagyobb render!

(#38) opr


opr
veterán

Annyira nem uj dolog, a programozok mindig is csinos noket kerestek maguk melle, nem csak kinaban. Mondjuk az is igaz, hogy mi a melohelyre altalaban nem vittuk be es a beszerzes se ott tortent, de na, ne keressunk a kakan is csomot. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#39) Eastman


Eastman
őstag

Happy finish... :D

...egyébként az emancipáció a pók befogásánál és a női fodrásznál véget ér. Egy hölgy havonta 5-6-8-10x annyit fizet a hajvágásért mint én, és egy másik nő veszi el tőle a pénzét. Remek. :D ...ki van mosva az agyuk is sajnos. Lehet, hogy tényleg, pizza és csocsó sincs. ;]

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#40) Alchemist válasza KBB (#31) üzenetére


Alchemist
addikt

Én is így vagyok vele, de ha végeztem a melóval, jöhet a masszázs vagy a blowjob. :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#41) Rayyy válasza #78332416 (#37) üzenetére


Rayyy
senior tag

Ez a mondatom azt írja le, hogy az adott cég hajlandó foglalkozni kezdőkkel is, ha úgy látja (legalábbis szeretné), hogy hosszú távon lojálisak lesznek. És hajlandó jó pénzt fizetni, nem kezdi egyből lenyomni a fizut. Pontosan az ellenkezőjét jelenti a mondat, mint ahogy te értelmezted.

Amúgy az "Az olyan ember..." kezdetű mondatodat lehet, hogy ki kéne tenni a tárgyalóba a friss generációs interjúsok kedvéért :D

Minden a legnagyobb render!

(#42) cami][us


cami][us
senior tag

(#43) -Skylake-


-Skylake-
addikt

+1

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#44) Dyingsoul válasza l4ci (#25) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Nyilván különbözőek vagyunk, én csak a magam nevében beszélhetek, hogy engem mindenképp motiválna. Így sem csövesként jelenek meg a melóhelyen de valószínűleg az öltözködésre, beszédre és a munkára is jobban odafigyelnék ha egy csinos motivátor lézengene köztünk.

Olyankor pedig kifejezetten jó lenne egy masszázs mikor elakadok valamivel és hiába ötletelek nem találok megoldást. Hányszor volt már olyan, hogy valamivel 2-3 órát szívtam és másnap a meló első 5 percében megtaláltam a megoldást. Nyilván a kipihentség nagyon fontos de egy-egy ilyen 5-10 perces szünet is adhatna annyi energiát, hogy más nézőpontból is megközelítsek egy problémát.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#45) mike1334 válasza Dyingsoul (#44) üzenetére


mike1334
veterán

Bizonyított dolog, hogy pl a döntési képesség csökken folyamatosan a nap során. Normális ebéddel vagy egy sétával vissza lehet tölteni valamennyire. Ezért van, hogy ebéd előtt vagy után sétálok 15-20 percet, és sokat javít a teljesítményemen...ha már csinos masszírozó motivátor csajok nincsenek...:P

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#46) enginev3.0 válasza mike1334 (#45) üzenetére


enginev3.0
félisten

Középen kopasz ősz öregember mit akar már? Te vigyél egy macskát magadnak

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#47) attila9988 válasza Clever0 (#8) üzenetére


attila9988
őstag

A csinos kritérium is megkülönböztető, főleg, hogy masszírozni vagy értelmesen csevegni átlagos külsejű nők, de még férfiak is tudnak.

Persze tudnak, csak hogy a férfiak értelem szerűen marcona hapsik helyett csinos nőkkel szeretik maszíroztatni magukat, és csinos nőkkel szeretnek beszélgetni. Nem tudom el kell -e magyarázni hogy miért.. de én sem akarnám hogy egy ronda tehén kedveskedjen nekem, mert attól nem nő a hatékonyságom, csak mérges leszek.

Egyébként a modern kori feministákból, meg a gender baromságból már annyira elegem van... remélem nagyon hamar felszámolja majd a normális népesség, mert ha nem, akkor orwell regényéhez hasonló világ lesz az eredmény, ahol azt is meg akarják szabni, mit mondj, vagy mit gondolj... agyrém amit művelnek.

Nem nagyon akarom elvinni ebbe az irányba ezt a topic -ot, de már a kvóta rendszer is hatalmas baromság, hiszen az is önmagában valósítja meg a diszkriminációt, ami ellen elvileg harcolna.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#48) attila9988 válasza mike1334 (#12) üzenetére


attila9988
őstag

Szóval akkor ha én mondjuk táncosnőt keresek az éjszakai báromba, akkor az szerinted diszkrimináció, mert a rém rondákat is alkalmazni kellene, akire a kutya nem kíváncsi. Miért ne lehetne egy munka elvégzésének a feltétele az objektív külső megjelenés? Modelleknél is feltétel, ott mégsem rinyálnak a pc huszárok...

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#49) attila9988 válasza KBB (#31) üzenetére


attila9988
őstag

Én meg kifejezetten örülnék neki. Főleg ha csinos kínai lányokról van szó, akkor pláne. Trampli magyar plázacica nem kéne, az inkább maradjon otthon.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#50) mbalint987 válasza haxiboy (#32) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Egyértelmű, ha zavar az, hogy valaki csesztet miközben éppen egy komplex megoldáson dolgozol, máris antiszociális vagy.... :U

(#31) KBB: +1

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.