Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Trak


Trak
addikt

A többiek tudják nyereségesen csinálni, a Hitachi pedig nem? Érdekes dolog ez.
Nem tenne jót senkinek, ha kiesnének a mezőnyből...

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#2) Oliverda válasza Trak (#1) üzenetére


Oliverda
félisten

A többi gyártónak minden bizonnyal jót tenne...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3) yankee


yankee
tag

Lehet, hogy az IBM is hasonló okok miatt szállt ki.

"A tapasztalat olyan dolog, amit nem lehet megvásárolni" -Oscar Wilde-

(#4) yankee válasza Oliverda (#2) üzenetére


yankee
tag

A gyártóknak igen, mi pedig csak lesnénk az emelkedő árakat..

"A tapasztalat olyan dolog, amit nem lehet megvásárolni" -Oscar Wilde-

(#5) venember83 válasza yankee (#4) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem valoszinu, ketten ugyanugy vad arversenyben lennenek szvsz, ha mindketto minosegi portekat termel.

(#6) Kriza válasza Trak (#1) üzenetére


Kriza
őstag

Van ez így. Idehaza is csak addig veszteséges egy cég, amíg állami kézben van.
De tényleg kár lenne értük. Nem jó tendencia az, hogy fogynak a gyártók a hardverpiacról, újak meg alig vannak. :(

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#7) [HUN]Tyson


[HUN]Tyson
senior tag

Nekem egy picit szúrja a szememet ez a profitábilisan működik. Nem túl magyarábilis.

(#8) BITBOYS válasza Kriza (#6) üzenetére


BITBOYS
addikt

Hát nem is lenne jó, az egyik kedvenc hdd márkám. :(

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#9) Brae válasza BITBOYS (#8) üzenetére


Brae
őstag

Detto, eddig csak IBM és Hitachi vinyóim voltak, mindegyik tökéletesen működik, szvsz az egyik legmegbízhatóbb vinyómárka, a mostani T7K250-em lassan 3éve megy napi 24órába...

(#10) kovy79


kovy79
őstag

Jesszusom, 20%-os részesedéssel 375 millió minuszt termelni...
Nem semmi!

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#11) #67688960


#67688960
törölt tag

:(
hát, pedig mi is akartunk venni két 400GB-s ata vinyót tőlük, csak hát nem láttam egy boltban se, kénytelen voltam megint a samsungot venni
ha lett volna kellett volna még egy 200GB-is
és egy haver is lehet hogy olyat vett volna..... :) az még egy 400-as
jó hogy nem megy a bolt itt csak satát láttam azt is kevés helyen

(#12) kovy79 válasza #67688960 (#11) üzenetére


kovy79
őstag

Jah, én is azért vettem WD-t, mert sehol nem lehetett kapni.
A helyzet azóta is változatlan. :(

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#13) yakuza.tora


yakuza.tora
addikt

Ó ne!!! :W :W :W
Pont a Hitachi!!! Még a japán elektronikai cégek között is a legkorrektebb!
Ez lenne a legfájdalmasabb áldozata az árversenynek.
Van egy olyan érzésem, hogy szépen lecsap rá a Samsung. Hipp-hopp a harmadik legnagyobb piaci szereplővé lép elő...

Alléz Olympique de Marseille!

(#14) #67688960 válasza yakuza.tora (#13) üzenetére


#67688960
törölt tag

az lehet, inkább ők, mostmár csak samsungjaim vannak,
de inkább nyithatnának márkaboltot :D

(#15) TeeJay


TeeJay
félisten

bőven elég az is ha 3 nagy vinyógyártó lesz
Seagate WD Samsung
bőven lesz úgyis árverseny meg satöbbi
ha annyira jók lennének a Hitachi vinyók akkor mindenki azt venné és nem lenne veszteséges a cég

ott van pl Seagate aki nem tud elég vinyót legyártani mert mindent felvásárolnak tőlük egyből
uralják is a piac 40-50%-át úgytudom

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#16) yakuza.tora válasza #67688960 (#14) üzenetére


yakuza.tora
addikt

:DDD
Nekem is van egy Samu HD 501 LJ-m. (a 80-as Hita mellett) Eddig kopp-kopp...Remélem, később sem bánom meg...

Alléz Olympique de Marseille!

(#17) Honszu válasza venember83 (#5) üzenetére


Honszu
csendes tag

Nem mert, minnél kevesebben vannak annál biztosabb, hogy kartelezni fognak.

(#18) yakuza.tora válasza TeeJay (#15) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Öööö...azért nem ilyen egyszerű dolog ez! A Hita igenis jó cuccokat gyárt. Az árversenyt pedig nem a Seagate nyomja, hanem a nagy koreai gyártó!

