Hirdetés

2019. június 17., hétfő

Gyorskeresés

(#1) GreatL

GreatL
(fanatikus tag)

Elsötétítés?

i7-4790K | Giga RTX 2080 Ti WF OC | Xiaomi Redmi Note 3 Pro

(#2) csepelball válasza GreatL (#1) üzenetére

csepelball
(tag)
LOGOUT blog (1)

Javítottam, köszi! Elsőre lejátszotta és szerkesztést követően lett ismét szuperhibakódos :)

Ryzen + madárpókok. Mi kell még ?

(#3) CaNNa3IS

CaNNa3IS
(senior tag)

burger téren nem egyszerű már a lecke.
a legfontosabb a hús minősége, a buci minősége, a szósz.....
Sajnos sokat nem mutattál a burgerből.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked Eladó KTM fun (full xt) 46-os

(#4) T_chris

T_chris
(PH! addikt)

És tényleg beengedtek a pultba, hogy levideózd őket ahogy krumplit sütnek?

Jó lett volna azt is látni, ahogy mondjuk eszed, és közben véleményt alkotsz, dicséret a mirelit hasábot, meg ilyesmi....

Nekem ez a videö így erősen reklámcélúnak tűnik.

Aki érti a humort az mindent tud. Aki nem, az pedig mindenre képes.

(#5) Fecogame válasza T_chris (#4) üzenetére

Fecogame
(PH! kedvence)

Valószínűleg reklám is, nem csak annak tűnik.

Gyenge a hálózati jel? 4G/LTE antennák, raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#6) dugo_

dugo_
(PH! kedvence)

(X)

(#7) T_chris válasza Fecogame (#5) üzenetére

T_chris
(PH! addikt)

Tisztában vagyok vele.
A debreceni gyorséttermek topicban már túlestünk ilyesmin párszor. :)

(#8) Somatom

Somatom
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Nem tudom, hogy mi ez a nagy hype a hamburger körül. Akkor már inkább egy Döner, vagy Dürüm. De, ha Csepelen járok, akkor tuti nem egy Hamburgeresnél fogom kiélni kulináris vágyaimat. Sztem Budapest legjobb kifőzdéje a Csepel Művekben levő Haspók (már, ha vki a kaját szereti, nem a flancot).

Haspók Kifőzde
Budapest, Varrógépgyár u. 3, 1211
Google Térkép

Harley is the best (Dyna Sport 2003). Az első 25 ezer hsz. -em a #79335424 "Nick" alatt olvasható.

(#9) T_chris válasza Somatom (#8) üzenetére

T_chris
(PH! addikt)

Semmi baj a burgerrel, ha jól van összerakva.
Csak éppen divat lett a dizájnerburger, ami a hordozható kézbekaját lealacsonyítja asztal mellé.
A streetfood ma itthon értelmezhetetlen fogalom. Mindenki csinál valamit, és rámondja, hogy ez az.

(#10) Somatom válasza T_chris (#9) üzenetére

Somatom
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

"hordozható kézbekaja"

Ez relatív. A 90 -es években volt egy Hamburgeres Csepelen. Ha jól emlékszem, akkor a neve is Piedone volt, de az biztos, hogy volt egy Piedone nevű hamburgerük. Amikor újonc jött a társaságba, akkor fogadtunk, hogy nem bír megenni egy hamburgert. Ha megeszi, akkor fizetjük. A Piedone burger úgy készült, hogy a fél kilós pufi zsemlét nem kétfelé, hanem háromfelé vágták. Szintenként kapott három húspogit + az extrák. Szóval, fél kilós zsömiben hat szelet hús, sajt, bacon, sali, szósz. Még átfogni is feladat volt, nem hogy megenni. Tök mindegy volt, hogy a delikvens megette-e, vagy sem. A látvány mindent megért. Küzdött, nyögött, egyensúlyozott, lihegett, miközben tokától, bokáig mustár, ketchup, majonéz volt az alany. Mi persze dőltünk a röhögéstől. Ennyit a hordozható kézbekajáról.

[ Szerkesztve ]

Harley is the best (Dyna Sport 2003). Az első 25 ezer hsz. -em a #79335424 "Nick" alatt olvasható.

(#11) T_chris válasza Somatom (#10) üzenetére

T_chris
(PH! addikt)

Semmi baj nincs az extremitásokkal, csak éppen nem annak kellene lennie a megszokottnak.

(#12) csepelball

csepelball
(tag)
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!

Nem reklám, mint ahogy a korábbi Burger Szigetes videó sem az. (2017-ből).
Nekem ízlett a burger és tetszik a hely, így a saját véleményem elmondva kreáltam a videót.

