Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Ideje volt már, 2 éve kerestem, de nem sok értelmes alternatíva volt ekkora méretben.

(#2) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Jelentkezzen, akinél lehet kapni. :K
NF-A4x10 érdekelne 1-2 darab.

⭐ Stella

(#3) Patice


Patice
nagyúr

Tényleg hiánypótló darabok. :C

Nekem jól jönne most egy csendes 6 centis. A mostani nagyon nem vált be.

9 centis méretben is nagyon ritka a lapos kivitelű, pláne a PWM-es.

Az áruk persze kicsit magas, de a Noctuát sosem mérték olcsón. A minőséget meg meg kell fizetni.

Grat Noctua! :R

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4) Vincent_


Vincent_
aktív tag

Király ventik!

Fordulatszáma 4500, a mellékelt ellenállással 3700 rpm, ekkor 8,2 és 6,6 m³/h légszállítás mellett 12,9 és 17,9 dB(A) zajszintet produkál.- > a zajszintek sorrendje gondolom fordítva alakul :R

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#5) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Egyedüli előnyük a méretük. Ha valakit zavar a luk a gépházon, akkor befoltozhatja, de ilyen 8,2 m³/h-el -ami nincs 5CFM sem-, nem sokra megy az ember. Főleg nem 18dB-en.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#6) dchard


dchard
veterán

Menjenek a fenébe, fél évig kerestem a TV-mbe 9CM-s 15mm vastag halk ventit, és egy hete rendeltem meg egy SANYO-t az Ebay-ről, pedig inkább ilyet vettem volna, ha tudom hogy van....

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#7) radi8tor válasza AssAssynn (#5) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem egy 0.002910675 m³-es házat kéne hűtenie. (197mm×197mm×75mm)
Ha jól számolom percenként 46x cserélné le benne a levegőt. Persze ez messze ideális eset, de számoljunk 20-al, akkor is elég jó hűtést biztosít a 30-40W-os gépnek.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#8) szab.tam


szab.tam
nagyúr

énanno ide kerestem nagyon kicsit, de csak elég hangosakat találtam....

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#9) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

meg is van az ára a hiánypótlásnak. :U

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#10) MongolZ válasza AssAssynn (#5) üzenetére


MongolZ
addikt

Elég az a 8m^3/perc. A 18 dB-t meg szinte meg sem hallod...

(#11) Kiki18


Kiki18
őstag

Komoly egy cuccos,a legjobb hogy 40mm-ben is gyártanak új ventiket...nekem ez új infó.

(#12) F34R válasza Ł-IceRocK-Ł (#9) üzenetére


F34R
nagyúr

mint az osszes Noctua ventinek.

(#13) AssAssynn


AssAssynn
őstag

radi8tor1: Ha úgy döntesz, hogy veszel egy, vagy több ilyet, akkor kíváncsi lennék a tapasztalatokra, hogy mennyit hűltek tőle a dolgok.

MongolZ: 8,2 m³/h - óra, nem perc. Ráadásul ezt sem éri el, mivel ezt az eredményt 0 mmH2o érték mellett teljesíti.
Egyébként ne érts félre, itt a méretek miatt valószínűleg nincs jobb választás ettől, azonban, ha azt vesszük, hogy mondjuk 12-14cm-es ventilátorokból 30CFM alattit nem ajánlunk, akkor talán érted, hogy mire gondolok, amikor azt mondom, hogy ez nem sok vizet zavar. Bár talán jobb mint a semmi.
Egyébként a 18 dB tényleg halk, viszont ez még nem a néma kategória. Mondjuk nem is ezért említettem ezt, hanem azért, mert ha nagyobb ventilátorokhoz viszonyítasz, akkor észreveszed, hogy milyen kis teljesítményre jut ekkora hangerő. Aztán akkor még nézd meg az árcédulát. :DDD

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#14) Ł-IceRocK-Ł válasza F34R (#12) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

ezért nem is veszek. meg az a szín.... :D

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#15) banhammer válasza osztraksajt (#1) üzenetére


banhammer
veterán

Papst ventilátorokat nézted?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#16) shteer válasza AssAssynn (#5) üzenetére


shteer
titán

Nem sokra, de ha nincs mas megoldas?

