Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nuke7


nuke7
veterán

Az erősebbre beneveznék, ha lenne rá pénzem... :((

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#2) HummeRC


HummeRC
senior tag

Az erősebb, nagyobb akksival azonnal megvevős Asszonynak, amint lesz fehérben. :K

(#3) Gengi


Gengi
senior tag

Ahhoz képest ,hogy a SONY YB 600-->540 dollár az ASUS 1215B meg szintén 500-600 dollár , ez baromi drága.

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#4) smkb


smkb
őstag

700$ egy C-50-es 11,6"-osért? Hol élnek ezek?? Még a HP DM1z is csak 550, meg a Sony Vaio is csak 599 és mindkettő E-350-ekkel szerelt.

[ Szerkesztve ]

(#5) nuke7 válasza HummeRC (#2) üzenetére


nuke7
veterán

miért nem a fusion-ös kis vaio-t veszed asszony-nak..? az lányosabb és olcsóbb is.. :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#6) HummeRC válasza nuke7 (#5) üzenetére


HummeRC
senior tag

Van fehérben? Ez alap kitétel. Ő mondja a szinét, én a beltartalmat. A mostanija is egy fehér dell, csak még atommal. Ha mutatsz fehér Sony-t a nagyobbik felszereltséggel, olcsóbban, azonnal meggyőzhető vagyok. ;]

(#7) Lars


Lars
őstag

Tényleg nagyon drágák ezek. Remélem hogy csak az újdonság faktor játszik ....
Ha ennyi marad, akkor felejtős. :(

(#8) GIJoe


GIJoe
addikt

Úgy látom a LENOVOban lehet csak bízni Fusion téren :U >

(#9) LordX


LordX
veterán

404-es a M101z-re mutató link. Fix pls!

(#10) HummeRC válasza LordX (#9) üzenetére


HummeRC
senior tag

Érdekes, tényleg. Pedig az amikor olvastam a cikket, akkor még jó volt. :F

(#11) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Mennyiiii??? :Y

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12) Gengi válasza GIJoe (#8) üzenetére


Gengi
senior tag

Reméljük. Csütörtökön kiderül XD.

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#13) Boxi88


Boxi88
őstag

Kicsit én is drágának tartom, ennyiért, már érintőkijelzővel (hogy tablet ként is lehessen használni) kéne adni, ha lesz olyan ami E350es és tablet/netbook, tuti benevezek egyre! :K

(#14) GIJoe válasza Gengi (#12) üzenetére


GIJoe
addikt

remélem én is, hihetetten gyorsasággal emelték le a számlámról az ellenértéket... :U

(#15) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

A jó cuccokat nem kell agyonreklámozni. A Dell meg amúgysem erről híres. Ami jó az jó, aki keresi megtalálja.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#16) ndavid válasza LordX (#9) üzenetére


ndavid
tag

Javítva.

Don't panic!

(#17) vinibali


vinibali
őstag

fajlagosan tényleg drága, de ha marad a 800$-os ár akkor a Sonyhoz képest sem olyan sok :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#18) CHIPman


CHIPman
nagyúr

tápos@népszótár
Értelmezés fail, a combos talán jobban illik oda.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#19) Ł-IceRocK-Ł válasza vinibali (#17) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

és minőségben sem rosszabb

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#20) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

A nagyobbik az teljesen OK hardverileg, csak pofátlanul drága szerintem: netbooknak túl sokba kerül, "üzleti" szubnotinak viszont gyönge, mint a harmatos babafing (kedvenc szólásaim egyikével élve)
A kisebbik viszont gyöngébb processzorral van szerelve, mint egy kétmagos atom, viszont szépen megkérik az árát annak is... :(((

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#21) he7edik.


he7edik.
addikt

Ennyiért i3-as notit veszek.

Égő szöveg a flém vázon

(#22) CHIPman válasza he7edik. (#21) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Én vettem is, kb negyed üzemidővel... Komolyan, hogy jut eszetekbe egy ilyet összehasonlítani egy i3-as géppel?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#23) Bogyó bá' válasza CHIPman (#22) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Mondjuk az egyező ára okán.

