Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jozsi252


jozsi252
veterán

Ilyen "nagy" árcsökkenést én sem vernék nagy dobra. :)

iPhone 13 Pro Max

(#2) nyisziati


nyisziati
veterán

Az Xperia kártyásan nem is rossz.

(#3) cappa72


cappa72
nagyúr

Hát bizony nem valami nagy durranás árak...
Ha abból indulok ki, hogy a Lenovo p1m 2 éves tarisznyával 40k... akkor elgondolkodok azont, hogy egy Xiaomi redmi3 függetlenük dual si-mel, nem kicsit erősebb vassal 45k (igaz, b20 nélkül...), hát akkor azért nem valami nagyon megérős szolgáltatós lefefont venni.
Felújított p70a-t meg 40k-ért lehet venni 1 év garanciával, amiben meg van b20, és jóval erősebb telefon.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#4) Lord Sidious


Lord Sidious
senior tag

itt is uborkaszezon van :) pedig azt hittem egy hónappal az új iPhone megjelenése előtt csinálnak egy árvágást. Talán kicsit később.

(#5) Benetnes válasza cappa72 (#3) üzenetére


Benetnes
tag

Hát sajna kis országunkban konkrétan mindenki hülyének néz minket, főleg a mobilszolgáltatók!
Egy vicc az egész de talán még a telenor a legnormálisabb a három közül, árazást illetően úgyis leülnek közösen megbeszélni!
Hűséget nem győzik díjazni komoly 500 forint évente (vodafone) bár ez se mindenkinél megy ! De ha esetleg egy pár napot kések a számlával sms-enként 700-ra büntetnek kérdés nélkül (tmobile)!
Mondjuk a Vodafone "készülék havidíj" kiverte nálam a biztosítékot, 20-ezres számlához még elfér 2-3-4 ezer nem? :W

(#6) for3l válasza Benetnes (#5) üzenetére


for3l
senior tag

a legdurvább ez az "új" fajta konstrukció-rendszer (nem tudom, mikor vezették be), hogy egy tarifa ára változik attól függően, hogy viszel-e hozzá készüléket is avagy sem.
gyors példa: Lumia 950 - MyTariff M
- elhozod két év hűséggel: tarifa: 7500/hó; készülék: 81e. a két év alatt a szolgáltatásra kifizetsz 180e ft-ot, plusz a telefon (81e) = 261e Ft.
- elhozod kártyásan a készüléket és veszed hozzá két év hűséggel a fenti tarifát: készülék: 121e ft; tarifa: 6000ft/hó. két év alatt fizetsz a szolgáltatásra 144e ft-ot, plusz a telefon (121e) = 265e Ft.

(tételezzük fel, hogy nincs hűség bontás stbstb)

tehát összességében 4000 ft-ot kapsz engedménynek a készülék árából a 2évre plusz azt, hogy nem egyben kell leszurkolnod a nagyobb összeget. (a 0% THM-es hitelt direkt nem kevertem ide, mert az szokott lenni a nagy boltoknál is (MM, EDigital)).

szerk.: ok, most néztem meg MyTariff L-lel is a fenti példát, és ott 10e Ft-tal többet fizetsz, ha a tarifa mellé hozod el a készüléket... tehát nem hogy kedvezményt kapsz, hanem többet kell fizetned, csak nem egy összegben. jó, mi? :)

[ Szerkesztve ]

(#7) cappa72 válasza for3l (#6) üzenetére


cappa72
nagyúr

Hja igen.... ezek a jó ajánlatok.. :(((
Hetente hívogatnak, hogy váltsak tarifacsomagot.
Alig kerül többe, mint az előző...
De amikor rákérdezek, hogy az új tarifacsomagban lévő 300MB-os adatforgalmi keret lejárta után csak lassítanak, vagy megáll, akkor közlik, hogy megáll, de vehetek hozzá kiegészítést.
Khm... mondom én, a jelenlegi tarifában 1GB az adatforgalom, és utána csak lassítanak. Csak egy kérdésem volt az ajánlattévőnek: Ön szerint az megéri, hogy drágábban kevesebbet kapok? - Nem nagyon kapott szikrát pár másodpercig.
Aztán jött, hogy akkor vegyek készüléket.
Dual sim van?
- ööö.... megkérdezem. ..... Nincs, de van ájfón xyz...
- Dual sim van?
- ööö.... hát egyik szolgáltató sem árul ilyet
- Elég baj, hogy csak ennyi az indok - mondom én -, hisz a Tescomobile csinált már ilyet. Talán meg kellene próbálni, nem?

Hát itt állunk jelenleg, marad az eddigi tarifacsomag...

Egyrészt borzasztó az új telenyomor honlap, másrészt valahogy nem érzek késztetést, hogy szolgáltatós telefont vegyek, mert nincs dual sim-es. Ha lenne, akkor gondolkodnék rajta. De ííígy...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#8) janeszgol válasza for3l (#6) üzenetére


janeszgol
félisten

Én azon szoktam röhögni, hogy némely esetben a Vodánál Go+ csomagra igen csak drágább a telefon, mint Go-ra.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#9) Draken


Draken
őstag

Édesapám egy A3 2016 szeretne venni a T-nél. Szokásos, nem meglepő, jó magyar szokás szerinti hozzáállás: westeles idők óta náluk van. Alapból 10.990et fizet a next m-re. Ha telefont szeretne mellé venni, a next m 14.990re növekszik, de azért próbálják bemagyarázni, hogy de milyen jó neki, hisz ingyen hozza el a telefont.
Ez 2év hűséggel 24*4000 (csak a telefonra, ha így nézzük). Dominoban meg el lehet hozni a készüléket olcsóbban. Nevetséges, ami itthon megy.

