Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Daveedka


Daveedka
tag

érdekes megoldás az a hűtő ott kint, de ha jobbnak mondják biztos úgyvan :)

(#2) Rover623


Rover623
félisten

...a márkanévhez hűen csendes üzemű tápegységet jelentett be az Arctic Cooling.
Megint/másodszor.

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#3) Kriza válasza Daveedka (#1) üzenetére


Kriza
őstag

Szerintem meg csak azzal akarnak kitűnni, hogy másképp néz ki, mint a többi, mert tudásában nem különbözik a többi nevesebb gyártóétól.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#4) #06658560 válasza Daveedka (#1) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az a venti nem benn van? Nem latok melette tapcsatlakozot, fokapcsolot...
Igaz belul meg egyeb csatiknak kell a hely, szoval... :F

[ Szerkesztve ]

(#5) #41635072


#41635072
törölt tag

Biztos jó lehet az 80mm-es venti...

(#6) boom001 válasza #06658560 (#4) üzenetére


boom001
csendes tag

A táp házán kívül van, nem a PC-n kívül :)

(#7) Tomate


Tomate
veterán

És kitől kapja a belet?? :U

(#8) #65675776 válasza Daveedka (#1) üzenetére


#65675776
törölt tag

Inkább arról van szó, hogy a 38,5m vastag AC ventilátorok nem férnek el a dobozon belűl. Keret nélküli ventilátort meg nem is biztos, hogy a vezetékek szempontjából egészséges lenne bentre rakni. Szóval inkább kényszerről van szó, visszaüt a tervezés.

(#9) Rover623 válasza #41635072 (#5) üzenetére


Rover623
félisten

Az.
Ebből a sorozatból való 12-eseket használok a gyerek gépében procc. és hátlapi ventiként...:R

primus inter pares

(#10) Tomate válasza #65675776 (#8) üzenetére


Tomate
veterán

Biztos tudtak, volna olyan ventit amit gond nélkül bele tudtak volna építeni, csak nem akarták, hogy a hűtés rovására menjen. (gondolom)

(#11) NoLF


NoLF
addikt

"ráadásul nem a forró processzor felől szívja be a levegőt, mint a mai tápegységek többsége"

akkor ez a ventilátor honnan húzza a levegőt? az óperencián túlról?

:O

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#12) shteer válasza NoLF (#11) üzenetére


shteer
titán

videókártyáról, ramokról és az alaplapi chipsetről ;]

..szerintem jónak tűnik

(#13) shteer válasza #06658560 (#4) üzenetére


shteer
titán

Igaz belul meg egyeb csatiknak kell a hely, szoval...

gondolom nem moduláris, a kábeleket meg leboltolták róla :F

..szerintem jónak tűnik

(#14) Male válasza NoLF (#11) üzenetére


Male
nagyúr

Nem közvetlenül a procihűtőröl.. így hűvösebb a levegőt szív be (már ha van házszellőzés), emiatt pedig lassabban járhat. (Átraktam én is a tápot a proci fölül, és így nem gyorsul fel soha a ventilátora.)

#1: A ventilátor ha így kintvan, az azért is jobb, mert távolabb kerülnek a lapátok az elektronikától, kisebb lesz a szélzaj.

Amúgy szép ez a "már 20%-os terheléstől" szöveg, csak az is már 110W... márpedig a mai átlaggép terheletlenül ennél szerintem kevesebbet eszik.

[ Szerkesztve ]

(#15) venember83 válasza #65675776 (#8) üzenetére


venember83
nagyúr

S még jobban vissza fog ütni, mivel a venti átmenő levegő nem egy-egy irányban érkezik és távozik, mint a keretes ventilátorok esetében, ez meg turbulenciához, meg kevesebb átmozgatott levegőmennyiséghez vezet. Szvsz felejtős, nagyon meglepődnék, ha megcáfolna egy hihető forrásból származó teszt.

Az viszont igaz, hogy így könnyebb átfújni a tápot, a levegőnek a tápon belül nem kell kanyarodnia.

(#16) #65675776 válasza Tomate (#10) üzenetére


#65675776
törölt tag

Csak Ők maguk nem gyártanak olyat. És azért kicsit furcsán mutatna ha egy ventilátorokat is gyártó cég mástól venné a ventilátort...

Ha ugyan annyi a légszállítás, akkor ugyan mindegy, hogy kint vagy bent van a ventilátor.

(#17) NoLF válasza Male (#14) üzenetére


NoLF
addikt

nem közvetlenül, hanem közvetve. mindenképp a benti levegőt szíjja által a tápon, túl sok különbség nem lehet...

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#18) #72042496 válasza Male (#14) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én olyat tervezek, hogy a táp megy alulra, lefelé néző ventilátorral. A ház alját kivágom persze, így a táp a szoba hűvös levegőjét szívná. Ráadásul - mivel alul van - a rezonanciától sem kellene tartani.