"Seagate aki nem tud elég vinyót legyártani mert mindent felvásárolnak tőlük egyből"

Kik?
És mit csinálnak vele?

Alléz Olympique de Marseille!

(#19) venember83 válasza Honszu (#17) üzenetére


venember83
nagyúr

Intel-AMD csupa kartell :P nVidia es ATi is csak valoszinusitheto, h elso dx10es kariknal kotott kartellszerzodest.

(#20) #67688960 válasza yakuza.tora (#16) üzenetére


#67688960
törölt tag

nekem nyégyből egy szált el, de az még még az első honapokban, de le tudtam menteni róla a cumót aztán kicserélték
legközelebb viszont nem veszek, ha nem csinálnak valamit azzal, hogy rezonál mint az állat

(#21) yakuza.tora válasza #67688960 (#20) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Én tavasszal vettem, szóval az első hónapon már túlvan... :K
Rezonációra nem panaszkodom. Mondjuk Chieftec Bravo házam van, amiben a kis lila műanyag felfogatók szépen elnyelik a rezgést. És persze a ház maga sem konzervdobozból készült. ;)

Alléz Olympique de Marseille!

(#22) Honszu válasza venember83 (#19) üzenetére


Honszu
csendes tag

INtelt, samsungot stb. szinte már minden évben beperlik kartel gyanú miatt
néha be is vallják, néha nem

(#23) xuldar


xuldar
őstag

Nagyon sajnálnám, ha kilépne a piacról, még IBM winyóm is volt, Hitachiból is nem egyet nyúztam. Gyorsak, és ehhez képest elég halkak voltak, ráadásul a Samukkal ellentétben nem rezonált tőlük a 70kg-s íróasztalom, amikor rátettem rackben. Most is csak azért van WD, mert nem volt akkor Hitachi, és sürgősen kellett.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#24) #67688960 válasza yakuza.tora (#21) üzenetére


#67688960
törölt tag

:)
nekem big uni van, szintén lila dolgokkal, és egy idő után elkezd rezonálni az egész ház, ezért mindenféle csillapítással használom a nidec-motoros vibrátorokat, amúgy jó de nem kértem vibris masszázst, ;] abban másmilyet szeretek

(#25) Loha


Loha
veterán

Marketing osztályt kellene kompletten kicserélni, mert a többiek sokkal jobban csinálják ezt a részét.

(#26) Solicidium


Solicidium
aktív tag

Nem vagyok nagy hdd szakértő, de azért olvasgattam a témában és a hozzáértőbbek tapasztalatai/véleménye alapján és az én személyes tapasztalataim alapján (már jóideje csak Hita vinyókat használok) elég korrektek azért a Hitachi vinyók, én még kirívión rossz véleményt/történeteket nem hallottam róla, ellentétben pl. Samuval vagy néhány Maxtorral. Egyszerűen az lehet a baj, hogy úgy kell őket vadászni kishazánkban, másrészt nem igazán ismert, több marketing kéne neki, tudatosítani kéne az emberekben, hogy igenis létezik ilyen és jó is.

(#27) MaSzKa válasza #67688960 (#24) üzenetére


MaSzKa
senior tag

a samsung hdd-kbe és a gyári hűtön van nidec motor ami szerintem a leghalkabb és a legmegbyízhatobbak egyike

(#28) #67688960 válasza MaSzKa (#27) üzenetére


#67688960
törölt tag

nem a megbízhatóságával van bajom, hanem hogy iszonyúan rezonál, és ez ahogy szokott lenni csak akkor lesz majd rá valami gyári frankó rezgéscsillapító(amit adhatnának hozzá pl.)
amikor majd már nem is fognak rezonálni(legalábbis annyira hogy csillapítani kelljen)
érdekes a jvc motoros nem rezonál, nem értem mért váltottak

(#29) wad


wad
tag

"A japán vállalat magántőke bevonásával tervezi életben tartani a veszteséget termelő részleget."

Magántőke? Mert a Hitachi az amúgy állami?

(#30) Shadows


Shadows
senior tag

Nekeünk IDE 160gb-tól felfelé csak hitachi van, jóféle nem megdöglős mint a samsung abból kb 5-8 darab volt halott miótta a számtechiparban melozom

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#31) Loha válasza Solicidium (#26) üzenetére


Loha
veterán

Akkor te már nem emlékszel az IBM Deskstar 75GXP-re, amit "Deathstar"-nak is szoktak hívni. Hibás volt az egész széria, szinte az összes ilyen vinyó rövid idő alatt megdöglött. A többi gyártónak is voltak rossz szériáig, de ilyen szart nem emlékszem, hogy csináltak volna. Ezután kicsit megingott az IBM iránti bizalom mindenkiben, és sztem ez azóta sem állt helyre.

