Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #72042496


#72042496
törölt tag

Aww. <3
A koncepció tetszik, de a dizájn, ami alatt a belsejét is értem, már nagyon nem. Plusz az idejét se tudom, hogy az általam ilyen célra értelmesnek tartott SSD-kből (Seagate IronWolf Pro 125 3,84 GB és Synology SAT5200-3840G, bár ez QNAP-ben fura lenne) mikor láttam utoljára itthon, vagy épp a németeknél. A magyar és német kínálaton kívül mást mondjuk nem néztem, ezeket is szúrópróbaszerűen, amikor eszembe jutott.

[ Szerkesztve ]

(#2) mad823 válasza #72042496 (#1) üzenetére


mad823
őstag

Illetve bármilyen, 3,5"-os HDD-re tervezett NAS-ba belemegy az SSD, és annyival azok sem nagyobbak, ráadásul szép számmal van belőlük választék ennél érezhetően olcsóbban.
Én a Plex szerveres példát nem értem: ennek a NAS-nak az ára + bele az SSD = sok-sok évnyi előfizetés díja kb. az összes streaming platformon.

(#3) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Ez mit jelent? "két trönkölhető, 2,5 gigabites RJ-45 konnektor"

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#4) jerry311 válasza tibaimp (#3) üzenetére


jerry311
nagyúr

Össze lehet fogni őket egybe a nagyobb sávszélesség vagy üzembiztonság érdekében.

(#5) #72042496 válasza mad823 (#2) üzenetére


#72042496
törölt tag

Viszont ez passzív, valószínű kifejezett csendben sem lehet meghallani. Ez az, ami nekem tetszik benne. Jó lenne, ha általában is ilyen irányba fejlődnének az eszközök.

Sokminden nem érhető el streamen (legkézenfekvőbb, amit maga vesz föl az ember), vagy gyengébb minőségben. Netflixen pl. a nem saját filmekre 1080p SDR + Dolby 5.1 a jellemző.

#3 tibaimp
A "trunking" szó átírása.

[ Szerkesztve ]

(#6) Timer


Timer
veterán

Szexi. Mondjuk az ára se épp kutya.

(#7) Neovenator


Neovenator
senior tag

és gyorscserés fiókkvartettjébe 2,5 hüvelykes, SATA interfésszel kommunikáló meghajtókat pakolhatunk.

3.5 hüvelykes akar az lenni, nem? Feltéve, hogy max 16TB-os drive-okról beszélünk...vagy SSD-re kell gondolni? :)

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#8) jerry311 válasza Neovenator (#7) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nem, sőt a gyártó weboldala csak SSD-t emleget, HDD-t nem.

(#9) Neovenator válasza jerry311 (#8) üzenetére


Neovenator
senior tag

Köszi ,sorry! :)

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#10) zetor2000 válasza mad823 (#2) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ja, sokminden elérhető streamen, kivéve, ami saját gyártás, és kivesz a szolgáltató, mert jóárasítani kell. Lásd Besúgó...
Jobb az, ha az ember van regisztrálva olyan oldalon, ami mondjuk "szürke zóna", és onnan is hozzá tud férni dolgokhoz. A másik, hogy a spanok is használhatják, vagy a rokonyság, akinek épp nincs lehetősége internetre előfizetni. Azaz a Plex kliens épp náluk is lehet...

Én az NAS árát nem értem. Amikor ~150-170 volt egy 4 rekeszes, 3,5" meghajtókat fogadó izé, mindenki mondta, hogy épít ennyiért PCt, amin fut bármi, ami NAS megoldás. Erre válasz volt, hogy de ez hotswap, meg kiveszed a dobozból és NAS, nem kell csak minimálist konfigolni. Meg van mobil app, meg akármi.
De közel 400ért már tényleg épít az ember csendes PCt, még talán hotswap fiókos is belefér, SSD cacheval.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#11) Qkac79 válasza jerry311 (#4) üzenetére


Qkac79
tag

Ez téves. Amiről te írsz az a Teaming. :R
A trönkölés azt jelenti, hogy több egymástól elkülönülő virtuális helyi hálózat (VLAN) forgalmát is át lehet rajta engedni egyidőben ugyanazon az RJ45-ös porton.

"You can't wait until life isn't hard anymore before you decide to be happy! ...Nightbirde

(#12) Synthwave válasza jerry311 (#8) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

De szerintem minden további nélkül megeszi a 2,5 hüvelykes merevlemezeket is.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#13) Synthwave válasza mad823 (#2) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem mindenki szereti a streameket (Netflix és társai), köztük én sem. Az archiválásban hiszek, és akkor bármikor bármihez kötetlenül hozzáférek, aktív internetkapcsolat nélkül is.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#14) Szirtimorc válasza Synthwave (#12) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Viszont egy komolyabb terhelésnél ott már lehet a hűtés kevés lesz.

