Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cifu


Cifu
nagyúr

Gratula, nagyon szépen és egyszerűen elérhető passzív rendszer!

Mindig irigykedtem azokra, akiknek idejük és lelkierejük van a teljesen passzív modokra (lásd Szab.Tam)... Most elkezdtem irigyedni rád, mert többé-kevésbé ugyanazt érted el, bolti forrásból. :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2) barii86


barii86
tag

Azt szokták mondani, hogy a passzív táp sípol. Hallassz ilyet?
Hallassz bármit, mikor bekapcsolod a gépet? Sípoló processzor vagy adattároló...

(#3) Lacces


Lacces
őstag

Jó a cikk, nekem tetszik nagyon. Bár nem győzött meg, hogy full passzív gépen gondolkozzak. Szeretem ha van egy nagyon halk hangja a gépnek. (1000-es alatti fordulatszámon forgó ventik) De mindenkinek mások az igények :)

Viszont szeretném megragadni az alkalmat és kérdeznék:
Az ennyire rácsos házak, illetve tápok mennyire megbízhatóak por ellen? Lehet én gondolom rosszul, de a ha a por lerakodik az alkatrészeken, főleg a hűtés elemein, akkor nem csökken a hűtés hatásfoka?

(#4) Mathematics


Mathematics
csendes tag

Ha nem vagyok indiszkret, azt megkerdezhetem, hogy mennyire jott igy ki a gep? (illetve fog a videokartyaval)

(#5) Lenry


Lenry
félisten

nagyon tetszik, de én valahogy elképzelni sem tudom, hogy amikor megnyomom a Gombot a gép tetején, akkor az ne zúgjon fel :N

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#6) Cifu válasza Lacces (#3) üzenetére


Cifu
nagyúr

A por mindenképpen utat talál magának, ebből a szempontból legfeljebb egy teljesen zárt ház lenne megoldás, amiben nem kering a levegő - de az meg megint hűtési problémákat vet fel. :)

Nem tudom mennyire rémlik, de az 1990-es években divatos házakban (a francokat volt divatos, egy kaptafára készült fehér házak voltak :P) szinte semmi szellőzőnyílás nem volt, a táp hátul lökte ki a meleg levegőt, ami meg ott ment be, ahol tudott. Függetlenül ettől ha 3-4 évig nem nyúltál bele, akkor is volt benne por. Nem annyi, mint a mostani házakban, de volt.

A mai gépeket meg legalább évente célszerű kinyitni, és lefújni (vagy leszívni) róluk a port...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#7) hesszan


hesszan
aktív tag

Szia.

nekem sima cm690 II van, tudnál róla pár sort írni (akár priviben is) hogy hogyan szerelted át a led kapcsolót venti kibekapcsolnak? Melyik vezetéket hol bontottad meg stb
nálam soha nem megy a led, úgy lenne célszerű megoldani, hogy a kapcsoló csak a ventit kezelje (ha lehet az első és a hátsót egyszerre) de a ledet soha

köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

Sungdurung

(#8) Cifu válasza Lenry (#5) üzenetére


Cifu
nagyúr

Hajdan a Commodore +4, 64, Amiga időkben teljesen jól elvoltunk ezzel a ficsőrrel. :D

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#9) Viktor77


Viktor77
titán

"World of Warcraft:
Az Ivy Bridge simán birja a Full HD (1920x1080) felbontást, 4x élszűrést, alacsony felbontású árnyékokat, de magas felbontású texturákat, ultra megjelenítési távolságot (hogy a karaktertől milyen messzeségben jelenjenek meg a tárgyak)."