Megj: A haspókban valóban lehet jókat enni!
Megj2: Köszi, hogy ránéztetek a videóra és köszönöm a hozzászólásokat is!

[ Szerkesztve ]

Ryzen + madárpókok. Mi kell még ?

(#13) Somatom válasza T_chris (#11) üzenetére

Somatom
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Nálam az a megszokott, hogy bemegyek egy kifőzdébe, kínai, vagy török kajáldába. Sztem egy hamburgernél csak egy aljább kaja van. A Hotdog.

(#14) CaNNa3IS válasza Somatom (#13) üzenetére

CaNNa3IS
(senior tag)

na de akkor mi van a vajaskenyérrel

(#15) Somatom válasza CaNNa3IS (#14) üzenetére

Somatom
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Nem tudom. Mi az? :)

(#16) T_chris válasza Somatom (#13) üzenetére

T_chris
(PH! addikt)

Te is kevered a szezont. :) a nemzeti kifőzde, a gyorsétterem, és a streetfood az 3 külön kategória. Ok, vannak átfedések, de akkor sem ugyanaz.

(#17) Somatom válasza T_chris (#16) üzenetére

Somatom
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Nincs itt keveredés és kategorizálás sincs. Olcsón, gyorsan, jó kaját enni. Ez van, ehhez kell minél jobban közelíteni. Nálam ebben a hamburger a lista végén kullog.
A gyertyafényes, romantikus vacsora kettesben az valóban más kategória, de annál nem is a kaja a lényeg.

(#18) Csapoati válasza Somatom (#17) üzenetére

Csapoati
(PH! nagyúr)

Egy minőségi alapanyagokból elkészített hamburger (min. 1500-2000 Ft) agyonvágja az összes girosz(nak csúfolt valami)t, kínait meg kifőzdés főzeléket. Persze nem a retro csalamádés, félkilós, 700 Ft-os valamire gondolok hamburger alatt. Lehet, hogy neked alapból nem a kedvenced ez a kaja, de ilyen blődségeket azért ne már. :)

Haladni kell a korall (vagy Core-ral)!

(#19) Somatom válasza Csapoati (#18) üzenetére

Somatom
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Csak az a bibi, hogy darálthúsnál nehéz utólag kontrollálni a minőséget. Vannak ételek, amiket csak megbízható helyen szabad enni (leginkább házi készítésben). Brassói, halászlé, hortobágyi palacsinta, stb.) Sztem ilyen a hamburger is, ergo a hamburgeresek 99% -a lutri. Ez még csak nem is feltétlenül az ő hibájuk. Követelményeknek kell megfelelniük (pl. az ANTSZ, (ha még ez a neve) felé). Ennek a legegyszerűbb módja az, ha a büféellátóból vásárolnak. Na, az meg olyan is.

(#20) YceBear válasza Somatom (#19) üzenetére

YceBear
(kvázi-tag)

Nagykeraron kb 320ft ra jon ki normalis 12dkg -os Angus marhahus pogacsa, raadasul huson lehet erezni a minoseget is.

(#21) doeeg válasza Somatom (#19) üzenetére

doeeg
(senior tag)
LOGOUT blog (1)

"Ennek a legegyszerűbb módja az, ha a büféellátóból vásárolnak. Na, az meg olyan is." Ez kicsit olyan 1993-as hozzáállás :) Persze, régen így volt, én is toltam a csalamádés egyenfasírtos felfújt bucit a piacon 8 évesen.

Most már az önjelölt gurmék azonnal telekürtölik a netet, hogy ha valahol valami nem stimmel :) A normális helyeken alap a jó minőségű friss húspogácsa, a saját - de legalábbis szintén jó minőségű buci, és biztos van valami olyan extra csavar (feltét, öntet, fűszerezés) is a burgereikben, hogy még én, - akinek aztán mondhatják hogy milyen tanninokat, savakat, szénát-szalmát-esőköpenyt kéne éreznem a borban/sörben/ételekben, legyen finom oszt'kész - is megnyalom a 10 ujjamat utána. Gombamód szaporodnak az ilyen helyek, egymásra licitálva, itt ha nincs első osztályú minőség, és nem elégül ki az ételsznob közönség, akkor lehet bezárni.

[ Szerkesztve ]

Eladó Nikon 50 1.8 / Eladó Tamron 70-300 VC / Eladó Moto G5 (3GB) || "nemhoror áron" ©

(#22) Csapoati válasza Somatom (#19) üzenetére

Csapoati
(PH! nagyúr)

Nébih az új ÁNTSZ. Amúgy büféellátó... Ez óriási, nagyon nevetek. :D Mondanám, hogy próbálj ki egy korrekt burgert valahol (Tuning, Chili Dog, Bamba Marha, de akár a Zing) és meglátod, hogy milyen a minőségi hamburger, de gyanítom úgyse fogod megtenni. :) Sok helyen már helyben sütik a bucit is (gluténmenteset is akár), vagy külön leszerződnek pékekkel spéci bucira.