NAS-omba varom a 40est :)

..szerintem jónak tűnik

(#17) Georg17


Georg17
tag

Sabertooth alaplap hűtőpajzsára jó is lesz a 40mm-es venti.

(#18) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Én is várom őket, egy 92-es az új kuckómba (szidtam is a lian-li-t hogy csak 80/92-es fér el hátul :D ) és jöhet egy 40-es a nas-ba

(#19) tvse1995


tvse1995
senior tag

Ezzel a színnel még mindig nem vagyok kibékülve. :U

(#20) syler123


syler123
veterán

Nekem a htpc-ben ilyen van.
Lényegesen jobb a gyári megoldásnál. Nochtua valamivel jobb lehet, de drágább is. Azért még lehet beruházok egyre.

[ Szerkesztve ]

(#21) #65675776


#65675776
törölt tag

És mi értelme volt egy a korábbi NF-B9-nél minden szempontból gyengébb ventilátort kiadni?

(#22) Knight666


Knight666
aktív tag

Nekem 7cm-es kellett volna annak idején, az még mindig nincs :P

(#23) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Személyemben biztosan van egy vevőjük. :C

(#24) szab.tam válasza #65675776 (#21) üzenetére


szab.tam
nagyúr

teljesen egyetértek! :R (kivételesen persze. :DDD )

a fent említett 9 centisből egy pár azon ritkaság közül való, amit megtartottam. pedig aki ismer, pontosan tudja, hogy rühellem az összes ventit.

nagyon széles tartományban vezérelhető. fix 5v-on még szépen elindul, és ott még nagyon halk. és fel is tekerhető 1600-ra, ha kell.
én fix 5v-on hűtőttem vele a gtx480-at egy minimumra leszabályozott s-flex-szel....

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#25) dchard válasza #65675776 (#21) üzenetére


dchard
veterán

Az volt az értelme, hogy az NF-B9 az 25mm vastag, míg ez 14mm. És amíg az első nem fér el oda ahová mondjuk én megvenném, addig a másik meg befér. Ennyi értelme volt :)

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#26) szab.tam válasza dchard (#25) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:)

jól van. akkor az említett kivétel sem érvényes... :)) :R
pedig már azt hittem.... :DDD

***

a kicsi továbbra is tetszik. elég nehéz minőségi kicsit kapni.
sokaknak nagy segítéség lesz.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#29) Daniford


Daniford
tag

Nagyon jó és jól is jönne ez a köztes méret és vennék is... de mikor hagyják már el ezt az undorító színkombinációt? :W

(#30) Z0mbi


Z0mbi
senior tag

ez mind szep es jo...mikor lehet majd itthon kapni? A NAS omban a 40mm es mar igen zavaro :(

(#31) [Misel]


[Misel]
tag

24 AUD a kicsi (5300HUF)

http://www.techbuy.com.au/p/206804/COOLING_FANS_-_120MM/Noctua/NF-A4x10-FLX.asp

"Ipari szörnyeteghangdaganatok lepték el a lüktető, eleven, nedvzöld csodahippirétet."

(#32) syler123 válasza [Misel] (#31) üzenetére


syler123
veterán

:Y
Rablás!

(#33) LaFleur válasza tvse1995 (#19) üzenetére


LaFleur
csendes tag

Nem mertem megszólalni, mert azt hittem, csak az én csőröm csípi a színe... más kifogásolni valóm nincs vele .. az árán kívül. Kicsit mintha túl lenne értékelve :N

[ Szerkesztve ]

(#34) szab.tam válasza LaFleur (#33) üzenetére


szab.tam
nagyúr

valóban iszonyú ronda, de ez már szinte védjegyként megmaradt.

én is amikor a hűtőimet el kezdtem tervezgetni, úgy gondoltam, hogy a bordákat egy világos bilikékre eloxáltatom. még jó, hogy túl sok kis darabból állnak a koncepcióhűtők bordái, illetve eleve eloxáltak. így auto módon kizuhant az elképzelés. (még jó... :D )

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#35) Pepomen


Pepomen
csendes tag

Kicsit gyárt a noctua! de 20cm-es ventiket mért nem?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.