Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Hieronymus válasza tiv83us (#98) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Az oktatás és nevelés sokkal hatékonyabb lenne mint a bírságolás.
A szülők sem tudják mi a helyes táplálkozás. Legalább is amit ma annak tekintünk.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#102) 7s26c válasza Hieronymus (#101) üzenetére


7s26c
senior tag

Gyerekkoromban rokonok porcukros lekváros kenyeret adtak uzsonnara

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#103) philoxenia válasza Eastman (#96) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igen, csak a második verziónál nem biztos, hogy úgy lesz pncid, ahogy szeretnéd... ;] [link][link] és [link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#104) 7s26c válasza philoxenia (#103) üzenetére


7s26c
senior tag

pnci Te csodás! :P

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#105) tiv83us válasza takacsbotond (#100) üzenetére


tiv83us
veterán

18 ev felett mindenki azt csinal amit akar, de gyerekeket szarral tomni, hogy felnott korukra esely sem legyen normalisan elni, azt nem kene hagyni. Szerinted tenyleg jo otlet egy kisiskolast vodkaval itatni, mert a gyereknek nincs ellenvetese (es ugyis fizet utana adot ...)? Ki beszelt arrol, hogy a tulsulyos meg a dohanyos nem ember? Teljesen masrol beszelunk.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#106) philoxenia válasza tiv83us (#105) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nálunk minimális volt az egészségtelen kaja mindig, mégis elég túlsúlyos lett a fiam. Mikor elér egy bizonyos kort, a társak már sokkal inkább hatnak, mint a szülők. Az elhízás mértéke az életkorával fokozatosan nőtt. Pedig nass nemigen volt, üdítő is alig. 2006 óta meg pláne, akkor derült ki a diabéteszem, Ő meg 14 volt. A mozgáshiány mindig sokkal nagyobb szerephez jut az elhízásban, mint gondolják. Aki az ellenkezőjét állítja, mutasson egy elhízott maratoni futót, távgyaloglót, vagy országúti kerékpárost! Nem élsportolót, elég csak hobbisportolót...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#107) 7s26c válasza philoxenia (#106) üzenetére


7s26c
senior tag

.. Vagy vízóraleolvasót...napi 10-12km gyalog

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#108) anorche1 válasza 7s26c (#107) üzenetére


anorche1
őstag

Napi 10-12km gyaloglás szerintem a minimumnak kellene lennie. És akkor jó pár embernek megvan oldva a városi közlekedése, mint ahogy nekem is meglett.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#109) 7s26c válasza anorche1 (#108) üzenetére


7s26c
senior tag

+kutya sétáltatás este . legjobb. :)

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#110) tiv83us válasza philoxenia (#106) üzenetére


tiv83us
veterán

Persze, de termeszetesen ezt ugy ertettem, hogy a szulo felelosege, ha a kiskoru betegesen elhizik. Ez nem csak azt foglalja magaba, hogy nem etetjuk mekis csikenmegnagettszel a gyermeket napi haromszor, hanem hogy talan be is iratjuk egy heten ketszer kosarazni, vagy uszni.
Sajnos nekem is sok problemam volt/van az alkohollal es a nyugtatokkal, de 18-22 eves koromig legalabb olyan egeszseges voltam, mint a huzat, mert sporttagozatos voltam, kosaraztam, fociztam, usztam. Meg ugyis, hogy a zsirosdeszkat zabaltuk lilahagymaval a koliban es leoblitettuk ket Borsodival.
Az mar az en faszsagom, meg a depressziom oka volt, hogy elkezdtem inni es szedni a Frontint.
Orulok, hogy te is belatod, hogy maratoni futobol nem lesz korosan elhizott gyermek. Sot nalunk sporttagozatban sem volt, pedig volt aki mar akkor ugy erkezett, de aztan par 12 perces futas utan egy-ket ev utan kicsattant az egeszsegtol.

Itt Amerikaban nagyon rossz a helyzet ilyen teren, de aki akar itt is inkabb a 20 perces ebedszuneteben megkajal es lemegy setalni egy kort az epulet korul, ez is hatalmasat segit, pedig nem Maratont fut.