(#32) Brae válasza Loha (#31) üzenetére


Brae
őstag

Nekem abból a szériából van 2db 60gigás vinyóm (állítólag a 60-asok döglöttek a legjobban), már faterom gépébe dolgoznak hibátlanul, 2001-be vettem őket. Lehet, hogy marhanagy szerencsém volt :)

(#33) Loha válasza Brae (#32) üzenetére


Loha
veterán

Akkoriban nagyon népszerűek voltak az IBM vincsik, szóval nagyon sok embernek volt 60GXP meg 75GXP szériából, de _mindenkinek_ megdöglöttek a 40-60GB-os vinyói, ez legalább 6-8db. Azóta sztem egyikük sem vett többet IBM-et vagy Hitachit. :U

(#34) erdoke válasza Loha (#33) üzenetére


erdoke
titán

Nem biztos, hogy ilyen egyértelmű az összefüggés a Hitachi jelenlegi helyzetével. Aki hozzértő, az tudja, hogy már a 180GXP is kiváló volt a maga idejében, a későbbi Hitachi néven forgalomba kerültekkel se volt az átlagnál több gond, sőt. Aki meg nem ért hozzá, annak az se nyilvánvaló, hogy a Hitachinak köze van az IBM vinyókhoz.

A legjobb aláírás a héten

(#35) Calibos


Calibos
addikt

Nem lepődnék meg ha hamarosan megszűnne a Hitachi-Winchester.

(#36) Adrian Mole válasza yakuza.tora (#21) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Nekem is ilyen házam van, a Samsung meg ezt tette vele. :W Tény, hogy nem konzervdoboz, ezért is voltam ilyen: :Y , mikor kiderült.
Amióta kint van a gépből, jelentősen javult a komfortérzetem.

Egyébként nekem nagyon hiányozna a Hitachi. Gyakorlatilag végigpróbáltam az összes vinyógyártó termékét (olyanokat is, amikre már csak a gyűröttebb arcúak emlékezhetnek pl. Conner), de a Hita volt eddig a legbeválósabb.

42

(#37) rollins


rollins
őstag

Még mindíg Deskstar 7K250 -m van, pedig nem egy mai gyerek, de semmi bajom vele. PH-n is írták róla Amit érdemes róla tudni, hogy a 7K250 volt az első Hitachi néven forgalomba kerülő merevlemez, melyet ugyanazon a gyártósoron készítettek, amin anno az IBM „Deathstar” széria is készült, így elsőre sokak szemében a 7K250 sem a megbízhatóságot képviselte. Az idő azonban választ adott a kétkedők kérdéseire, és mint később kiderült, a 7K250 egy igen kellemesre sikerült, megbízható és gyors merevlemez lett
Innentől már nem az a hibás IBM másolat, szerintem remek hdd-ket gyárt Hitachi. Nagy kár lenne ha eltűnne.
Boltokban is kevés van vagy sokáig nem is bukkan fel a Hita. hdd. Vajon miért?

(#38) Hequila


Hequila
őstag

Szerintem csak a gazdasági osztályt kellene leváltani, és máris nyereséges lenne a Hitachi...

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#39) venember83 válasza Hequila (#38) üzenetére


venember83
nagyúr

Pontosan. Illetve a pr/marketing-osztalyt. Ezt modjuk meg hitachieknak is? Mert szvsz nem tudjak. :DDD

(#40) #67688960 válasza venember83 (#39) üzenetére


#67688960
törölt tag

ja,
és hátha addnak egy kis suvenirt
:DD

(#41) Solicidium válasza Loha (#31) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Azzal egyetértek, hogy IBM-nek nem egy ócska szériája volt, de amióta Hitachi átvette, azóta szerintem igen sokat javult a helyzet. Sokakban úgy maradt meg, hogy Hitachi hdd = IBM hdd, ami azért tudtommal nem teljes mértékben van így. Az IBM-es baklövéseket nem a mostani Hita számlájára kell írni.

