Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) bambano válasza D1Rect (#49) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

csináljuk már azt, hogy nem írsz olyat a válaszodban, hogy sehol nem írta le, amit cut&paste-vel idéztem.
ha nem írta volna, nem lett volna honnan idéznem.

"Az átlagember energiaigénye/aktivitásszintje szerint ez 100%-ban helyes.": arról szólt a hozzászólásom, hogy ezt a közismert fudot már cáfolták. tehát 0%-ban helyes, vagyis helytelen.

eleve az állítás azon formája, miszerint este 6 után már ne egyél semmit, ránézésre is téves, mert nem veszi figyelembe, hogy ki mikor fekszik le, vagyis mindenképpen túlzó általánosítás van benne.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#52) Solad válasza Csapoati (#2) üzenetére


Solad
őstag

Az is csak kifogas. Nekem nemhogy alulmukodik a pajzsmirigyem, nekem nincs. Elhiznom egy kozuti baleset utani fel eves fekves alatt sikerult, majd amikor labraalltam masfel ev alatt ledobtam kozel 20 kilot. Le lehet fogyni ha akar az ember, es kesz.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#53) emvy válasza D1Rect (#49) üzenetére


emvy
nagyúr

Lenyegeben mindegy, hogy este eszed-e meg a kaloriakat, vagy nappal.

(Csak sztori, nem tudomanyos eredmeny: tavaly kvazi fogadasbol eljatszottam azt, hogy durvan csokkentettem a szenhidratbevitelemet, az volt a kerdes, hogy vegig tudok-e csinalni egy 70.3-as versenyt ugy, hogy egyaltalan nem eszek szenhidratot (sem elotte, sem kozben). Barmi mast viszont ehettem. Eleg jellemzoen ugy nezett ki a napom, hogy este 7-kor jol teleettem magam valami jo kis zsiros kajaval, aztan 11-kor meg beultunk egy dupla burgerre valahova, sok majonezzel, ami a csovon kifert. 3 honap alatt fogytam kozel 5 kilot, 15 eve nem voltam ugy lefogyva, mint azutan.)

Az esti nagy kajalas elsosorban a reflux, meg egyeb dolgok miatt nem ajanlott.

while (!sleep) sheep++;

(#54) emvy válasza bambano (#50) üzenetére


emvy
nagyúr

> tehát azt a fajta napi kötelező tornaórát én nem támogatom, ahol sporttudományt akarnak csinálni, azt viszont igen, hogy vigyék ki a gyereket, ahol saját választása szerint csinál valamit, mert a gyerek olyan, hogy úgyis mozogni fog. tipikusan legyen kirakva egy focilabda, oszt jónapot.

+1, ezt meg parositanam azzal, hogy 10 eves kor elott a gyerek konkretan egy percet se uljon padban.

while (!sleep) sheep++;

(#55) emvy válasza bambano (#48) üzenetére


emvy
nagyúr

Aze' azt tudod, hogy enyhen autisztikus vonasaid vannak? :P mondjuk IT-ben ez elony

while (!sleep) sheep++;

(#56) D1Rect válasza bambano (#51) üzenetére


D1Rect
félisten

Aha:[link]

Kifejtette, hogy tespedés és alvás előtt az átlagembernek nem érdemes bezabálni, mert a szervezete nem tudja felhasználni az energiát. Teljesen igaza van.

(#53) emvy:
"Lenyegeben mindegy, hogy este eszed-e meg a kaloriakat, vagy nappal."
Ez genetika/aktivitás függvényében igaz is lehet, de empirikusan jó sokszor bizonyított, hogy a "kis/közepes adag" egyenletesen elosztva megfelelő összetétel szerint a leghatékonyabb az emberek többségénél.
Ez az amit "bátran lehet ajánlani látatlanban", mert baja nem igazán lehet tőle a usernek.