Ne haragudj, de ezt igen-igen nehezen hiszem el. Hol mértél? Beálltál SW-ben egy ház sarkába, a falat nézve? Mert abban biztos vagyok, hogy mondjuk egy Firelands raidet nem néztél meg.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#10) proof88 válasza barii86 (#2) üzenetére


proof88
addikt

sajnos előfordul olyan, hogy a vga vagy az alaplap sípol, én is tapasztaltam. bitzajnak nevezik. a vga-val akkor sikerült elérnem, amikor nagyon nagy fps-em volt ilyen 3d demóban, sok száz feletti, és az fps számával arányosan változott a hang is. kis fps-nél nem volt ilyen hang. A másik, amikor ssd lett, na ott lehetett néha hallani bitzajt néha, amikor az ssd dolgozott, az vagy az alaplap volt, vagy az ssd.
A táp meg ugye, néha szokott ciceregni, de nem mindegyik.
Szóval szerencse is kell, hogy olyan dolgokat rakjon össze az ember, amelyek nem "sípolnak" működés közben. :)
Opcionálisan még ki lehet bővíteni a házat belülről ilyen zajcsökkentő szettel, amit a ház falaira kell belülről felragasztani.

Ha az ssd mellé kerülne egy adattárolásra szánt vinyó, pl egy wd green, az eleve jó halk, de ha zavarna a hangja, azt még be lehet tenni egy vinyó halkító dobozba, pl a scythe quiet drive az elég jó, tapasztalatból mondom :)

(#11) Lenry válasza Cifu (#8) üzenetére


Lenry
félisten

na igen :)

de én most úgy vagyok vele, hogy zúgjon.
nem kell hangosan, mert az zavar, a mostani gépemet is a lehető leghalkabbra építettem, de az viszont kellett, hogy valami kis hangot kiadjon, mert abból tudom, hogy működik :)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12) #34365952


#34365952
törölt tag

Passzív videókártya passzív házban nagyon necces. Nekem van egy passzív nVidia 9600GT-m (ez már a sokadik passzív kártyám) egy nagyon halk aktív hűtésű házban (egy duplaventis noctua nh-u12p kb nulla hanggal és a táp ventije) és alapjáraton 65 fokon megy a videókártya, terhelés alatt egy pillanat alatt 100 fok. És ez még egy régebbi kártya, az újabb kártyáknál szerintem csak úgy működhet a passzív hűtés, ha a ház megfelelően szellőzik. Gyártók oldalán ezt fel is szokták tüntetni. Persze nagyon kíváncsi vagyok, hogy az újabb gyártástechnológiákkal mire képesek.

[ Szerkesztve ]

(#13) Viktor77 válasza #34365952 (#12) üzenetére


Viktor77
titán

Pont, hogy jobb, hogy újabb, a régebbi kártyák többet fogyasztanak.

A 9600-od 86W-ot, a 7770 80-at.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#14) Diablo18


Diablo18
senior tag

:R :R
Mindig is álmom volt 1 passzív rendszer:)
de drága

vagy nem?:) :Y

(#15) Angel1981


Angel1981
veterán

Ügyes, kreatív munka! :R

(#16) Keksz03


Keksz03
senior tag

jó cikk de nem értem...igazából ha másra nem is de a cpu hűtőre tehetnél egy vagy akár két olyan (nem épp olcsó) ventit aminek kis fordulaton semmi hangja nincs, cserébe az a kis szellő lehúzza a bordáról a meleget és máris nem 75-85 fokos a cpu...plusz a passzív vga elé is betehetnél egyet!

csak h tisztázzuk, értem h az volt a kérdés h lehet-e passzívra csinálni, de ilyen hőfokok mellett én semmiképp sem mondom azt h "Igen, lehet!", mert ez nálam már brutálisan magas érték!

azért grat mégegyszer!

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#17) Hoqspok


Hoqspok
tag

Wooo Gratula nagyon jó cikk Ilyen gép kell nekem
„Windowsban szöszmötölve, filmet nézve, netezgetve is ~35 fokon tartja a processzort.”
Na ez az amire vágyom .. jo kis HTPC
barii86 Kérdezi mit hallasz Na ez engem is érdekel tényleg csend van ?
egy Passzívgép álltalába sokat megy ezért még az is érdekelne hogy mennyit fogyaszt egy ilyen masina jó lenne pár adat hogy mennyire tekeri meg a villanyórát.

