Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) JKJ420 válasza #32839680 (#1) üzenetére


JKJ420
tag

egyelőre jelentése: most és még egy ideig

egyenlőre jelentése: egyenlő részekre (Pl. Egyenlő darabokra vágtuk fel az almás süteményt.)

Neked az első kell.

(#3) AxBattler


AxBattler
félisten

...a tartalom streamelése egy kliens felé csak akkor valósulhat meg, ha az adatokat fogadó gépre is Radeon Software meghajtó van telepítve, azaz Radeon grafikus vezérlő van a rendszeren belül.
Mi a helyzet a VEGA vezérlős APU-kkal (és VGA-kkal)? :F
Azok is Radeon szoftverrel mennek, de akkor ezek szerint nem megy rájuk az AMD Link?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#4) solfilo válasza AxBattler (#3) üzenetére


solfilo
veterán

Szerintem mennie kéne, 3400G-t pl így hívják a saját oldalon:
AMD Ryzen™ 5 3400G with Radeon™ RX Vega 11 Graphics

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#5) Tyrel válasza AxBattler (#3) üzenetére


Tyrel
őstag

Szerintem is főleg ez az érdekes, hogy mi van akkor a Ryzen APU-val szerelt notebookokkal?

Meg pontosan milyen fixfunkciós multimédiás blokkot igényel? Pl. veszel az "irodai gépedbe" használtan egy százéves RX 460-at, akkor azzal már megy, vagy még nem?... Igazán tisztázhatnák hogy egész pontosan mi kell hozzá...

Turenkarn

(#6) solfilo válasza Tyrel (#5) üzenetére


solfilo
veterán

Nem értem mi a kérdés az APU-kkal kapcsolatban, azokban is Radeon grafikus vezérlő van.
RX 460 is gyorsít elég sok mindent, ha olyan a használt formátum, amit képes dekódolni, akkor mehet Polarissal is.

Elnézve a legfejlettebb RDNA2-t, H.264 és HEVC-et tud kódolni, ezek dekódolására képes a Polaris is. Ettől még persze közölhették volna a minimum hardverigényt. :)

innen

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#7) Abu85 válasza #32839680 (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Android, iOS, Amazon OS-re AMD Link 4.0 települ. Windowsra AMD Link for Windows. Utóbbiról szól a hír.

#3 AxBattler : Az APU-ban is Radeon van.

#5 Tyrel : Ezért írtam a hírt, hogy ez tiszta legyen. Radeon kell hozzá. Ennyi, ez a minimum igénye. Ha van Radeon a gépben, akkor van rajta Radeon Software és a program feltelepül. Ha nincs Radeon, nincs telepítés sem.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#10) Abu85 válasza #32839680 (#9) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Olvasd el végig a hírt.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#11) Rimuru válasza Abu85 (#10) üzenetére


Rimuru
veterán

DRM for windows powered by amd. :U

Vigyázat, csalok!

(#12) AxBattler


AxBattler
félisten

Köszi mindenkinek! :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#14) cskamacska válasza #32839680 (#13) üzenetére


cskamacska
addikt

Engem az érdekelne hogy ebben mi a biznic AMD-nek? :F
Volna egy szolgáltatása ami egy viszonylag népes piacra kellene hogy betörjön és elterjedjen, de már a leges legelején azonnal elgáncsolja azzal, hogy a video streamet fogadó gépben is AMD kártya kellene legyen. Ami Steam stat szerint 16,8%-on tetőzik, de ebbe a ATI Mobility Radeon X1400-at is belevéve, ami megint kiesik jó 15 éves kora okán. Kurrens AMD-s gép, amire egyáltalán telepíthető a Link a stream fogadásához, lehet talán 10%? Talán.

Mármint ki fogja ezt használni? És hogy éri meg ez AMD-nek? :U

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#15) Abu85 válasza #32839680 (#13) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Benne van a hírben. Meg lehetne csinálni úgy, hogy nem kéri az AMD dedikált hardverét, de nem így van megcsinálva. Így viszont kell neki a Radeon Software a kliens oldalon is. Mert a host oldalon oké, ott streamelni is kell, arra rá lehet mondani, hogy bonyolult, ott tényleg van alapja annak, hogy magukhoz kötik, de a kliens az igazából adatot küld, illetve streamet fogad. Az adatküldés nem valami nehéz, míg a stream fogadása tulajdonképpen csak dekódolás a kliens számára. Ezt meg tudná oldani legrosszabb esetben a CPU.

Az AMD Link 4.0 egyébként nem tud annyit, mint az AMD Link for Windows. De a kliens felől ugyanaz a probléma. A stream dekódolása.

#14 cskamacska : Az AMD-nek ez a szoftver nem volt nagy munka. Lényegében ugyanaz az alapja, mint az AMD Link 4.0-nak. Egy csomó kódot átvihettek onnan, tehát igen minimális erőforrásból megoldották az AMD Link for Windows verziót. A lényege ennek üzletpolitikai. A Smart Access Memory mellett egy újabb dolog, ami AMD hardvert követel.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#16) arty válasza cskamacska (#14) üzenetére


arty
veterán

+1

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#17) erer1000 válasza #32839680 (#8) üzenetére


erer1000
őstag

Azért valamilyen szinten jogos a #2 komment amúgy.
De ez még mindig kevésbé zavar engem mint egy "szakmai fórumon" az a tény hogy az emberek jó része nem fogja fel hogy Gb=/=GB , de ha fel is fogja, szarul használja

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#19) szbazsi123 válasza JKJ420 (#2) üzenetére


szbazsi123
csendes tag

egyenbor, tetszik :)

[ Szerkesztve ]

(#20) b.


b.
félisten

nem igazán érzem problémának ezt. Egyértelmű, hogy a saját GPU-it részesíti előnyben a saját technológiájával.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#22) b. válasza #32839680 (#21) üzenetére


b.
félisten

Igen, igazad van ebben.

Szerintem átmenetileg lesz ez csak így, lehet még egyelőre így tudják csak garantálni a megfelelő működést vagy fene tudja. Aztán később majd jön más hardverekhez, esetleg CPU hoz.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#23) erer1000 válasza #32839680 (#21) üzenetére


erer1000
őstag

én kipróbáltam azt a steam streamelést, de hogy is mondjam hagy kivetnivalót maga után

8300H+IGP + 1050Ti volt a streamelő laptop, és a fogadó oldalon a kép olyan volt, hogy nevetséges. rendesen a tömörítő kodekek nyomai látszódnak, pedig csak egy L4D 2 ment, nem is valami túl igényes

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#25) b. válasza #32839680 (#24) üzenetére


b.
félisten

Az Nvidiának a GameStream ami inkább ehhez hasonló.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#26) Abu85 válasza b. (#22) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Tudnák a megfelelő működést máshogy is garantálni. A host oldalon oké, hogy követelik a Radeont, ez teljesen elfogadható. De a kliens oldalon ez tényleg csak adatküldés és adatfogadás. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#27) Hunpriest


Hunpriest
senior tag

Ezt a bullshit szöveget. Nyilván mesterséges limitáció ez, hiszen mobilon simán megy. Nem értem miért pont a PC usereket szívatják. A saját vásárlóid szívatása nem mindenkinek hoz sikert.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.