Az i3-nál nem csak teljesítmény-felvétel van, hanem azért teljesítmény is! :)

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#24) LordX válasza Bogyó bá' (#23) üzenetére


LordX
veterán

A trükk ott van, hogy van, akinek nem kell teljesítmény. Ha neked kell, akkor te nem tartozol ebbe a kategóriába, ne ilyet vegyél.

(#25) alamuszi válasza Bogyó bá' (#23) üzenetére


alamuszi
senior tag

Alapvetően abba gondolj bele, hogy egy ilyen méretű gépen nem nagyon van jelentőssége a teljesítménynek. Mivel nem igazán a komoly szakembereknek készült, hanem átlagusereknek, nekik tökéletesen megfelel. Valamint abba esetleg belegondoltál, hogy egy 13 képes megsütni egy ennél egy kategóriával nagyobb gépet is 35 watt csak a processzor. Szóval nem egy kategória.

[ Szerkesztve ]

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#26) Bogyó bá' válasza alamuszi (#25) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

OK, meggyőzhető vagyok, de akkor mi a fenéért kerül ennyibe?!

kieg: sokan vártuk a Brazost, hogy egy, a kétmagos Atomnál nem drágább, de nagyobb teljesítményű eszközhöz jutunk a - megfizethető árú - netbookokban / szubnotebookokban.

Először a teljesítményéről derült ki, hogy még a legerősebb E-350 is igen szerény (tudom, a fullHD videolejátszást leszámítva, de ki a fene akar 10-12"-on fullHD-zni, főleg hogy a kijelző sem alkalmas erre a felbontásra), most meg az áráról, hogy igen csak magasra szabták.

Szerintem (!) ennyiért 2011-ben már nem piacképes.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#27) lujó55


lujó55
őstag

én az osztálymegnevezésben egy betűt felcserélnék (o ---> e) :U
Na jó, legyen subnoti, de most tényleg! Egy ekkora kijelzővel? :(

(#28) erdoke válasza alamuszi (#25) üzenetére


erdoke
titán

Átlagjúzernek a netezési élmény egy iPad 2-höz képest simán nyugdíjas csiga benyomását kelti. Az 7-800 euró pedig igencsak a 32-64 GB-os iPad-ek magassága, a kisebbikből még a billentyűzet és a tok is belefér. "Átlagusernek teljesen megfelel", 10-12 órás üzemidő, nulla zúgás, nulla melegedés.
Szóval csak óvatosan a határokkal. Ráadásul az új SB-ből is van 15 W-os verzió, és ott azért van mellette teljesítmény is, nem 3 fps a CityVille...

A legjobb aláírás a héten

(#29) Oliverda válasza erdoke (#28) üzenetére


Oliverda
félisten

Ismét a régi nóta.

"SB-ből is van 15 W-os verzió"

Ez igaz. Mennyi is az ára?

"és ott azért van mellette teljesítmény is, nem 3 fps a CityVille..."

Mert a Brazos-on 3 fps-sel megy? Mert szerintem nem.

Persze ez még nem változtat azon, hogy a Dell ezeket túlárazta.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#30) erdoke válasza Oliverda (#29) üzenetére


erdoke
titán

- Igen, ismét a régi nóta, inkább "átlagjúzerkedek" ARM-on cél szoftverekkel, mint szenvedjek full Windows-zal akár Atomon, akár Brazos-on.
- 800 dollárért/euróért szinte bármit vehetsz, ügyesen megválasztva 6-8 órás üzemidőt is.
- Flash játékok többsége nem GPU gyorsított, az én 2,4 GHz-es asztali X2-mön is érezhetően lassabb, mint a 2,8 GHz-es C2D laptopomon. Atomon és Zacate-n igen csúnya lehet ezekkel játszani.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#31) Oliverda válasza erdoke (#30) üzenetére


Oliverda
félisten

Jó, akkor hirdesd az igét, hogy mindenki ARM-on cél szoftverekkel mint bármi máson.

"Atomon és Zacate-n igen csúnya lehet ezekkel játszani."