(#18) Repsol600


Repsol600
addikt

Jó lett! :C
Mondjuk én szeretem ha azért lehet hallani egy kis hangját a gépnek, játék közben úgy sem zavaró.

[ Szerkesztve ]

(#19) horush


horush
addikt

Ha már passzív VGA-t is szeretnél, házventik nélkül, én a hd7750-nél erősebbet nem vennék. Abból ugye már most is kapható a sapphire passzív hűtésű példánya, s mivel az alig fogyaszt (~45w), szerintem ki tudná húzni passzívként. Egy 7770-nel már problémáid lennének szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#20) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Jó lett grat hozzá. Én is szeretnék egy teljesen passzív gépet, de ami helytakarékos is egyben, s keveset fogyaszt. Majd Brazos alapokra építem, netre meg szervernek jó lesz az is. ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#21) Kiki18 válasza Diablo18 (#14) üzenetére


Kiki18
őstag

Egy passzív rendszer ált. legdrágább eleme a passzív táp. A többi elem szinte egy áron van "hangosabb" testvéreivel,bármelyik komponenst is nézem.

Gratulálok az íráshoz és az új gépedhez. :K

(#22) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

A fenti 14-es ventit állítsd fújóra és sokkal alacsonyabb lesz a proci hőmérséklete. A szívó megoldások nem érnek semmit ebben az esetben. Távol van a borda, nagyon kis hatásfokkal dolgozik.

[ Szerkesztve ]

(#23) rudi


rudi
nagyúr

Van egy elég erős ellentét a passzív rendszerben, a nyitottság kontra por. Ha azt akarod, hogy légáramlat nélkül éltben maradjonm akkor ki kell nyitnod a házat. Ha meg kinyitod házat, telemennek a hőleadó felületek porral, és vagy gyakran tisztítasz, vagy bezársz és ventivel szellőztetsz szigorúan porszűrőn keresztül.

Jó ventilátorokkal és nagy bordákkal hamar el lehet jutni arra a szintre, hogy a táp legyen leghangosabb komponens. Onnan egy jó táppal gyorsan oda jutsz, hogy a HDD fejmozgatása legyen a legzajosabb. Ott viszont már vagy nagyon komoly gumialátét vagy ház hangszigetelés kell (amint ráteszed az oldalát, azonnal jön a rezonancia és dob effektus), vagy SSD-re kell hagyni a fő melót.

Nyolc éve, vagy mióta csinálok cooleres teszteket a PH-n és előtte is sokat foglalkoztam a léghűtéses téma minden létező aspektusával, és szerintem mostanában a passzív vagy halk táp + hangszigetelt, elöl igényes, nagy ventilátoros ház + CPU-n szintén igényes, nagy ventilátor és nagy borda + passzív VGA (esetleg kapcsolható ventilátorral) irány adja a legkevesebb nyűggel a legkisebb hangot. Lesz nem sokára egy új Fractal Designs házról teszt, az eléggé jó alap az egyszerűen megcsinált, minimális szívással (időnként szűrőtisztítás 3 mozdulattal) szinte teljesen némán tartható konfighoz. Mivel iszonyat jól hangszigetel, nem kell bele drága, egyedi VGA, CPU coolerből elég egy közebes, és a passzív táp sem létszükséglet.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#24) KAMELOT


KAMELOT
titán

Jó gép lett és a leírás is jó. Főleg, hogy csendes és nem melegszik. :)

(#23) rudi: porral esetleg fél év után megy tele minden. Még akkor sem vészes. Néha veszed a fáradságot és beléfújsz az alaktrészekbe. Így akkor gond nincs. :) És ha le van nyitva az oldala akkor még szerelgetned sem kell.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#25) Lacces válasza Cyberpunk (#20) üzenetére


Lacces
őstag

Igen, ezt, jó hogy mondod. Az AMD Trinity lehet jobb választás lesz majd passzív házak esetén. Lehet, hogy a Trinity-vel jobban járna a nép passzív hűtés esetén, hiszen egy egyben lévő cpu-gpu párost kell hűteni és nem külön. hmmm.