Az AC megoldása érdekes. Nem tudom, jónak jó-e, de hogy érdekes, az biztos! :)

[ Szerkesztve ]

(#19) spln válasza #65675776 (#16) üzenetére


spln
tag

AC-nek van normál keretes ventije is
[link]

"Danger! Avoid death!"

(#20) TexT-BoY válasza #72042496 (#18) üzenetére


TexT-BoY
addikt

nem te találod fel a spanyol viaszt, ezt a szerkezetet ugy nevezik, porszivó:). Sok siker:)

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#21) VaniliásRönk válasza venember83 (#15) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Az a venti 2000 rpm-en akkora huzatot csinál, hogy igencsak meglepődnél. Más kérdés, hogy a gyártóhoz és a képességekhez mérten "túlmatricázott" és túlárazott...

#23: Nekem nem egy ilyen ventim van, hangja szinte semmi, nem kamu a 20db, mint egyes gyártóknál.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#22) Sonja


Sonja
veterán

A venti a gépben van és nem kívül, ergo át fújja a levegőt a tápon, amit a gépből szív (csak ugye nem közvetlenül a prociról). :)

Képhez KATT!

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#23) venember83 válasza VaniliásRönk (#21) üzenetére


venember83
nagyúr

Igen, csinál, csak 2kilón már hangja is bőven van, ezért kétlem, hogy valóban olyan csendes lenne a táp így.

(#24) #65675776 válasza spln (#19) üzenetére


#65675776
törölt tag

Tényleg. Akkor viszont ennek így semmi értelme, lévén annak még a levegőszállítása is nagyobb.

(#25) VaniliásRönk válasza #65675776 (#24) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nem nagyobb (26.8 vs. 28 CFM), viszont sokkal hangosabb.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#26) #65675776 válasza VaniliásRönk (#25) üzenetére


#65675776
törölt tag

F8 Pro-t mondjuk nem látok az AC oldalán, csak F8 PWM-et és F8L-t... Én elsőre az utóbbit néztem.

Viszont az erre épített ventilátor ránézésre nem ezekkel, hanem az Alpine 64 GT-jével azonos, az meg 24,6CFM-re képes.

(#27) #41635072 válasza Rover623 (#9) üzenetére


#41635072
törölt tag

Lehet hogy lehűti, de akkor hangosan.
Az én tápomban 14centis venti van. Na az hűt, és képtelenség meghallani. :DDD

(#28) VaniliásRönk válasza #65675776 (#26) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nézd meg mégegyszer. ;) Az Alpine 64-en is ugyanaz a konstrukció van, csak az 92mm-es.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#29) gorlin válasza Rover623 (#9) üzenetére


gorlin
őstag

Mennyire van kerregő hangja a 120-asnak(motorhangra gondolok) a 80-ashoz képest.Mert ha a 120-as is olyan mint a 80-as akkor nagyon jó ventilátor.

Amúgy ez az egyik legjobb ötlet amit eddig láttam.Én is ezt csinálom a tűzforró antech Phantommal,csak ugye az kézi barkács,mivel ha hagynám hogy a venti ami benne van bekapcsoljon akkor hülyét kapnék.(10mp csend,50másodperc burrogás,és így tovább)

[ Szerkesztve ]

(#30) kavicssli


kavicssli
addikt

Az Arctic Cooling új tápegysége nettó 60 eurós ajánlott áron kerül piacraennyi pénzért simán jó sőt nagyszerű táp lesz/lenne :U

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#31) spln válasza #65675776 (#24) üzenetére


spln
tag

csak a 38,5 mm vastagoknak gyakorlatilag két kerete van.
egyik amin van a motor+lapát, másik pedig ami a felfogatható rész, a kettőt pedig kis gumi rezgéselnyelő "pöckök" fogják össze.
így szinte semmi rezgést nem közvetít a házra/tápra

gondolom ezért választották ezt :U

mod:
bélre valakinek valami tipp? lehet FSP :F

[ Szerkesztve ]

"Danger! Avoid death!"

(#32) Sonja válasza spln (#31) üzenetére


Sonja
veterán

Seasonic, ahogy az eddigi házban lévő tápjai is. ;)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#33) #65675776 válasza spln (#31) üzenetére


#65675776
törölt tag

A SeaSonic tápok aztán tipikusan rezonálnak mint állat...

(#34) #72042496 válasza TexT-BoY (#20) üzenetére


#72042496
törölt tag

Tudom, hogy nem újkeletű, az egyik CM ház, amit láttam (lehet, hogy több ilyen is van) gyárilag olyan kialakítású, hogy így is be lehessen építeni a tápot. Onnét jött az ihlet. Attól mondjuk tartok kicsit, hogy a porszívóhoz hasonlóan ez is minden szutykot beszív kintről.
Max. kap egy porszűrőt alulra. Majd meglátjuk, hogyan lesz.