[ Szerkesztve ]

(#10) for3l válasza Draken (#9) üzenetére


for3l
senior tag

ja, durva!
és figyelj, az átlag ember (most nem apukádat akarom ezzel bármerre is minősíteni, főleg, hogy az én faterom is ugyanúgy ráharapna) nem számolgat így, ahogy mi, csak kapja az infót: "ingyen kapod a telefont!", és már kéri is.

(#11) jozsi252


jozsi252
veterán

Az előfizetéses telefon árak mindenhol vicc kategóriába tartoznak, főleg egy nagyobb csomagnál is. Lejárt több mint 1 éve a hűségem T-nél, és hívtak hogy nem-e szeretnék újabb hűséget kötni. Mondom határozottan hogy NEM!
És akkor megkérdezi hogy miért. És szépen kifejtettem hogy iStyle-ba 1.5évre a biztosításom 8900 ft volt i6-hoz, ugyanez a T-nél 1.5 évre 54 000 ft. No ezért nem szeretnék hosszabbítani. És attól hogy iStyle-ba vettem a telót, mindennel együtt még úgyis olcsóbban jövök ki, mintha T-nél vettem volna biztosítással mindennel együtt.

Ez a biztosítás sajnos iszonyat nagy lehúzás. :(

iPhone 13 Pro Max

(#12) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Tényleg nem nagy az kínálat és az árcsökkenés, de lehet valaki pont erre várt.

(#13) Scrydhan válasza jozsi252 (#11) üzenetére


Scrydhan
aktív tag

Sajnos igen,ahelyett hogy versenygenének megbeszélik hogy ki mennyiért adjon és mit. De sajnos nem lehet mit tenni,mobilnetet meg nem nagyon lehet máshogyan megoldani (UPC meg Digi-t ne vegyük már bele a 4 Mbites csomagjaikkal),úgyhogy marad hogy kiadok egy halom pénzt egy rendes csomagra.

Fejvadi:én is pont erre vártam, -1000ft,megyek is vásárolni.

[ Szerkesztve ]

2011: "Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük."

(#14) Fejvadi válasza Scrydhan (#13) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Akkor futás, mert elkapkodják. :D

(#15) Benetnes válasza for3l (#6) üzenetére


Benetnes
tag

Széééép
Tudod az a legszörnyübb, hogy külföldiekkel dolgozok, és komolyan ki vannak borulva amikor elmondom milyen nálunk a helyzet!
Kérdem én, ha kint meg tudják oldani a max 50 eurós korlátlan csomagokat (4-8GB nettel) és 10 euróért 1000perc (és!!!!) 1000sms-t (na meg netet), ehhez jócskán csökkentett árakat tudnak biztosítani a független készülékekhez képest, akkor a csóró kis országunkban ezt miért kell eljátszani?
Itthon 3000 forintért 100perc VAGY 100sms jár (netet felejtsd el) a korlátlan csomagok még rendben is lennének! Viszont ha szeretnék telefont is többet kéne fizessek mint amennyibe a független készülék kerül, hol élnek ezek Svájcban?
Az már csak hab a tortán hogy mert függő készülék kb egy éven belül csupán a harmadát tudod kérni érte vagy nem veszi meg tőled senki!
Az osztrákoktól komolyan mondom jobban megéri megvenni, itthonról fizetni a számlát mint ezeknek a retkeknek.....
Itthon sajnos fontos milyen telefonod van kint meg le se sz@rják mert kb a hajléktalan kivételével bárki megteheti, hogy a legujabb csúcskészüléket vegye magának!
A fizetésének a 2-3%-a havonta amiről beszélünk, én ismerek itthon olyat aki gyárba robotol és a fizetése 20%-át viszi el a telefonszámla! Jó mondjuk ő meg is érdemli nála ez a prioritás!
Amerikában pedig havi 50$-ért le is sz..nak, és csupán 400$-ért 128gb-os iPhone 6s plus-t kapsz, itthon meg ugyanez 15-ös havidíj mellett (ami kb 54 dollár) tegyél le 248300-at (903$) és jóidő!
Ők 4-5000$ átlag és 1500-2000-es minimumokból mi meg a 150-es átlagbérből meg 74-es minimálbérekből gazdálkodunk mindezt úgy hogy az itthoni éretségi messze túlszárnyalja a főiskolai tanulmányaikat sík hülye az összes a saját nyelvüket nem beszélik rendesen......

Vicc, egyszer legyen itt normális versenyhivatal már vonulnának is ki az országból a "nagy" szolgáltatók!

(#16) Scrydhan válasza Benetnes (#15) üzenetére


Scrydhan
aktív tag

Sajnos teljes mértékben igazad van,mindenben amit most leírtál.

2011: "Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük."

(#17) jozsi252 válasza Scrydhan (#13) üzenetére


jozsi252
veterán

Ez teljes mértékben így van. Csak meg kell nézni a Telekom meg a Telenor árakat iPhone 6s 16GB-ra. 3-6k környéki havidíjas csomagba drágábban adják most, mint ahogy meg lehetne venni iStyle-ba függetlenül. Tényleg már ehhez nem lehet mit hozzáfűzni. :(
És akkor csodálkoznak ha az ember inkább függetlenül megveszi, mert ugyanott van, sőt még olcsóbban jön ki, nincs 2 év rabság, illetve független a telefon.

iPhone 13 Pro Max

(#18) erahurka válasza for3l (#6) üzenetére


erahurka
félisten

5 éve még teljesen más volt a helyzet, több mint 50%-ot spóroltam akkor a telóm árán azzal, hogy tarifa mellé vettem. Brutális hogy mennyire megváltoztak ezek a dolgok :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.