Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DEJVID


DEJVID
őstag

Én is nagyon szeretem őket :)
Kedvencet filmet nem is tudnék mondani :)

[ Szerkesztve ]

(#2) ABE


ABE
őstag

Na, egyre gondoltunk, én is csináltam egy ilyen bejegyzést, de elveszett az éterben, és nem szenvedtem az újbóli megírással. :B Jó lenne, ha manapság is készítenének ilyen humoros, "gyengéden erőszakos" filmeket, mert ezeken a mozikon újra és újra jót lehet szórakozni. Igaz, ilyen tűz és víz duót nehéz lenne összehozni megint, és ugye a szinkron is sokat hozzátett... Igazad van, ideje lenne felfrissíteni a pofonokat, meg fogjuk nézni. :K
A kedvencem főcíme: És megint dühbe jövünk

[ Szerkesztve ]

(#3) Thunderzolee

Volt ma egy Bud Spenceres film valamelyik adón.
Nem néztem, csak ment a TV-ben, oda-odapislantottam, emlékeztem a történetre. Láttam már, (ki tudja hányszor). Ennek kapcsán eszembe jutott, h rákeressek, mi van Vele, és én is olvastam ezt az Indexes cikket. Szomorkás lett a kedvem, h már milyen ősz, egész megöregedett.
Szép dolog, h megemlékeztél Róla Te is. :R

Bár nem szeretem az ilyen nosztalgiázást, mert ami már elmúlt, az sosem lesz a régi. Lassan elfogynak akiken felnőttem. Pavarotti, Derrick, vagy akár a pályatársa, Terence Hill. De hát ez az élet rendje.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#4) talmida


talmida
Közösségépítő

Nekem is itt porosodik egy Bud Spencer (VHS) film a polcomon, amit DVD-re akarok átteni. Ez különben a kedvencem! :DD , a Troublemakers. hehe :DDD Nagyon vicces. :DDD

IN GOD WE TRUST!

(#5) Zolaash


Zolaash
aktív tag

Boldog szülinapot, Carlo! :K :R

[ Szerkesztve ]

Rip and tear

(#6) joey04


joey04
titán

nekem is nagy kedvencem, persze Terence Hill sem hiányozhat mellőle. Kedvencem a Bűnvadászok tőlük. :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#7) Csemike


Csemike
csendes tag

Milyen érdekes, hogy sok országban nem is ismerik őket. :Y
ABE mondta, hogy Amerikában is teljesen ismeretlenek, legalábbis azokkal, akikkel beszélt, egyátalán nem ismerték a Bud Spencer filmeket.
Olvasva a az index cikkéhez írt kommenteket, ott is leírják néhányan, hogy külföldön nem ismertek, ami érdekes, még Olaszországban sem. :F
Elképzelhető, hogy csak Magyarországon van Spencer-Hill filmeknek ekkora kultusza?
Bár most így belegondolva...
A hetvenes-nyolcvanas években gondolom nem sok amerikai filmet engedtek be az országba, mert ugye mind csak káros hatással lehet a fiatalságra, meg a nyugat ópiuma, meg imperialista-kapitalista söpredék stb... (Azért persze a nagyágyúkat nem merték kihagyni, gondolom féltek a nép haragjától, és a Star Warst azért beengedték. :D)
Szóval talán úgy gondolták, hogy ezek a filmek olcsón megvehetők külföldről, nem olyan cukormázas halivudi, amitől a fiatalok rögtön a pepszikokakóla mámorban fetrengenek. Úgyhogy szép sorban, egymás után vetítették a magyar mozik ezeket a filmeket, s kialakult a pofonosztó Spencer-Hill páros kultusza. :K

(#8) Thunderzolee válasza Csemike (#7) üzenetére

És mi meg nem értettük, mi a fene az a kábítószer, illetve főleg azt, h miért is kell ennyire üldözni azt a filmjeikben.. Aztán '90 után nálunk is megjelent tömegesen a party-drog.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#9) nesa válasza DEJVID (#1) üzenetére


nesa
veterán

Peddig sok jo filme volt:)

(#10) Crystalheart válasza Csemike (#7) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ez olyan, hogy képesek, és többnyire Louis de Funès-t sem ismerik az USA-ban. Bár szerintem azért Spencer és Hill itt Európában még tartja magát, Németországban biztosan. (Már csak azért is, mert Terence Hill félig német.)

(#11) nesa válasza Crystalheart (#10) üzenetére


nesa
veterán

Az usaban meg az anya se ismeri a gyereket es forditva se testver a testveret.... buzi 1 vilag az, nemkell fentakadni ilyen aprosagon...

De azt viszont jol tudjak hogy europa 1 orszag :Y :Y

[ Szerkesztve ]

(#12) Csemike válasza nesa (#11) üzenetére


Csemike
csendes tag

Érdekes, hogy valóban elég rossz hírük van az amcsiknak Európában, talán nem is minden alap nélkül. Viszont én két hét alatt azt tapasztaltam, hogy alapvetően nagyon barátságosak és segítőkészek. :)

(#13) Eastman


Eastman
őstag

Isten éltesse még sokáig!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#14) nesa válasza Csemike (#12) üzenetére


nesa
veterán

Es igazi osbunko jenkivel is talakoztal vagy csak az elmult 50-60 evbe emigralt csaladok leszarmazottaival??

Eastman!

Igy van!!!

[ Szerkesztve ]

(#15) Móci


Móci
addikt

Isten éltesse az öreget! Lehet, hogy túlzás, de szinte a filmjein nőttem fel. Anno rengetegszer néztük a filmjeit együtt faterral a tévében (amikor adták persze), s a bűnvadászok is megvolt videokazettán. Azt sem kétszer láttam. :)
Kár, hogy manapság nem készítenek hasonló filmeket. Sok mai 'alkotásból' egy alkalom is sok, de egy Bud és Terence filmet bármennyiszer meg tudok nézni, s tökéletesen kikapcsol.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#16) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Kicsit későn találtam ide. :D
Én és öcsém is nagyon szerettük ezeket a filmeket. Most is megnézzük valamelyiket mindig, ha megy a tévében. :K

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.