Szerintem a te aktivitásszinted bőven kint van a "normálisból", az átlag pár száz métert sem képes futni... =/

(#57) bambano válasza emvy (#55) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem tudom, mire alapozod ezt az állítást, de mindegy.
ha mindenkit továbbképzésre küldesz, aki egy adott iq alatt van, akkor nem fog az iq-juk emelkedni, mert az átlag intelligencia nő. tehát jó poén lehetett volna, amit írtál, ha nem az derülne ki belőle, hogy az iq fogalmát nem sikerült figyelembe venni...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#58) emvy válasza bambano (#57) üzenetére


emvy
nagyúr

Fű, hát nem mondod :)

while (!sleep) sheep++;

(#59) emvy válasza D1Rect (#56) üzenetére


emvy
nagyúr

Ki bizonyította? Link a tanulmányra?

while (!sleep) sheep++;

(#60) D1Rect válasza emvy (#59) üzenetére


D1Rect
félisten

Átlagemberek akik "sokat" fogytak és meg is tartották a súlyukat.
Hogy "tanulmány" van-e belőle, azt nem tudom, de én többször végigkövettem ezt a saját szememmel, legutóbb a szomszédom fogyott ~14 kilót.

(#61) Csapoati válasza bambano (#50) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Önhibájából túlsúlyost akartam írni valóban.
A kötelező tornaórát meg csak a felnőtteknél ellenzem, gyerekeknek természetesen jó, hogy van, de nem abból kéne állnia, hogy a tesitanár bedobja a labdát, aztán mehet a foci. Az jó ötlet, hogy legyen valamennyire szabadon választott, de ne teljesen. Viszont nem vagyok tesitanár, nem tudom konkrétan mi lenne a legjobb.

Ja, ha csak egy kicsit kevésbé lenne felsőbbrendűségi komplexusod, sokat segítene az értelmes beszélgetésen. Milyen más hibát vétettem? Van olyan, hogy nem olvasom vissza a hsz-t és benne marad egy ilyen hiba. Ez van, nem vagyok tökéletes (mint pl. te :P).

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#62) Cathfaern válasza emvy (#37) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"A friss informaciok/kutatasok szerint a tulsulyos embereknel az a jellemzo, hogy ha lefogynak, akkor _lelassul_ a metabolizmusuk. Ergo ha van egy 100 kilos ember, aki lefogy 80-ra, az joval kevesebb energiat fog egetni nyugalmi allapotban, mint egy 80 kilos, aki egesz eleteben 80 volt."
Tulajdonképpen ez így tény, csak az ok-okozati összefüggés más egy kicsit. És a legjobb: lehet ellene tenni (nem, nem feltétlen keto, bár az is megoldás :) ).
Ugye az alapprobléma az, hogy (hasalok számokat), kiindulunk 100 kilóról, ekkor mondjuk 2500 kalóriát éget el az illető szervezete. Hogy lehet fogyni? Kalóriadeficittel (most hogy ez a mozgás növelése, vagy a kaja csökkentése az lényeg, bár előbbiről mindjárt írok még). Kalóriadeficit azt jelzi a szervezetnek, hogy oké, gáz van, nincs elég táplálék, tartalékolni kell. A végeredmény az lesz amit írsz is: a metabolizmus be fog állni egy alacsonyabb szintre. Egy "alapból 90 kilós" embernek mondjuk 2200 kalória kell a szintentartáshoz, neki elég lesz 1900 is. Ugye így már alapból is "alig" ehet, de ráadásul itt meg is áll a fogyás, mert tovább kéne csökkentenie a kalória deficitet. De legtöbb ember itt szokta feladni, hogy alig eszik, mégse fogy. Itt jön a probléma, elkezd "normális" mennyiséget enni (2200 kalória), viszont ez lényegében már testsúlygyarapodáshoz vezet esetében és szépen visszaszed mindent. A legrosszabb, hogy mikor újra eléri a 100 kilós súlyt, akkor is elég lesz neki a 2200 kalória a szintentartáshoz, ellenben a korábbi 2500-al.
Tudom, eddig neked nem mondtam újdonságot, mert lényegében te is ezt írtad, de talán másoknak igen :)