(#35) spln válasza #65675776 (#33) üzenetére


spln
tag

Mikor írtam még nem tudtam, hogy SeaSonic a belső. ;]
Csak azt írtam le mi a különbség a "normál" és a keret nélküli AC ventik között, és hogy talán ez lehetett a választásuk oka.
Szerintem nem utaltam rá, hogy a SeaSinoc tápok rezonálnának :))

"Danger! Avoid death!"

(#36) Male válasza NoLF (#17) üzenetére


Male
nagyúr

Pedig de... már ha van más szellőzése is a gépnek. A gépen belül nem ugyan az a hőfok van mindenütt. Persze sok mindentől függ, hogy az adott házban ez hogy alakul.

Balika911: Egy ilyet csináltam:katt, katt2, katt3, katt4. A proci főlé az "ál-táp" került (csak a levegőt fújja ki), a rendes táp meg előrébb jött, és előre felé fúj ki a gépből. Az ál-tápból jó meleg levegő jön, ha terhelve van a proci, a rendesből pedig maximum langyos, de inkább alig különböztethető meg a szoba hőmérsékletétől (így aztán nem is gyorsít fel a ventije soha), de azért a ház szellőzésébe kicsit besegít.

Ha alul vágod ki, akkor elötte próbáld ki, mennyi hely kell az adott ventinek a szívó oldalon, hogy már rendesen működjön és ne zúgjon... aztán emeld olyan magasra a házat.

[ Szerkesztve ]

(#37) Zofren


Zofren
aktív tag

ilyen táp már volt a kezemben, hogy hátul volt a venti. igaz nem AC volt, hanem vmi noname termék.

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#38) Sonja válasza Zofren (#37) üzenetére


Sonja
veterán

Lehet, hogy Ultra Power volt, KATT! :)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#39) #72042496 válasza Male (#36) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ötletes megoldás! :)

A ház kerekeken van, s a táp sem közvetlenül a ház lemezén fekszik. Összességében úgy 7-8 centire kerül majd a szőnyegtől, ezzel csak nem lesz gond! :)
(A mostani tápom is alul van, de felfelé néz a ventilátor. Ezt a hangkártya jobban lefojtja, mint ahogy a tervezett konstrukcióban működne, de így is szív rendesen. Bár az oldallapot a biztonság kedvéért nem tettem fel.)

(#40) shtml


shtml
őstag

A keret nélküli ventilátor miatt lesz ott némi fals levegő is.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#41) Male válasza #72042496 (#39) üzenetére


Male
nagyúr

Köszi :)
Hangtalan is lett, csak a képek nem sikerültek valami jóra, így inkább nem írtam meg logoutra.

Ja, annyi már bőven elég... 2-3 centinél kisebb táv esetén van gond kb... legalábbis eddig ezt tapasztaltam.

(#42) VargaI válasza Male (#36) üzenetére


VargaI
senior tag

Fémépítő rulez :C.

Az idő pénz, az egyetem idő, hülyeségekre meg nem költöm a pénzem. - - - - - - - - ''The answer for the ultimate question is: 42.''

(#43) Male válasza VargaI (#42) üzenetére


Male
nagyúr

:D Látom nem csak nekem volt :K
Igen, az nagyon hasznos... csak már fogytán van :(

(#44) rauschie


rauschie
senior tag

Ennek is a Seasonic szállítja a belső komponenseit?

(#45) Pompi válasza Male (#36) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

És de szépek ezek a Noctua ventik :DDD meg persze csöndesek is :D

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#46) Male válasza Pompi (#45) üzenetére


Male
nagyúr

:DDD

Jó, hát nem a látványra mentem, ez a többi részen is látszik ;]
(A ház úgyis zárt.)

Jaja, kb 6V-ot kapnak, és így kussban van az egész gép. (Viszont ez nem volt a legjobb választás, a P sorozatból kellett volna rá inkább, mert az jobban át bírja nyomni a levegőt ezen a bordán.)

(#47) nyunyu


nyunyu
félisten

Wow, feltalaltak a spanyolviaszt.

~5 eve meg van forditva a tapventim a Chieftec HPC-340-ben, igy nem a bordan keresztul szivja a meleg levegot, hanem kivulrol tolja ra a hideget.

Egybol leesett az automatikusan vezerelt fordulatszam 2700-rol 1700-ra.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#48) kariad


kariad
senior tag

Hát elég otromba.....

(#49) waverider


waverider
senior tag

lehet figyelmetlen voltam, de nem találtam infót...
ez az AC modulláris? :R

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#50) Sonja válasza waverider (#49) üzenetére


Sonja
veterán

Nem.

#44 rauschie: Mint fentebb írtam, igen Seasonic a belső.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.