Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) raczger


raczger
őstag

Nagyon jó írás lett, és mindent amit leírtál, na szóval én is így érzem ezeket valahogy, ahogy felnövünk minden változik meg, és a régi jó barátságok, délutáni focizások, fogócskák eltűnnek halványulni.
Felénk egyébként szarvasbogárból volt nagyon sok 10 éve, manapság meg alig látok.
A zivatarokat én is imádom, hihetetlen az az erő és a szépség ami ekkor történik, illetve a felhők vonulása is sokszor hatalmas szépséget ad az embernek, főleg egy szupercella. Tavaly nyáron szomszéd háznak a villámhárítójába becsapott 2 nem kicsi villám, mondjuk úgy, hogy a rosszabbik, fülsüketítőbb, és megremegtetőbb fajta, nem csak az elsőnél kaptam majdnem szívinfarktust, de a másodiknál is.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#2) FoxiestFox válasza raczger (#1) üzenetére


FoxiestFox
félisten

[szarvbog]

[ Szerkesztve ]

(#3) raczger válasza FoxiestFox (#2) üzenetére


raczger
őstag

a hím az nekem jobban tetszik, jó nagy "agyarai" vannak, régebben hatalmasakat találtunk belőle a kertünkben

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#4) #43960832 válasza FoxiestFox (#2) üzenetére


#43960832
törölt tag

Amit te linkeltél az egy orrszarvúbogár: [link]

Ez a szarvasbogár: [link]

Hirtelen azt hittem pesti vagy, akkor szemet hunytam volna a balkövésért, de gondolom azért egy szegedi tudja mi a különbség a szarvas- és az orszarvúbogár között. No flame.

[ Szerkesztve ]

(#5) FoxiestFox válasza #43960832 (#4) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Hm, igazad van. Múltkor modellt állt nekem, de nem kérdeztem meg, kicsoda is ő. :D

(#6) kai_sehmet


kai_sehmet
csendes tag

Egyébként hogy jönnek ide az oraszarvú- meg szarvasbogarak? Az írásban cserebogarakról volt szó... :))
Cserbogarat amugy én még mostanában is rengeteget látok május környékén.
Az írás nagyon tetszett. gratula! :R

[ Szerkesztve ]

csak szubjektív véleményt írok, nem biztos hogy így is van, csak így gondolom... :) "Az egyetlen baj a semmittevéssel, hogy sohasem tudod mikor végeztél."

(#7) Hasek válasza kai_sehmet (#6) üzenetére


Hasek
Közösségépítő

örülök hogy tetszett.

Én már szinte nem is látok. Eltelt már április, május, sőt már a június is leáldozóban, de azon az egyen kívül amivel tegnap találkoztam, egysem akadt. Ez már tavaly is így volt. :( Lehet hogy túlzásba vittem a vadászatukat kicsinek? :D

raczger: szintén örülök hogy tetszik, és hogy neked is hasonló a gondolkodásod. ;)

többiek: de bogarasak vagytok.... :D (ne vegyétek sértésnek ;) )

Üdv. H

(#8) pohár


pohár
félisten

Nagyon jó írás :K
Az utolsó pár műved elolvastam, szerintem jó írások, jó kis olvasnivaló volt így estefele :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#9) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

A cserebogarak fajtától és körülményektőll függően ált. 3-5 éves ciklusban rajzanak, a köztes időszakokban általában csak pár egyed látható tavasszal és kora nyáron. (Szerencsére.) A bogarat Magyarországon nem veszélyezteti a kihalás, sőt, az irtás ellenére is gond nélkül tartja a létszámát, hiszen a pajorok (lárvák) nem csak a fertőtlenítendő talajban és fölhasználandó trágyában élnek. Én személy szerint irtom ezeket, ahol érem, hatalmas kárt tudnak csinálni. A kifejlett rovar ellen hatásosnak bizonyult nálam az Actara felszívódó rovarölő permetszer - egyszer eszik belőle, többször már nemigen...

Ennyit a szakmai részéről. :)

Furcsa, mi minden eszedbe jutott - lgalábbis írásban - a cserebogárrl. Eleinte fogalmam sem volt, mire akarsz kilyukadni :D Aztán persze megértettem.

Mindenesetre van benne néhány érdekes mondatszerkezet, de nem vészes, és attól függetlenül elgondolkodtató.

(#10) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Tetszett a "gondolat futtatás". Volt töltése az írásnak.

Gyárban dolgozom. Tegnap éjjel betévedt hozzánk egy cserebogár. Mászott, csak mászott, aztán fordult másfelé, megint mászott, megállt, indult tovább. A fény csábította be, de gondolom belátta, hogy ez nem neki való környezet. Na gyere, mondtam neki, felvettem, és kivittem az udvarra, annak is az árnyékos részére, ahol nem csábíthatják a fények. Letettem a fűbe, elköszöntem tőle, aztán mentem dolgozni. Kicsit neveletlen volt, nem köszönt vissza...

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#11) ipavlidu!


ipavlidu!
tag

Tetszett az iras. Foleg az, hogy hiaba volt szvsz osszevissza csapongo, az elso elolvasas utan nem torolted le. Mert meg igy is tobbrol szol mint sok masik iras. Szerintem nagyon jo. :K

Amugy ezek a bogarak tenyleg kezdenek eltunni. Nemreg lattam parat, de nem annyit mint amennyi szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

(#12) Hasek


Hasek
Közösségépítő

Köszönöm a pozitív véleményeket! Örülök hogy tetszik nektek. :B

Üdv. H

(#13) #06658560


#06658560
törölt tag

Hova tunik? Benne van a neveben is: lecserelik masik bogarakra. Aztan jovo majusban meg vissza. Csak a raktarozas soran rendre megno a hiany. Leltarozni kene mar nehanapjan. :D

(#14) Crystalheart válasza ipavlidu! (#11) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"Amugy ezek a bogarak tenyleg kezdenek eltunni. Nemreg lattam parat, de nem annyit mint amennyi szokott lenni."

Még szerencse :DDD Teljesen sosem fognak, de addigis minél kevesebben vannak, annál jobb... :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.