A kérdés, hogy mit lehet ez ellen tenni? Erre az igazi válasz a böjtölés (max. 15 kalória / óra, legalább 24 órán keresztül). Ami elsőre kontraproduktívnak hangzik, gyakorlati tapasztalatok viszont azt mutatják, hogy ennek hatására helyreáll a metabolizmus (vagy nevezhetjük éhségérzetnek is). Ha nincs táplálékbevitel, akkor a szervezet teljesen máshogy kell el működni, mint ha csak kevés táplálékot viszel be. Szóval ha alapból böjtöléssel fogysz (fenti példát véve: hétközben 2500 kalóriát eszik naponta, hétvégén 0-t), vagy fogyás után nekiállsz 24-48 órás (vagy hosszabb) böjtöket tartani, akkor nem következik be a metabolizmus lassulás, illetve visszaáll a metabolizmus normális értékre. Az időközi böjtnek (intermittent fasting, amit te is írsz, hogy 24 órából 1-8 órás időtartamban viszel be minden kalóriát) is meg van ez a hatása, de akkor lassabb a folyamat (de sokaknak kevésbé ijesztő).
A keto azért ugyancsak megoldás a problémára, mert ketózisban a szervezetben hasonló folyamatok zajlanak, mint ha böjtölnél. Ezért is nem vagy éhes (vagy legalábbis jelentősen csökken az éhségérzet) keto közben.

"Ja, 1 ora futas az saccra 1000 kaloria. Ha ugyanugy es ugyanazt eszed, es 1000 kaloriaval tobbet fogyasztasz, akkor egesz biztosan lesz valtozas. Ezeket az egymondatos igazsagokat marhasagokat komolyan gondolod?"
Legújabb kutatások szerint az emberi szervezet elég drasztikusan tudja "állítani" a metabolizmusát a fizikai aktivitáshoz. Ami azt jelenti, hogy ha kiindulásképp 24 órát ülsz / fekszel, aztán elkezdesz napi 1 órát futni (mondjuk azt az 1000 kalóriát sokallom, a fele sokkal reálisabb), akkor eleinte igen, fogysz tőle, de idővel hozzászokik a szervezet, és beáll a "tétlenhez" képest kb. 300-al több kalóriafogyasztásra. Természeti népeket vizsgáltak, és azt találták, hogy annak ellenére, hogy vadászó-gyűjtögető életmódot folytatnak, gyakorlatilag nincs eltérés az ő kalóriafelhasználásuk, és egy átlag "egészséges életmódot" folytató (heti 3-4x edző) "civilizált" ember között.

(#63) Fred23


Fred23
nagyúr

"Szerintetek van kiút, vagy még durvább lesz a helyzet?"

Szerintem követni fogjuk az USA példáját, egyre nagyobb probléma lesz az elhízás. Én annak örülök, hogy bár az egész családom hízásra hajlamos, megtanultam kezelni a súlyom; több táplálkozási ismeret kéne talán mindenkinek, illetve jobban propagálni a sportolást, mint most. Egyébként ebben mintha lenne is némi fejlődés, de lehet, csak számomra tűnik így.

Cathfaern: Az átmeneti böjtölés szerintem a legjobb megoldás, most is azon vagyok. Abban a 8 órában, amikor ehetek, már nem tudok bevinni túl sok kalóriát, mivel a 16 órás böjtöléses időszakok miatt a gyomrom beszűkült. Mellé egy kis súlyzózás, kis fegyencedzés, kis futás, és már oda se kell figyelni a kalóriákra! Bizonyított megoldás számomra. Amíg rajta van az ember, amíg nem kezd el "normálisan" étkezni, elérhető a szép, izmos, szálkás test vállalható kellemetlenségek árán.

[ Szerkesztve ]

(#64) mephi666 válasza bambano (#47) üzenetére


mephi666
nagyúr

munkatársam kövér, mint a disznó... a vérképét ki lehetne tenni bármely laborban elrettentő példának... nem tud fogyni, próbálkozott nagyon "keményen" mindenféle tízezres kapszulával, de egyik sem vált be ...aztán majdnem minden nap dicsekszik, hogy "reggel 2kor felébredt és bezabált pár tányér pacalt/körömpörköltet" (kb amiből vacsorára is betolt pár tányérrel) ...a mozgása meg kb annyi, hogy lemászik pár emeletet, beül az autóba, ül a munkahelyen, felmászik délután a lakásába...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#65) bambano válasza mephi666 (#64) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

de ő nem azért kövér, mert este/éjjel sokat evett, hanem azért, mert sokat evett.

van a régi szólás, hogy reggelizz, mint egy király, ebédelj, mint egy polgár, vacsorázz, mint egy koldus. ehhez képest vannak, akiknek az emésztőrendszere reggel éppen kiüríteni szeretne és kifejezetten rosszat tesz nekik a királyi reggeli. akkor vannak jól, ha délelőtt semmit nem esznek. egy ilyennek pl. a késői vacsora semmit nem jelent.