(#26) Jim Tonic válasza barii86 (#2) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A sípolásnak nincs köze a táp passzív hűtéséhez.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#27) zetecR válasza Lacces (#25) üzenetére


zetecR
addikt

Nekem egy A8 3870-em van, majdnem passzív üzemmódban.

Az abszolút ventilátor-mentesség nem szimpatikus, ezért tökéletesen megfelel a Modu87+ a konkrétan hangtalan ventijével, a procit hűtő Brockenen pedig csak nagyritkán pörög fel a venti, de az is annyira csendes, hogy nem is foglalkoztam külön vezérléssel, a mobo vezérli a gyári paraméterek alapján.

Éjszaka, hulla csendben, kb 70cm-ről sincs hangja.
És mégiscsak mozog a levegő...

(#28) rudi válasza KAMELOT (#24) üzenetére


rudi
nagyúr

Ez nagyon erősen helyfüggő. Forgalamasabb környéken egy hét alatt összeszed a gép annyi port, amennyit nyugot környéken egy hónap alatt. De a hang kérdése ugyanígy az. Most itt falun a nyugiban hallom a notebookom hűtését (34 dB az alapzaj), de volt olyan tesztlaborunk, ahol nem hallatszott (43 dB volt az alapzaj).

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#29) Lacces válasza zetecR (#27) üzenetére


Lacces
őstag

Ja, és gondolom ilyen szempontból az AMD jobb választás, mint egy vele egyteljesítményben lévő Intel és egy diszkrét vga combó. Bár amíg nem jön ki a Trinity és nincs tesztelve, addig csak találgatok.

(#30) Cyberpunk válasza Lacces (#25) üzenetére


Cyberpunk
félisten

ja egy Asus E45M1-I Deluxe-al szemezek én, egy igényes ház kéne, 4 GB RAM, Egy SSD + 1 külső táp. S meg is van oldva a teljesen csendes gép. Gondolkodtam még Pentium G-s prociban is, de rájöttem felesleges az, meg ott körülményesebb a passzív hűtés.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#31) ncc1701


ncc1701
veterán

Azért a 80 foktól én nem lennék olyan nagyon nyugodt, de szép eredmény, az tény. :)

Cégnél uilyen házba tettem anno az x6 1100t procis szerverünket, de az mondjuk ki van tömve rendesen ventilátorral, nem számít a hang a szerver szobában. Még a cpu hűtő is ugyanez, de azon is 2 venti van. :) Oszt 30-32 fokos a procc. :Đ

(#32) kicsitrash


kicsitrash
aktív tag

Voltak próbálkozásaim passziv gépek terén.
Paneltáppal, celeron 430-as proci+hdd idle 40 watt, terhelve 55. Ezt egy TR-120xp vitte, 60 fok felett. Az S1155-ös G530 viszont idle 30 alatt maradt, furmark+orthos pedig 48. Ezt szerintem simán lehet passzivban járatni valami hasonló hűtővel, mint a tesztben.
Nagyobb teljesitménynél én már használnék ventit, vagy Szab.Tam nyomdokaiba lépnék :)))

(#33) mistake767


mistake767
csendes tag

Köszi a reakciókat.
Mivel elég sok kérdés felvetődött igyekszem megválaszolni mindet, ha valaki kimaradt, szóljon és pótoljuk.

Végigjártam én is a "szamárlétrát": mint egyre nagyobb méretű ventik, egyre lassabban 7V-, 5V-ról hajtva, hdd-nek egyedi zajelnyelő tárolási mód szerkesztése (még azt is kipróbáltam, hogy 4 madzagról lógott a winyó :D), aztán az Antec ház is jó drága volt mikor még annó megvettem, és valóban egyetértek, hogy kevés-lassú ventikkel jobb hőmérsékletet és halk gépet lehet építeni, de én teljesen passzíva akartam.
Mindenkinek más a bogara.

Kb fél évente kiszoktam fújni az otthoni gépparkot kompresszorral, és ha nincs ami beszívja a házba a port, akkor ez bőven elég idő...
(amúgy aki ventis házat szeretne - az említett CM házban minden nyílás előtt van porszűrő gyárilag).