Mindig ezek a fránya feltételezések... :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#32) .mf válasza GIJoe (#8) üzenetére


.mf
veterán

Azért ők se siettek a bejelentés után az X120e piacra juttatásával...
Majd írj róla, hogy milyen, kíváncsi vagyok rá. 11.1"-es Core Solos Vaiom egyik lehetséges utódja.

alamuszi: "Mivel nem igazán a komoly szakembereknek készült, hanem átlagusereknek, nekik tökéletesen megfelel."

Szerintem még a "komoly szakemberek" jelentős részének is elég. Üzleti életben office, multitasking, esetleg adatbázisok -- nem kifejezetten processzor-igényesek. Jogászok office és dokumentumtárak -- egyáltalán nem. Mérnökök pedig nem ilyen kis gépen fognak tervezni, ahogy fejlesztők sem ilyenen buildelni. Már egy ideje túl vagyunk azon a ponton (s egyre többen eszmélnek rá), hogy a hardver már feleslegesen erős a legtöbb felhasználási esethez.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#33) erdoke válasza .mf (#32) üzenetére


erdoke
titán

Az említett CityVille-lel tipikusan átlagjúzerek játszanak, mégpedig havi 100+ millióan. Emellett biztosan van még legalább ennyi aktív Flash játékos. Még én is szoktam néha párat nyomni a Bejeweled Blitz-en, mert megvan az a nagy előnye, hogy bármelyik eszközömön ugyanazt az eredményt bővítem.
Üzleti életben azért elég gyakran beesik 1-1 komolyabb Excel tábla, és akkor jól jön a kakaó. Persze akinek igazán drága az ideje, az simán megengedheti magának a megfelelő számítási erővel rendelkező, ám 6-8 órás üzemidőt nyújtó subnotit.

(#31) Oliverda
Ha észrevetted, nem AMD vs. Intel "igét hirdetek", hanem a netbook kategóriát tartom haszontalannak, mert nem annyira olcsók ezek a gépek, hogy – igénytől függően – alulról az ARM, felülről a tűrhető notik ne lennének jobb alternatívák.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#34) nuke7 válasza HummeRC (#6) üzenetére


nuke7
veterán

ezüstben van, az nem jo? :D

https://youtube.com/user/nuke7

(#35) Gengi válasza .mf (#32) üzenetére


Gengi
senior tag

Nem csak az X120 van. Lenovo S205 :) Csütörtökön kézhez is kapok egyet várom.

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#36) .mf válasza erdoke (#33) üzenetére


.mf
veterán

100+ millió hülye flashjátékos, és? ;]
Engem marhára nem hat meg, sőt, remélem, hogy a flash lassan kihal és helyette jobban optimalizált eszközöket használnak, mert elegem van abból, hogy egy-egy csilivili weboldal meg tud akasztani egy hordozható gépet.

Ha pénz nem lenne kérdés, én is inkább az X220-szal szemeznék. De az sajnos várhatóan 2,5-3-szor ennyibe fog kerülni. Még nemcsak az X201, de az X200-nak is csak lassacskán kúszik lefelé az ára, még az is duplaennyi. Legalábbis nekünk, sima mezei júzereknek. Bezzeg nagy cégeknek... tavaly összekerültem néhány jól felszerelt, fémházas, Core i procis, 12.1" convertible tablet géppel, nem nevezem meg, hogy melyik gyártótól, melyik multi rendelte, de nagyobb tételben, tucatjával. Nekünk, mezei júzereknek 600k lenne az a gép. Nekik kétszázikszezer...

Gengi: azon kívül van még sok más fusionös, de kevés, ami rendesen össze van rakva. Az ideapad is csak egy kommersz darab, ami nem tudom, hogy kibír-e pár év munkaeszköz számára normál: mindennapos és hurcolászós használatot.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#37) arty


arty
veterán

a fusionos noteszeknél mindig az az érzésem, hogy egyik gyártó sem igazán akar konkurrenciát az atomos szutykainak ... nem tudom, ezt most önszántukból teszik vagy az intel befenyített mindenkit, ahogy szokott?

hol vannak pl a 60 ezres, 1x1ghz-es fusionos gépek?
a 80 ezres 2x1ghz-esek?