mondhatom a magam példáját is: a héten (meg a következő 1-2 hétben) jelentős átalakítást kell csinálnom a melós cuccban, ami szolgáltatáskimaradással jár. ezért hajnali 1-kor kezdhetek neki, 2-3 óra meló, utána még 2-3 órán át szorosabb ellenőrzéssel nézem az eredményt. jobb esetben hajnali hatkor fekszem LE. ha én este hat után nem ennék, régen beledöglöttem volna ebbe.

az "este hat után ne egyél" túlzó általánosítás helyett (már dietetikustól is hallottam) sokkal tudományosabb a "lefekvés előtt 2-3 órával ne egyél sokat" tanács.

egyébként az én súlyom ERROR :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#66) nemlehet


nemlehet
őstag

A fogyáshoz: Alapvetően én arra jutottam a NEM szponzorált orvosi tanulmányok alapján, hogy lényegében mindegy a kalória eloszlása egy napon (tehát a sokszor kicsit, meg az este hat után ne megalapozatlan), ha a mennyisége és a makrotápanyagok rendben vannak.

A sportolás jó, de önmagában nem fogyaszt. Segít kalóriadeficitet létrehozni, de azt azért érdemes tudni, hogy mondjuk 1 óra intenzív edzéssel lehet elégetni 4-600 kalóriát egy átlagos embernek. Ez meg 2 hamburger sincs, szóval csodát nem fog művelni.
Persze a fogyáson kívül nagyon nagyon sok előnye van a sportnak tehát kövérségtől függetlenül mindenkinek kéne sportolni. Nekem 46 kg a nővérem, de én soványdaginak hívom. Nincs izomtónusa, a testzsírja meg meglepően magas, állóképessége 0, energiaszintje szintén. Pedig hát nem túlsúlyos...

A fogyás azért nem megy az embereknek, mert akaratgyengék. És ez most nem ilyen magas lóról való megmondás, hanem tény. Nekem se mindig jön össze a diéta, van ilyen.
Egyébként saját és ismerősi tapasztalatok alapján 2 fő okot látok a bukásokban:
1. Túl nagy elánnal és túl szigorú diétával esnek neki az egésznek. Ha minden nap toltad a pizzát, meg a csokit, akkor nem lehet úgy elkezdeni, hogy hétfőtől csak saláta lesz ebédre. Ha folyamatosan kóláztál (nem a dajcstomi féle :D ) akkor azt sem tudod megvonni magadtól egyik napról a másikra. Edzésben sem lehet rögtön 9-12 gyakorlatos teljes testes edzéseket tolni heti 3x a másik 4 nap meg kardiózni. A hízás is egy lassú folyamat (az extrém esetektől eltekintve) és a fogyás is legalább olyan lassú, ha nem lassabb. A nők lapjás csodadiéták, 6 kiló 2 hét alatt dolgokat fejbelövéssel büntetném.
Plusz a férfiak részére is igen rossz képet fest a média. Rengeteg celeb gyúrta ki magát a most hódító szuperhősös hullámra. Chris Pratt, Christian Bale, Chris Evans, Chris Hemsworth, Hugh Jackman stb.Aztán az újságok lehozzák, hogy ilyen meg olyan Batman edzés és akkor 6 hét alatt olyan kirobbanó izmaid lesznek mint a sötét lovagnak. Csak azt felejtik el odaírni, hogy ezek a sztárok mind tolják a szereket, nem naturálban oldják meg a dolgot. Nincs ezzel semmi baj, pénzük van rá, a testükből (is) élnek, és nyílván profi felügyelet mellett csinálják. De Kovács István a II. emelet B lakásból nem rendelkezik se a tőkével, se a környezettel ehhez. Aztán nem érti, hogy miért nem 50-es a karja, pedig ugyan azt csinálta.