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#111) Hieronymus válasza 7s26c (#107) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A 10-12 kilométer gyaloglás, nem távolság. Ennyit egy fizikai munkás is legyalogol egy műszakban.
Ez a távolság akkor ér valamit, ha legalább a fele kocogás vagy futás.

Felénk a postás egy nagyon kissé molett nő. Ennyi simán meg van neki is. De nem fogy, sőt egy kicsit még fel is szedett az elmúlt néhány évben.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#112) 7s26c válasza Hieronymus (#111) üzenetére


7s26c
senior tag

Akkor engedjétek ki a kutyát.. :DDD

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#113) emvy válasza Hieronymus (#111) üzenetére


emvy
nagyúr

> Ez a távolság akkor ér valamit, ha legalább a fele kocogás vagy futás.

Nem igazan. Adott tavolsagra nezve a futas alig 50%-al kerul tobb energiaba, mint a gyaloglas. Tehat ha 10 km fele futas, az kb. 12 km gyaloglasnak felel meg.

Raadasul a gyaloglas az egyik legegeszsegesebb sport, sulyos elhizassal eloszor gyalogolni erdemes.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#114) philoxenia válasza tiv83us (#110) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kajakozni is be volt íratva, de a természetes lustasága legyőzte a lehetőséget. Focizott is, de ahogy mi még mások voltunk, mint Ti, az Ő generációjuk még rossz irányba változott. Alkohol és hasonlók Nála sosem okoztak problémát szerencsére, még igazán sokat sem evett, én az Ő korában többet ettem. Viszont többet is mozogtam.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#115) philoxenia válasza Hieronymus (#111) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából a napi 10-12 km bőven elég, de még bőven pótolható evéssel a felhasznált többletkalória. Olyan két-háromszoros értéknél már nem. Ellenben a napi három-négy km, amit általában gyalogolsz mindenképp, az annyira kevés kalóriát igényel, hogy annyira keveset már igen nehéz enni.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#116) Hieronymus válasza emvy (#113) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nem jól számolsz.
Ma futottam 5 kilométert. Ez 600 k.kalória a telefon szerint.
Bolhapiac, kutya sétáltatás, ... Összejött még bő 8 km. gyaloglás ami 400 k. kalóriát ért.
A futás 120 k.k kilométerenként, a gyaloglás csak 50.

Én nem vagyok gyors futó. A gyakorlott futóknál ennél nagyobb lehet az arány eltérés.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#117) emvy válasza Hieronymus (#116) üzenetére


emvy
nagyúr

Lehet, hogy rosszul számol a telefonod. Pontos GPS adatokkal, pulzusmérővel futottam ma 18.5-ot, 454 m szintemelkedessel, 162 átlagos pulzussal. 1400 kalória. És ez nem sík terep, tényleg, hanem Budapest egyik legmeredekebb része.

De nézz esetleg utána, a telefonos appok nem jó referenciák.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#118) philoxenia válasza Hieronymus (#116) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ne higgy mindent el a telefonodnak... :N
[link]
Amúgy 5km gyaloglás és 5km futás között nyilván nem olyan nagy a különbség, mint egy óra futás és egy óra gyaloglás között.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#119) anorche1 válasza Hieronymus (#116) üzenetére


anorche1
őstag

Polar m400 -as órával, polar h7 -es pulzusmérő övvel futottam 1:14:23 -at, 13.07km, 152 -es átlag, 179 -es max pulzussal (jó kis dimbes-dombos terep), 916kcal, aminek az óra szerint a 27% része zsír.

A kalória mérés pulzus nélkül csak egy random szám.

[ Szerkesztve ]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#120) philoxenia válasza anorche1 (#119) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az óra hogyan számolja, hogy mennyi volt a zsír? :Y

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#121) Hieronymus válasza philoxenia (#118) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nem sokkal térek el a "1-1,5 kalóriát éget el a szervezet." információtól.