[ Szerkesztve ]

(#23) Fecogame válasza Csapoati (#22) üzenetére

Fecogame
(PH! kedvence)

Zing sem a top kategória :) Nyilván jobb, mint egy random burgeres, de nem a csúcs :)

Gyenge a hálózati jel? 4G/LTE antennák, raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#24) Csapoati válasza Fecogame (#23) üzenetére

Csapoati
(PH! nagyúr)

Igen, ezért is írtam külön. :P A korrekt a jó jelző rá.

(#25) anevemearl

anevemearl
(fanatikus tag)

Nem rossz a hely, kifejezetten szeretjük,nagyon finom minden, és végre nem csak a mekis burger van a környéken.

Két dolgot leszámítva:

Néha nagyon flegma kiszolgálás, szabályosan sértésnek veszi, ha valamit nem kérsz a szendvicsbe.

Nyitvatartás. Vasárnap egyáltalán nincs, hétköznap pedig elfelejthetem, mert mikor melóba megyek még nincs nyitva, mire hazafele arra kanyarodnék, már zárva, pedig ilyen témában tényleg ez az egyetlen értelmes hely a környéken.... :(

Az új helyüknél viszont hatalmas pluszpont, hogy tényleg le lehet ülni, és kényelmesen, nem gagyi kerti székeken kajálsz.

[ Szerkesztve ]

Volvo 850 - mert mindenkinek kell egy rénszarvas :D - nyolcotvenes.blog.hu - ha látni akarod, hogy újul az autó... :-)

(#26) Somatom válasza Csapoati (#22) üzenetére

Somatom
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

"meglátod, hogy milyen a minőségi hamburger, de gyanítom úgyse fogod megtenni. "

Tévedsz. Én gasztrobűnöző vagyok, körbezabáltam már Európát. :)
De, akkor segíts légyszi! Holnap el kell mennem két hétre gályázni a gasztropokolba (Németország). De, ha újra itthon leszek, akkor mindenképpen kipróbálnám a hamburgert. Ha az ár nem szempont, akkor Budapesten hol lehet hozzájutni a szerinted legízletesebb, legminőségibb hamburgerhez?

(#27) adlersson válasza Somatom (#26) üzenetére

adlersson
(tag)

Burger Blogot ajánlom figyelmedbe.

ㄅㄨˋ ㄆㄚˋ ㄇㄢˋ , ㄐㄧㄡˋ ㄆㄚˋ ㄊㄧㄥˊ 。

(#28) Somatom válasza adlersson (#27) üzenetére

Somatom
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Nem olvasni szeretném, hanem enni. :)

(#29) KISDUCK

KISDUCK
(senior tag)

Kár hogy az evést nem rögzítetted, kiváncsi lettem volna mennyire maszatolsz össze mindent ilyen magas burgerrel. :D

(#30) Csapoati válasza Somatom (#26) üzenetére

Csapoati
(PH! nagyúr)

:R Én a Tuningba (ide mindenképp foglalj asztalt), vagy a Bamba Marhába (ide nem kell pl a Deák téren) mennék a helyedben. A Chili dog is nagyon jó szerintem, de az eléggé kívül van (Pestlőrinc), és ahhoz képest elég öntudatos az árazásuk.

szerk.: Ja igen, a Magic Burger is elég jó Újbudán.

[ Szerkesztve ]

(#31) Csapoati

Csapoati
(PH! nagyúr)

Most nézem csak... ez a Burger Sziget konkrétan a régi Badi Hami helyén van? :DDD Na ott aztán volt ám retró burger, de kimondottan csíptem a hatalmas adagokat. Amikor a közeli Mekiben dolgoztam diákként, meló után ide jöttünk burgerezni a kollégákkal (sokat elmond ez a Mekiről...). Mondjuk ma már egyértelműen kevés lenne ez a retró vonal.

(#32) twollah1976 válasza Somatom (#8) üzenetére

twollah1976
(őstag)
LOGOUT blog

Anno 2014 majusaban ettem ott es nem voltam elajulva tole.
Atlagos kifozde.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#33) Somatom válasza Csapoati (#30) üzenetére

Somatom
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Köszi! Ki fogom próbálni.

(#34) Somatom válasza twollah1976 (#32) üzenetére

Somatom
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Szerinted mekyik jobb? Ismerek jópárat a városban, de szívesen tapasztalok meg új helyeket. A következő az a budapesti Keszegsütő lesz. Az egriben voltam és tetszett.