komolyan 500g winyo, 4g ram és 200 ezres árcédula kell egy amd-s netbookhoz? ezt így veszik??? (vagy az nem cél?)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#38) CHIPman válasza arty (#37) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Ha azt nézed, hogy az ION2-es 1215N 150k körül jött be, ez meg odavágja mind teljesítményben, mind fogyasztásban elég csúnyán, akkor nem olyan sok az a 200(de biztos kevesebb lesz, 180-at simán el tudok képzelni), pláne, hogy van benne 4GB RAM meg 500-as winyó. Szerintem az van, hogy a Brazos ugyan asztali vonalon az Atom ellen tud harcba szállni, de notiknál inkább a CULV ellenfele, és azoknak felszereltségben bizony oda is pörköl, árban pedig azokat is ott kell keresni fenn 180k körül.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#39) arty válasza CHIPman (#38) üzenetére


arty
veterán

egy netbookba nincs szükség 4 giga ramra és 500 giga winyora

azt látom, hogy 2 évig, amig nem telítődik a piac (lásd anno atom) röhejesen drága lesz a fusion - csak míg az intelt nem szorongatták alulról, az amd-t most az atom igen, hiszen netezgetni jó az is és nagyságrendekkel olcsóbb

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#40) he7edik. válasza CHIPman (#22) üzenetére


he7edik.
addikt

ezt a sz@rt, sehogy.

[ Szerkesztve ]

Égő szöveg a flém vázon

(#41) CHIPman válasza arty (#39) üzenetére


CHIPman
nagyúr

A CULV(és így a Brazos sem) nem feltétlenül netbook platform, így akár korlátozottan GPU-igényesebb feladatokra is jó lehet, és oda már kellhet a 4GB, mivel a GPU a RAM-ból veszi a memóriát, nincs sideport. A felbontás sem alapvetően netbookra hajaz. A nagy winyó meg nem hiszem, hogy jelentős többletköltséget jelent.

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#42) HummeRC válasza nuke7 (#34) üzenetére


HummeRC
senior tag

Kösz, nem. Asszony fehéret akar. Most is fehér dell-je van, kikötötte, hogy a következő is fehér legyen.
Ha még nem tudod, akkor majd megtudod, ha családos leszel. Ez van, ilyenek a nők. Nekik az tetszik, akkor azt akarják. A többit oldd meg, ha jót akarsz magadnak. ;]

És nem facebook-ozik, nem érdekli a citiville, csak emailezik, honlapokat olvas, régebbi lokális játékokkal játszik, néha office-ol, meg skype+msn, viszont simán 10 óra körül el van konnektor nélkül. A netbook a megfelelő kategória erre. Lehet mondani, hogy nincs erre igény, de nagyon van. Csak éppen a hozzám hasonló kockafejű mérnököknek nem sok fogalma van az átlag női igényekről... ;)

(#43) alamuszi válasza erdoke (#28) üzenetére


alamuszi
senior tag

Igen, a garancia, a fizikai billentyűzet a felhasznállási terület, ja hogy az IPAD, csak internetezésre, esetleg filmnézésre alkalmas, nagyrészt, a többire alkalmatlan. Ezzel nincs gond. Valamint az a fránya APPLE hol van supportban a béka segge alatt 500 méterrel.
Aztán, ez nem igazán netbook, 4 GB rammal, meg 500 GB-os winchesterrel, meg teljesértékű operációs rendszerrel. Inkább SUB kategória.
Drága, de ha árakról beszélünk, akkor nem az apple-thoznám fel példaként, mert az max egy rémálomban jó példa, ha az árról beszélünk.

"- Flash játékok többsége nem GPU gyorsított, az én 2,4 GHz-es asztali X2-mön is érezhetően lassabb, mint a 2,8 GHz-es C2D laptopomon. Atomon és Zacate-n igen csúnya lehet ezekkel játszani."

Na azért azt megnézném, hogy egy C2D- ami 2,8 GHz-es fut megfelelően, de egy X2-n nem, A kettő processzor között nincs egetrengetően nagy különbség, ha flash-t nézem, ha csak nem egy őskori X2-ről van szó. Az Atom, meg nem flash játékra van.