(#117) emvy:
A 18 és fél kilométer futás azt jelenti, gyakorlott futó vagy. Nem sok felesleges zsírtömeget kell mozgásban tartanod, a helynek felfelé.
Rajtam van (még) kalória égetést segítő "ballaszt anyag". :D

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#122) Eastman válasza philoxenia (#106) üzenetére


Eastman
őstag

Pajzsmirigy alul vagy túlműködés behangolására is létezik különböző gyógytea. Kell egy ezirányú diagnózis, aztán gyorgytea.hu...

#117 emvy

Jól hangzik. Egyedül a budapesti levegő az odabszós a képletben. ;] De komolyan, valszeg többet teszel az egészségedért, mint mi itt valamennyien.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#123) D1Rect válasza Hieronymus (#97) üzenetére


D1Rect
félisten

Az emberi szervezet sok mindent elvisel, van aki évtizedekig alkoholista és kannásboron él.
Az, hogy a te nemtörődöm táplálkozásoddal nem halsz meg, semmit nem jelent.

(#124) Csapoati válasza Eastman (#122) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ha "hardveres" a gond, akkor csak a műtét marad sajnos.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#125) radi8tor válasza tiv83us (#82) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Normálisabb orvosok le szokták tolni az ilyen szülőket. Persze nem kis százaléka a szülőknek nem érti mi a gond és azt mondja ne szóljon bele a dologba a doki.

⭐ Stella

(#126) bambano válasza radi8tor (#125) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

egy csomó szülő ennél komolyabb dolgokat se képes keresztülvinni a gyerekén, miért pont azt feltételezzük, hogy orvosi utasításra majd lefogyasztja a kölköt?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#127) philoxenia válasza Hieronymus (#121) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

50 vs. 120, szerinted annyi, mint a 1.5 vs 2?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#128) Hieronymus válasza D1Rect (#123) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ezt te tartod nemtörődömnek.

Nagyjából 3 havonta járok kontrollra az orvosomhoz.
A vérképben egyetlen probléma a megemelkedett koleszterin szint.
A terheléses vizsgálat, hibátlan szívműködést mutatott. Ezen a héten egy nagyobb egészségállapot ellenőrzés tartottunk.

Van még néhány felesleges kilóm, amit a dohányzásról leszokás után szedtem magamra.
Amint lemegy a felesleges súly, a koleszterin is visszatérhet a normális értékhatárba.
A fogyást lassan, 5-6 hetenként 1 kg ütemben nyomom.
Rendszeresen futok.
Azt gondolom a nemtörődömség teljesen másként néz ki.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#129) anorche1 válasza philoxenia (#120) üzenetére


anorche1
őstag

Passz :DDD
De a polar előtti órám, egy olcsó decathlonos grammra pontosan mondta meg, hogy mennyi zsírt égettem el. Emlékeim szerint 1 óra futás alatt kb. 30g -ot.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#130) philoxenia válasza anorche1 (#129) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ehhez gondolom az egész napi táplálkozásod elemezve van, a máj működése monitorozva, az izmok külön-külön is ... :D Mikor használ cukrot az izom, mikor zsírt, mennyi cukrot használ el az agy, mennyivel többet a szív és a tüdő stb.....

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#131) Hieronymus válasza philoxenia (#127) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ebben a felállásban nem hasonlítható össze közvetlenül a két érték.

Az 50 vs120 a kilométerenkénti elégetett k.kalóriát jelenti a teljes testtömeg figyelembe vételével. Séta és futás esetében.
A "1.5-2" a linkedről származó, testsúly kilogrammonként elégetett k.kalória. kilométerenként, futás esetében.
Jellegű saccolás.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#132) philoxenia válasza Hieronymus (#131) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mert a telefonod monitorozta az anyagcserédet? :Y

Ja és más testsúllyal futottál, mint gyalogoltál? Másképp az arány az egész testsúly vs. testsúlykilogramonkénti kalóriafelhasználás között nem változik... :N

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#133) anorche1 válasza philoxenia (#130) üzenetére


anorche1
őstag

Nem valószínű :DD
De nyugi, ezek a számok engem rohadtul nem érdekelnek, még a kalória sem.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#134) emvy válasza Eastman (#122) üzenetére


emvy
nagyúr

A hosszútávú sportok nem egészségesek. Én se azért csinálom hogy egészséges legyek, hanem mert jólesik, de egyébként a séta és az egyéb könnyű fizikai aktivitás a legjobb.

