Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) janeszgol


janeszgol
félisten

A P30 széria mottója lehetne: "változatlan hardver változatlan áron".

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#2) Kokzor válasza janeszgol (#1) üzenetére


Kokzor
aktív tag

A változatlan árban nem vagyok biztos, de a hardver részével egyetértek. :DDD

(#3) Graphics válasza janeszgol (#1) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ezt nem teljesen értem.

A P30-ban változott a hardver a P20-hoz képest.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#4) #86973952 válasza Graphics (#3) üzenetére


#86973952
törölt tag

Szerintem a Mate széria váltásra gondol. De ez esetben mindig a Mate az soc váltó. Régebben nem így volt, de akkor is inkább soc upgrade volt, mint új soc.

Szóval egy ideje ez már megszokott soc -t tekintve. Sőt, igazából mindig így volt.

[ Szerkesztve ]

(#5) Zolik


Zolik
senior tag

Nem tudom miért nem lehetett beírni a cikkbe, hogy ott mennyiért adják...
"Huawei made no mention of this device, and it's available at fewer retailers with the price tag of 449 CAD or $335. "
Szóval ott kb 94ropi ..itt nálunk adóval meg a többi sáppal együtt 130 alatt biztos nem áll meg.

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#6) csucsu21


csucsu21
aktív tag

Nem tudom ki hogy van vele de a széles látószög helyett jöhetne inkább egy 4-5x zoom kamera.
Nem csak itt szinte minden gyártónál.

Az élet olyan, mint a motor be kell rúgni másként nem megy !!!

(#7) _CICAFIU_ válasza janeszgol (#1) üzenetére


_CICAFIU_
aktív tag

Ez hülyeség már bocs. A mate szériát ne keverd a p-vel. P20 kirin 970, p30 kirin 980. Trollkodásnak jó volt grat. Hardver részen elég nagy az előre lépés az elődhöz (p20) képest.

[ Szerkesztve ]

Huawei P30

(#8) HarleyCustom válasza Zolik (#5) üzenetére


HarleyCustom
veterán

“...Nem tudom miért nem lehetett beírni a cikkbe, hogy ott mennyiért adják...”

Minek?Ez nem egy szakmai oldal...csak feldobtak egy témát és dumcsizunk.;]
Ráadásul itt vagy Te,gondolták majd elmondod mindenkinek:D

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#9) Tschubi válasza Zolik (#5) üzenetére


Tschubi
tag

A 130 elég magas nyitó ár lenne egy Kirin 710-es telefontól. A Mate 20 Lite is 90 alatt van és ha jól emlékszem 120 körül indult. Nem hiszem, hogy a P30 lite 100 fölé menne. Vagy ha igen, akkor csak minimálisan. 130-ért itthon nem venné meg senki. Szerintem.

(#10) szabimabli


szabimabli
csendes tag

Melyik fontosabb most használhatóság szempontjából Android téren, a processzor vagy a memória?

Azthittem a P30 Lite 6 gigával van ellátva, de ezekszerint itthon nem.

Ha lejjebb megy a P20 ára még kicsit, akkor az egy jobb vétel, mint ez, nem?

(#11) janeszgol válasza szabimabli (#10) üzenetére


janeszgol
félisten

Ram.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#12) m1lan válasza Tschubi (#9) üzenetére


m1lan
őstag

Pedig nem fogják 100 alatt adni, tavaly a P20 Lite-ba is csak egy nyamvadt Kirin 659 került, de ez nem zavart senkit, pedig ugyanúgy volt 2-3 konkurencia házon belül ugyanazzal a vassal.

"Csak hát amíg a P Smart 65 lepedőért kapható, a Honor 9 Lite 70-ért megy, a Mate 10 Lite pedig 75 körül, addig a P20 Lite-ért elkérnek 100 ezer forintot, miközben tudásban nincs érdemi eltérés a felsoroltakhoz képest." - MA teszt.