[ Szerkesztve ]

(#35) Kisgépkezelő

Kisgépkezelő
(fanatikus tag)

A W35-ben ettem először és utoljára normális kézből ehető "gourmet" hamburgert, csak sajnos olyan áron, amiért már elvártam volna, hogy akkora legyen, hogy belém se fér. A "kézműves" skill annyira lvl100-on volt, hogy Black & Decker hőlégfúvóval melegítette rá a sajtot a zsömire a mester, hogy tökéletes állagú legyen. Cserébe csak a szervízdíjból kijött volna egy mekis sajtburesz.:D

(#36) Alg válasza Somatom (#33) üzenetére

Alg
(PH! kedvence)

Westendben is van egy elég jó ár/érték arányú hely, ha megvan még... a kajáldás rész leghátulján.

W35 a tulajdonosváltás/átépítés óta nekem már nem jön be...

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more"

(#37) anevemearl válasza Csapoati (#31) üzenetére

anevemearl
(fanatikus tag)

Nemnem, a Bady a túloldalon volt, ez a Szt.Imre téri végállomás felé esik.

Éjszakairól leszállva hányszor mentett meg a dögburgerük a csúnya másnaptól.... :D

Volvo 850 - mert mindenkinek kell egy rénszarvas :D - nyolcotvenes.blog.hu - ha látni akarod, hogy újul az autó... :-)

(#38) CaNNa3IS válasza Somatom (#34) üzenetére

CaNNa3IS
(senior tag)

blackcab
halkakas

ezt a 2-t ajánlom bármikor
ha ki akarsz próbálni olyat ami hús nélkül van és kibaszott jó akkor még a veganlove a bartókon

(#39) Somatom válasza CaNNa3IS (#38) üzenetére

Somatom
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Köszi a tippeket!
A hús nélküli ételt desszertnek hívják. :)

[ Szerkesztve ]

(#40) T_chris válasza Somatom (#34) üzenetére

T_chris
(PH! addikt)

Ha ez az a keszegsütő amire gondolok, akkor vagy simán haltepertő házi kulimásszal, vagy egy fullos halburger.
Jó lesz.

(#41) T_chris válasza Somatom (#39) üzenetére

T_chris
(PH! addikt)

.... Pfffff..... Köret.

(#42) Somatom válasza T_chris (#40) üzenetére

Somatom
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Majd meglássuk. Az egriben ettem párszor. Szeretem a halat. Sokszor ettem már a Paksi halászcsárdában, Szegeden, az Öreg Kőrössy -ben és Baján, a nemtommianeve, a Petőfi sziget elején. Persze, egy tengeri herkentyűs spanyol Paella, vagy egy horvát, rákos Busara is király, de azokért messzebbre kell menni.

(#43) Csapoati válasza CaNNa3IS (#38) üzenetére

Csapoati
(PH! nagyúr)

Hús nélküli burger? Köszönöm, nem, köszönöm. :D Az nem burger.

anevemearl: Akkor csak majdnem találtam el. :)

(#44) twollah1976 válasza Somatom (#34) üzenetére

twollah1976
(őstag)
LOGOUT blog

Nem tudom, allitolag eleg finnyas vagyok.

(#45) Somatom válasza twollah1976 (#44) üzenetére

Somatom
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Értem. Tehát, te nem is tudsz jót.

(#46) CaNNa3IS válasza Csapoati (#43) üzenetére

CaNNa3IS
(senior tag)

de hát az a neve :-)
burger az csak nem neked akkor

(#47) twollah1976 válasza Somatom (#45) üzenetére

twollah1976
(őstag)
LOGOUT blog

Nem merek ajanlani.

Amiota kicsereltek a tomest a fogamban teljesen elcsuszott az izerzesem.
Vagy mindennek nagyon sosnak vagy nagyon edesnek kell lennie.

(#48) Csapoati válasza CaNNa3IS (#46) üzenetére

Csapoati
(PH! nagyúr)

A hamburger egy húspogácsát tartalmazó szendvics, tehát ha nincs benne hús, akkor az nem hamburger nálam. :D Kb olyan, mint a Bécsi szelet szójából. Semmi bajom amúgy ezekkel a vega kajákkal, csak attól ez még más étel.

(#49) dabadab válasza Csapoati (#48) üzenetére

dabadab
(Jómunkásember)

"Kb olyan, mint a Bécsi szelet szójából"

Vagy a bécsi szelet disznóhúsból.

DRM is theft

(#50) Csapoati válasza dabadab (#49) üzenetére

Csapoati
(PH! nagyúr)

Igen, azt nevezzük csak szimplán rántott húsnak. :D

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.