2. Rosszul közelítik meg az eredmény kérdését. A mérleget nézik, ráadásul azt sem konzisztensen. Célsúlyt akarnak elérni, pedig valójában az nem mutat semmit. Extrém példa erre a testépítő aki a BMI alapján kórosan elhízott. Aztán a testzsírja meg valójában 1-2%, szóval lehet leáll a veséje, de az elhízás nem fogja megölni. Szóval nem látja csökkenni a kilókat amitől elmegy a kedve, pedig ha testzsírt mérne, vagy csak belenézne a tükörbe akkor látná, hogy sokkal jobban néz ki. De nem, mert bele van pörögve abba, hogy ő 10 kilót akar leadni.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#67) htomi85 válasza nemlehet (#66) üzenetére


htomi85
tag

Nem értek egyet az elsővel.
Amikor a cigiről szoktam le, egyik napról a másikra letettem és kész.
Amikor lefogytam, akkor egyik napról a másikra szigorú diéta ÉS súlyzók.
Elhatározás kérdése minden.
Az anyagiak is.

(#68) pet007


pet007
aktív tag

Voltal mar angliaban? Na itt aztan nem setals el egy utcan sem anelkul, hogy latnal legalabb egy tulsulyos embert.... Itt nem csak, hogy szar kajakon elnek, rengetegen egyaltalan nem foznek otthon. Rendelik a kajak a szar gyorskajalkadbol, olyan olajos-zsiros minden, hogy amikor cegnel rendelnek nekunk, en akkor se eszem meg, ha ingyen van..

(#69) 7s26c


7s26c
senior tag

Hét hónap alatt 42 kilót fogytam, muszájból. Az első két hét embert próbáló. Addig kell kibírni. Mai napig nem eszem fél öt után és sosem vagyok éhes.Az eleje a kulcs.

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#70) anorche1 válasza Csapoati (#61) üzenetére


anorche1
őstag

Az elsők között voltam, akiket megszivattak középsuliban a mindennapos tesivel. Én szeretek sportolni, jelenleg is országútikerékpározom, futok és boxolok (nyáron még úszni is el fogok járni), de a tesit utáltam. Mindig valami olyat csináltunk, ami senkit nem érdekelt az osztályból, tollas, röplabda, talajgyakorlat, gyűrű, szekrényugrás... Ezzel azt érték el, hogy kb. 0 befektetéssel, egy csepp izadás nélkül "dolgoztunk", vagy "véletlenül" otthon maradt a ruhánk, vagy én pl. orvostól kértem állandóan felmentést :) Így meg semmi értelme nem volt.
Ha kivételesen focizhatunk, akkor meg az volt a baj, hogy elég rossz volt leizzadva, felpörögve beülni egy unalmas matekórára.

Szvsz. ne legyen mindennapos tesi, bőven elég heti 2, és a gyerek suli után járjon el valami edzésre, ami őt is érdekli.

[ Szerkesztve ]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#71) ivana válasza nemlehet (#66) üzenetére


ivana
Ármester

1 óra intenzív edzéssel lehet elégetni 4-600 kalóriát Kinek mi az intenzív edzés :U 400-600 kalória borzasztó kevés. (Ha már hamburger én ha véletlen a mekiben eszek nagy ritkán szoktam venni 5-6 sajt meg chicken burgert, és egyáltalán nem vagyok dagadt ;) )

anorche1 Az iskolai tesi tényleg borzasztó, főleg ezek a tornák. Még a talajtorna elmegy, de a korlát :Y Rohadt sérülés veszélyes... Gyűrű szerencsére nálunk nem volt. Illetve 45 perc az rohadt kevés, akkor már tartsák dupla órában ha 5 van.

[ Szerkesztve ]

(#72) Cathfaern válasza ivana (#71) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nem lenne gond a talajtornával meg a gyűrűvel, de pont ugyanaz a probléma, mint az iskolai nyelvtanítással: ezt csoportosan nem lehet csinálni. Emlékszek mikor mi gyűrűztünk (kemény 1 óra volt a 4 év alatt), kb. annyira volt idő (bemelegítés meg stb. után), hogy mindenki egyszer fél percre alkothatott valamit a gyűrűn. Ugyancsak figyelembe véve, hogy mekkora különbségek vannak egy osztályon belül erőnlétbe (egyik srác klubban focizott, én meg akkor épp kb. 100kg voltam 0 mozgással iskolán kívül), van aki nem értette hogy ezen mi a feladat, van akinek meg köze nem volt a gyakorlathoz. Na ennek tényleg csak annyi értelme van, hogy az emberrel megutáltasson valamit.