(#42) Amazonas


Amazonas
senior tag

Szerintem itt ugyanaz a baj, mint a mammutvállalatok többségénél. Egy idő után minden vállalat elér egy kritikus nagyságot, ahol már nem tudja megfelelően kezelni minden egyes divízióját. Az adott erőforrások többségét egyszerre csak kevés számú, vagy egy kiemelt részleg tudhatja magáénak. Nincsen, vagy csak nagyon kevés az olyan nagyvállalat, melynél minden egyes divíziót egyformán, egyenrangúként kezelve azok egyformán jövedelmezőek. Ez az adott iparági területek sajátossága. Nyilván a Hitachi is azon divízióit preferálja az erőforrások elosztásánál, melyek jövedelmezőbbek.
Innen kívülről úgy tűnik, hogy a merevlemez-üzletág eddig igencsak magára lett hagyva, nem törődtek vele kellőképpen, mert nem ez a Hitachi fő profilja. Ennélfogva megfelelő marketingre, disztribúciós-lánc kialakításra sem költöttek eleget.
A szomorú az, hogy a legtöbb történet úgy végződik, hogy ha az adott részleg a beleölt pénzek ellenére sem lesz rövid idő alatt jövedelmező, akkor eladják vagy kivonulnak az adott piacról. Márpedig a sok mínusz elég kemény tud lenni a papíron...

(#43) Loha válasza erdoke (#34) üzenetére


Loha
veterán

Ez mégis csak tény, hogy ezek után a rossz szériák után lett átadva az üzletág a Hitachinak és sztem azóta nem is áltak talpra anyagilag. Aki meg nem ért hozzá, az azt látta, hogy a boltokban IBM/Hitachiként árulták a vinyókat, és ha vmi szagértő haverját megkérdezte, az azt mondta neki, hogy olyat ne. Az OEM-ekről meg nem is beszélve akiknek szintén rengeteg gondott okozott az a pár baklövés széria, és inkább szerződést kötöttek vmelyik másik gyártóval, akivel azóta elégedettek. A merevlemez piac eléggé a gyártóba vetett bizalomra épít sztem, amit az IBM nagyon eljátszott, és ezt nehéz visszaszerezni, hiába a névváltás.
Persze ez is tény, hogy egy jobb marketingosztállyal már nyereségessé tehették volna a céget, de még a marketingjük is szar... Ott van pl. a 7K1000-es vinyójuk ami már egy ideje piacon van, és még mindig bealázza sebességben a többi gyártó 1TB-os vinyóit, mégsem áradozik róla senki, mert nem megfelelő a marketingje...

Arról nem is beszélve, hogy sztem sok kisker emiatt meg is unta az IBM/Hitachi vinyók forgalmazását...

(#44) yakuza.tora válasza Adrian Mole (#36) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Érdekes, mert én ilyet nem tapasztaltam...
Pontosan melyik típusú Samud van?!

Alléz Olympique de Marseille!

(#45) #67688960 válasza yakuza.tora (#44) üzenetére


#67688960
törölt tag

nekem mindegyik nidec-motoros rezonáltatja a házat mobilrack-et meg mindent, pl.
multor vett 400-asokba még nem tettem rezgéscsillapítást és az alatta lévő alu chieftec rack kallantyúját elkezte kattogtatni vagy 5perc volt mire rájöttem hogy mi a fene ez a hang
:W

(#46) Loha válasza #67688960 (#45) üzenetére


Loha
veterán

Sztem teljesen független a motortól a vinyó rezonanciája, attól függ, hogy mennyire vannak "kicentírozva" a tányérok, vagy mennyire sikerül teljesen egyforma tányérokat gyártani, és a Samsungnál ahogy észrevettem erre kevésbé igényesek, mint pár másik gyártó, de szerencse kérdése mit fog ki az ember.
Meg az sem mind1, hogy 1db. vagy több 7200-as vinyó pörög a gépben ( kb. azonos fordulatú vinyók kb. azonos hullámhosszú rezgéseket keltenek), mert több darab esetén, a vinyók által keltett rezgések erősítik, majd kioltják egymást, ebből lesz az ismétlődő mély búgás amit a ház felerősít.

(#47) #67688960 válasza Loha (#46) üzenetére


#67688960
törölt tag

és az számít, hogy hány van mellette?

(#48) Trak válasza #67688960 (#47) üzenetére


Trak
addikt

Nálam számított. Chieftec Bravo.
1-3 db-nál nem csinálta, többnél igen. Végül raktam gumikat a lila felfogató és a winyó közé, így 5 db-nál még jó, ha egy hatodikat kell betenni, akkor az külön helyre megy.
Vegyes kínálat: Seagate, Maxtor, WD

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#49) #67688960 válasza Trak (#48) üzenetére


#67688960
törölt tag

Kösz, de nem komolyan kérdeztem.
Nálam egynél is csinálja.

(#50) Trak válasza #67688960 (#49) üzenetére


Trak
addikt

OK, csak felületesen olvasgattam, azt hittem komolyan :B

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.