(#15) Synthwave válasza Szirtimorc (#14) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Keine ahnung, bár a vinyóim nem igazán szoktak melegebbek lenni, mint az SSD-im.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#16) jerry311 válasza Qkac79 (#11) üzenetére


jerry311
nagyúr

Tévedsz. A QNAP itt link aggregationre gondolt. Igazából a Cisco-n kívül kb. egy gyártó sem használja a trunking kifejezést VLAN taggingre.

(#17) Qkac79 válasza jerry311 (#16) üzenetére


Qkac79
tag

Ez esetben elnézést, ma is tanultam valamit. :R

"You can't wait until life isn't hard anymore before you decide to be happy! ...Nightbirde

(#18) Gargouille válasza jerry311 (#16) üzenetére


Gargouille
őstag

Hát igen, van ebben egy kis káosz a gyártók között, én régen találkoztam olyan hálózati eszközzel, ahol nem is VLAN-nak hívták és nem tagged vagy untagged, hanem valami tök más - és félrevezető - saját kifejezést találtak ki ezekre a fogalmakra.

Megjegyzem a trunking-et a szakmabéliek úgy általánosságban is használják, nem csak VLAN-nál hanem szinte bármire ami fogalmilag arról szól, hogy "egy dróton/közegen vinni keresztül több dolgot". Itt csak azért volt félrevezető talán, mert a link aggregation az meg logikailag pont a trunking fordítottja, "több közegen/porton akarod átvinni ugyanazt" a terhelés elosztás vagy a hibatűrés miatt. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#19) arn


arn
félisten

A plexhez total felesleges barmifele ssd. Nasban az ssdnek ott van ertelme, ami sok belso forgalmat general, es nem fer el a memoriaban.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#20) Gargouille


Gargouille
őstag

Az ára kissé meredek, főleg magyar pénztárcához mérve, viszont ott lehet ennek jó helye, ahol fontos a hangtalan működés. Ez egy full passzív eszköz, simán tudsz aludni mellette, nem zavar filmnézés vagy zene hallgatás közben, szemben egy átlagos 4 lemezes HDD-s NAS-al.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#21) mad823 válasza Gargouille (#20) üzenetére


mad823
őstag

Ezt mondom én is, mármint hogy egy NAS-ban sosem a venti hangja fog zavarni, hanem a HDD-k fejpozícionálásának hangja. De ezért épp elég jó meoldás egy bármilyen NASba SSD-t tenni, ha halkítani szeretnél, a passzív "ház" már nem sokat ad hozzá.

(#22) Gargouille válasza mad823 (#21) üzenetére


Gargouille
őstag

A venti már valóban csak ráadás, viszont egy passzív eszköz nem szívja be a port, full zárt stb. Szóval az igazi jó megoldás a passzív cucc. Én gépben is ilyet vettem végül, mert elegem volt a random felpörgő ventiből (notebookban sem bírom) meg a folytonos belső takarításból. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#23) Victorio


Victorio
aktív tag

Ezért a pofátlan árért már elvárható lenne a 10GBASE-T port vagy egy SFP+ aljzat, hogy a 4 db SSD sávszélessége valóban kihasználható legyen.

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#24) zetor2000 válasza mad823 (#21) üzenetére


zetor2000
senior tag

Fene tudja, a QNAPomban odahaza a ventit hallom, pedig cseréltem év elején egy Noctua-ra, ami elvben halk. Nem a 4 WD RED zörgése az, ami, hanem állandó ventizaj.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#25) jerry311 válasza zetor2000 (#24) üzenetére


jerry311
nagyúr

A venti csak egy összetevő, számít, hogy mi van körülötte, milyen légáramlás, mi van előtte/utána...

(#26) ricsip válasza jerry311 (#16) üzenetére


ricsip
addikt

a cisco elég nagy játékos a hálózati világban, h. amit ők úgy használnak, annak kvázi az a félhivatalos neve :U

-

(#27) tibaimp válasza jerry311 (#4) üzenetére


tibaimp
nagyúr

jerry311, Balika911: köszi srácok :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#28) jerry311 válasza Synthwave (#12) üzenetére


jerry311
nagyúr

Esélyes, hogy nem köpi ki a HDD--ket, de a kompatibilitási listát be sem lehet állítani HDD-re ennél a típusnál. Érdekes.

(#29) Synthwave válasza arn (#19) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Vagy ha a mozgó alkatrészek hiányából fakadó abszolút csendre vágysz. Csak zsebbenyúlós eléggé.

-----------------------------------------------------------------------------------------

(#28) jerry311: Hmmm... fura. : S

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#30) jerry311 válasza ricsip (#26) üzenetére


jerry311
nagyúr

Bár így lenne! Nem kellett volna újratanulnom a nevezéktant a Chekpoint, Palo Alto, Juniper, Fortinet, HP világában. :(

(#31) arn válasza Synthwave (#29) üzenetére


arn
félisten

Nast azert nem ordongosseg eldugni, ha mar halozati eszkoz, nem kell mellette ulni. A 12tbos wdredek egesz halkak amugy.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#32) Synthwave válasza arn (#31) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Jó, persze, de azt kábelezni is kell szépen, meg jobb az, hogy ha könnyen/azonnal hozzá tudsz férni fizikailag, meg nem mindenki egyforma ojjektumban lakik, könnyen megeshet, hogy mondjuk szeretnél mellette nyugodtan dolgozni/aludni; pl. én is emiatt váltottam le a fővasnál a szeretett Bitfenix Portal házat passzív tápos Fractal Nano S-re.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#33) #72042496 válasza arn (#31) üzenetére


#72042496
törölt tag

Hagyományos NAS-ból van már ötvenezer féle, bőven lehet válogatni. Ebben épp az a lényeg, hogy egy másfajta alternatíva, aminél semmi zajjal nem kell számolni.