(#26) bogyo112 .
Teljesen igazad, van nagyon magas az ára. De ugye apple után szabadon.

(#32) .mf
Ebben teljesen igazad van, amire készült arra tökéletesen megfelel.

[ Szerkesztve ]

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#44) Oliverda válasza erdoke (#33) üzenetére


Oliverda
félisten

Sehol nem írtam és még csak nem is utaltam erre. Viszont azt szvsz enyhe túlzás állítani, hogy egy iPad 2, vagy bármilyen hasonló tablet kielégíti az összes átlagjúzer igényét.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#45) erdoke válasza alamuszi (#43) üzenetére


erdoke
titán

Ahol nem fut minden, amit az átlagjúzer rendszeresen használna, illetve más dolgok akadoznak, vagy idegesítően lassúak, az bizony netbook, bármilyen kijelzőt és HDD-t pakolsz bele. Pont ez a határ egy subnoti és egy netbook között. Itt viszont árban eltűnik a határ, ami teljesen értelmetlenné teszi az idegesítő lassúsággal kötött kompromisszumot.

iPad + BT billentyűzet gépelésben nem marad el egy 10-es netbook mögött, emailezésre, alap szövegszerkesztésre teljesen használható. Supportra se PC, se PDA, se tablet vonalon nincs szükségem, és mások is inkább az ismerőst hívják fel először (pl. engem), nem a gyártót.

Az Atom és a Zacate az én őskori X2-mhöz képest is harmatos gyíkfing, tehát a példa tökéletes volt, a kétkedésed elég értelmetlen.

A legjobb aláírás a héten

(#46) audi100td válasza erdoke (#33) üzenetére


audi100td
nagyúr

" a netbook kategóriát tartom haszontalannak"

Ebben mondjuk egyet ertek, de nem csak a teljesitmeny miatt, a meretük is pont akkora, hogy ne lehessen rajtuk normalisan gepelni, egy minösegi subnoti sokkal jobb valasztas, mondjuk majd ketszer ennyibe is kerül, pl. ThinkPad X220, HP EliteBook, stb.

Viszont egy tablet ennel szerintem meg rosszabb hasznalhatosag szempontjabol es nem teljesitmenye miatt.

"Supportra se PC, se PDA, se tablet vonalon nincs szükségem, és mások is inkább az ismerőst hívják fel először (pl. engem), nem a gyártót."

Szerintem alamuszi a technikai supportra gondolt, ketlem, hogy ne lenne ra szükseged, mit csinalsz ha 1 ev utan beszarik az ipad?

[ Szerkesztve ]

(#47) Mercutio_ válasza erdoke (#45) üzenetére


Mercutio_
félisten

Khm, teszteltél már élesben Brazosos netbookot?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#48) erdoke válasza Mercutio_ (#47) üzenetére


erdoke
titán

Nem, de ugyanúgy elhiszem az Anand-féléknek, mint amit az Atomról írnak. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#49) Mercutio_ válasza erdoke (#48) üzenetére


Mercutio_
félisten

Gondolom erre az Anandtech tesztre gondolsz, annyire nem rossz eredmény ez szerintem, inkább az árral van gondom, mint sok más hozzászólónak is.

Nem tudom konkrétan milyen a régi X2-es Athlonod, de a mostani, fillérekért beszerezhető Athlon II X2*-k már elég fürgék, tudnak olyan utasítást és energiatakarékossági opciót amit a régiek nem, és ha a lapod biosa kezeli őket költséghatékony gyorsulás érhető el vele. Persze oprendszertől függően hasznos a 2, de inkább 2x2GB ram, de a kevés ram-ból eredő döcögés nem a proci, hanem az oprendszer hibája.

* Pl. egy mai X2 240 a régi X2 6000+ teljesítményét hozza ~fele akkora fogyasztás és több funkció megléte mellett.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#50) erdoke válasza Mercutio_ (#49) üzenetére


erdoke
titán

Nem az X2 fajtája a lényeg, hanem hogy az Atom és a Zacate csigafing hozzá képest.
Közel 5 éve is 2 GB RAM-om volt az asztali gépemben... :)

A legjobb aláírás a héten

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.