Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) LamerGyuri


LamerGyuri
senior tag

Na igen, de ez eddig is így működött. Mi ebben az új?

A címválasztás meglehetősen gagyi; nem akarom elhinni, hogy most már te is ezt a vonalat követed... :(

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#2) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

De hát... Akinek ez kell az feszültségvezérelten használja a ventilátort, nem? :F

(#3) Felesbandi válasza LamerGyuri (#1) üzenetére


Felesbandi
senior tag

Magam se ertettem, miert hir erteku, hogy leallhatnak. Azt hittem, jobb ventiknel ez alap.

(#4) Sunnam válasza LamerGyuri (#1) üzenetére


Sunnam
tag

Az eddigi PWM vezérlésű ventilátorok is automatikusan leálltak "10% alatti PWM jelnél"?

(#5) Steve_Brown válasza Sunnam (#4) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Nem mindegyik.

(#6) Synthwave válasza LamerGyuri (#1) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Általában ő követi. ;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#7) proci985 válasza Felesbandi (#3) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

minden ventinel ez alap amint elegge leesik a feszultseg, csak nem feltetlenul optimalis mert az inditgatas csokkenti az elettartamat.

viszont ujraindulas altalaban nem segit, minosegi 120mmes ventik meg eleve kb csendben vannak 400rpmen.

pwmnel ez szabalyozhato, de ott meg jellemzoen nagysagrendi elteres van 0% es 100% kozott rpmre, pl 400-2000rpm meg kb mindenre eleg ami otthonra meg vallalhato.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#8) PuMbA


PuMbA
titán

Amikor már a hűtési hatékonyságot nem tudják javítani, jön a megállás funkcióval rendelkező RGB variáns, hogy eladásokat pörgessenek :) Üzlet az üzlet. Megállni amúgy felesleges, mikor alacsony fordulaton úgyis hangtalan.

[ Szerkesztve ]

(#9) tasiadam


tasiadam
veterán

Eddig nem 5%volt a p12nel? Mondjuk ha leallitanam oket, kb megfone a proci

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#10) b.


b.
félisten

Jó lett a cím választás, azt hittem Synthwave írta :) , jó egy kis humort és iróniát vinni bele. :R

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#11) Skynet258


Skynet258
veterán

Basszus nemrég vettem 4 darab P12-t fehérben, ha ezt előbb tudom lehet inkább ilyet veszek. Mondjuk a játékvízre még vehetnék... :U

https://geekpulse.hu

(#12) Synthwave válasza b. (#10) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hohó! Én direkt, tudatosan kerülöm a clickbaitet. Az az egy-két alkalom, amikor ilyennel vádolnak, csak szőrszálhasogatás/direkt félreértelmezés szokott lenni.

:))

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#13) nakos1212 válasza Synthwave (#12) üzenetére


nakos1212
senior tag

Ezt magad se hiszed el, legalabbis remelem...

(#14) joey04 válasza LamerGyuri (#1) üzenetére


joey04
titán

te is?! :DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#15) Synthwave válasza nakos1212 (#13) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem hit kérdése.

De a kedvedért pontosítok:

"csak szőrszálhasogatás/direkt félreértelmezés szokott lenni, vagy azok az emberek olyan információ birtokában vannak, ami változtat a dolgon, de ennek az infónak nem voltam tudatában az írás idején."

A három közül valamelyik, de hogy nem szándékos, az olyan 101 százalék, mint az, hogy most válaszoltam a reakciódra.

Ha nem hiszed el, azzal nem tudok mit kezdeni.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#16) b. válasza Synthwave (#12) üzenetére


b.
félisten

Nekem ez nem is jutott eszembe, hogy ez az lenne, a tieid sem szoktak azok lenni. :) én egyből erre asszociáltam, amről szól.
Kíváncsivá tett ,elolvastam, enélkül a cím nélkül szerintem bele sem néztem volna, annyira érdekelnek a hírek a ventikről. :DDD

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#17) DraXoN válasza tasiadam (#9) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Attól függ milyen proci és milyen hűtőn.
Nekem egy 12magos Xeon 2678v3 van egy thermalright macho rev.a hűtő alatt.
Olyan beállítással, hogy 40C alatt lekapcsolja a ventilátor...
Csak asztalon kb. Be se kapcsol. De böngészgetve is ha caak sok a reklám egy adott oldalon, vagy YT videó megy (4k-ban).
Mivel az egyetlen merevlemez egy laptop 2.5HDD a gépemben kb. Csak a táp venti add olyankor hangot (és megtanultam, utóbbi hangos ;]... Mostmár, hogy nincs mellette más zajforrás. Vga venti is leáll 50C alatt)

Egyébként pont Artic ventiket vezérek így, hogy álljanak le.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#18) tasiadam válasza DraXoN (#17) üzenetére


tasiadam
veterán

Csak by default a 2700x sem hűvös asztalon, pont ezért pörgetem 30%nál magasabbra, ha eléri a 65c-t, mert amúgy a spikeok miatt pattogna 10 fokot, és olyan mint egy túráztatott autó :D

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#19) creation válasza Skynet258 (#11) üzenetére


creation
senior tag

Ha úgy állsz és a nem rég nem több mint mondjuk 2-3 hét, akkor én szívesen át veszem őket. Játék vízhűtésre mennének :)

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#20) Dönc válasza Skynet258 (#11) üzenetére


Dönc
tag

A pár évvel régebbi Arctic F12-es és F14-es PWM-es ventijei se indulnak be bizonyos % PWM alatt, lehet, akkor még ők se tudták, hogy ez feature lehetne... :DD Én meg szívtam vele sokat, mire sikerült belőni a minimális fordulatszámot a BIOSban. Hab volt a tortán, hogy kettő volt sorba kötve PST-vel az F14-ből, és vagy az egyik vagy a másik cseszett elindulni, ha túl alacsonyra lett szabályozva a PWM. :)

(#21) tasiadam válasza Dönc (#20) üzenetére


tasiadam
veterán

nekem y eloszton volt 2 f12, az egyik maxon ment, a masik meg amennyire belottem :))

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#22) Skynet258 válasza creation (#19) üzenetére


Skynet258
veterán

Március 21-én jöttek szóval az időben benne lennénk, de jók lesznek majd tartalékba/másik gépbe, végülis nem voltak drágák.
De köszi a felajánlást! :R

https://geekpulse.hu

(#23) Jofi81


Jofi81
őstag

Valaki látott már ezekből itthoni készletet? Mindenhol megrendelésre hozzák, az Arctic oldaláról meg 11€ lenne a szállítás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.