(#73) kicsiogre


kicsiogre
tag

Helló. A saját példámból tudom ( 175 cm magas vagyok és januárban 164 kiló voltam most 154 nél tarok ) hogy is van ez. Mindig is dagi voltam már gyerekkoromban is aztán kb 4 éve szépen lefogytam olyan 100 kilóra ( fizikai munkát végeztem és a kajámat is visszavettem ) sajnos a saját hülyeségem és nemtörődömségem miatt jól visszahíztam. Szóval max 1 százalék aki tényleg betegség miatt nem tud fogyni , a többi nincs tisztában ( vagy nem érdekli) menyi kalóriát visz be egy nap :::mikor kérdezik a válasz ó alig eszek ..aztán ha felsorolja kiderül milyen sok az üres kalória ( csoki , kávé cukorral , keksz ,ó csak egy hamburger fagyi stb ) a másik hogy nincs rendszer az étkezésben van hogy reggel eszik aztán estig semmi hazaér persze kieszi a hűtőt meg persze a kevés mozgás. Persze van aki mozog mégse fogy mert mellette annyit eszik ami egy kemény fizikai munkát végző embernek is elég. Na meg a kalóriaszámlálás az kevés egy példa 100gram csirkemell barna rizzsel kb 300 kalória -egy szelt süti is ennyi csak ugye a csirkemelles étel tartalmaz fehérjét jó szénhidrátot ( lassú felszívódású) a süti semmiféle hasznos tápanyagot nem tartalmaz ,Ha megvan az elhatározás érdemes leirni egy étkezési tervet mennyi kalória kell nekünk ( netten vannak kalkulátorok indulásnak jó aztán lehet módosítani ) aztán beállítani a fehérje szénhidrát és zsír arányát aztán ezt 5 étkezésre elosztani a szénhidrát az lassú felszívódású legyen zsír pedig lehetőleg minimális és nagyobbrészt telítetlen zsír legyen pl lenmagolaj p...( 1 gramm szénhidrát és fehérje 4 kalória 1 gramm zsír 9 kalória ) meg persze sok vizet inni és heti egy nap lehet enni egy szelet sütit, pizzát stb ki mit kíván saját példámból tudom igy nincs sóvárgás és kínzó éhség vágy ..a szélsőséges hülyeségeket meg kerülni koplalás -csak ezt eszem -gyümölcsöt eszek egész nap stb és EZUTÁN jön a mozgás ami fontos aztán heti fél egy kiló fogyással lehet számolni ez ami egészséges . Én szoba biciklizem és mellette itthon súlyzózok mert a két mozgásformát ( kardió +súlyzózás )érdemes kombinálni egyrészt több kalóriát használunk fel másrészt igy tónusos lesz az izomzat plusz a több izomzat több kalóriát éget ja nem kell félni túl izmos nem lesz olyan könnyen valaki ( sajna ) ja és nincs csodaszer se ami lefogyaszt mozgás és megfelelő étrend nélkül :N

(#74) 7s26c


7s26c
senior tag

Egy hónapig nem ettem fehér kenyeret es kiflit, -10 kg volt...

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#75) Pala válasza 7s26c (#74) üzenetére


Pala
veterán

És miért tértél vissza rá? :)

(#76) 7s26c válasza Pala (#75) üzenetére


7s26c
senior tag

Nem tértem...

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#77) Pala válasza 7s26c (#76) üzenetére


Pala
veterán

Jah, nekem úgy jött le, hogy volt egy hónapos időszak, amikor valamilyen okból kifolyólag nem ettél, aztán utána visszatértél. :)

(#78) D1Rect válasza nemlehet (#66) üzenetére


D1Rect
félisten

"hogy lényegében mindegy a kalória eloszlása egy napon"
Ezzel én csak rendszeres mozgás mellett és bizonyos esetekben tudok egyetérteni, de az átlagjóska alig mozog valamit.

"Csak azt felejtik el odaírni, hogy ezek a sztárok mind tolják a szereket, nem naturálban oldják meg a dolgot."
Ezt sem cáfolni, sem megerősíteni nem tudom, de azért amit ők hoznak naturálban simán elérhető, pláne, ha egész nap annyi dolgod van, hogy jól nézzél ki forgatásra, van személyi edződ(aki érti is mit csinál) és minden kajád frissen az orrod elé van téve, hibátlanra számolva, finoman, megfelelő időben.