[ Szerkesztve ]

(#34) arn válasza Synthwave (#32) üzenetére


arn
félisten

Nalam is a nappaliban van, csak x meterre, vegyesen erik el az eszkozok, wlan, lan.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#35) Gargouille válasza arn (#31) üzenetére


Gargouille
őstag

Synthwave jól írja, nem ez a gond hanem az, amikor nincs egy családi házad ahol a pinyóba lerakod, hanem mondjuk egy egyszobás panelban laksz vagy egyszerűen más okból csak úgy tudod elhelyezni, hogy közel esik az élettérhez vagy az ágyhoz. Én például a konyhába kikábeleztem és a hűtőszekrény tetején van, mert ott már elég messze van a szobától, hogy éjjel se halljam, de van akinél erre nincs lehetőség.

Vagy mondjuk egy hangstúdióba vagy egyéb érzékeny helyre is tök jó megoldás lehet.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#36) Gargouille válasza ricsip (#26) üzenetére


Gargouille
őstag

Ez azért nem egészen így van. Nagy játékos a Cisco, de korántsem akkora mint mondjuk a Google vagy a Facebook a maguk területén, akik tényleg megtehetik, hogy kvázi "önhatalomból szabványt írjanak". A Cisco csak egy a nagyok közül.

Ráadásul a hálózatoknál olyan fogalmak vannak túlnyomó részt, amik nem egy-egy cég saját "kitalációi", hanem bevett és szabványosított dolgok, amiknek meg van a régóta használt terminológiája. Ahhoz ők sem elég nagyok, hogy ezt felülírják. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#37) Synthwave válasza arn (#34) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Na, nálam a nappali egy szinttel feljebb van, ami 30 méteres kábelt + fúrást igényel, és ott is tartózkodnak, a nap 24 órájában. :))

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#38) #72042496 válasza Synthwave (#37) üzenetére


#72042496
törölt tag

És akkor még esélyes, hogy látható helyen fut a kábel, ami azért elég kolis feeling. Falba/burkolat mögé húzni a szívás, és drága is, ha nincs más bontós munkával összekötve.

[ Szerkesztve ]

(#39) arn válasza Synthwave (#37) üzenetére


arn
félisten

Az ilyen esetekre van a wlan :) nalam is csak az egyik szoba van bekabelezve. A tipikus felhasznalasra teljesen jo.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#40) Synthwave válasza arn (#39) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

MikroTik router, no WLAN. A ZTE routeren van, viszont ahhoz is kéne egy jobbfajta repeater, de egyébként semmihez sem használok Wi-Fit (meg ugyanúgy nem lenne a cucc karnyújtásnyi távolságban, ami zavarna, főleg, hogy hatszámjegyű összeg értékben ácsorogna benne háttértároló). A PS4-hez is csak azért (most, hogy 2,5 év állás után ~30 órára feldobtam az asztalra az FF VII Remake miatt), mert lusta voltam levágni (meg felcsatizni) megfelelő hosszúságú darabot a jó kis kültéri Cat 5e-ből.

Szóval lényeg a lényeg, hogy itt fontos, hogy halk/hangtalan legyen. :))

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#41) jerry311 válasza Synthwave (#40) üzenetére


jerry311
nagyúr

Most már érdekelne a gondolatmenet aminek a vége az, hogy azonnal el kell érni fizikailag a NAS-t, meg hogy legyen közel mert sok forintot érő HDD van benne.
Saját tapasztalatom, hogy egyszer bekonfigoltam, aztán legközelebb akkor értem hozzá, amikor nagyobbra cseréltem a HDD-ket.

(#42) Synthwave válasza jerry311 (#41) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem szeretem, ha az értékes cuccaim (és a személyileg felbecsülhetetlen archívumom) távolabb van tőlem 5 méternél otthontartózkodás esetén, olyan helyen, ahol nem látom. Ennyi.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#43) ricsip válasza Synthwave (#42) üzenetére


ricsip
addikt

Aktakat gyűjtögetsz mindenkiről, nint J. Edgar?

-

(#44) Synthwave válasza ricsip (#43) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

20 évre visszamenően vannak mindenféle fájljaim (txt, képek, pdf-ek) + ~40 000 képes wallpaper/hi-res gyűjtemény + anime-ok, sorozatok és filmek százai, sok már kb. beszerezhetetlen (összesítve ezres nagyságrend).

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.