Perpill "legnagyobb" hangja a monitornak van, ha sok a fehér a megjelenített képben - gondolom ez az a bitzaj, amit említettetek.

Eddig kb 250e volt a gép, de ebben benne van egy hivatalos win7 is.

A kapcsolóhoz: bementem a legközelebbi elektronikai alkatrészeket forgalmazó kisboltba, vettem kb 50 forintért 3 csatlakozót (venti-alaplap-gomb), egy régi tápról levágtam a megfelelő színű kábeleket (nézzen ki már normálisan a végeredmény), és összeforrasztottam a cuccokat. Akit érdekel részletesebben írjon privit és megküldöm a részleteket.

WoW-ot Firelands és Dragonsoul raidekben teszteltem, 10man HC-ban. Recountot is linkelnem kellett volna? ;)

(#34) walkmanboy


walkmanboy
tag

Jó teszt, bár a HD 7770 hiányoltam a tesztből. :W

A nők szerint a szülni a legnehezebb.. Vajon BF-eztek e már 220-as pingel?

(#35) Viktor77 válasza mistake767 (#33) üzenetére


Viktor77
titán

Az igen érdekes, mert az 5770-em, igaz full ultrán, viszont élsimítás nélkül, és csak 1680-ban képes 15-20fps-t produkálni mondjuk Ultraxion-on.

Ha nem DX11-ben játszol, akkor megtennéd, hogy csinálsz egy MSI Afterburner-es screenshotot mondjuk Ultraxion végéről, és Rhyolith egy mozgalmasabb pillanatáról?

Bocs a sok OFFért.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#36) mistake767 válasza Viktor77 (#35) üzenetére


mistake767
csendes tag

WoW Screenshot: nem ígérek semmit, mert már komoly undoron van DS-ből, legutóbb is csak a teszt miatt loggoltam be. De legközelebb vasárnap lesz guildes raid, ha van még elő boss és nem felejtem el, csinálok neked screenshotot.

(#37) Diablo18 válasza mistake767 (#36) üzenetére


Diablo18
senior tag

meddig tart belogolni......

(#38) Osiris


Osiris
őstag

Szép letisztult megoldás, ráadásul bárki számára elérhető. Gratulálok hozzá!
A vga beépítése után azért előfordulhat, hogy a passzív hűtés kevés lesz. Amúgy az elképzelés nagyon közel áll hozzám is, valami hasonlót építek majd egyszer. :R

(#39) n@p@lm


n@p@lm
őstag

ratyi ház, ratyi alkatrészekkel.....

na jó csak vicceltem, kollégám, itt ül velem szemben, aztán a végén még nyakon vág :))

le a kalappal minden előtt, a srác csendmániás, évek óta az egyik hobbija.

(#40) Keksz03 válasza Osiris (#38) üzenetére


Keksz03
senior tag

igen én is pont ezen agyaltam h 75-85 fok a cpu és még alá bejön egy passzív kártya és sehol egy halál csendes venti ami mozgassa a levegőt...hát kíváncsi leszek!

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#41) vallas


vallas
senior tag

Az ssd-t fordítsd meg légy szíves 180 fokkal, mert így bántja a szememet .... ;)

amúgy faja kis cucc, várjuk a folytatást...

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#42) Dark Archon válasza Viktor77 (#35) üzenetére


Dark Archon
addikt

Nem az 5770-eddel van a baj szvsz, hanem az alá pakolt procival.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#43) slyie


slyie
csendes tag

Szep config, gratulalok a reszletes cikkhez! :C :C

Kivancsian varom a passziv HD7770-es eredmenyeket!!