(#79) Narxis


Narxis
nagyúr

Lényeg, hogy sok a túlsúlyos ember és segíteni kell rajtuk. Ha az alkoholizmust és a drogozást büntetjük és különböző programok vannak a leszokásra akkor a "túlevésre" is kell lennie.

A Mike&Molly című szitkomban volt Overeating Anonymus csoport, kíváncsi vagyok, hogy tényleg létezik-e ilyen.

Thanos was right.

(#80) bambano válasza D1Rect (#78) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

""hogy lényegében mindegy a kalória eloszlása egy napon"
Ezzel én csak rendszeres mozgás mellett és bizonyos esetekben tudok egyetérteni, de az átlagjóska alig mozog valamit.": vagyis nem azzal van a gond, hogy mikor tolta be a kaját, hanem azzal, hogy a mozgásához képest sokat eszik.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#81) SunyaMacs


SunyaMacs
aktív tag

(#82) tiv83us


tiv83us
veterán

Tulajdonkeppen mindenki ugy oli meg magat, ahogy akarja, viszont azt mindenhol bevezetnem, hogy akinek a 14 even aluli gyereke menni is alig bir, olyan kover, annak a szuleit eloszor megbirsagolnam, aztan kiskoru miatti veszelyeztetes miatt a bortonbe raknam.

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#83) takacsbotond válasza tiv83us (#82) üzenetére


takacsbotond
őstag

És aztán mi lenne a gyerekkel?
Majd a nevelőintézetben jó lesz neki, ahol annyit zabálhat amennyit bír a leghulladékabb kajából. Igaz? De sebaj, majd ha rászokik a Herionra akkor úgy is lefogy.

[ Szerkesztve ]

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#84) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Végig olvasva a vitát, ha már ennyi okos gyűlt itt össze bennem csak egy kérdés fogalmazódott meg:
Hogyan lehet 10 nap alatt 10kilót fogyni? ;]

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#85) Eastman


Eastman
őstag

Az emésztőrendszerünk működésének "mesés" alapjai: Bélügyek

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#86) Pala válasza takacsbotond (#84) üzenetére


Pala
veterán

Zsírleszívással.

(#87) 7s26c válasza takacsbotond (#84) üzenetére


7s26c
senior tag

Súlyos betegséggel.

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#88) D1Rect válasza takacsbotond (#84) üzenetére


D1Rect
félisten

Lábamputációval.

(#89) 7s26c


7s26c
senior tag

Vagy várd meg az összes számlát és lepj ki a munkahelyedről

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#90) D1Rect válasza bambano (#80) üzenetére


D1Rect
félisten

Alapvetően a tested napi 24 órában működik, valamennyit tud korrigálni a user hülyeségén(az alvásra például egész jól fel van készítve), de figyelembe kell venni, hogy folyamatos ellátásra szorul levegőből, vízből és tápanyagból.

(#91) nzozz válasza nemlehet (#13) üzenetére


nzozz
aktív tag

Ha már így írtad, hogy "minden nyugdíjas", akkor csak mondanék egy ellenpéldát: nagymamám, 79 éves (77 éves koráig megállás nélkül dolgozott). Minden nap (minimum 15 éve így van), reggel/hajnalban - ha csak nem szakad az eső vagy ér nyakig a hó - kimegy a 2 kutyájával az erdőben egy 3-4 km -es sétára, pedig elég szép emelkedők vannak itt a Karancs oldalában. Nagyjából csak este ül le, mert a fahasítástól kezdve az ásásig mindennek nekiesik és megcsinál, úgy kell lebeszélni róla vagy kivenni a szerszámot a kezéből. Nekem meg jól át kell gondolni, mi az amit esetleg hétvégén nem csinálok meg helyette, amikor ott vagyok. :D
Ezt a kis hsz. -t nem piszkálódásnak szántam, sokkal inkább egy pozitív példának, mert büszke vagyok rá, hogy ilyen nagymamám van. :K

(#92) 7s26c válasza nzozz (#91) üzenetére


7s26c
senior tag

gondolom jó egészségnek örvend cserébe

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#93) Hieronymus válasza D1Rect (#90) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"..de figyelembe kell venni, hogy folyamatos ellátásra szorul levegőből, vízből és tápanyagból."