A levegő szerintem oké errefelé.

while (!sleep) sheep++;

(#135) D1Rect válasza Hieronymus (#128) üzenetére


D1Rect
félisten

Igen, én ezt nemtörődömnek tartom.
Valószínűleg másként határozzuk meg azt, hogy törődik magával az ember.

Miért jársz ennyit orvoshoz?

(#136) 7s26c


7s26c
senior tag

Persze a fogyiba is bele lehet hülyülni. Ismerek egy lányt aki leadott 20 kilót, mindennap fut, nem eszik és most úgy néz ki mint aki gyógyszerre iszik de semmiképp sem egészségesen.

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#137) radi8tor válasza bambano (#126) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez az eset amiről én beszéltem pont nem a gyereken múlott. X év alatti gyerek azt eszi amit elé tesznek.

⭐ Stella

(#138) 7s26c válasza radi8tor (#137) üzenetére


7s26c
senior tag

kivéve a szalontüdőt. azt 10 évesen sem bírtam megenni... :DDD

[ Szerkesztve ]

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#139) Kasya válasza nemlehet (#13) üzenetére


Kasya
nagyúr

Nah jah, lehet bioszon nem az egyszikűeket meg virágképleteket kéne tanulni, hanem az emberi táplálkozásról, metabolizmusról. Mikro, makrotápanyagok, anabolitikai folyamatok, fehérjeszintézis működése a gyakorlatban stb...

Mondjuk a viragkepleteket csak emeltszinture kertek anno, es bioszbol gimiben oktattak a lebontofolyamatokat es a feherjeszintezist is... de persze, az oktatast konnyu szidni.

[ Szerkesztve ]

(#140) philoxenia válasza radi8tor (#137) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Vagy nem eszik, így aztán nem hízik el... Rengeteg ételt nem ettem meg tíz éves korom alatt sem, pedig akkor még negyede volt a választék a mainak. Nagyjából, zsíros és lekváros kenyér volt a kalóriaforrásom (persze ettem főtt ételeket is, de ha valamit nem szerettem... ) anno és mégis hót sovány voltam...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#141) 7s26c válasza Kasya (#139) üzenetére


7s26c
senior tag

En is mindig ezt mondom...több értelme lenne, az tuti. plusz az állatkínzás ellen is akkor kellene felnyitni a szemeket

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#142) philoxenia válasza Kasya (#139) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igen, szerintem nagyon sokat értene ebből egy gyerek... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#143) philoxenia válasza D1Rect (#135) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Lehet ide kell járnia... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#144) Kasya válasza philoxenia (#142) üzenetére


Kasya
nagyúr

Abszolut. Foleg, ha az alapokkal sincs tisztaban. :D

Nem egy diakot dobtak ki tolunk vizsgan az egyetemen, mert mikor az anyagot nem tudta a diak, a tanar belekerdezett az alapokba...es rajott, hogy az alap biologia, kemia tanulmanyokkal sincs tisztaban az illeto.

(#145) 7s26c válasza philoxenia (#142) üzenetére


7s26c
senior tag

:DDD

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#146) radi8tor válasza philoxenia (#140) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Vannak oldalak/könyvek amik pont ezzel foglalkoznak hogyan lehet meghozni a kedvét a gyereknek az egészséges ételekhez.

⭐ Stella

(#147) 7s26c válasza radi8tor (#146) üzenetére


7s26c
senior tag

"Ha nem eszed meg a főzeléket, kapsz egy nyaklevest"
"Ha sokat iszol, béka nő a hasadba...
:D

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#148) D1Rect válasza radi8tor (#146) üzenetére


D1Rect
félisten

Fun fact: a gyerek azt akarja enni amit te.

(#149) fordfairlane válasza Kasya (#144) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ha a táplálkozás tudomány, akkor én egy kolbász- és hurkológiai egyemegi docens vagyok!

x gon' give it to ya

(#150) radi8tor válasza D1Rect (#148) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Na igen. Ezért is érdemes letolni a szülőt. :)

⭐ Stella

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.