"Impossible is nothing"

(#44) VS461


VS461
tag

Nagyon jó kis projekt. Amikor az előző gépembe bekerült a Ninja 2 procihűtő, a boltban érdeklődtem a csendesítés további mikéntjei felől, ők mondták, hogy nem feltétlenül S-Flex ventiben gondolkodjak (pedig saját üzletüket rontották, ha úgy vesszük :)) ), mert a Ninját passzív hűtésre (is) csinálták, mert viszonylag ritkák a lamellái. Kipróbáltam, végül is tette a dolgát az E8400-on passzívban is, de akkor még úgy döntöttem, hogy legyen csak rajta egy 5V-ra letekert venti. Ma már máshogy döntenék... a csendes gép a minden - pláne visszaemlékezve a saját hőskorom P4-esére, és a süvítő hűtésre-tápra:) .

Lehet, le is veszem az A6-osomról a Big Shuriken ventijét, és akkor tényleg passzív és mozgó alkatrész nélküli lesz a vas...

[ Szerkesztve ]

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#45) #41635072


#41635072
törölt tag

Passzív VGA-val meg fog sülni az egész.
4-6 éve nagy mániám volt egy passzív gép megépítése, de csak pénzkidobás volt az egész.
Nem egy alaplapom füstölt el (FET-ek, stb).
Elég élethű volt a krájzisz, mikor fehér,sűrű füst gomolygott a gépházamból. :D
Ha játszani is akar az ember, akkor lehetetlen full passzív gép építése, főleg, hogy egy hangszigetelt házban lévő halk ventik csodára képesek. Minimális légmozgás egyszerűen kell.

Aztán jött a vízhűtéses korszakom, de utólag rájöttem, hogy abba is feleslegesen öltem 100K-t. Csak a szívás volt a szerelésekkel, és a kívánt zajszintet sem igazán sikerül elérnem... :DDD

Aztán most van egy MB Air-em, 0db-es zajszinttel. :))

[ Szerkesztve ]

(#46) kicsitrash válasza VS461 (#44) üzenetére


kicsitrash
aktív tag

Igazából ami visszatart a teljesen passziv üzemtől, az a kondik, csokik, fetek...
Lehet, a proci elmegy passzivan is, és mondjuk egy 8800gt-t is le lehet hűteni (gpu és board szinten), de a feszültség-szabályozók és társai nem úgy lettek tervezve, hogy ne kapjanak semmilyen légáramot. De ebből a szempontból a vizhűtés is olyan, mint a passziv üzem.

(#47) VS461 válasza kicsitrash (#46) üzenetére


VS461
tag

Hmmm... ebben is van valami :)

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#48) kicsitrash válasza kicsitrash (#46) üzenetére


kicsitrash
aktív tag

ez de lol. kb. 20 mp-t késtem :)) a lényeg ugyanaz

(#49) Keksz03 válasza #41635072 (#45) üzenetére


Keksz03
senior tag

szab.tam kolléga full passzív izmos PC-t ajánlom akkor figyelmedbe persze abba nem kevés munka és (gondolom) pénz van, tehát olyan nincs h nincs! :)

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#50) szab.tam


szab.tam
nagyúr

:C :R :))

most szúrtam csak ki a cikket.
este majd jövök, kicsit jobban belemászok.

addig is egy megnézni való feladat.
a cm 690/2-t nem ismerem.
nekem van egy rev1-es. felül több rétegen, (3) kell a meleg levegő keresztülverekedje magát.
én ritkítottam...

igaz, hogy alalpfelállás a "modding nélkül", de azért kicsit babrálhatsz még, megéri.
ha a tetőt megritkítod, az oldalat berácsozod, és az útból a tetőventit kidobod, lesz ez még jobb is....

de este részletesen átrágom, néhány ötletet bedobok, (ha van..) :))

***********

többieknek:
passzív gép építésnél mindig akkora ágyúval kell lőni, mint a cél.
3 gépem gépem van. mindháromnál eltérő volt a bfektetett munka és pénz.
az okos ember eltalálja elsőre az optimumot. ez nekem annyira nem sikerült mindig, talán a felejebb linkelt cm690 háznál igen. ott kevés munka, relatív kis költség hozta a normál eredményt. de mivel az a 3. konfigom, ott sok minden el lett nagyolva. (pl. csak egy terhelés alatt néha zenélő rev1 zen300 került már csak bele...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.