Nyilván való, de folyamatosság csak a levegő esetében valóban folyamatos.
A víz és az tápanyag ellátás inkább szakaszos. A szükséges mértéknél többet vagyunk képesek tárolni.
Az energiából, zsír formájában rengeteget és tartósan tudunk tárolni.
Van aki egy életen keresztül folyamatosan fejleszti az energia tartalékát.

Ha valaki naponta egyszer vagy kétszer étkezik nem szenved hátrányt. Sőt a folyamatosan nassolókkal ellentétben cukorbetegségről csak a hírekben fog hallani.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#94) D1Rect válasza Hieronymus (#93) üzenetére


D1Rect
félisten

Összemosod a nassolást a táplálkozással. A nassolni valókat kb. soha nem kéne fogyasztani.

"Ha valaki naponta egyszer vagy kétszer étkezik nem szenved hátrányt."
Ezeket próbáld már ki! Megpusztulsz az éhségtől...
Biztos a tested rosszul tudja és azért könyörög táplálékért.

Felfoghatatlan, hogy lehet ilyen életszerűtlen baromságokon vitatkozni. :W

(#95) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Van egy ismerősöm, ő is a nagyon könnyen hízós, puffadt típus. Ahogy ő fogalmazott, ha félrekajál behízik mint egy disznó :D Láttam róla képet még régről, azt mondanánk rá, hogy tipikus dagadt amerikai...

Viszont ma már teljesen jó testalkata van, senki nem mondaná meg hogy valaha is volt rajta 5 kiló zsírnál több felesleg.

Olyan nincs, hogy valaki nem tud lefogyni. Mindenki le tud fogyni és nézhet is ki úgy, ahogy szeretne, csak munkát kell bele tenni: szükséges mennyiségű mozgás és megfelelően kidolgozott étrend.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#96) Eastman válasza Apollyon (#95) üzenetére


Eastman
őstag

Kétféle út vezet a pncihoz; meggazdagodni, ami agymunka, vagy szálkásodni, ami izommunka. ;]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#97) Hieronymus válasza D1Rect (#94) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Ezeket próbáld már ki! Megpusztulsz az éhségtől..."

Miért pusztulnék meg?
Ha nincs családi, munkahelyi vagy más ebéddel járó kötelezettség, akkor kimarad az ebédem.
Ez esetben a reggeli után, ami nyolc- kilenc között szoktam elfogyasztani, este 6 körül vacsorázom.

Napközben nincs nassolás, sőt "étkezés" sincs. Inni csak vizet iszom. Üdítő, gyümölcslé illetve hasonló cukros lötty sincs, mert valóban éhes leszek tőle. Reggeli előtt legfeljebb kávé kondenzált tejjel, cukor nélkül.

Nincs éhség az étkezések között. Szükség szerint pótolja a máj, a vércukor szintet, 4,6 mmol/l alá nem esik a szintem.

Ha valamiért ebédelni kell, az borítja meg a napomat egy kicsit. Van néhány kilogramm feleslegem, ezért az ebéd csökkenti a vacsora mennyiségét.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#98) tiv83us válasza takacsbotond (#83) üzenetére


tiv83us
veterán

Eloszor szenne kell birsagolni a szulot/gondozot. Egy 10 eves gyerekbol diabetiszest csinalni kb ugyanolyan, mintha dohanyos, vagy alkoholista lenne, mert a szulok "ellatjak". Gondolom azt sen hagyna az allam szo nelkul, legalabbis az az allam nem, ahol normalisak ulnek a parlamentben.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#99) 7s26c válasza Eastman (#96) üzenetére


7s26c
senior tag

Vagy csődörnek születni...

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#100) takacsbotond válasza tiv83us (#98) üzenetére


takacsbotond
őstag

Attól mert valaki többet eszik, vagy épp dohányzik még ugyan olyan ember marad mint te.
Az pedig hülyeség, hogy a dohányosok terhet jelentenek a többi ember számára.
Tegyük fel, ha valaki 30 évig dohányzik, és napi 1 doboz cigit szív el, 1 doboz cigi után pedig 500Ft-ot adózik azzal közel 5,5 milliót fizet be az államnak.

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.