Idén a P Smart (2019), a Honor 10 Lite és a Mate 20 Lite lesz az ellenfél, de a P30 Lite név és a P30-féle design úgyis eladja majd. :DDD

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#13) Graphics válasza janeszgol (#11) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Inkább a RAM és a tárhely típusa az, ami jelentősen tudja növelni a sebességérzetet.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#14) akaido válasza Tschubi (#9) üzenetére


akaido
addikt

116 ezer? márciusi hír

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#15) 7Heads Drago válasza Graphics (#13) üzenetére


7Heads Drago
veterán

A ram hogy növeli a sebbeséget? Sehogy :)

A soc és a háttértár, és a fájlrendszer. A sok ram max arra jó hogy kevesebb legyen az újratöltés.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#16) Kokzor válasza 7Heads Drago (#15) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Úgy növeli, hogy ha már megnyitottad egyszer az alkalmazást és még mindig a memóriában van mikor újra megnyitod, akkor gyorsabban nyílik meg. Szóval tudja növelni a sebességet, de a Huawei agresszív ram kezelése miatt, erre nem is lehet számítani.

[ Szerkesztve ]

(#17) maximilien88 válasza Kokzor (#16) üzenetére


maximilien88
tag

Amit utána energia takarékosság miatt kivág az os így is, úgy is..

(#18) #81524480


#81524480
törölt tag

Gondolom ennek is sikere lesz, elég sokan vásároltak P20 Lite-ot is. Ez meg még jobb. :)

(#19) janeszgol válasza Graphics (#13) üzenetére


janeszgol
félisten

Én is azt írtam. Nem? :)
De amúgy ez egyáltalán nem biztos, hogy a több memória miatt jobb lesz a sebességérzet telefonhasználat szempontjából (nem a sebesség). Rossz memóriakezelés tönkre vághatja. Érezhető már a különbség a 4 és 6 giga memória között is, de ez Rom (gyártó) függő.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#20) 7Heads Drago válasza Kokzor (#16) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ezt írtam is. De a sebbeséget nem növeli. Ne keverjük a dolgokat. Ahhoz más kell.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#21) Graphics válasza 7Heads Drago (#15) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hagyok rá időt. :) Na nem túl sokat, hisz gyorsaságról beszélünk ;]

Meg kell nézni a RAM sebességét, elérési idejét stbstb. Ja és, hogy hány csatornás.

Azt állítani, hogy ez nincs hatással a sebességre? Hmm , biztos?
:)

@janeszgol: Ezek sebessége. Én nem mondom, hogy a több memória gyorsabb. Lehet az, de a fentiek lenyegesebbek

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#22) Kokzor válasza 7Heads Drago (#20) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Ha az adott információhoz gyorsabban hozzáférek azáltal, hogy a memóriából rögtön visszatölti, az szerintem növeli a sebességet.

(#23) janeszgol válasza Kokzor (#22) üzenetére


janeszgol
félisten

A sebességérzetet. Ezeknek a csúcs SoC-knak 4 giga ram azért elég.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#24) Tschubi válasza akaido (#14) üzenetére


Tschubi
tag

Legyen. De ha megnézed a cikkben jósolt árakat, akkor azok magasabbak, mint amin ténylegesen nyitott nálunk a P30 Pro és a sima P30. Pl. a 256-os P30 Pro esetében 345 vs 330. Nyilván ezen az árszinten ez már "apróság". Szóval majd meglátjuk.

(#25) Kokzor válasza janeszgol (#23) üzenetére


Kokzor
aktív tag

A Kirin 710 azért nem egy Herkules. Az ezzel szerelt telefonoknál, pár nap után már lassulásokról panaszkodnak.

(#26) szkaroly válasza Kokzor (#25) üzenetére


szkaroly
senior tag

Pár nap alatt nem hiszem hogy lassul egy K710 telefon. Ha igen akkor nem a proci miatt hanem egy rossz app a ludas.

Poco X3 Pro

(#27) 7Heads Drago válasza Graphics (#21) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Itt a ram mennyiségéről volt szó. Ha sok alkalmazás van nyitva és használva nyilván fontos hogy újratölt-e, viszont pl egy weboldalnál, facebooknál hiába szedi ki memóriából akkor is kell frissíteni.
Rendesen keveritek a dolgokat. A memória adatai nyilván fontosak, de itt arról szó se volt. Jelenleg a 4gb ram bőven elég, viszont a droid frissítésk ezt meg fogják enni, és muszáj lesz a 6gb. Véleményem szerint a következő 1 évre még biztos jó a 4 gb. Nem kell senkit se riogatni.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#28) Graphics válasza 7Heads Drago (#27) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én momentán nem riogattam senkit :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#29) akaido válasza Tschubi (#24) üzenetére


akaido
addikt

Természetesen, :K ezért is írtam a kérdőjelet.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#30) Tschubi válasza akaido (#29) üzenetére


Tschubi
tag

Ok. :-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.